1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

kika29
10. sep 2009

djann a oktor ti nepovedal že by si mohla brať tabletky na posilninie maternice? moja susedka tiež po potrate brala a všetko dobre dopadlo. neviem skús sa ho na to opýtať. kamarátka bola rovnako ako ja tehu a bohužial tiež potratila a v dedy jej doktorka povedala že ked bude chcieť otehotnieť tak jej predpíše tie lieky na posilnenie maternice.
Držím ti palce a nevzdávať to bábo bude !!!

djann
11. sep 2009

Veru, doktor mi povedal ze si mam v lekarni kupit tabletky na posilnenie maternice, aj si ich veru pojdem kupit, verim, ze potom sa to podari. Dakujem Ti.

matelko1
11. sep 2009

ahojte baby.mozem sa k vam pridat?
mne robili prvy screening v 13 tt,ale to som bola v brne.vsetko bolo podla utz ok a vcera som bola u nas pre vysledky z tripletestov vysli zle...obj.som sa na morfologicky utz do KE.bojim sa.

djann
12. sep 2009

Ahoj matelko, neboj, hadam vsetko nakoniec dobre dopadne...ja si mam is cez tyzden pre vysledky z cytologie, tiez sa bojim, dufam, ze dopadnu dobre...

matelko1
13. sep 2009

lekari dokazu cloveku nahnat strach.a potom bud kludna.ved ani spat nemozem.same stresy prezivam.

djann
13. sep 2009

veru to mas pravdu,ale co narobis, cim viac sa budes stresovat, tym to bude horsie. Viem o com hovorim, som typ cloveka, ktory sa rad trapi, ci sa jedna o veci zo sukromia, alebo z prace....ked mi doktor oznamil, ze tam nic nevidi, tiez som prerevala cele noci a aj dni, a stale som sa pytala, preco ja...a staleneviem preco, ale snazim sa mysliet pozitivne, ze nabuduce sa to podari...treba verit a byt silna

zvedavec1
4. máj 2010

Ahojte, vraciam sa k tejto teme 🙂 V ktorom tt ste boli u lekara? Ja idem zajtra a dufam,ze aspon daco tam uvidi 😎

dadika1114
16. jún 2010

ahojte chcela by som radu.Som v 16 tyzdni... dnes som bola na poradni a pani doktorka isla mojemu malickemu popocuvat srdiecko a dost dlho ho nemohla najst .... aj potoom ho nasla (babo)dole.Sa cudovala ze je este stale dole lebo ze uz by malo byt hore vyssie.Nakoniec povedala ze asi moc nerastie a ze ak by sa mi dalo by som sa mala preobjednat na sono p.Karabovi preistotu ci je malicke v poriadku.No lenze v nemocnici na sone sa doktori stiedaju a nebol tam zrovna pan Karaba,ale tak som sa predstavila povedala co je vo veci a preco sa chcem dat preobjednat a on ma odbyl ze ked som objednana na 14.7 tak pojdem vtedy a ze doktorka mi ani nemohla pocut srdiecko babatka lebo je moc malicke a ze oni to nebudu mat zaplatene ked ma objedna teraz lebo by som musela ist aj toho 14.7 ako taka som bola nasrata a trasli sa mi ruky ze som mu to chcela surovo polozit! co mam teraz spravit?bojim sa o malicke a to mam cakat az dovtedy? :( neviem vobec co mam spravit. Mal tu niekto taky problem?

bbtina
16. jún 2010

@dadika1114 ja na tvojom mieste idem na iné sono. Veď určite máte viacero ambulancií, kde sono robia. U mňa to so sonom funguje tak, že prídem k dokimu, poviem len sestričke, tá mi dá na výber asi 4 možnosti, kde robia sono, vyberiem si , zavolá tam a o 1-2 dni tam idem s doporučenkou

dadika1114
16. jún 2010

ano? no musim zistit kde v pn este robia,lebo ja viem len o tej nemocnici.Dobre ma to dnes vylakalo a este aj ten hnusny doktor k tomu pridal.

nicky655
23. júl 2010

chcela by som sa Vas spytat, ako je to so sono snimkami dietata- myslim ked ich chcete vytlacit. ci to treba doktorovi osobitne povedat alebo ako?
lebo ja som bola 1.krat na sono, a to som take strasne nervy mala ci je vsetko v poriadku,lebo ta moja doktorka ,ku ktorje chodim stale nic nevidela.
a na tom sone to hadam cele tri minuty trvalo a uz som aj vonku bola- ani sa nic opytat,len sup dalsi. strasny pristup vsade.

pia22
24. júl 2010

@nicky655 u nas to bolo na vyziadanie za 3,50 eur, ale tiez to bolo take sup-sup, tak som jej to hovorila skoro este vo dverach😉

zuzikka
3. sep 2010

babule, kedy mam ist k dr aby nieco aj videl uz? posledny menzes som mala 26.7.2010 ako sa rataju tie tyzdne? Co tu pisete napr. ze ste v 6tt to je od poslednej menzes alebo ako? dakujem 😉

kingstonka
3. sep 2010

@zuzikka moj lekar objednava prvykrat na 8 tyzden- a vtedy uz bolo aj pekne vidiet aj srdiecko. Tyzdne sa sa pocitaju od poslednej menstruacie (cize asi o 2 viac ako si realne tehotna)- podla tehotenskej kalkulacky si v 5 týždni a 4 dni - http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

zuzikka
3. sep 2010

@kingstonka dakujem 🙂 tak myslis, ze mam este pockat s navstevou dr. alebo mam uz radsej ist? V nedelu si idem urobit tehu test, duuuufam, ze bude pozitivny 😉 ale citim, ze bude 🙂

kingstonka
3. sep 2010

@zuzikka drzim prsty aby bol pozitivny. Ked uz budes mat test, tak si zavolaj lekarovi a objednaj sa- kazdy lekar ma trochu inu prax -mozno ta bude chciet vidiet skor. a v pondelok uz budes zacinat 7 tyzden.

zuzikka
3. sep 2010

@kingstonka ok dakujem. a prsia ked bolia to su asi prve z priznakov ze? Strasne ich mam naliate a boliaaaa, mam pocit, ze ich mam obrovske 😀

kingstonka
3. sep 2010

@zuzikka u mna v prvom tehotestve to bol hned od zaciatku prvy priznak.... ani spat na bruchu som nemohla...

zuzikka
3. sep 2010

@kingstonka no pressne, ja to ma tiez tak...pri menzese ma tiez pobolievaju, ale nie takto, tak uvidim, ako vide test. dakujem zatial papa

alexis13
3. sep 2010

@nicky655 ja som bola na prvom sone v 7.týzdni a sestricka mi sama navrhla ci chcem foto miminka....teraz idem v pondelok a uricte budem foto chcet tak uvidime ci budeme platit alebo nie

hedka17
3. sep 2010

Ahojte, ja som v 6tt a včera som bola u doktorky, veľmi som sa bála,lebo pred týždňom som bola tiež u doktorky a nevidela tam ešte nič, ale včera bolo všetko krásne vidieť a máme aj prvé sono :°) nemohla som sa naň vynadívať.
Zuzikka: doktorka vravela, že v 6tt je pekne vidieť či si tehotná

nat28
27. dec 2010

baby ja sa asi zblaznim, dnes som bola u dr. na 1. krvi a 1.sone (21dni od ovulacie) a prave mi volali vysledky....HCG 1000, ale na utz ziadny nalez....mam prist opat vo stvrtok, ale dovtedy asi zosaliem. niekde som citala, aj dr. mi to potvrdila, ze pri hcg 1000, by uz mal byt vidiet aspon gestacny vacok. len placem a je mi na zufanie. moze to mat este dobry koniec???

jaannuusskkaa
19. feb 2011

ahojtee kedy dostanem prve sono mojho baby som uz v druhom mesiaci a este nemam nic.....pozeram ze su tu uz baby ktore maju sono uz z prvych 3 tyzdnov.....

janulienka1603
28. feb 2011

@hedka17
@alexis13
ahojte. Chcem sa prosím spytať, druhé sono vyzerá ako prvé? Tiež je cez brucho a nie odspodu? A robia tiež fotky? diky moc 🙂

alexis13
1. mar 2011

@janulienka1603 no ja si to uz nepamatam od koleho tyždna sa robi sono na brusko ale je to iste a foto podla toho ci si o ne poziadas tak ti spravia

hedka17
2. mar 2011

@janulienka1603 ahoj mne robila zo spodu povacsine stale lebo mi merala tak krcok,ale v 20tt uz budu robit sono cez brusko 😉

bagi
19. jan 2012

@emjee vobec nestresuj. ja som tiez bola iba na zaciatku tehotenstva, cca 4-5 tt, kde potvrdil tehotenstvo a na najblizsi UZV idem az v ukoncenom 11 tt. nie kazdy tam musi chodit kazdy tyzden na UZV. keby nieco nebolo v poriadku, tak z krvnych testov ti sestricka povie, ze to neni ok. robia sa 3 UZV - 10.20.30 tt. plus minus samozrejme. 3D UZV sa da take male urobit v 16 tt a od 24 tt - 28 tt. klasicke velke 3D. podla mna kazdy lekar ma inu cenu 3D UZV. u mojho velke 3D stoji 50 €

stellina1982
22. sep 2012

@miroslava33 ahoj citam si tu tvoj starsi prispevok ohladom velkosi gravidity a rozdielnym tyzdnom podla Pm a podla sona. Chcem sa ta opytat pises tu ze je mozne ze dieta sa "usalasi" 🙂 neskor v maternici...moze to byt aj moj pripad? podla menzesu som presne 10TT ale podla velksoti sona som 9tt4d rozidel je sice 3dni ale mam strach...

tekla3010
16. okt 2013

Halooo... chodi sem este niekto? 🙂
Ja som po IVF a pred vyse 3 tyzdnami mi vkladali 5-dnove embrya. Tehotensky test bol pozitivny a zajtra mam ist na 1. sono. Myslite, ze uz bude nieco vidiet?

trulinka
4. nov 2013

@tekla3010
ahoj, aj ja som po IVF a mala som poztitivny test. Podla vypoctov by som mala byt v 6 tt. V piatok mam ist na ultrazvuk, lebo minuly tyzden este doktorka nic poriadne nevidela, tak dufam, ze teraz ma uz doktorka potesi. Ty ako tehulkujes? Mala si 1 IVF? Drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre