Vyhodenie z medicíny

3. máj 2022

Ahojte. Viem, ze medicina je narocna skola a ze sa treba ucit. No chcem sa spytat na nejake osobne skusenosti, ak niekto z vas ma, popr. studoval a zazil.. Stava sa na medicine aj to, ze sa clovek uci, vie, no aj napriek tomu ho vyhodia? Myslim uplne zo skoly. Proste ci su nejake pocty, ze taky a taky pocet studentov nemoze skoncit tento odbor v danom roku a treba ich vyhodit a uz je to na skole aj dost o stasti, nie tak o vedomostiach? Ci skolu skor koncia taki, ktori si proste uznaju, ze na to nemaju?

simsalabim
3. máj 2022

Na ziadnej skole nie je dopredu urceny pocet tych, ktorych maju vyhodit 🤦‍♀️

dskjhfdlkdjhl
3. máj 2022

Ziadnu normalnu VS nedokoncia vsetci, ktori nastupia do prveho rocnika. Nikde vsak nie je dopredu urcene, kolko studentov ma prejst. Niektori to vzdaju este pred skuskami, niektori proste nezvladnu skuskove a teda su vyhodeni.

patus_2
3. máj 2022

Na medicíne a aj na hociktorej inej VS nikdy nedokončil všetci čo začnú. Jedni prídu nato, že ich to nebaví, iní zase od školy očakávajú niečo iné, ďalší prídu nato, že je to pre nich príliš náročné atď... Nevyhodia ťa len tak, máš veľa opravných termínov, môžeš prenášať predmety, môžeš mať medziročnom atď. "Vyhodenie" je až posledná možnosť. A s tým učením, je to individuálne, niekto sa môže učiť aj mesiac v kuse a skúšku neurobí a niekto má zas iný typ pamäte a nemusí stráviť nad knihami toľko času a skúšky úspešne zvládne. Nejde to zovšeobecniť, musíš vyskúšať a postupne uvidíš, čo to je to pravé pre teba.

autor
3. máj 2022

@simsalabim dobre, ved sa len pytam🤷🏼‍♀️

bolarazjedna
3. máj 2022

Ja som študovala v Bratislave na UK, v našich časoch to bolo tak, že v 2. a 3. ročníku vypadla tretina študentov. Bol to dlhoročný trend. Keď si prešiel 3.rocnikom a mal si porobené skúšky, tak už si aj skončil školu. Hlavný strašiak bola biochémia, alebo nestíhali porobiť skúšky a prenášať predmety sa dalo do max 11 kreditov (ale jeden predmet bol za 6-8-11 kreditov v 2.rocniku, takže stačilo, že si nemal 2 skúšky). Alebo niektorí prenášali do 3.rocnika, a tam sa im nakopili ťažké skúšky, ako mikrobiológia, patfyza, patol. anatómia a nestihli ich porobiť.

Na iných školách, napr na SZU alebo v Martine taky problém nerobili so skúškami, aspoň tak sa u nás hovorilo. Takže tam viacmenej všetci skončili. Samozrejme, treba tvrdo makať všade, ale na UK často robili zbytočné problémy. Neviem, či sa to odvtedy zmenilo.

renab
4. máj 2022

Vsetko je o ludoch. Takze ak profesor chce, zo skusky ta vyhodi bez problemov.
Vyhodenie zo skoly uplne je uz tazsie, ale tiez nie nemozne.

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micusa2222
19. máj 2022

štúdium na VŠ spočíva v dvoch bodoch: dobrý prospech, ale aj veľa šťastia...