Škola - dorábanie maturity

fanilka
19. aug 2019

Ahojte chcela by som sa spýtať či tu máte niekto skúsenosti s dorábaním maturity externe. Mam ukončené základné vzdelanie keďže sa mi na strednej narodila dcérka a chcela by som si dorobiť maturitu počula som o e-learningu a podobných veciach cca na 2 roky . Jednoducho chcem čo najkratší časový úsek 🙂 prosím o reakcie bez hejtu naozaj len ziadam o info 🙂

caroline_
19. aug 2019

Ahoj, ja akurát od septembra nastupujem externe, trvá to dva roky a chodí sa len na skusky.

mogaa
19. aug 2019

@caroline_ a prosím ťa kde nastupuješ? Môžeš mi poslať aj IP

caroline_
19. aug 2019

@mogaa do Bytče, súkromná stredná odborná škola podnikania 🙂

caroline_
19. aug 2019

@fanilka teraz pozerám ze mas len základné, vtedy to myslím trvá dlhšie, ja mam tri roky SŠ, potom som tesne rok pred maturitou odišla takže mi to teraz bude trvať dva roky

fd31
19. aug 2019

@fanilka mam dorabanu maturitu ale nie externé no dennou formou... Ak máš teda len to základné vzdelanie to ti nepomôže, musí sa vylúčiť najprv za nejaký ten odbor ako písala @caroline_ ja mam 4 roky vyštudovane teda 2 výlučne listy + 2 roky na maturitu... Sú aj iné školy ktoré majú 3 roky a tak 2 roky maturita no všetko sa dá zvládnuť.. Poznám externistky o dosť staršie ženy a zvládli to.. Aj keď sa báli

tanyan
19. aug 2019

zaleží akú školu by si chcela, možností je veľa, musíš sa opýtať na konkrétnej škole ako postupovať. dá sa študovať externe alebo denne s individuálnym študijným plánom.
niekde trvá štúdium 4 roky, inde 3+2 alebo 3+1.
pozisťuj na školách vo svojom okolí aké máš možnosti.

elaela23
19. aug 2019

@caroline_ kolko to vyde.ja som chcela tiez dorobit,ze k praci,ale maturita z AN a to nedam.

kamasovadana
25. nov 2020

@caroline_ ahoj mohla by si mi dat viac ifo o studiu v bytci planujem tam od buduceho roka nastupit chcela by som vediet ako to ucenie prebieha a platobne podmienky kolko sa plati za tie 2 roky?za odpoved vopred dakujem 🙂