Plán nástupu na druhú vysokú školu

tatianalidikova
22. nov 2021

Dobrý deň, prosím Vás teraz od Septembra som nastúpila na VŠ. Je to prvá vysoká škola ktorú navštevujem, ale štúdiom som prišla nato, že ma to nebaví, nie je to to čo by som chcela vykonávať v budúcnosti . Tak ak od budúceho Septembra mám v pláne nastúpiť na inú, ak ma príjmu, tak vlastne ja si musím za to štúdium už platiť, že, či ?(budem platiť len ten prvý rok ? )

mamina0078
22. nov 2021

Ano, budes platit 1.rok ostatne budes mat zadarmo.

tatianalidikova
autor
22. nov 2021

@mamina0078 To sa bude platiť v hotovosti, alebo ako to funguje s tým platením, ak môžem vedieť ?

mamina0078
22. nov 2021

Ja ked som tak prestupovala platila som na ucet, ale myslim zeby nemal byt problem aj v hotovosti zaplatit

ennna
22. nov 2021

Bracho prestupoval po prvom rocniku na inu VS, zas od prveho rocnika, ale nadstandardnu dlzku potom platil az v 3. rocniku. Kazda skola to ma inak, on platil na urceny ucet po semestroch, nebola to az taka likvidacna suma. Najlepsie si zistit na konkretnej VS, kde by si chcela prestupit. 🙂

trema
22. nov 2021

Budes platit v 3. rocniku, pride ti domov list cca v auguste/septembri so sumou a cislom uctu

lindous
22. nov 2021

Presne tak ako hovoria, prvé 3 roky prvého stupňa vysokoškolského štúdia sú zdarma, takže sa platí až posledný ročník bakalára, lebo ten máš "navyše" - toto by mala mať každá škola rovnako, keďže sa napr. môže stať, že niekto ani to druhé štúdium nedokončí a tie tri roky si "neminie" 😊

Ty pri zápise vypíšeš čestné prehlásenie o tom, že už si niekde študovala, ako dlho a v akom akademickom roku.. Na základe toho ti príde, keď to bude aktuálne domov listom výzva na úhradu školného, u nás sa to platí po semestroch na účet á spolu je to 1000€.. čo viem tak okolo tejto sumy sa to cca pohybuje aj na iných fakultách

Za dobrý prospech, reprezentáciu školy, zo sociálnych dôvodov a pár ďalších dôvodov, ktoré nájdeš v študijnom poriadku fakulty, na ktorú sa chystáš si môžeš podať odvolanie a požiadať o zníženie resp. úplne odpustenie školného... Jeden rok to zvyknú u nás väčšinou odpustiť v plnej výške..