Vysokoškolské bývanie - dievča a chlapec

17. nov 2020

Ahojte baby, chcela som sa spýtať, že či niektorá máte s tým skusenost. Vec je, že chcem ísť na výšku s kamarátom, no chcela by som s nim bývať aj na intraku na jednej izbe. Konkrétne na UK v BA a či máte nejaká skúsenosť z nejakým internátom či je to povolene v roku 2020 alebo nie.

Ďakujem za odpoveď

leniel
17. nov 2020

určite to povolené nie je. Budeš happy, ak vôbec dostaneš intrák, a ak vôbec budeš mať znesiteľnú spolubývajúcu. Inak je riešenie len podnájom

nikdom
17. nov 2020

Radšej podnájom. Myslim si ,že to je tak že ten internat ti priradí škola či ako. A dievcata a chlapci musia byt oddeleny.Okrem toho tie internaty v BA čo som videla boli strašne...dokonca kamoška mi hovorila že fetaci si pod ich intrakom pichali ihly a nechavali ich tam a tak...

lenuska9999
17. nov 2020

Radšej podnájom.. možno by ste mohli dostať aj nejaky príspevok na bývanie.. treba si to prezistit,neviem aké sú podmienky

jartemis
18. nov 2020

Môžete kludne byvat spolu na izbe na intráku, napriklad na manželákoch sa dá dať zmiešané ubytovanie.

mogaa
18. nov 2020

Na intráku si spolubývajúceho nevyberáš, ale pridelia ti ho.......teda aspom za mojich čias sa nedalo😉ale je pravda že sa dalo neoficiálne povymieňať😉

mogaa
18. nov 2020

*len pochybujem že spolubývajúca by zase išla bývať na izbu k chalanovi ktorého nepozná🙂ale baby sme sa bežne vymienali a dalo sa na manželákoch získať ja miesto na niekoho.....len na manželákoch boli prioritne zamestnanci univerzít a potom manželské páry , nie som si istá či tam boli aj študenti mimo manželov