Štátnica z angličtiny

lenkafilip
9. nov 2016

Ahojte, prosím Vás, je tu niekto, kto robil štátnice z angličtiny na Štátnej jazyovej škole v Žiline? Ďakujem

marfikchov
9. nov 2016

Ja, ale bol to rok 2002

lenkafilip
autor
10. nov 2016

Ako to prosim vas prebiehalo? Ja mam o dva tyzdne zakladnu statnicu. Na ake temy ste pisali esej?

marfikchov
10. nov 2016

@lenkafilip ja som bola však až na veľkej... písomné trvali spolu asi 2 hodiny, prvé bol diktát... a esej sme písali niečo na tému zo života a čo v ňom robí radosť, názov si ozaj nespomeniem, len viem, že ja som tam zahrnula aj to, akú radosť mi urobili naši hokejisti zlatom z majstrovstiev sveta... na to nikdy nezabudnem, lebo v sobotu vyhrali zlato, v nedeľu do polnoci som kukala príchod a v pondelok som mala štátnice. ústne boli asi o dva týždne po tom, no na tie šli len tí, ktorí prešli písomnými a kedže som si myslela, že som neprešla, tak som sa veľmi neučila, našťastie náš učiteľ nám už vedel povedať výsledky o 4 dni, tak potom za dva týždne som musela všetky témy a podtémy dostať do hlavy

nikanu
10. nov 2016

kamoska robila zakladnu statnicu a najviac prace jej dalo naucit sa tie temy na ten zvysok sa v podstate ani neda az tak velmi pripravit. to citanie a pocuvanie s porozumenim to chce len cvik takze len pekne trenuj 🙂 ta zakladna je vraj ale celkom v pohode co sa tyka eseji ale tie pocuvania boli vtedy hrozne ked ona robila. takze aj ked som ti velmi nepomohla tak drzim palce 🙂

waitinka7
10. nov 2016

Ja mám urobenú štátnicu v r. 2015 v Žiline. V čom treba poradiť?

tictactoe
10. nov 2016

@lenkafilip ides teraz na jesenny termin? ja idem...

tictactoe
10. nov 2016

aha... uz som si vsimla ze ano. bola som v juni na konzultacii, pisomna cast. esej som nepisala, ale bol tam preklad textu do anglictiny, listening a use of english

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@waitinka7 nechodila som na pripravny kurz a nemam vsetky realie,,,,tie by dom potrebovala a vlastne ake temy boli na pisomnu cast, bolo to velmi narocne?ja som robila pred viac ako 10 rokmi v Londyne PET a ten som urobila s najvyssim poctom bodov, ale teraz sa velmi bojim,,,

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@tictactoe ano, idem na jesenny termin, ale na konzultacii som nebola, je to nutne? Mas vsetky realie na ustnu cast?nevies ake budu temy na pisomnej, ja som hrzna v pisani eseji

waitinka7
10. nov 2016

@lenkafilip Témy si už presne nepamätám (boli na výber asi 4). Ja som si vybrala My achievements. Eseje som sa nebála, horší je určite preklad. Taktiež viac som sa bála ústnej časti.

lenkafilip
autor
10. nov 2016

Prosim ta a tie realie na ustnu cast nahodou este nemas? No ja sa praveze bojim na pisomnej eseje, nikdy som nebola dobra v pisani slohov, eseji a radsej budem prekladat☺ved su aj povolene knizne slovniky

waitinka7
10. nov 2016

Ja mám B2, reálie som sa nemusela učiť. A myslím, že je teda dosť neskoro zháňať reálie 2 týždne pred štátnicou. Veď ja som sa systematicky učila dosť dlho.

lenkafilip
autor
10. nov 2016

Ano, tie by som potrebovala, som/ochotna aj zaplatit, bohuzial, robim vela veci na poslednu chvilu a tie mi bude treba az v januari na ustnu

waitinka7
10. nov 2016

Skús popýtať spolužiakov, určite budú mať. Poprípade na internete si vyhľadáš čo treba a sama pripravíš....tak sa to aj najlepšie naučíš.

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@tictactoe mohla by si mi prosim ta poskytnut tie realie vyplnene?

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@waitinka7 lenze ja nechodim na pripravny kurz, nemam to od akych spoluziakov popytat, ale dakujem za rady☺

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@nikanu dakujem☺

hoffmanka
10. nov 2016

Držím palce aby si štátnicu zvládla 🙂

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@hoffmanka dakujem velmi pekne☺

tictactoe
10. nov 2016

@lenkafilip témy na esej dopredu nemáš ako vedieť,až na skúške.reálie nemám,ešte som ani nezačala,v januári je ústna časť tak sa tomu začnem venovať po písomných skúškach.na internete je toho určite habadej,veď sú to klasické maturitné témy.

tictactoe
10. nov 2016

A konzultácia nie je nutná. Len ja som chcela vedieť na čo sa mám pripraviť

lenkafilip
autor
10. nov 2016

@tictactoe pri tych prekladoch su aj povolene knizne slovniky, takze aspon to je super☺aky bol listening?dal sa zvladnut?takze sa tam stretneme 24.11☺

tictactoe
10. nov 2016

@lenkafilip a ešte reading,na ten som zabudla.listening bol pre mňa najťažší,volako som sa nevedela naň sústrediť,pustala mi ho tri krát.síce som dala všetky odpovede,ale dve som mala nie úplne presné, tak mi to ani neuznali.

hoffmanka
8. dec 2016

@lenkafilip už si aj mala, či kedy ju máš mať? Potom napíš ako si dopadla, som zvedavá a nemáš začo🙂

tictactoe
2. jan 2017

Baby,tie čo už máte za sebou ústne štátnice,prosím vás,koľko minút ste rozprávali na tému čo ste si vytiahli? Pýtali sa aj oni otázky?mali ste k dispozícii aj mapu?

lenkafilip
autor
3. jan 2017

Ja som nepresla, chybali mi 3 body,,,ty si ako dopadla, kolko si mala bodov?

waitinka7
4. jan 2017

Ja som rozprávala na tému The ways of communication (najhoršia téma asi) a Írsko. Celkovo som rozprávala asi 20 minút. Áno, a dali mi aj mapu. Starý komunistický atlas, z ktorého sa hádam učila ešte moja mama. Tak isto na stenách sú staré mapy, ktoré majú nesprávne demografické údaje o počte obyvateľov jednotlivých krajín....treba si dať na to pozor.

tictactoe
4. jan 2017

@lenkafilip joj tak to mi je ľúto.ako vieš koľko si mala bodov?mne len napísali že som v prvej časti uspela a pozývajú ma na ústnu časť.

tictactoe
4. jan 2017

@waitinka7 no,si neviem predstaviť rozprávať 10 min napr.O novom zealande či Írsku,volako mi to na staré kolená už do hlavy nejde 🙂 ale aspoň sa trochu pokrutim po mape.dúfam že také veci ako počty obyvateľov alebo nejaké roky z teba netahali?

waitinka7
4. jan 2017

ano, praveze tahali pocty obyvatelov....preto upozornujem na staré mapy