Slovenská poľnohospodárska univerzita - uplatnenie

denduch
31. máj 2021

Zdravím 😊 chcem sa opýtať, či tu niekto študoval na SPU v Nitre, konkrétne Všeobecné poľnohospodárstvo..?
Chcem sa uplatniť ako veterinárna asistentka, prípadne ošetrovateľka zvierat, ale neviem, či z tohto programu sa to bude dať a či je vlastne nejaké podobné uplatnenie absolventov.
Ešte mám prihlášku na aplikovanú biológiu, všetko externe.

Má tu niekto skúsenosti? Prípadne by som bola rada za všetky rady a tipy 😊
Ďakujem

nafka0483
31. máj 2021

@denduch Na stranke skoly je predsa pri kazdom studijnom programe uvedeny profil absolventa a jeho uplatnenie. Tak sa pozri tam. Pokial viem, tak s vseobecnym polnohospodarstvom nema veterinarna asistentka ani osetrovatelka zvierat nic spolocne.

21oktober
31. máj 2021

@denduch nedá .

mladena
1. jún 2021

@denduch Dosť pochybujem, že by sa ti podarilo uplatniť konkrétne na takejto pozícii. Ja veľmi ani nevidím súvislosť medzi názvom odboru a tým čo by si chcela robiť. Študovala som agropotravinárstvo a zo školy len jedna spolužiačka, ktorá sa aj dosť dobre učila a už počas školy praxovala v nejakom laboratóriu, tak tam aj zostala zamestnaná naďalej. Ostatné pokiaľ viem robíme niečo celkom iné. Inak to bola pekná škola a rada na ňu spomínam aj keď náročná, napodiv samá chémia, chémia, chémia....

jozef11111111
10. sep 2022

@mladena ani na družstve ???