Vzdelanie v oblasti kaderníctvo

sabinka264
13. aug 2018

Som vyučená kaderníčka - mam stredné odborné vzdelanie.
Rozmyšľam že ešte pôjdem na nadstavbové štúdium-maturita (2 roky).
Mňa by zaujímalo aké budem mať potom vzdelanie.
Môžem sa potom zamestnať napr. v administratíve alebo ako asistentka či telefonistka?

alchemilkazltozelena
13. aug 2018

@sabinka264 v dnesnej dobe ked aj vysokoskolaci nemaju robotu, pochybujem..ale vela stastia..

beky1813
13. aug 2018

No a ta nadstavba je v akom odbore?

tilly
13. aug 2018

ked si urobis maturitu, budes kadernicka s maturitou... ano, ako pises, mozes sa potom zamestnat aj v administrative, ale na tvojom mieste by som sa skor snazila byt co najlepsou kadernickou. Dobre kadernicky sa vedia naozaj slusne uzivit 😉. Vedia zarobit aj troj-stvornasobok toho, co administrativne pracovnicky...

guiseppinka
13. aug 2018

Ake budes mat vzdelanie? No uplne stredne odborne vzdelanie s maturitou. A ako hovori
@tilly dobru kadernicku najst je umenie

tenerifka
13. aug 2018

@sabinka264 remeslo ma zlate dno.....maturitu si kludne dorob, nauc sa jzyky, ale zameraj sa na kadernictvo-najprv ako zamestnankyña, zlepsuj sa, zdokonaluj.....a ak budes dobra, otvor si vlastne kadernictvo.Nie je nad to pracovat sama na seba, nemat nad sebou sefa a byt sama sebe pañou.Nepojde to hned, ale ak ta praca bude bavit a budes dobra ( a kadernictvo nebude niekde v malej dedin), budes mat ovela vacsi prijem ako otrocit niekde v kancli

judar
13. aug 2018

do administratívy ťa nikdo nedžubne rovno ako kaderníčku s maturitu kým nemáš prax alebo známosti..horšie je zas ako kaderníčka plávať medzi xyz kaderníčkami ...kaderníčok je viac než dosť ale ak sa chceš predrať niekam musíš makať a rozvíjať kreativitu čo má aj plusy...tie ktoré to doslova baví chodia aj po národných medzinárodných súťažiach, majú vlastnú klientelu, vlastné meno, vlastné priestory a živnosť

asia83
13. aug 2018

@sabinka264 Podľa mňa tak maximálne môžete viesť vlastné kaderníctvo. Administratíva a kaderníctvo je ako nebo a zem, total odveci.

miriam11
13. aug 2018

@sabinka264 predstavujes si to velmi jednoducho. Kadernickou si chcela byt, alebo si to studovala len preto, ze vtedy tí to tak pasovalo? Bolo by dobre, keby si sa poriadne zamyslela, čo chces v zivote dosiahnuť. V dnesnej dobe mat maturitu je uplne bežné, VŠ titul taktiez. Pracovat v administrative znamena ovladat min. 2 cudzie jazyky, aspoň čo to z IT sektora, mať komunikacne schopnosti atď...atd.... Byt dobrou kadernickou je v dnesnej dobe umenie. Myslim tym to, ze ja poslednu dobu mam problem najst fakt skusenu a dobru kadernicku, ze ju naozaj bavi ta patricna uprava vlasov. Takže sa zameraj a pouvazuj, čo s buducnostou.