Štúdium na VŠ Levoča

ssima1117
3. júl 2020

Ahojte je tu niekto kto študoval alebo sa chystá študovať na VŠ v Levoči ? Mala by som pár otázok. Konkrétne ide o externé štúdium odbor predškolská a elementárna pedagogika sociálne znevýhodnených skupín.

marinecka95
3. júl 2020

@ssima1117 študovala som externe Špeciálnu pedagogiku. Ak máš otázku - napíš 🙂

ssima1117
autor
3. júl 2020

@marinecka95 zaujimalo by ma ako to tam funguje či sa to dá zvládnuť popri dvoch deťoch a práci ...študovala si po starom či po novom tych 7 rokov?

marinecka95
3. júl 2020

@ssima1117 Bc som stihla za 3 roky po starom, Mgr. už po novom 3 roky - čiže celé štúdium 6 rokov. Samozrejme, pripraviť sa na každú skúšku treba ale jasné, dá sa to zvládnuť aj skĺbiť s prácou aj deťmi 🙂 učitelia boli chápaví, že sme pracujúci a tak sme veľa piatkov vynechali (samozrejme treba sa vyučujúcemu ozvať, vysvetliť a dohodnúť sa, či to bude rešpektovať). Vyučovanie nebolo takmer nikdy tak dlho ako bolo uvedené v rozvrhu.

ssima1117
autor
3. júl 2020

@marinecka95 no tak to áno to chápem ktovie no len ako to bude na inom odbore konkrétne ten ktorý som spomínala .... Zvykne sa chodiť klasický piatok, sobota a ako je to z ucivon treba zháňať si materiály alebo dajú niečo oni...

marinecka95
4. júl 2020

@ssima1117 materialy ti takmer nikto nedá do ruky a ešte spracované. Väčšinou sme mali ako zdroj niekoho z vyššieho ročníka. Áno externe vyučovanie bolo vždy piatok cca od 14:00 do 17-18:00 a v sobotu od 8 do 14-15:00 podľa rozvrhu.

ssima1117
autor
4. júl 2020

@marinecka95 aha ok teda a ako to prebieha na Tom vyučovaní prídeš je prezencka a klasické vyučovanie kde si robíš poznámky potom odijdes a je skúška či. ....

marinecka95
4. júl 2020

@ssima1117 na väčšine predmetov je prezenčná listina, klasická prednáška ale aj hodiny na ktorých si aktívna ty 🙂 zvlášť baby na predškolskej ale aj my sme mali dramatickú výchovu, hudobnú a kadečo iné 🙂 je to zaujímavé. Naučíš sa viac ako len pri písaní poznámok, kopec veci si vyskúšas priamo na prednáške prakticky. Každý rok absolvuješ prax - neviem v akom rozsahu, my sme mali 30 hodín. Robíš si portfólio, v ktorom sú všetky prípravy na hodiny ktoré si odučila v praxi ale to sa dozvieš pri štúdiu 🙂)

marinecka95
4. júl 2020

@marinecka95 skúška bola takmer z každého predmetu. Nás bolo viac tak boli predovšetkým písomné. Našiel sa ale aj taký profesor, ktorý trval na ústnej skúške. Niektoré spočívali aj v teoretickej aj praktickej skúške (napr. Výtvarná a hudobná - kresba aj test, z hudobnej písomný test a scénka so spevom) .. z každého rožka troška 🙂

ssima1117
autor
4. júl 2020

@marinecka95 no ja mám ukončenú pedagogickú strednú preto po niekoľkých rokoch uvažujem o výške .....takže tak to prebieha no ....a v prípade potreby dajú sa urobiť skúšky aj skôr žeby som o niečo skôr skončila aj školu či nie .....inak ako to je v prípade individuálneho plánu štúdia oplatí sa to či ani nie ?

marinecka95
4. júl 2020

@ssima1117 na skúšky sme chodili vždy spolu, niekto nerobil skôr ani nijako inak. A IVP neviem absolútne ako, s tým ti neviem poradiť.

ssima1117
autor
4. júl 2020

@marinecka95 ok ďakujem aj tak ...a ty momentálne pracuješ v oblasti špeciálnej pedagogiky niekde v škole či ?

marinecka95
4. júl 2020

@ssima1117 áno v základnej škole, v špeciálnej triede

ssima1117
autor
4. júl 2020

@marinecka95 no parada tak nech sa ti darí a ešte raz dik

nikajad
20. nov 2020

@ssima1117 Ahoj, prosim ta, ty studujes na PEPSZ v Levoci? potrebujem poradit. Ak ta to nebude obtazovat, tak sa mi prosim ozvy. dakujem

ssima1117
autor
20. nov 2020

@nikajad ahoj nie nakoniec som si nedala žiadosť ....lebo ja mám to vyštudovaný ako pedagogickú školu ...zbytočne mi je študovať to isté a ešte k tomu ďalších 7 rokov ...ale ako vidím ostatné odbory externého štúdia sú v nedohľadne ako to bolo kedysi pre druhý stupeň takže o rok asi pôjdem NATO .....a ty študuješ v Le?

nikajad
20. nov 2020

@ssima1117 ano tento rok som zacala

ssima1117
autor
20. nov 2020

@nikajad a čo spokojná si zatiaľ či ?

nikajad
20. nov 2020

tak mame prednasky len online, tak je to take divne, ale zatial je to vsetko OK

ssima1117
autor
20. nov 2020

@nikajad fajn tak aspoň že tak no ... Držím palce ✊ keby niečo kľudne sa ozvi ...😉 Máš aj ukončenú pegecku či ?

nikajad
20. nov 2020

@ssima1117 nie nemam pedagogicku, ja mam obchodnu akademiu skoncenu, dakujem pekne 🙂

oixymna1
8. jan 2021

@nikajad ahoj prepáč že som sa takto pripojila ale zvažujem si tiež podať prihlášku na externé štúdium do Levoče mala by som pár otázok nevieš mi prosím poradiť ? Ďakujem 🙏🙂

lenka2401
8. jan 2021

@oixymna1 ... Tak to sme 2😊.... Zvažujem 2r.externe štúdium v Le, odbor 7649 N Učiteľ pre MŠ a vychovavatelstvo...😉

savannka
12. feb 2021

@nikajad ahojky, mám pár otázok, dá sa ti? 🙂

nikajad
15. feb 2021

@oixymna1 jasne ked budem vediet poradim

nikajad
15. feb 2021

@savannka samozrejme 🙂

globanka
19. feb 2021

@oixymna1 ahoj,aj ja by som chcela nastúpiť na pegečku, no počúvam že je to tam ťažké, skôr odporúčajú Košice,len je to premna ďaleko keďže ja som z Pp.. môžem sa k vám pripojiť,aspoň nebudem stresovať sama😀

drobaja
22. feb 2021

@ssima1117 ahoj🙂možno to už nie je aktuálne a na Tvoj príspevok reagujem neskoro, ale chcela som sa Ta opýtať, lebo si napisala, že Ti je zbytocne ďalších 7 rokov studovat to isté ako si mala na spgs🙂Pytam sa, lebo sama neviem co robiť 😀Tiež som absolvent Spgs, ale je tomu už nejaky ten rok😀😀no ja mam odbor kultúrno-vychovny pracovnik, co nie je kvalifikacia pre výučbu v MŠ. Ty máš učiteľstvo?
Takže rozmyslam tiež nad tým odborom Predškolská a elemntarna pedagogika soc. znevyhod. skupin. s tym, ze mgr. by som skusila v PO a to učiteľstvo 1-4. Teraz neviem ako je to ak by som chcela icit v MS s mojim odborom zo strednej. Jedni hovoria, že mi nato už vyššie vzdelanie netreba a druhí že ano😀Tak už sama neviem. Preto sa tiez trošku bojim, aby aom nestudovala zbytocne🙂
Dakujem

ssima1117
autor
26. feb 2021

@drobaja no ja už som tiež zo školy dlhšiu dobu mimo .....mám vyštudovaný odbor učiteľsky ...preto som napísala že študovať to isté sa mi veľmi nece aj keď to má svoje pre aj proti no ....ak máš Kvpecko ukončené tak pokiaľ viem na pegecke sa dá urobiť za dva roky odbor učiteľsky s maturitou a to by stačilo na materskú školu ...alebo môžeš potom skúsiť tu výšku ....a prečo chces 1-4 v Prešove veď to môžeš ma aj v Le či sa mýlim ?

drobaja
27. feb 2021

@ssima1117 noo, praveze ja MS velmi nechcem, radsej by som sla do tej ZS 1-4🙂Takze tym padom by mi to dvojrocne nestacilo🤨
Noo, co mam info, tak 1-4 sa v LE mgr neda... neviem, možno sa mylim, ale take info mam. Kto vie, za tie 4 roky co by som externe studovala bc. tak by tam mozno mgr. 1-4 otvorili 🙂

ssima1117
autor
27. feb 2021

@drobaja no tak potom musíš mať výšku áno ....no všetko možné za tie 4 roky to áno ...ale skôr to vidím asi na ten Prešov Mgr. 1-4 😉 ....ja sama čakám ako to bude s tými vyskami keďže chcú to zmeniť na 3 +2 len ktovie či sa dočkáme haha ....dnes ani nieje extra voľba externého štúdia ja by som chcela skôr 2 stupeň ZŠ ale v externej forme nieje čo študovať ....len predškolská 🙃😕