1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

jajona
19. dec 2008

héj, tak to som zvedavá, lebo ja mám VšZp
inak mne ešte nedala ani tehotenskú knižku a nie ešte nejaký kufírk 😀

pajinka23
19. dec 2008

ahojte tehulienky 🙂 ja idem na prve vonkajsie sono teraz v pondelok a uz sa neviem dockat ked uvidim moje mimi 🙂 🙂 som v dvadsiatom/dvadsiatom prvom tt 😲 ,majiske sa uz riadne hmiri tak to bude oto zaujimavejsie 😀 😅

stankah
19. dec 2008

Ahoj dievčatá,
tak neviem či ten kufrík nejako súvisí s poisťovňou?? Ja mám Dôveru a dostala som ho. A ináč u nás ti dajú kufrík skôr ako tehu knižku 😀

jajona
19. dec 2008

stankah - my máme rozdiel v termíne pôrodu 10 dní 😉

pajinka23
19. dec 2008

babenky tehotensky kufricek dostane kazda tehotna 😉 ,pretoze tieto kufriky dava stat bez ohladu nato v akej ste zdravotnej poistovni.Ale moze sa stat,ze sestricka jednoducho pozabudne,v takom pripade nieje vobec ziadna hamba jej to pripomenut. 😀 😀 😀

jajona
19. dec 2008

záhada rozriešená 🙂

katarina822
22. dec 2008

ahojte baby mozem sa pripojit 😉

stankah
22. dec 2008

pripoj sa a vitaj

stankah
22. dec 2008

Ja čáka na 16. Január - idem na NT sono do Košíc, tak som zvedavá, čo uvidím

Dievčatá a ako je to s vami, už ste všetkým oznámili, že čakáte bábo ??

pajinka23
22. dec 2008

ahojte babenky.Tak sme dneska bolina sonicku a videli sme vsetko...jeeeej bolo to velmi vzrusujuce 🙂 🙂 noo teda vsetko nas maljisky neukazal ☹ ☹ stale neviem ci to bude dievcatko alebo chlapcek,,ale ono je to asi jedno,len nech je zdravucke,na nicom inom nezalezi.. 😅 😅 😅

jajona
23. dec 2008

stankah - my sme oznámili len rodičom a súrodencom. ostatným a v práci, až po 1. trimestri.

gab22
23. dec 2008

Ahojte babenky, ja som oznamila zatial len rodicom, surodencom a kamoske, cez sviatky sa chystame svokrovcom a tak tiez v robote asi az po 1.trimestri, co si myslite je to lepsie povedat v robote, alebo nie?

ludka77
23. dec 2008

asi to záleží aj od toho akú máš prácu

gab22
23. dec 2008

asi ano, pracujem na ekon.v kancelarii, pracu nemam tazku, ale casto kopirujem, a to som pocula ze skodi, tak sa tomu vyhybam, ale akurat sef doniesol 100 str.spravu na priesvietenie, tak som len tak zatvarila, ze na buduci rok, ze teraz nestiham, ma to svoje vyhody, lebo budu brat aspon trocha na teba ohlad, a nevyhody to nikto nevie co sa moze stat, alebo co nas caka... 🙂

stankah
29. dec 2008

Ahoj dievky, tak už máme skoro po svatkoch 😉

Gab22 - ty si tiež z Prešova??? tak to som rada
Ja už do práce nechodím, lebo moja šéfka sa dozvedela, že som tehu a tak si radšej pre istotu našla náhradu 😝

V podstate som aj rada, lebo som učila v Mš a hneď v 6tt som chytila chrípku a zápal preidušiek - našťastie len počiatok a bez vysokých horúčok. Kolegyňa vo štvrtom mesiaci začala krvácať z presilenia - dvíhanie detičiek, sem-tam ťa nejaké nechtiac kopne a tak....

diankav
29. dec 2008

ahoj Stankah tak to mas pravdu ja by som v skolke robyt nemohla mala by som strach tak sa maj a drz sa

pajinka23
29. dec 2008

ahojte babulienky 🙂 neviete mi niektora poradit telefonne cisielko do zvolena na to 4d sono???? ☹ ☹ ☹ pjosim

stankah
3. jan 2009

Ahoj dievčatá
prajem Vám krásny a úspešný Nový rok, aby sme všetky šťastne porodili v tomto roku 😀

pajinka viem číslo na sono iba do KE

cikyta
3. jan 2009

Ahojte.Postrehla som,že sa byvíte o prenatálnych kufríkoch.Jeden druh sa dáva počas tehotenstva a druhý po pôrode,ak vypíšeš letáčik,priložený k tomu prvému kufríku.A mali by ho dostať počas tehotenstva všetky tehotné!Len viete ako to niekde u dr.chodí......................... 😅 pomlčím.

sashka.mst
4. jan 2009

ahoj, ja som o sono zosumarizovala tieto informacie> http://www.vnimavetehotenstvo.sk/tehotenstvo-ul...

zuz11
1. mar 2009

stanulienka1 • 13tt • Včera o 00:57
[23:16:44] Stanka Adameckova píše: Ahojte vsetci, som tu nova, k prihlaseniu a zalozeniu novej temy ma viedol moj dnesny skutocne silny zazitok z uplne prveho ultrazvuku. Volam sa Stanka, poloviccka, ktora sa pricinila o novy zivot sa vola Majko.

Podme v veci- ultrazvuk v UK.

Po prve, kazdy bol velmi mily, ako doteraz stale. Po druhe, Stanka pila malo vody (maminy a tatinovia, ktori uz ultrazvuk absolvovali, vedia, ze pit treba vela, aby sa mechur naplnil). Co sa i dalo cakat, nakolko sa poznam, lebo mi nik nevysvetlil, ake dolezite to je a ja som taky mensi pokusitel a skusam, preco su niektore veci tak a niektore inak 😉 . Ja som si doma dala musli s mliekom(sak aj to sa rata za tekutinu a do mechura tiez zide, ci nie? (think)), potom som si dala dva pohare vody a so sebou na cestu som si vzala este pollitrovu flasu s vodou. Ale nestihla som ju vypit, lebo hoci som myslela, ze este mame cas, lebo este nebol tolko hodin, kedy nas mali brat, teta nas zaevidovala a hned tam aj bola druha teta, co nas uz aj volala dnu. Taj sme sli, do takej miestnosti s postelou a monitorom, teta zhasla svetlo, ja som si vyhrnula triko a zhrnula gate(ale nie pokolena! 😀 ), teta mi na brucho dala taky gel, co ma tak faaajne hrial (wasntme) a po prilozeni tej takej pistolky ci co to bolo, mi povedala, ze som asi pila malo vody, lebo sa cez ten moj mechurik nevie dostat k babatku. (na zaklade tohto sa domnievam, ze mechur ma byt plny preto, aby si ho po pritlaceni tej pistole mohla pekne posunut nabok a kym plny nie je, tak ho asi nemoze najst a "odvalit" , aby mala vyhlad. Ale este som sa pre istotu dala na to opytat mojej sestre- buducej doktorke- Martinke dakoho kompetentneho, aby sme vedeli, preco to mechurik musime naplnit :O ) Ale aj napriek tomu, ze ona nemohla vidiet, co potrebovala, ukazala nam NASE BABY!!! A ja som ho i videla, ale som si nebola ista (ani MAjo, potom mi povedal), no ono akoby vedelo, ze ho tam v tej tmavej spleti vselicoho hladame, tak sa rezko odrazilo ritou od maternice a cele si podskocilo, ako na trampoline!!! 😎 Keby som nevidela, neuverim. Juuuuuuuuj, tak sme sa schuti zasmiali!!! Bolo to take zlate! No, ale kedze teta furt musela poposuvavat pistolku, nemohla sa sutredit, tak nas poslala von este doplnit tekutiny a vratit sa za pol hodku. Tak som pila a pila, vodu tam mali hnusnu, a ja som pila, pila, skoro sa mi spat vracalo 😖 . Az nas zavolala. Ale znovu mi povedala, ze to nie je o moc lepsie, ze stale sa nevie zamerat, lebo ten sprosty mechur sa nie a nie naplnit!!! |-( Ano, uhadli ste, znova sme si museli ist sadnut do cakarne a chlastat. Medzitym som sa tam kukala na obrazky deticiek v brusku, aj take, ake som videla na monitore, aj v ovela lepsej kvalite, akoby fotak bol dnu a este si to tam aj osvetlil... A tam boli v brusku TWINSky, mala labka sfotena, tvaricka v uz pokrocilom stadiu tehotenstva (skoro ako normalne uz narodene babo to vyzeralo) a dokonca tam bol aj odfoteny pisiacik!!! Maly pindurik aj s gulkami, sranda, ze?

No, spat k veci. Po dalsich patnastich minutach som uz aj zacala citit, ze som jakasi plna, ze ked mi zas stlaci brucho (lebo ona tou pistolkou tlaci na podbrusie a akoby posuva ten mechur z cesty), tak ostim Maja. A uz ma zavolala do inej miestnosti, lahla som si na taku postel, co sa da sklapat hlavou dolu, lebo povedala, ze ked sa babo neotoci,ako to ona potrebuje, tak otoci ona mna. Ked mi uz po treti raz dala ten teply gelik (ja by som povedala, ze lubrikacny., ale asi nie... (shake)) a pritlacila tu vec k bruchu, KONECNE bola spokojna (ale ja velmi nie, lebo mi trebalo strasne curat!). A uz sme vsetci traja pekne videli babo! Na obrazovke vyzeralo byt velke ako krava, ale ona povedala, ze to nie je realna velkost, ale ze nam ho pre nas zmeria. A tak oznacila hlavu a patu a vyslo jej ze ma sest centimetrov!!! To uz je ale poriadne deculo, co poviete (flex)? A potom nam este ukazovala rucky a nozicky, aj srdiecko, kde ma, ale asi lepsie to videla ona nez my, predpokladam, lebo na tom monitore sa ti zda naraz, ze vidis vsetko aj nic... Ja som v jeden moment videla, jak si pritiahlo nozicku k hlave! Bude z neho asi atlet, dame ho na hokej alebo bude skakat na trampoline, ocividne sa mu to paci. A hej, ak by ste chceli vediet, hlavu ma velku jak slon!!! Chudatko, chvalabohu, ze je vo vode, lebo na vzduchu by ju neuniesol! Ale ja viem, ze tie proporcie sa zmenia... Dufam... (rofl)

No, a to bolo vlastne vsetko, strasne nam v ten prvy moment, ked sme ho videli, odlahlo, ze naozaj zije a ze to cele nebol len nejaky prelud. Joj, bol to uzasny pocit. Mimochodom, som v dvanastom tyzdni a tretom dni, pre vasu informaciu. A uz mame aj termin dalsieho scanu, 17. aprila. Uz sa tesim, asi uz bude velky ako melon!!! Majlo hned vzal fotku do prace a kazdemu ukazoval, co sa nam v posteli podarilo vypracovat (happy). Juj, velmi sa tesim!!! (sun) Obaja s Majkom sme velmi stastni a hrdi, hoci ma mrnus este len par centakov. (sun)

A este par veci by som chcela podotknut. V Anglicku pracujeme treti rok, domov sme sa chystali uz par krat, len nam to nikdy nevyslo. Ale male babo nam dopomohlo ku konecnemu rozhodnutiu, na Slovensko sa definitivne konecne vraciame v juni!!! A uz sa nevieme dockat! Nikde nie je lepsie nez doma!!!

Bru noc vsetkym!!!

Stanka.

zuziq
26. mar 2009

chcem sa opytat, ci sa niekomu nestalo, ze vam lekar pri prvom sone povedal, ze si nie je isty, ci je to babatko alebo zacinajuca MS. na vysetreni bolo vidno ciernu machulku - vak, ale povedal, ze to moze byt aj zacinajuca MS.. teraz neviem, ci to myslel vazne alebo dopredu nechcel nic hovorit, kym nebudu vysledky z krvi... 😕

mami.sk
26. mar 2009

zuziq mne sa presne to stalo 😉
bola som na preventivku u dr. a 2 dni predtym som si robila tehu test / 2 roky sme sa snazili 😉 / a lekarka na mna vybalila ze mozem byt tehu. tak som ju ubezpecovala ze test vysiel negativny ale odobrala mi krv 😉
a ta cierna machulka uz ma 3 mesiace 😀 😀 😀

zuziq
26. mar 2009

mami.sk tak to si ma potesila... ja som strasne zvedava, co mi zajtra povedia na vysledky z krvi 😅

mami.sk
27. mar 2009

zuziq tak ako? nieco nove?

fyalynka
9. apr 2009

Ahojte, tak ja som vcera tiez absolvovala prve sono po objaveni // 🙂
Ale Dr. povedala, ze je este velmi skoro, ze nic nebude vidiet...a ani nebolo ☹
Objednala nas o 2tt, tak verim a dufam, ze uz uvidime viac a ze sa nase malinke bude mat
k svetu 😵
A ked sa vas tu zienky mozem spytat...ak ste zacali mat tehu nevolnosti, kedy vam zacali, v kt. tyzdni? 😕

parvitas
9. apr 2009

fyalynka: v podstate mi ani zle nebolo 😉 som asi vynimka. asi taky mesiac po otehotneni mi vsak byvalo vecer nevolno ale nie pravidelne - asi to prirovnam, ako ked jazdis vo vykurenom autobuse po zakrutach a rozmyslas, ci je lepsie vystupit, vyvetrat, alebo si dat zuvacku a predychat 😀 - vobec som vsak nezvracala, len mi bolo divne... ale niekedy to bolo z toho, ze som bola hladna, alebo som vypila bublinkovu mineralku... a trvalo to asi 2 mesiace

fyalynka
9. apr 2009

parvitas dakujem, mne este nebyva zle, len nemam moc chut na jedlo. Jem preto, lebo mi v
zaludku vrzga, ale vobec si to jedlo nevychutnam 😀

parvitas
9. apr 2009

fyalynka tak to je ale dobra sprava 🙂

fyalynka
9. apr 2009

preco myslis, ze je to taka dobra sprava? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre