Rekvalifikačné kurzy v oblasti umenia

monao
19. okt 2020

Ahoj priatelia, chcela by som si spraviť nejaké kurzy v oblasti umenia, sociálnej prace a možno prace s PC alebo účtovné tak isto cestovný ruch alebo pedagóg. Chcem sa opýtať čo z toho sa vôbec oplatí robiť keď som vyštudovala podnikanie a väčšina z toho na to nenadväzujú. Je môže si spraviť napríklad kurz na sociálnu prácu a potom sa v nej reálne zamestnať, keď som to neštudovali na strednej? Ďakujem

veronikaszabova
19. okt 2020

Pedagog - nie nemozes vyucovat na zaklade "kurzu". Potom by to v skolstve vyzeralo este horsie, ako to je teraz.

Umenie - taky RK vobec je?

Soc.praca - potrebujes minimalne 1stupen VŠ, pochybujem zeby ti stacil len kurz, aby si mohla robit napriklad terennu pracovnicku UPSVARu.

iffushka
19. okt 2020

Neviem a nijakom rekvalifikačné kurze v oblasti umenia ani sociálnej práce a v oblasti cestovný ruch tiež nie. To sú odbory, ktoré sa študujú na strednej respektíve vysokej škole. Ono to nie je o tom si na búchať kurzy do CV ale vybrať si oblasť a pracovať na sebe.
Účtovníctvo je celoživotné štúdium napr. Viem o čom hovorím. Ale jasné, získané osvedčenia ti dávajú možnosť sa po skončení v danom odvetví zamestnať.

judar
19. okt 2020

Bud to vystuduj alebo inak povedane kasli nato....napr ja som si odrela 5 rokov strednej skoly odboru v ktorom realne aj makam a ked si zoberiem ze na tento odbor sa robia kurzy tak sa mi chce uprimne vracat lebo produkuju fuserov a amaterov ktori produkuju rovnako fuseracku robotu bez stipky preciznosti ....takze nie vzdy je vsetko tak jak si niekto zmysli

mdsk
7. feb 2021

Mozes robit v zivote cokolvek co chces. Nie je ziadnych zien/muzov, ktori by ti mali hovorit co budes v zivote robit. Konecne rozhodnutie je len na Tebe samej. Vzdy sa da rekvalifikovat v ktoromkolvek veku. Skolou alebo aj obycajnym kurzom. Kurzom vsetko zacina, mozno sa opat vratis aj na skolu a dialkovo dostudujes. Kazda skola, skusenost je pre Teba len plusom, ci je/bola tazka alebo lahka. Drzim palce a nenechaj sa odradit od toho co Ty v Tvojom zivote chces.

monao
autor
7. feb 2021

@mdsk moc ďakujem 🙂

mdsk
7. feb 2021

@monao Chcela som este povedat, ze Ty sa hladas a to je dobre a dolezite, hlavne pre Teba. Tu fazu zivota neobabres.. Musis si nou prejst, ci budes v nej uspesna alebo nie, aby si vedela casom, kde chces byt a kam budes smerovat. Pekny den