Rekvalifikačný kurz cez úrade práce

ivulik2311
29. aug 2021

Prosim vas ako to funguje ak by som si chcela spravit cez upsvar kurz? Vraj tam treba aj daky prislub ze ma dakde zamestnaju..co nieje v dnesnej dobe len take jednoduche. Poradte prosim ako to je

maria898
29. aug 2021

@ivulik2311 toto by som aj ja rada vedela, tak sa ti sem votriem

ivulik2311
autor
29. aug 2021

@maria898 😉 mozno daco zistime..lebo ked sa daco pytam na urade tak hladia na mna ako puky ze co od nich akoze chcem..

surama
29. aug 2021

@ivulik2311 Myslim, ze sa to tyka preplatenia kurzu, ze musis ich presvedcit, ze si vdaka nemu najdes pracu. Tak bolo kedysi, teraz neviem.

ivulik2311
autor
29. aug 2021

@surama milerada by som.. Ale vraj treba to prislubenie.. Preto chcem vediet ci je to naozaj tak. Lebo ak ano tak je to pekna hlupost..ci to akoze teraz mam chodit za kazdym kto pracuje v tom smere aky ja chcem kurz..viete..idem si robit kurz..mohli by ste ma potom zamestnat?... Sila no...

luccija
29. aug 2021

@ivulik2311 voľakedy sa to pýtalo akceptácny list...napríklad chces byť kozmeticka a firma Ti to dá ako podmienku, že Ťa potom zoberú ..teraz sa tuším kurzy aj tak nerobia...ľudia si húfne robili kurzy a potom aj tak trčali na UP.

cory
29. aug 2021

@ivulik2311 ziadny prislub netreba, je to iba jedna z moznosti, ako zdokladovat svoju poziadavku. Dalsia moznost je,, ze si vytlacis na stranke UP inzerat s ponukanou profesiou, a& ktoru si robis kurz, ako dokaz, ze taka praca v tom obore sa da realne zohnat, alebo este dalsia moznost, ze si vytlacis konkretnu ponuku na akejkolvek inzertnej stranke, kde musi byt uvedeny termin nastupu do prace, ktory ale musi byt datumovo neskorsi ako datum ukoncenia kurzu (alebo tam este oze byt : ihned, asap a pod., nie vsak konkretny datum, ak nieje neskorsi ako koniec kurzu ) ..dufam, ze to bolo zrozumitelne...ja som si tak pred tyzdnom davala poziadavku, neviem na aky kurz chces ist, ci je to na vsetkych rovnake,...este mi neprisla odpoved

spagetka66
2. sep 2021

Presne ako pise cory, ale doplnila by som este jednu moznost a ta je cestne prehlasenie, ze po absolvovani kurzu mas v plane zalozit si zivnost a pracovat samostatne nic z toho nie je zavazne cize netreba sa bat.

judar
2. sep 2021

na tuto somarinu sa teda vobec nespoliehaj ze ti ho preplatia.....ja som chcela pred par rokmi dozadu toto iste ale ten kurz som dostala od nich ponukou, na urade mi natarali hory doly ze som im verila a nakonec nic z toho nebolo...nasla som si iny kurz, ktory ma sice vysiel nemale tisice € a mozem kaslat cely upsvar s ich uzasnymi ponukami kurzov