Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Učenie sa Nemciny

Výchova a vzdelávanie
lila1988
15. sep 2019

Ahojte Maminy. V minulosti som sa učila nemcinu 4 roky na gympli, ale teda si už vôbec nič nepamatam. Mám cca 3 roky čas(na rodičovskej), aby som sa ju perfektne naucila, minimálne na uroven B2, lebo potom si budem musieť hľadať prácu v AT. Viete mi dat rady, tipy, triky, ako a akou formou sa najlepšie uci? Pripadne ak ste sa učili z YouTube, tak odkaz na konkrétny kanál(ovládam AJ, tak môže byt aj v kombinacii)?
Prosim podeľte sa o skúsenosť, aký systém učenia sa, pri dietati ste Zvolili(lebo skusala som citat nemecké slovíčka na ihrisku a moc sa to nedalo, keď som musela behať za drobcom). Dakujem😊

liz_lemon
15. sep 2019

@lila1988 najdi si ucitela, najlepsie niekoho pre koho je nemcina rodna rec

fokuska
15. sep 2019

@lila1988 Pozeraj nemecke TV stanice, filmy, pocuvaj nemecke radia, hudbu, citaj casopisy, knihy.

erikavesela
15. sep 2019

Citanie je najlepsia forma...b2 ma daleko od perfektnej nemciny...ja mam c2 a teda perfektnou by som ju nenazvala...stale su veci, v ktorych mam medzery...ja si ju udrziavam citanim nemeckych knih...vsetko, co potrebujem nastudovat studujem v nemcine...slovicka su dolezite, ale komunikacia este viac

lila1988
autor
15. sep 2019

@erikavesela preto píšem, že minimálne, potrebovala by som skôr c1.. c2 je za 3 roky podľa mna nereálne, keďže viem, koľko mi trvalo sa naucit anglictinu v takej urovni, akou ju ovládam teraz a to som ju cielene študovala v zahraničí..
za rok mi drobec nastupuje do AT škôlky, čiže potrebujem niečo odkomunikovať aj s učiteľkami, tak verim, že aj prostredie spravi svoje a nebudem úplne vytreta..

lila1988
autor
15. sep 2019

Dakujem baby za rady😊 učiteľa by som chcela časom, len potrebujem oživiť základy, nech sa nejako dorozumieme😀

sense
15. sep 2019

Mne pomahalo pozerat tv v jazyku kt som sa ucila... najprv som pozerala filmy kt poznam... neskor filmy kt nepoznam...neskor talkshow, spravy , besedy a citala som dennu tlac...

nancy666
16. sep 2019

@lila1988 a odkiaľ si? Mohli by sme pokocikovat niekedy a pokecať po nemecky, som dvojjazyčne vyrastala takze konverzácie by nemali byt problém ;)

mlada_baculka__23
18. sep 2019

Na zlepšenie určite pozerať veci po nemecky... ja ti odporúčam velmi dobry serial, ktory je v nemcine => https://serial.kukaj.to/dark

Tu začni písať odpoveď...

Odošli