Štúdium PhDr. (personalista) - oplatí sa?

jaq
29. jan 2020

Ahojte, mam Mgr (personalista) a uvazujem o PhDr. Oplati sa a tie co mate ako ste to zvladali? Dakujem

oli18
29. jan 2020

Pre niektore odbory by tento titul nemal vobec existovat.

ivkazba
29. jan 2020

Ako personalista to určite nepotrebuješ, skôr by som povedala, že choď do toho, ak ťa štúdium baví a pre teba samotnú to bude mať význam. Zvládnuť to určite zvládneš.

ajka0207
29. jan 2020

@jaq podla toho co ocakavas? Ostanes na fakulte? Ci spat do komerčnej sfery?

queen_el
29. jan 2020

Pozor, phdr -rigorózna skúška nie je phd -doktorandské štúdium. S phdr nemôže ostať na fakulte -jedine, že si dorobí aj Phd. Tu nejde o štúdium, ale treba napísať rigoróznu prácu, obhájiť ju a máš titul. Môj skromný názor je, že je to na dve veci....neviem, možno v niektorých odboroch to má zmysel, ale väčšinou skôr nie. Iba že máš titul "...dr" pred menom.

dorotka66
29. jan 2020

Ja som phdr. A tiez HR 😊 no zmysel to malo lebo rigirozka bola v odbore personalny marketing a chcela skm sa vzdelacat. Ale teraz s dietatom by som uz do toho nesla. Skor MBA

oli18
29. jan 2020

@queen_el písal niekto, že nevie rozdiel medzi titulmi? 😉 Okrem toho zakladateľka nepíše, že robí na fakulte.

queen_el
29. jan 2020

@oli18 ona nie, ja som reagovala na komentar
@ajka0207 (len som ju konkrétne neoznačila) či chce zostať na fakulte, preto som písala, že to je phd.

jaq
autor
30. jan 2020

Ano baby len o rigorozne skúšky ide, uvažujem. Ale to vlastne len napíšem prácu a pôjdem na skúšky. Do roka to treba však?

queen_el
30. jan 2020

@jaq myslim ze ano ale pozri na stranke skoly tam by to malo byt...

sheila72
16. máj 2020

Nie, pre niektoré firmy môžeš byť dokonca "prekvalifikovaná".