VŠ v Ružomberku odbor pedagogika - skúsenosti s externým štúdiom?

lucka12399
24. jan 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať či máte niekto skúsenosť s Univerzitou v Ružomberku odbor pedagogika (elementarna). Chcela by som tam isť na externe študium len som počula, že z tejto vysokej školy nechcú brať potom do zamestnania. Mali ste s tým niekto problém?

monikamy8
5. máj 2019

@lucka12399 Lucka, už sa Vám podarilo niečo zistiť?

dovozadokoca
5. máj 2019

Neviem, koho by do zamestnania nezobrali. Študovala som tam denne, nedokončila som, byvale spolužiačky sú normalne zamestnané a ani som nikdy nepočula, že by mali mať problém.

Aktuálne štúdium dokončujem externe. Škola je to taká, ako aj inde, čiže žiadny wellness pobyt (lebo sa mi zdá, že veľa žien očakáva, že dostanú titul za účasť), ale nie je to ani štúdium na neurochirurga...

Niekde už nie sú aspoň štátnice, KU ich však ponechava zatiaľ. Bohužiaľ. :D

dovozadokoca
5. máj 2019

Ešte dodám, že záleží aj na tom, kto toto povie alebo kto má takúto skúsenosť. Totiž, veľa žien by som do MŠ nevzala, ani keby majú Harvard a ľudia niekedy potrebujú na niečo hodiť svoj neúspech. 🙂

Ale netvrdím, že niekde na základe niečoho nemohla vzniknúť takáto situácia, len vravím, ze moje ex spolužiačky sú zamestnané snáď všetky.

monikamy8
5. máj 2019

Každopádne tiež si myslím, že čo človek to názor. Niekomu ten profesor vyhovuje, niekomu nie... ale to je asi všade a rovnako aj v zamestnaní.

ejanjelik
5. máj 2019

Poznam vela z roznych odborov, ktore tam studovali a su zamestnane v tom, co vystudovali.

keithy
13. jún 2019

Ahoj, ja tiež uvažujem že idem externe. Už si si posielala prihlášku?

lucka12399
autor
13. jún 2019

@keithy heej hej posielala som si.

sonicka96
13. jún 2019

@dovozadokoca čo ti ja viem... Ja som chodila (už štatnicujem) na pedagogiku a ten titul budem mať naozaj iba za dochádzku... A ani za tú možno nie keďže sú tam hodiny ako cigánska práca... Raz ano a raz nie a ani to ťa neupozornia...

@lucka12399 pre mňa je táto škola jednim veľkým sklamaním, čo sa tika prístupu k študentom a toho ako prebieha hodina...

keithy
13. jún 2019

@sonicka96 to ozaj? Študovala si externe? Toho sa bojím, pri dieťati. Ako to dám. A ak si budú meniť rozvrhy ako sa im zachce 🤷

dovozadokoca
13. jún 2019

@sonicka96 fúha, fakt? No za mňa na predškolskej je to celkom normálny zaberak (žiadna jadrová fyzika ale ani prechádza ružovou záhradou)... Na rozvrh som nadávala, tento rok sa to stale menilo, ale dochádzku teda musíme mať (prednášky sú dobrovoľné všade) a na cviká sa nesťažujem.

Ja teda skôr spolužiačky nechápem, čo by chceli práve taky prístup, ako píšeš a sťažujú sa na každú blbosť, čo sa má spraviť/naučiť.

lucka12399
autor
13. jún 2019

No ja som nakoniec otehotnela a rozmyslam nad tym, ci ist ci nie.

keithy
13. jún 2019

@lucka12399 a čakáš prvé bábo či už máš doma nejaké? Ja by som tiež po lete chcela už pracovať na druhom, ale tento rok by som šla a potom ak tak odklad na rok.

sonicka96
13. jún 2019

@dovozadokoca no na našom odbore koho si maximálne cenník je Petlak,Škoviera,Tištanova,Gejdoš... Inak by som všetkých nakopala do zadku,hlavne Okálovu ktorá je moja školitelka a vyzerá to ale tak že kvôli nej žiaden titul nebudem mať...

@lucka12399 nie ja som denná študentka ....ja som otehotnela v 2r a nechali ma prejsť zo súcitu. Ani ma moc neskúšali a keď som nespravila jednu skúšku tak mi nedali FX ale nerátali mi to ako skúšku 🙂 ...

Ono sem tam sú svetlé chvíľky,ale viac je tých tmavých....

lucka12399
autor
13. jún 2019

@keithy ja teraz čakam prve .. a bojim sa ze to nebudem zvladat .. a celkovo to skolne je dost penazi tak sa bojim no asi to este odlozim 🙂 lebo neviem moc ako to vlastne prebieha to externe studium ako casto su skusky alebo tak ..

keithy
13. jún 2019

@lucka12399 veď toto. Chapem to, ja si tiež neviem ešte úplne predstaviť, že s malým nebudem ja vtedy ale len tatko a staré mamky. Srdce mi trhá. Ale ja to idem skúsiť. Už som druhý rok na materskej, neskoro som sa k tomu odhodlala, už minulý rok mi muž vravel nech idem.

majinka81
14. dec 2019

@sonicka96 Ahoj prosim ta aj ked studujes denne nevies nahodou ako prebieha externe studium?Ako casto?Dakujem

majinka81
14. dec 2019

@lucka12399 Ahoj skusila si tu skolu?Tiez uvazujem.

lucka12399
autor
14. dec 2019

Prijali ma ale nesla som nakoniec .. no ale kamoska tam chodi a moc sa jej tam nepaci ..
@majinka81

majinka81
14. dec 2019

@lucka12399 ahoj dakujem za info a preco sa jej nepaci?No skola vacsinou to nie je sranda.Hlavne ked pride skuskove.

lucka12399
autor
14. dec 2019

@majinka81 jedna co chodi na externe tak vravela ze to absolutne nestiha ze nevie ci to vobec da.. a to akoze nemala nikdy problem v skole ani s ucenim

sonicka96
14. dec 2019

@lucka12399 akože tak neviem čo si známa myslela že keď bude študovať externe tak nebud musieť nič písať ani prezentovať? Však musia robiť to isté čo aj denný lenže oni to majú na dní rozdelené, čiže není toho veľa 🙂

majinka81
14. dec 2019

@sonicka96 Ahoj a ako casto chodia externi do skoly?Myslim je to iba vikendy?alebo cez tyzden?

sonicka96
14. dec 2019

@majinka81 víkendy 🙂

majinka81
14. dec 2019

@sonicka96 Dakujem,sobota aj nedela?Alebo iba piatky a soboty?A kazdy vikend?Je to pre mna dost dolezite ako je studium rozvrhnute.

sonicka96
14. dec 2019

@majinka81 piatok sobota sa iba vyučuje 🙂 ja som študovala denne takže ti moc už neporadim 🙂

lucka12399
autor
14. dec 2019

@sonicka96 ved s tym sme ratali aj ona aj ja .. ale co nam tak hovorili tak ze to tam nie je zas take tazke ako na ostatnych skolach .. niektore vraveli ze tam chodili a nemuseli skoro nic 🙂 tak preto ..

zuzanockamt
14. dec 2019

úroveň dosť nízka...učiteľ a neovláda pravopis...vidno to aj na študentoch/absolventoch v tejto diskusii, čiže je to pravda

majinka81
14. dec 2019

@zuzanockamt Ahoj a ty mas osobnu skusenost?

zuzanockamt
14. dec 2019

@majinka81 neštudovala som tam,ale mám skúsenosť s vyštudovanými učiteľmi odtiaľ, ktorí robia triviálne pravopisné chyby 🙄 a sú riaditelia škôl, ktorí absolventa z RK nezamestná

dovozadokoca
14. dec 2019

@majinka81 externí chodia do školy piatky, a soboty, zvyčajne 14.40 až 17.40 podľa rozvrhu. Škola je normálna škola, žiadne flákanie sa a nikto mi zatiaľ nič neodpustil pre to, že som externá.

Vybrať si RK kôli tomu, že má byť ľahšia je blbosť.

To, že nejaký učiteľ z RK robí chyby gramatické je možné, ale na predškolskej nás nepustia ku skúške ak máme nad 4 chyby v diktáte pri zápočte (čo je na mňa dosť málo prísne) ale nemyslím si, že to bude iba v Ružomberku tak.

Poznám zo dvoch učiteľov s rečovou vadou, čo je horšie a nebudem tvrdiť, že učiteľky z banskobystrickej výšky nevedia rozprávať.

Nedovolím si ani hodnotiť iné školy, ak som na ne nechodila. Môžem ale hodnotiť spoluštudujúce, ktoré si tiež mysleli, že to bude niečo, čo si odchodia a na konci budú mať titul a prd z toho.
Mňa KU pripravuje na povolanie dobre a učiteľky, s ktorými som študovala na dennom štúdiu a majú školu dokončenú normálne bez problémov pracujú.

Na strednej mi vážne stačilo si to tam odsedieť. Ale vysoká škola sa podľa tohto nevyberá. Neviem, možno na nejakých súkromných školách a detašovaných pracoviskách je to voľnejšie, ale v RK ani nie. Ako som spomínala vyššie, nie je to jadrová fyzika ale ani nič, čím len tak prepláva človek na nafukovacke