Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sijaci stroj mi zafarbuje vrchnu nit

amelia000
14. feb 2020

Ahojte, akurat som dostala sijaci stroj Singer, no na skusobnych latkach mi bielu nitku zafarbuje do siva :( skusala som hladat tu "spinavu cast" ale nenasla som. Ktora vie co mam robit? Na nete som taky problem nenasla.

moonlight1210
14. feb 2020

V niektorom mieste, kadial nit ide, sa dostava zrejme do kontaktu z mazacim gelom. Skus pozriet aj navijak naspodu (kde sa vklada spodna nit).

korunka1
14. feb 2020

@amelia000 ak je starsí, tak môže byť zanesený prachom a keď sa to spojí z olejom , môže to tiež robiť

amelia000
autor
14. feb 2020

@moonlight1210
@korunka1 stroj je dnes kupeny, skusala som vybrat aj tu spodnu nit a presla som vnutro s handrickou aj s tycinkou na ucho kde som videla ze ide aj ihla a nic nepomohlo :/

korunka1
14. feb 2020

@amelia000 skus šiť len tak hala bala na nejaku staru latku alebo handru. Striedaj rovny steh s inym. Mozno sa len potrebuje rozhybat . Navod k nemu nemas?

amelia000
autor
14. feb 2020

@korunka1 skusam, aj som vybrala nite a len tak naprazdno ihlou do bielej latky som sila a tam niekde bude problem lebo zanechava vpich ihly na latke bordel, ale uz som vymenila aj ihlu a vsetko vycistila na 3x a stale to iste. Tak asi ho dam reklamovat 😂 aj navod prestudovany vsetko robene podla navodu a nespomina sa tam takato vada.

korunka1
14. feb 2020

@amelia000 tak potom uz neviem. Skus sa spytat v nejakom krajcirstve. Alebo sa na to vy@er a ako vravis..reklamuj. 🤔😀

amelia000
autor
14. feb 2020

@korunka1 diki za rady, ale uz to asi budem reklamovat. 🙂

korunka1
14. feb 2020

@amelia000 ja mam uz roky Janome a nikdy mi to nerobilo....ides sa dat na sitie?

amelia000
autor
14. feb 2020

@korunka1 bo rada by som, rozmyslam aj nad nejakym kurzom. A potom mozem malinkej sit oblecenia do bludu. Musim si najst nejaky konicek na 3 roky materskej :D

korunka1
14. feb 2020

@amelia000 mňa malé veci nebavili veľmi šiť. 😁 Skôr som daco pre seba, ale to uz davno nie. Teraz najradsej patchwork a zasivať 😥

Tu začni písať odpoveď...

Odošli