Odporučte knihu angličtiny na voľné chvíle.

sweetdreams1
31. mar 2020

Prosím, poradíte nejakú fajn knihu, kde by som vedela oprášiť angličtinu v tomto období? Som asi na úrovni B2 a nechcem na materskej aj to málo zabudnúť... Kľudne niečo na spôsob stredoškolskych učebníc, ak máte také niečo overené. On line vyučbu asi skôr nie, lebo to vždy skončím na Facebooku 🙂 ďakujem

kittykat22
31. mar 2020

@sweetdreams1 English Grammar in Use od Murphyho. Ja som mala na materskej francuzstinu cez skype. Bolo to super. Ak budes mat nejskor fixny cas, peniaze, notas a chut, tak ti to mozem len doporucit 🙂

sweetdreams1
autor
31. mar 2020

@kittykat22 cez Skype s kým?

kittykat22
31. mar 2020

@sweetdreams1 s ucitelom. Mala som 1:1. Ja som FR studovala ked som bola tehotna, potom materska, tak som s ucitelkou pokracovala cez skype. A teda naucila som sa ovela viac ako na hodine. Prisla som v pyzame, naucila, zatvorila notas a isla k bejby. Parada to bola.

ledgerka
31. mar 2020

pozri si italki.com. Tam najdes online ucitelov na pomaly akykolvek jazyk. Mozes si vyskusat hodinu, dohodnut sa na tom co chces a potom sa zapisovat na hodiny ako ti to vyhovuje. Niekto ide podla knihy, niekto ti posiela material a aj ulohy ak chces. Ja som sa tam ucila nemcinu a teraz taliancinu.

sunny8
31. mar 2020

English grammar in use .. destination b1 B2 c1-c2 .. mam v pdfkach .. klasika new headway .. solutions učebnice .. vocabulary b1b2 to je kniha na prípravu na prijímačky .. čítam aj knihy v angličtine a fakt to pomáha. Človek lepšie vstrebe slovnú zásobu a naučíš sa pochopiť význam vety len tým že na to pozrieš. 🙂

horror
31. mar 2020

hmmm takže duolingo aplikáciu asi nie...

kittykat22
31. mar 2020

@horror nie, ta je uplne lame. Ja som skusala viac tych app a stranok, a nikdy to nebolo ono. Bud tam bolo kopec zakladneho balastu, alebo tam boli skoky v gramatike a nebolo to vobec pochopitelne.

yna1
31. mar 2020

@sweetdreams1 ja som zacala pozerat videa s titulkami na youtube, aj nejake serialy, to mi pomohlo sa rozbehnut, nie knihy 🙂

laurinkam
31. mar 2020

@yna1 das pls aj nejake typy ;) dakujem...

yna1
3. máj 2020

@laurinkam tak ja som pozerala take serialy ako priatelia, simpsonovci a take, co som uz mala akoze normalne pozrete, takze cca som vedela o co ide a skor sa to na mna nalepilo 🙂