Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety - skúsenosti

bianab
15. mar 2021

Ahojte dievcata, mate niekto skusenosti s touto skolou? Oplati sa tam studovat? Konretne ma zaujima psycholologia, no budem rada za kazdu infosku

miriam_s
15. mar 2021

@bianab psychológia sa dá študovať aj inde a úprimne nešla by som sem... VŠ má "známe"meno ako liaheň na pseudo docentske, profesorské tituly pre kadekoho, poznám niekoho kto tam študoval a úroveň veľmi slabá...

bianab
autor
15. mar 2021

@miriam_s Ono, je to moja posledna moznost. Mam prihlasky na UK, UCM aj TRUNI, no chcela by som sa poistit aj niektorou skolou kde beru bez prijimaciek. Popripade by som tam teda robila len bc., pokracovanie studia by som urcite skusala zasa nieco ine.

aurorastone
15. mar 2021

@bianab ak v TT tak urcite truni, a kopec spolužiakov a kamošov keď vyberali medzi ba a tt tak vybrali truni v tt

bianab
autor
15. mar 2021

@aurorastone Ja sa tiez rozhodujem co a ako dalej, no este uvidim kam ma vobec prijmu :/ na UCM beru podla priemeru, a Alzbeta berie kazdeho, takze UK a TRUNI este uvidim ako dopadnu prijimacky

jaga18
15. mar 2021

No, vyštudovala tam bývalá spolužiačka zo ZŠ, ktorá v 4.rocniku prepadla 🤷‍♀️ tiež viac podobných tipkov z okolia... co viac k úrovni školy... Až chceš študovat a aj venovať sa vystudovanemu oboru, tak chod na univerzitu, až chceš iba titul, tak toto úplne postačí.

nelca84
15. mar 2021

@bianab v dnesnej dobe sa uz dost riesi kvalita titulov, ja by som nestracala cas na takej skole, urcite chod na univerzitu ak to myslis so studiim vazne

makova333
15. mar 2021

@bianab no tato skola ma akreditovany stupen na psychologii iba Bc. takze aj tak by si musela inde.

bianab
autor
15. mar 2021

@makova333 @nelca84 @jaga18
A myslite ze keby som mala bc. Z Alzbety, a mgr. uz napriklad z UK, stale by to bolo take “nekvalitné”?

nelca84
15. mar 2021

@bianab tak dava sa vzdy doklad o najvyssom dosiahnutim vzdelani, cize ak budes mat Mgr. z UK, nikto nebude vediet kde si ziskala Bc. Len ci sa dostanes na UK odtial...

bianab
autor
15. mar 2021

@nelca84 Jaj takto, tak keby zamakam si myslim ze by sa dalo vpohode

bianab
autor
15. mar 2021

A neviete ked tak nahodou, ako to chodí s prestupmi? Keby teda sa mi nepodari tento rok UK, ze by som rok studovala na Alzbete, a potom skusila podat prihlasku na UK, s tym ze by mi popripade uznali nejake predmety a mohla by som si studium skratit len na 2 roky. Neviete nahodou či sa toto da vpohode, ci skorej nerealne?

miriam_s
15. mar 2021

@bianab otázka je, ako by sa k tomu postavili pedagógovia na UK... A nemusí ti to pomôcť skrátiť ročník lebo môžu mať rôznu skladbu predmetov, a môže sa stať že len dve tri predmety budú obsahom teoreticky rovnaké... teoreticky ak náplň predmetu by bola rovnaká, v tom prípade uznávajú (u nás najhoršiu D uznali, aj to veľmi neochotne) ale na to má každá skola pravidlá , ze ako uznava... vzhľadom ale na povesť školy sa môžu rozhodnúť aby si predmet absolvovala u nich a neuznajú ho...

evkamotka
15. mar 2021

Myslim, ze tu fabulujes nezmysly. Takto to na vysokej nefunguje, to nie je prestup z gympla na gympel. Podla mojich skusenosti z UK by si na rok musela skusit, ci ta vezmu do prvaku, ziadne prestupy. A to zamakanie pri prestupe na mgr - haha. Daj si velky pozor a neidealizuj. Ak sa robia na mgr prijimacky, tak uplne presne z toho, co preberali na bc na prednaskach. Prijimacky su spravene tak, aby aj na mgr pobrali "svojich". Neviem si predstavit, kde by si sa dostala k ich literature (casto ju davaju ucitelia len priamo studentom lebo je nezohnatelna) a co z toho kvanta by si sa na prijimacky ucila. Iba zeby sa islo na mgr podla priemeru...

bianab
autor
15. mar 2021

@evkamotka Tak ako, ja poznam mnoho studentov co studovali bc inde ako mgr, a uplne vpohode. Dokonca, zo Slovenska odcestovavali studovat mgr do zahranicia. Takze nemam pocit ze by si vravela uplne pravdu. Ale kazdopadne dakujem za odpoved. A nemusis byt hned tak panovacna..

miriam_s
15. mar 2021

@bianab nehnevaj sa ale naozaj to vnímaš veľmi naivne... Nehladaj skratky lebo ťa to dobehne...
@evkamotka má pravdu, nevieš ako to funguje na VŠ. Nie je panovacna, len sa ti nepáči jej odpoveď lebo tu nezapadá do plánu. Nemôžeš to porovnať s inými, čo platí pre zahraničie, neplatí pre naše školy.ty porovnávaj prístup školy v tých odboroch ktoré chceš študovať ty. Tebe nepomôže že na práve to možné je napr. Ja mám vyštudovaný iný odbor a aj u nás po dvoch rokoch v KE spolužiačka prešla k nám a musela ísť do prvého ročníka, uznali jej "až" predmety, aj to také, ktoré by tu urobila bez problémov...

jankalukasova
15. mar 2021

@bianab prave preto aku povest ma VS. Svatej Alzbety, si ostatne VS, kde sa studuju rovnake alebo pribuzne odbory budu davat velky pozor na uchadzacov, ktori sa budu pokusat o prestup. Ci uz v ramci jedneho stupna (napr. po tom prvom rocniku, kde si myslim, ze by Ti uznali mozno par predmetov ale inak nic...) alebo pri prestupe na nadvazujuce magistetske studium. Oni velmi dobre vedia, ze sa studenti snazia najst taketo "zlepsovaciky". Takze to co Ti pise @evkamotka nie je blud.

bianab
autor
15. mar 2021

@miriam_s Nenazyvam ju panovacnou preto, ze mi jej odpoved nezapada do planov. Nazvala som ju tak pre jej zaujatym tonom napisanu odpoved, “haha” a podobne, co tam teda fakt byt nemuselo. V mojom plane nie je ist na Alzbetu a potom spekulovat s “prestupmi”.. Najradsej by som sa dostala na UK rovno, alebo niekam do TT. No zistujem si zatial info, ohladom poslednej moznosti, - Alzbety. Kedze ma to tam samu nelaka, a znamych vidim ze vpohode isli inam a uznali im predmety, som sa len nevinne spytala. Takze si netreba hned robit usudky..

bianab
autor
15. mar 2021

@jankalukasova Ale co myslis tym “zlepsovacikom”? Myslim ze ste ma vsetky zle pochopili. VS sv. Alzbety je pre mna posledna moznost, ak by som sa nedostala nikam (co teda myslim ze sa nestane, no radsej). Cize namiesto rocnej pauzy nic nerobenia, by som mohla studovat uz na Alzbete, a UK skusit na druhy rok. S tym ze teda mozno ak by sa podarilo by som si studium skratila.

makova333
16. mar 2021

@bianab takto, alzbeta nie je zla skola, problem bol ked na zaciatku brali kazdeho na sicialnu pracu a kazdy aj spravil statnice. Ale dnes to tak nefunguje,, vela ludi vyleti na statniciach SP. A potom maju aj kvalitne odbory misijna praca kdw studujes aj dva jazyky pocas cekeho studia, verejne zdravotnictvo, osetrovatelstvo a aj psychologia je fajn, vedie ju tam prof. Nociar v odbore naozaj kapacita alebo prof. Hašto. Problem je, ze maju akreditaciu len po bakalara. No a ucit sa musis vsade ci na Alzbete ci na UK. A flakat to vies tiez vsade. Aj u nas na UK bolo vela flakacov, niektori odisli, ini to dotiahli do statnic.

jankalukasova
16. mar 2021

@bianab napr. to, že si veľa ľudí povie, že: "Veď keď neurobím skúšky, nevadí, pôjdem na Alžbetu, tam zoberú každého a potom prestúpim a možno si štúdium skrátim". Ak rátaš s tým, že potom opäť pôjdeš cez prijímacie konanie, tak ok.. ale nie prestup tak ako sa to robí na SŠ/ZŠ
Inak.. predmety si môžeš pozrieť a porovnať na stránkach školy a hneď budeš vedieť na čom si. Rovnako sa dá zavolať na študijné oddelenie jednej aj druhej školy a rovno sa opýtať či Ti niečo uznajú alebo nie.

makova333
16. mar 2021

@bianab a nie prestupit sa na uk neda, musis dokoncit bc a potom ist na inu skolu. Aspon teda co ja viem na uk to neslo.

bianab
autor
16. mar 2021

@jankalukasova Veď jasne že cez prijímacie konanie, ako inak? Ďakujem, skúsim si to zistiť

bianab
autor
16. mar 2021

@makova333 Skorej sa bojim toho, ze nakolko chcem sa naozaj odboru venovat, ze by bola Alzbeta nie moc dobrou skolou, kvoli povesti :/ Nevyhladavam teda skoly kde by som to mohla flakat, skorej naopak

evkamotka
16. mar 2021

@bianab prepac ak to znelo skaredo. Zhrniem len fakty: prestup je viac nez rarita, to sa prakticky nestava. Vymysliet to tak mozes ale nejde to. Inak by sa kazdy predsa prihlásil na lahku skolu a potom prestupom a dorobenim 4 predmetov pokracoval na ten lepsrj, kde sa studenti cely rok drvili na prijimacky. Tak sa to proste nerobí, nenechaj sa nachytat svojou predstavou o systeme na VS.
Co sa tyka pokracovania na mgr, ak by sa nerobili prijimacky, nemusi to byt nerealne. Ak je mgr s prijimackami, ucitelia davaju pocas studia studijne materialy, ktore nezozenies a ak by si aj zohnala, ako zistis, co z tych tisicov stranok je na prijimacky podstatne? A ucila si sa tisice stran informacii (ktore by si najskor ani nezohnala) navyse popri skole a bc štátniciam?
Este je tu fsev uk, maju pracovnú psychologiu ak by si chcela o sancu navyse. Maju veľmi dobry kredit a aj aplikaciu do praxe

bianab
autor
16. mar 2021

@evkamotka Hej to mas pravdu :/ Najlepsie by bolo asi aj tak hned sa dostat na UK, a nespekulovat s takymito vecami. Pozerala som aj fsev, no pracovna psychologia je praveze akurat oblast psychologie, ktora ma laka najmenej:( Budem sa snazit aby som prijimacky na UK spravila co najlepsie, tak drzte palce 🙂

auraaa
26. aug 2021

@bianab ja mám vynikajúce skúsenosti. Kvalitní pedagógovia, škola srdcom, rodinná atmosféra. Je jedno či ste tu či tam dôležité je čo s tým štúdiom urobíte Vy sami. Okrem toho VŠZSP má obrovskú sieť alumni a vysokú zamestnanosť. Oplatí sa tam študovať.

luthiel
10. dec 2021

Ahojte, prosím Vás o vyplnenie dotazníka k DP pre kamaráta. Ďakujem https://vplyv-pandemie-covid-19-na-f.vyplnto.cz/

monika35a
12. jan 2023

@auraaa ahoj. Študovala si odbor osetrovatelstvo?