Pedagogická fakulta TU v Trnave verzus Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici

menonetreba7
4. jan 2021

Dobrý večer, neviem sa rozhodnúť či skúsiť Pedagogicku fakultu TU v Trnave odobor- Predškolská a elementárna pedagogika .
Alebo Filozofickú fakultu UMB v Banskej Bystrici štud.program - Slovenský jazyk a literatúra..... .
Niekto kto to študoval ?

lentilka640
4. jan 2021

@menonetreba7 určite UMB v BB 🙂

elizabet173
4. jan 2021
jajo1
4. jan 2021

BB, ale radšej SJL v kombinácii s iným predmetom ako učiteľský smer - s čisto filologickým slovenským jazykom a literatúrou je výrazne menšie pracovné uplatnenie

ninusa221
4. jan 2021

Mne sa v bb nepači bola som na DOD mna ta škola neoslovila😀

bebemonika
4. jan 2021

Študujem v TT to čo ty a druhýkrát by som šla radšej do BB. Ale tak to sú dosť rozdielne odbory, záleží aj s akými veľkými deťmi by si chcela pracovať :D

lentilka640
4. jan 2021

@menonetreba7 no ja som bola v BB na DOD a tiež sa mi tam absolútne nepáčilo tak som šla do Nitry tiež na učiteľstvo slovenčiny. Ale už by som to nikdy neurobila, škola v Nitre nemá absolútne žiadnu úroveň a čo mám kamarátky v BB, tak podľa toho čo počúvam tak je to tam úplne o inom. Aj život je tam lepší 🙂

jankaovecka
5. jan 2021

Co budes robit ked skoncis slovensky jazyk a literaturu ako neucitelsky smer??? Si mozno budes hlavu trieskat, ze sa nikde neuplatnis. Urcite radsej pedagogicku v Trnave, je to najlepsia ped. fakulta nas..

menonetreba7
autor
5. jan 2021

@jankaovecka dakujem pekne

detki
5. jan 2021

Baby a v Trnave je aj rozširujúci štúdium predškolskej pedagogiky?

olivnik
5. jan 2021

Študujem v BB Mgr stupeň. Predtým som študovala na inej vš ale BB je veľmi náročná škola, každý mi to naokolo tvrdí a sama badam, že je to tak. Lenze ty sa rozhodujes aj podľa fakúlt. Z pedagogickej učiť sjl, z filozofickej nie, pokiaľ viem musíš si potom spraviť pg minimum.

jankaovecka
6. jan 2021

@detki nie, rozsirujuce je v Ba a detasovanych pracoviskach. Dufam otvoria rozsirujce predskolskej aj primarnej v Ba lebo minuly rocnik neotvarali.. v Trnave je len nadstavba predskolskej.

detki
6. jan 2021

@jankaovecka ďakujem pekne za odpoveď, nevieš náhodou na ktorých otvoria predprimarne rozširujúce? BA je nemožné pre mňa lebo to je ďaleko......

inetta
6. jan 2021

Z pedag.fak sa ide ucit na ZŠ a z filozofickej mozes ucit na SŠ alebo ostat na VŠ a dorobit si dalsie vzdelanie a ucit tam resp.ist do vyskumu.

jankaovecka
6. jan 2021

@inetta z filozofickej by si musela dorobit dps..pokial chce ucit tak pedagogicka. Ale ona chce predskolsku, to je Bc, ked si spravi primarnu Mgr tak bude na prvy stupen.

jankaovecka
6. jan 2021

@detki to neviem, v priebehu januara daju info na UK v Ba co a kde otvaraju. Ja uz netrpezlivo cakam:D

detki
6. jan 2021

@jankaovecka ďakujem za info 😊 mohla by si mi ešte napísať na ktorej stránke mám pozerať?

jankaovecka
6. jan 2021

Pozerala som a predprimarne neviem ci otvaraju na Uk, treba googlit, ze kde😊

inetta
6. jan 2021

@jankaovecka ja mam Fif a nemusela som nic dorabat.