Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vysoká škola a čas na vlastný život

28. jan 2021

Planujem Uk Bratislava pedagogicka fakulta (vytvarne umenie a občianska vychova). Este niesom uplne pevne rozhldnuta. Coho sa obavam ze nebudem mat cas na taky ten vlastny zivot. Samozrejme ze vyska je o uceni to ano...planujem sa ucit. Len ci to budem casovo zvladat ak chcem napr. Chodit do roboty, alebo ma napriklad laka ze by som chcela vyskusat nejaky kurz jogy, varit si, upratat..Docela ma to desi lebo to uz je taky ten dospelacky zivot na ktory si treba zvyknut...nechcem aby to bolo len o celom dni stravenom pri knihach...Poznate nejako vysku kde sa to da ako tak celkom casovo zvladat?

autor
28. jan 2021

Zaujimali by ma vase skusenosti...ze ako ste to zvladli. Lebo akože ja strašne obdivujem ľudi čo toto zvladli

vollino5
28. jan 2021

Ja som chopdil na UCM do TT a zvládal som všetko úplne v pohode, aj školu aj robotu aj kamošov. Neni to práve med lízať, ale keď si nájdeš systém tak sa dá výška uplne v pohode so všetkým kombinovať

karhu
28. jan 2021

niektori sa ucia vodne v noci aj tak to nedaju, ini to flakaju a prejdu, niekto na to ma, iny nie..tak ci tak, casu na zivot mimo skoly budeeee, a myslim si ze s tymto odborom o to viac..🙂

lenuska9999
28. jan 2021

Keď to zvládli mamičky s malými deťmi, zvládneš aj ty. No každý potrebuje iný čas na ucenie, niekomu stačí raz prečítať a vie to, iný ľudia sedia dlho nad knihami.. neviem čo je tvoj prípad. Prípadne porozmýšľat o externej forme štúdia, tam by si nebola každý deň v škole, no podľa mňa by ti chýbali prednášky, tie ti tiež veľa dajú a veľa si z nich zapamätaš

meluela
28. jan 2021

VS bolo krasne obdobie. Ak chces brat denne studium vazne, tak fulltime praca urcite nehrozi, uz len to ze treba sediet na prednaskach, inak mas absencie a neprejdes (na kazdej normalnej skole co ma nejaku uroven). Takze rataj len nejaky bocny job a v lete brigady, ostatne veci stihas v pohode. Alebo chod na externe a mozes pracovat kolko chces.

lintu
28. jan 2021

Na pedagogike sa trávi celý deň s nosom v knihách? Práveže mi to prišla ako jedna z tých jednoduchších škôl.
Množstvo voľného času závisí aj od toho, ako si šikovná. Ako ľahko sa dokážeš naučiť, poradiť si, koľko školských aktivít si naberieš, aké známky chceš, ako vám rozložia rozvrh,.... Taký ten základný vlastný život by si určite mala zvládať bez problémov.

taskataska
28. jan 2021

Obavas sa, ako keby si planovala medicinu s jadrovou fyzikou pri plnom uvazku 😃
Prvy rok bude tvoj najvacsi problem zosuladit totalne jebnuty rozvrh s nejakou relativne pricetnou brigadou. Ak ju nenajdes, mozes si k tomu chodit na yogu co ti hrdlo raci (a penazenka dovoli)

letfenixa
29. jan 2021

Len k vybranej kombinácii- ak by si naozaj chcela učiť, je to nič moc na naplnenie úväzku.

amelie2017
29. jan 2021

Ja som studovala obciansku a spanielcinu a mala som cas aj na skolu, na priatela a na pracu. Spoluziacky spanielcinu a vytvarnu a tiez zili normalny zivot. Len tu obciansku si riadne premysli, na VS je to skoro sama filozofia. Bol to zaberak. Ja by som si ju uz nevybrala.

zaba21
29. jan 2021

Moja dcéra študovala výtvarnú výchovu, jednoodborove štúdium. Dosť času jej zabrala príprava rôznych výtvarných prác. Ale inak v pohode stíhala aj prácu cca 20 hodín týždenne, štúdium neodflakovala.

bubuzu
29. jan 2021

Ahoj,odbor,kt. si si vybrala,vyzera byt z tych jednoduchsich na ucenie(v porovnani s pravom,ci medicinou napr.). Urcite vsetko postihas. Ja som robila paralelne dve skoly hum. zamerania,popritom som robila skoro kazdy den a stihala som sa aj s kamosmi poflakovat.Bolo to krasne obdobie.

stary_ujco
29. jan 2021

Cize ak ti napíšem, že stíhať školu, robotu, bežné domáce práce a aj koníčky sa nedá, tak sa vykasles na školu? Navyše si si vybrala úplne drbly odbor s nulovou perspektívou (ale hej, znie to tak izy pizy vyštudovať a potom v škole vlastne nič nerobiť). Z celého prispevku mám pocit, ze si ešte fakt nedospela a hľadáš tu najľahšiu cestu ako si užívať život.

dskjhfdlkdjhl
29. jan 2021

Niekto stiha vsetko mozne a niekto ani tu skolu. Zalezi od toho, aka si sikovna a ako si vies zorganizovat svoj cas. Ale ak planujes po skonceni VS ucit, tak s touto kombinaciou budes velmi tazko naplnat uvazok. Oba predmety su skor take doplnkove.

jaskolka
29. jan 2021

Ak ideš na denné štúdium, zabudni na prácu, lebo tam chodíš samozrejme každý deň na prednášky, cvičenia. Ak ideš na externe, tam je to iné. Čiže prvá je forma štúdia, až potom rieš, či bude čas na prácu. Sú skoly(a študenti) ktoré sú menej náročné a potom školy, kde ozaj sa treba drvit denne. Závisí to aj od toho, ako sa učíš, aký máš systém štúdia a podobne. Dopredu si nič neplánuj, nepredstavuj, ako budeš behať na kurz joogy a variť, lebo môžeš byť sklamaná. Tiež to chce čas zvyknúť si, ja som chodila na výšku, kde sme mali vyučovanie v prvom ročníku od 7.30 do 17.00 s dvojhodinovou prestávkou na obed, a myslela som, že sa zbláznim. Žiadne varenie a neviem co nehrozilo, obedy som mala v škole a mimo toho som bola rada, že zjem daco rano a večer. Potom už to bolo iné, v druhom a treťom ročníku bola hlavne prax. Čiže podľa mňa jednoducho počkaj, ako vôbec si zvykneš na štúdium, aké bude a potom az rieš mimoškolské aktivity.

janka_266
29. jan 2021

Ja by som si premyslela ešte tu výtvarnú.....kreslit si môžete aj vo voľnom čase, a ináč pedagogika nie je matfyz alebo medicína, takze tam možno stihnete aj 3 brigády, aj jogu pocvicit a aj navarit pre 1/2 intraku, v podstate brigádu aj fitko stíhajú aj informatici....tak neviem prečo práve tu by to malo byt take náročné.

basska_b
29. jan 2021

Ale v pohode to bude. Najviac voľného času som mala na gymnáziu samozrejme, ale popri vysokej (matfyz) som ešte chodila 3x týždenne do roboty 😀 keby som nemala robotu, tak by bolo aj na kurz jogy čas. Popri tom som stihla aj dosť veľa cestovať, veď letné prázdniny trvali vyše 3 mesiacov.

thewitch
29. jan 2021

Ahoj tiež plánujem si dať prihlášku na fakultu pedagogickú výtvarná výchova a dejiny umenia a tiež sa bojím ako to vôbec dopadne 😀 v každom prípade ja som nejako zmierena ak budem nad knihami ale myslím že zase tak strašne to nebude. Čo sa týka práce tak ja som si za rok niečo nasporila aby som aspoň na nejaký čas mala pokoj a podla rozvrhu atď uvidíme ako to bude ďalej fungovať. Podľa mňa budu ťažšie dni ale aj ľahšie a určite si to nejako naplanujes 🙂

vulka
29. jan 2021

Zvládnuť sa to dá v pohode. Ale je to úplne zlá kombinácia. S ňou budeš asi prácu ťažko hľadať.

miskaska
29. jan 2021

Nikdy som nemala viac casu ako na VS 😀 -...odkedy pracujem a este odkedy mam deti tak len spominam na casy na VS. Nestudovala som velmi narocnu skolu (napr. medicinu).

maris5
29. jan 2021

Ja som skoncila chemicke inzinierstvo na STU, mala som 3 prace, kazdy den pisat labaky a vyhodnocovat. Moj den zacinal od piatej a vecer som prisla okolo osmej, aj pivo s kamosmi som stihla, aj frajera, aj vylety do prirody...
Tam sa nepotrebujes ucit kazdy den, lebo ta vyvolaju na dalsi dem. Maximalne nejaka priprava na cvika. My sme mali labaky skoro kazdy den, tam sme potrebovali vypocty a pripravu na dalsi den.
Myslim, ze tuto skolu zvladnes v pohode aj volny cas budes mat.

letfenixa
29. jan 2021

@thewitch tiež len v dobrom radím, že pre ZŠ nič moc kombinácia. Ale na ZUŠ si to viem predstaviť.

thewitch
29. jan 2021

@letfenixa Tak ja skôr smer SŠ by som chcela neviem čo autor

letfenixa
29. jan 2021

@thewitch jedine ak umelecky zameraná

katulienkax
29. jan 2021

@janka_266 praveze matfyz bol uplne v pohode, vsetko sa dalo pri tom aj robit aj volny cas, medicina je narocna ale to je poslanie to si musi vybrat taky clovek co to chce robit

ivana11155
29. jan 2021

Nechcem byť hnusná ale vybrala si si jednu z najľahších fakúlt a úplne lahucku kombináciu. Kebyže sú to jazyky alebo niečo také, tak nepoviem. Určite zvládneš aj štúdium aj kurz jogy aj priateľov. Tí čo študujú technické výšky alebo medicínu zvládajú chodít aj na jogu a tak, na medicíne brigáda nehrozí, tam je rozvrh 5dni v týždni a veľa učenia aj cez semester.

lucia147852
29. jan 2021

No pri tejto škole ak nie sú úplne mimo na učenie času habadej. Úprimne, ten odbor čo sa týka budúcnosti nula bodov. Rozmysli si to ešte, aby si po vs nerobila niečo úplne iné. Švagriná tiež študovala čo ju bavilo a dnes rieši akurát tak úrad práce s brigády, lebo v odbore sa v našom regióne neuplatni

thewitch
29. jan 2021

@letfenixa áno ja viem

benit
29. jan 2021

Skolu das v pohode, len to uplatnenie po nej bude narocne. Neviem kde ti na beznej zš zostavia uvazok. Na sš nie je vsade vytvarna. Ked chces vytvarnu, tak poriadny predmet k nej. Nasa vytvarnicka musi ucit nekvalifikovane geografiu a ekologiu, chceli aj fyziku od nej.potom ti fakt budu doplnat uvazok tym, co pride.

stary_ujco
30. jan 2021

@benit ona nechce poriadny predmet. Ona si vybrala tie 2 najlahsie, kde je na hodinach totálna flakaren (nehovorte nikto ze nie), kde sa netreba nič učiť, nič pripravovať, stačí to tam hodinu odsedieť a udržať ziakov v akom takom tichu a ísť na prestavku na kávu do kabinetu. A kým sa k tomuto dream jobu dopracuje, tak chce chodiť na jogu a venovať sa sama sebe. Že jej na žiadnej škole nevyskladaju 25 hodín vytvarnej týždenne je hádam jasne každému okrem nej. Videl vlastne niekto niekedy inzerát, že škola hľadá učiteľa výtvarnej? Ak je vo velkom meste 20 škôl, tak nech potrebujú 50 učiteľov, ktorých obmenia po 40 rokoch. Lenže 50 ich ten odbor skončí hádam aj každý rok. A vlastne tu už ani nepíše, asi varí...

amelie2017
30. jan 2021

@stary_ujco asi si nestudoval obciansku na vyske. Nevravim, ze je to medina, ale dat do hlavy tie fylozoficke zvasty je ozaj drina. A ked ju potom chces ziakov naozaj ucit- tu obciansku, tak treba aj pripravu a zaujat. Praveze na nej sa sa da robit tolko aktivit, ci uz na ZŠ alebo SŠ. Ale ano, ludia jej neprikladaju dolezitost a potom to vidno napriklad pri volbach. Nemaju ani paru, co robi vlada, parmanent, prezident...atd.