Strach zo spolužiakov na vysokej škole

snezienka12345
10. dec 2016

Ahojte, pisem v mene mojej velmi dobre kamaratky nakolko ona tu nie je registrovana. Neviem ako jej mam pomoc a velmi ma mrzi ked vidim ako sa trapi a ako sa zmenila. Je prvacka na sukromnej VS. Problem je v kruzku ich spoluziakov. Spoluziaci si vytvorili medzi sebou velmi blizky vztah ale podla jej slov, velmi sa ich boji. Chodia stale na diskoteky, opijat sa, atd. atd. dievcata velmi falosne. Stale ju volaju nech ide s nimi von. Vraj su to take tie rozmaznane deti bohatych rodicov...Velmi sa do seba uzavrela a vzdy po skole uteka na intrak a nikam nechce chodit. Povedala mi ze najlepsie sa citi len doma v rodine pri blizkych. Uplne je zlaknuta z tej skoly a neviem ako jej mam pomoc to riesit. Uplne ju ten kolektiv nici a nedokaze sa sustredit na skolu. Boji sa ked ju spoluziaci len oslovia. Minule ju z toho bolelo uz aj brucho a stale vraj na to mysli a do skoly chodi uplne cela v krci...komuniku so mnou a s rodicmi...ako by ste to riesili ? Je ocividne ze sa neciti dobre v koletive jej spoluziakov.

snezienka12345
autor
10. dec 2016

ďakujem za kazdu radu

pribinak
10. dec 2016

No tak nech zmení VS, na Slovensku mame VS v kazdej dedine

tyelde
10. dec 2016

A čoho presne sa bojí? Len tak sama od seba sa celého krúžku asi nebojí, spravili jej niečo? A keby aj len doma sedí tak čo, takých je kopa, nie každý má potrebu behať po baroch...treba zistiť z čoho strach pramení a riešiť zdroj

catherinah
10. dec 2016

Kolko ma rokov?

sardinka336
10. dec 2016

@snezienka12345 a neni to nahodou tvoj problem? V marci si tu pisala či mas pokračovat v Ing. študiu na Ekonomickej lebo si duta na ekonomiu jak vrece gytu...proste si sa tam nenašla, to sa stava. No ale k veci...mne pride dost divne aby sa vysokoškolačka bala spoluziakov ako nejake soplave decko. Niečo za tým bude, bud je taka povaha alebo sa jej niečo stalo, niečo jej urobili. Ja som sa tiez nemusela s kazdým v kružku, časom som si našla par ludi s ktorymi sme sa viac kamaratili a pomahai si a ostatných som velmi neriešila. Neštudujem koli spoluziakom ale koli sebe. Nech si hlada takých spoluziakov ktorí su jej zmyšlaniu blizky a na ostatných nech sa vykašle.

snezienka12345
autor
10. dec 2016

@sardinka336 Nie nie, moj problem to nie ja. Ja som zmenila skolu na druhy stupen a zatial som velmi spokojna. 🙂 No a kamaratka mam pocit ako keby sa ich bala, alebo co...neciti sa dobre v ich pritomnosti, su ine povahy, maju ine nezory a hodnoty ako ona...toto mi takto presne ona povedala. Ze niezdielaju nic spolocne a tie vztahy v skole su velmi plytke. velmi sa uzatvara do seba, neviem ako jej mam pomoct

snezienka12345
autor
10. dec 2016

@catherinah ma 20

catherinah
10. dec 2016

@snezienka12345 ak jej to robi taketo problemy, bud je za tym nieco ine alebo nech zmeni skolu. Odrazi sa to na jej zdravi a navzdy na jej psychike. Tiez som mala podobny problem, ale v ovela mensom rozsahu. Doteraz mam z toho nocne mory.

snezienka12345
autor
10. dec 2016

@catherinah mozes mi prosim napisat ip s tvojou skusenostou ak ti to nevadi ? Dakujem

katrinka8
10. dec 2016

To, čo opisuješ, je asi už na psychológa...

sardinka336
10. dec 2016

@snezienka12345 napisala si priliš malo informacii aby si sa k nejakej naozaj cennej rade dostala. Lebo tvrdenia ako ,,mám pocit,, a kamaratka sa citi zle v ich pritomnosti...je ti neviem ale ako u blbých tak ti poviem...Ak sa citim v niekoho pritomnosti zle, tak sa s nim nestykam, vyhladavam takých, ktorí su mi nazorovo blizky. Kto ju nuti byt v ich pritomnosti viac ako treba? Ak je niekto plytký tak nech je, bavim sa s nim normalne a inak ho neriešim viac ako treba. Ty jej nepomozeš nijako, zmenit svoj pristup musi ona. Vyhladavat spoločnost nazorovo blizkych a tých čo jej nie su po chuti neriešiť, nevšimat si..neviem akosi neverim, ze v celom kruzku nie je ani jedna jedina osoba s ktorou ,,sa dá,, či? Všade sa najdu aj takí aj onakí ludia, časom sa človek oťuká a prestane tolko riešiť veci ktore ho oberaju o energiu, čas...ja som bola taka ze som si vela veci az prehnane pripušťala, kto čo o mne povedal sa ma dotklo, riešila som to stale dokola v hlave...časom som sa naučila selektovat kto a čo stoji za to aby som sa koli tomu trapila. Ja sa riadim heslom ze radšej prijemná samota ako blbá spoločnost. ...

jeennyv
11. dec 2016

@snezienka12345 za mna je toto uz zaciatok nejakej socialnej fobie..ten strach z coho... tak bud si medzi sebou nieco spravili alebo sa kamoska jednoducho nevie zaclenit do koletivu, ktory ma odlisne nazory, hodnoty ako ona...ak si nesedia bavit sa s nimi nemusi, ale dovod sa bat??? Ako chce fungovat v praci v zivote, ak ju uz toto polozi... nemyslim to v zlom, ale napisem ti jeden priklad...mala som spoluziacku, ktora bc stupen sedela doma na rici..len doma a frajer, nalepeni na sebe, ked koncila bc frajer uz siel do prace a prisiel mu novy kolektiv teambuildingy a uz nebola len ona, potom ona tiez si nasla brigadu a zacala aj s nami tak normalne chodit von, lebo hop prisli na to, ze uzavriet pred svetom sa neda a ze nie su len oni....kamoska musi pochopit, ze ludia su aj ti, co su ini a ze ked sa bude bat daleko nezajde...treba strach pomenovat a ak bude bezdovodny, tak tam nie je vsetko ok po psychickej stranke...

snezienka12345
autor
11. dec 2016

No vcera som sa s nou o tom bavila, tak mi povedala, ze sa bavili nieco baby medzi sebou v kolektive, a ze potom pocula ako ju ohovaraju a robia si z nej srandu. A ze uz nemoze ani pol slova povedat, lebo vsetko len prekrutia. Ze nema zmysel sa s nimi bavit, lebo ze tie baby chcu len ublizit a ze su falosne. A ze ma ine hodnoty ako spoluziaci a citi sa tam taka sama, nikto nezdiela podobny pohlad na svet. :(

moni244
11. dec 2016

@snezienka12345 tvoja kamoska ma problem a velky, ale nie s kruzkom, ale sama zo sebou, to, ze sa zahrabe doma, s rodinou a nikam nepojde, jej nepomoze, to sa chce do konca zivota zahrabat doma?

katarinamarkova
11. dec 2016

@snezienka12345 koľko má tých spolužiakov?
nepoviem ak pár z nich by nemusela.....ale je dosť divné že všetci sú na komplet neznesiteľný.
,,všetci sú blázni, len ja som lietadlo,,
problémom je očividne ona sama sebe.

mijo53
11. dec 2016

Keď má problém so spolužiakmi, nech si nájde kamarátky na internáte, napr. spolubývajúce