Predškolská a elementárna pedagogika - externé štúdium

barbora0306
25. nov 2020

Je tu nejaká mamička čo momentálne študuje na UKF NR predškolskú a elementárnu pedagogiku, externé. Ďakujem

pikuli
25. nov 2020

Môj priateľ.. a vlastne.. to nemá radd..
Nebaví ho.. je už v treťom ročnikuuu

andyh20
25. nov 2020

@pikuli super,takých učiteľov nasa spoločnosť potrebuje ako soľ. 🙈

nelka0601
25. nov 2020

Presne tam si idem dať prihlášku na rok , a ešte do BB uvidíme kde má zoberú

barbora0306
autor
25. nov 2020

Ja som chcela sa informovať ohľadne výučby, koľko víkendov cca a ako dlho, lebo mám dve deti malé ,preto radšej najskôr zisťujem .

nelka0601
25. nov 2020

Ja mám tiež malú ale počula som,že každú sobotu byva

barbora0306
autor
25. nov 2020

Mne jedna pani napísala že za semester tak 5 piatkov a pár sobôt., Ale že aj celý deň vyucko

jdvorka
25. nov 2020

@barbora0306 Ja som tento rok skončila. Prvý ročník je masaker, za zimný semester sme mali cca 10 predmetov, prednášky skoro každý piatok + sobota, záviselo dosť od profesora, ale väčšinou sa prednáška začínala o 8 a končila 15.30... Letný semester detto... Je to náročné a poviem ti pravdu, som rada, že som to stihla ešte pred dieťaťom, ale ani študovať popri práci nie je malina. V triede bolo veľa mamičiek a zvládali to bravúrne, takže záleží ako si nastavená a ako veľmi to chceš. Inak ja som si povedala, že UKF Nitra už nikdy viac, na to, že sú tam profesorky, ktoré by mali mať cit pre učiteľstvo a možno aj trochu empatie, tak väčšina z nás počúvala ako si mala vybrať medzi rodinou a školou 🙄 ale povolanie je to krásne 🙂

pikuli
25. nov 2020

@barbora0306 každu sobotu od 8 ráno až o 7 večer skončiš .

andyh20
25. nov 2020

@barbora0306 ja študujem diaľkovo...momentalne našťastie distancne. Inak to byva cca 6 sobot za semester a plus ďalších 6 skúšky. Pri malých deťoch dost. Ak ti ich nema kto strážiť...

pikuli
25. nov 2020

Platí sa to každý rok 750€ ..

barbora0306
autor
26. nov 2020

@jdvorka no bože, si ma nepotešila. Ešte sa spýtam, na tento odbor sú aj talentovky? No ja si to celkom neviem predstaviť,ale chcela by som to raz robiť ,lebo skĺbiť toto všetko je prúser.

barbora0306
autor
26. nov 2020

@pikuli tak to dosť , ako veď logicky,že nebudem tam tri hodiny, len práve preto si to zisťujem ,aby som neolutovala.a zas sedieť tam sobotu ,piatok od rána do večera a doma dve deti. Ako ok, veď som s nimi 24/7, no ale asi sa na to nedám z týchto skúseností.🙈

barbora0306
autor
26. nov 2020

@andyh20 dosť..

jdvorka
26. nov 2020

@barbora0306 nie, talentovky sa nerobia, do prihlášky sa vypisovali známky zo SŠ, prikladal sa životopis a tuším aj maturitné vysvedčenie, ale to si už na 100% nepamätám. Na každej škole to tak je, že v prvom ročníku je "sito", ale tu skôr na psychiku, človek si vyskúša, či to časovo zvláda a každým rokom je to ľahšie, predmety ubúdajú a štvrtý ročník bol už malina, v zimnom semestri sme mali cca 4 predmety a v letnom tri, ale to kvôli písaniu bakalárky. Keď zvládneš prvý rok, tak potom aj tie ostatné. Za vyskúšanie nič nedáš 🙂

nelka0601
26. nov 2020

Platí sa 500 alebo 600, eur za rok pozerala som to , nerobia sa prijímačky len vysvedčenia životopis

pikuli
26. nov 2020

@barbora0306 a musíš vedieť hrať na klavír a vedieť spievať!!

nelka0601
26. nov 2020

@pikuli neni to podmienka pre prijatie , to môžeš aj počas školy sa učiť , a áno je to základ pre učenie v škôlke

barbora0306
autor
26. nov 2020

No tak tento no odbor asi vyradujem. Klavri,spievať...

alexandraala
27. nov 2020

@jdvorka prosim ta aj anglicky jazyk ste mali?Ak ano tazky bol alebo co od vas vyzadovali?

jdvorka
27. nov 2020

@alexandraala mali sme, ale predmet končil abs, takže stačilo vypracovať len pracovný list v angličtine. Napr. ja som angličtinu na SŠ nemala, pomohla mi s prekladom sestra a predmet som spravila. Keďže to nebol nejaký hlavný predmet pedagogiky, nerobila profesorka žiadne problémy.

jdvorka
27. nov 2020

@barbora0306 napr. nás hra na hudobný nástroj obišla, mali sme len spev, ale dalo sa to zvládnuť, nie je to kasting na superstar, spievajú sa hlavne ľudové piesne. Inak ostatné ročníky sa počas štúdia učili hrať na zubcovej flaute.

alexandraala
27. nov 2020

@jdvorka dakujem

frederika21
30. nov 2020

@jdvorka súhlasím, ja som preto po roku nechala celú školu, lebo to je čistý otras...

frederika21
30. nov 2020

Ja som tento odbor študovala v NR rok a mala som dosť a to som ešte ako bezdetna a popri práci. Samé piatky sme mávali, také, že iba sobota raz za uhorský rok iba, profesori čistý hnus aj tie nezazivne predmety... Ako keby viem, už tam nejdem ani.

lulu1711
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka289
11. mar 2021

Ja som si dala na akademicky rok 21/22 prihlasku do TT a BA.Tak uz len pockat do maja,ci ma zoberu.Chodila som popri dvoch detoch na pedagogicku pomaturitne studium.Dalo sa.Na vysokej je tiez hra na hud.nastroj? Urcuju oni alebo je na vyber? Na pomaturitnom sme mali flautu.Rada by som klavir

ajulienka81
7. apr 2021

@katarinka289 prosím ťa, kam si chodila na pomaturitné?

katarinka289
8. apr 2021

@ajulienka81 do Trnavy

ajulienka81
10. apr 2021

@katarinka289 ďakujem

bubibu
10. apr 2021

Prosím vás, je podmienkou prijatia na VŠ vyštudovanú stredná škola pedagogicka alebo gymnázium? Či môžem podať prihlášku aj keď mám ukončenú strednú školu v inom odbore?Ďakujem