Štúdium geografie na Prírodovedeckej fakulte

kikuska63
18. feb 2021

Ahojte, je tu niekto, kto študoval Geografiu na prírodovedeckej fakulte univerzity Komenského v Bratislave ? Nejaké pre o proti ? Ďakujem

lucik194
18. feb 2021

no hned zakladna otazka vedecky ci ucitelsky smer? ja som studovala vedecky smer, desiatky rokov dozadu, teraz su aj katadry inak rozdelene.
kebyze sa ma opytas ci nelutujem, tak nie, najlepsie studentske roky, boli sme super partia, cely rocnik sme boli 30-35 ludi, vsetci sme sa poznali, teraz sa v ramci rocnika ludia nepoznaju, uz priamo studujes hned od prveho rocnika akoby na nejakej katedre, poznas len ludi z tej katedry.My sme mali prve 3 roky zaklad vsetko vsetci, takze kolektiv super, este vtedy neboli bakalarske stupne. Iba magisterske.

kikuska63
autor
18. feb 2021

@lucik194 vedecký smer, uplatnit sa s tým dá v pohode ? Všetci ma od toho odhovaraju kvôli uplatneniu, ale ja radsej budem študovať niečo čo ma baví, než by som mala trpieť na inej škole

lucik194
18. feb 2021

@kikuska63 ak sa chces uplatnit tak rozhodne GIS-y chod studovat, proste geoinformatiku, to ma buducnost a po takych ludoch je dopyt

veronikap91
18. feb 2021

@kikuska63 súhlas s gis-mi. Ja mám regionálny rozvoj no a....no 😁

lucik194
18. feb 2021

alebo potom este na demografiu a k tomu si "doplnat" datovu analyzu (proste nech sa z teba stane datovy analytik), aby si poznala statisticke metody, programy na spracovanie dat (a nemyslim tym excel), big data

kopytko03
18. feb 2021

Aj ja som to študovala a teda kľudne by som sa vrátila naspäť a zopakovala si to. Síce som s tým pracovala len chvíľu, potom som si našla dobrú robotu mimo oboru. Základ je že ťa geografia musí aj baviť, inak to nedáš, ale ak ťa baví tak smelo do toho 🙂

liz_lemon
18. feb 2021

mam kamosa, co to vystudoval, ale co mi hovoril, tak len jeden jeho spoluziak pracuje v odbore, inak robia kade tade, ale nic co by suviselo s geografiou

kikuska63
autor
18. feb 2021

Ďakujem vam krásne všetkým za odpovede🙏🏼

ivula0807
18. feb 2021

Ja som tam studovala, ale z hladiska uplatnenia rozhodne neodporucam 🙂 od nas z rocnika minimum ludi pracuje v tej oblasti a teda platovo velmi slabe. Studium je to zaujimave ale to je asi tak vsetko 🙂 nie je to nejaka perspektiva do buducnosti.

lucik194
18. feb 2021

@kikuska63 no takze som to spocitala, koncilo nas tesne nad 30ks, 4 ks ucia na univerzite/ skole, 10 ludi robi nieco s gismi alebo datami, uplatnenie je a teda rozhodne platovo dobre, inak by sme s gismi nerobili, mnohi z nas geoinfirmatiku neskoncili ( inu katedru skoncili) ale pracuju s gismi....

babydesire
18. feb 2021

@kikuska63 toto iste som vravela aj ja ked som sla na PrifUK ale na geologiu..skolu som nedokoncila..no minuly rok sme robili novu strechu a krytinu sme kupovali od otca byvaleho spoluziaka,,pytala som sa ho ci to dokoncil,ze ano ale je mu to knicomu..podnika s otcom 🙂

h2
18. feb 2021

@kikuska63 Ahoj, ja som chcela ísť pred "100" rokmi študovať geografiu/kartografiu, veľa som si o tom zisťovala, až som nakoniec zmenila názor a išla som na geodéziu/kartografiu na stavebnú fakultu STU. Hlavne, kvôli uplatneniu, ktoré je po tejto škole určite väčšie. A GIS-y sa študujú aj na geodézii, možno ešte viac, než na geografii (ale to neviem, keďže na tú som nechodila).