Predškolská a elementárna pedagogika - externé štúdium

barbora0306
25. nov 2020

Je tu nejaká mamička čo momentálne študuje na UKF NR predškolskú a elementárnu pedagogiku, externé. Ďakujem

katarinka289
10. apr 2021

@bubibu mozes aj v inom obore.Na externe sa skusky nerobie.Zohladnuju sa koncorocne znamky z predmetov dejepis,slovensky jazyk a obcianska nauka.Zoberu 100 najlepsich.Na pomaturitne som robila talentove skusky z telesnej,hudobnej,vytvarnej a z literatury(precitat rozpravku a vymysliet bez pripravy rozpravku na ich pripravenu temu) Na niektorych skolach pridavaju 10bodov za to,ked uz je uchadzac zamestnany v skolke alebo nejakom inom výchovno-vzdelávacom zariadeni

do_mi228
8. aug 2021

@barbora0306 Ja to studujem externe, teraz idem do 2.rocnika.

marcelka1997
26. jan 2022

@barbora0306
dobrý deň,
Prihlásili ste sa nakoniec?

popelkatn
23. mar 2022

@do_mi228 ahoj, prosím Ťa, ak budeš mať čas, môžem sa popýtať na štúdium? 🙏🙏

do_mi228
25. mar 2022

@popelkatn ahoj, pokojne. Len nezasielam nikomu ziadne materialy, par ludi ma o to ziadalo, ale to nemôžem

kikusik23
14. mar 2023

@do_mi228 ahoj prosim ta naozaj je tam aj hra na hudobny nastroj?aj na externom studiu?

alexandraala
14. mar 2023

@kikusik23 áno je tam hrá na klaviri - obojručne

kikusik23
14. mar 2023

@alexandraala a myslis ze to zvladne aj niekto kto nikdy nehral?

alexandraala
14. mar 2023

@kikusik23 áno, ale odporúčam pred štúdiom si zaplatiť súkromné doučovanie. Minimálne všetky noty naspamäť husľové aj basové. A hrať pravou rukou na klavíri toľko pokiaľ nebudeš mať v pamäti zafixovanú stupnicu od c po h.

kikusik23
14. mar 2023

@alexandraala a ostatne predmety su v pohode? alebo treba este aj spev? alebo nieco dalsie umelecke? malovanie a tak?

alexandraala
15. mar 2023

@kikusik23 aj spev, musíš sa vedieť trafiť do tónov. Aj kresba, maľba.....

do_mi228
12. jún 2023

@kikusik23 nie , nie je

do_mi228
12. jún 2023

@alexandraala to ako pises o UKF v Nitre? Teraz idem do 4. Ročníka externé štúdium predškolskej pedagogiky a nič z tohoto čo píšeš sme nemali ani sa nemuseli doučovať. Ano mali sme intonacno rytmicku vychovu, nejake vokalne cinnoati atd. Ale vôbec nikto po nas nechcel nic aby sme vedeli spamati, mozno úplne zaklady, tie hudobne hodiny boli vždy najzabavnejsie s velmi milymi vyucujucimi @kikusik23 Ziadny hudobny nastroj ovladat nemusis a ani sa neboj nemusis vediet spievat a ani ta nikto nebude nutit spievat solo pred ludmi 😂👍 hudobnej sa vôbec netreba báť na PEPke.... my sme sa potrapili skôr s tymi hlavnymi pedagogickymi predmetmi, ale aj to sa da zvládnuť. Kto sa učil normálne, zvladol to.

popelkatn
13. jún 2023

@do_mi228 Si ma svojou odpovedou neskutočne potešila, už som si myslela,že leto strávim na hodinách flauty 🙏🙏🙏🤗 ďakujem 🤗

do_mi228
16. jún 2023

@popelkatn zarucujem ti ze fakt to co pise nie je vôbec pravda .... A fakt tie doktorky na hudobnych predmetoch su uzasne mile a ustretove. Drzim palce daj vedieť ako to ide 🙂

alexandraala
16. jún 2023

@do_mi228 ja píšem o Prešovskej univerzite.

lapersefona
17. jún 2023

@alexandraala takze ta je taka náročná? Aj matiku tu majú že?

alexandraala
17. jún 2023

@lapersefona áno aj matematika, najviac ľudí končí školu práve pre hudobnú a matematiku.

lapersefona
18. jún 2023

@alexandraala no nazdar nemali by z tej matiky trosku poľaviť ved to nie je nosny predmet pre pracu

katarinka289
18. jún 2023

@lapersefona aj v BA mame narocnu matematiku.Dost bab ju opakovalo. Prevody v sustavach,logika,vyroky atd

do_mi228
20. jún 2023

Ta matika bola akoze asi narocna aj na ukf ale stale je to všetko iba zaklado-stredo skolska matika. Ale aj matikarka nam povedala, ze nikto neodisiel z PEPky prave kvoli matike. Odporucam videa na youtube od maTYkar ma perfektné vyucbove videa a všetko som tam našla a pochopila

jardia
1. aug 2023

@do_mi228 ahoj. Zvažujem štúdium na UKF predškolská a elementárna pedagogika . Externe štúdium. Je tam nejaká hra na hudobný nástroj alebo spev ? Da sa to zvládnuť. Mám jedno 3,5rocne dieťa. Predmety sú náročné ?

katarinka289
2. aug 2023

@do_mi228 áno,tiež som využila matykara.Nastastie z MAT už mám všetky predmety hotove

do_mi228
13. jan 2024

@katarinka289 Vyrokova logika atd. To su ale neni tazke veci. To sa dá naučiť. My sme mali binarne operacie, co je tiez ucivo strednej školy iba, ziadna vysokoskolska matika nebola. To su lahke veci. Ano treba sa do toho pozriet ale fakt, ked clovek zapne maTYkara, da sa to. Mne to tak pekne nevedel ani moj muz vysvetlit a to je univerzitny profesor na STU. :D