1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

tulipka
28. jan 2008

dakujem babenky, tak sa mi to potvrdilo, asi zmenim lekarku...a s tym usg v nemocnici, nepotrebujem ziadny papier, to mozem prist len tak? velmi sa bojim, lebo zatial ani zle mi nie je, ani nevidim nejake zvacsenie bruska...a ten usg by ma urcite konecne ukludnil

poleva
autor
28. jan 2008

povedz že tvoja lekárka ti odmietla urobiť a ty nemieniš čakať
chod si za svojím cieľom a nedaj sa odbiť
chceš vedieť či je dieťa v poriadku

tulipka
28. jan 2008

dakujem poleva, veru pojdem, nech uz viem na com som... 😕 hlavne ked je to moje prve, neviem co je ok a co nie...musi to dobre dopadnut. ozvem sa🙂

poleva
autor
29. jan 2008

tulipka určite chod a daj vedieť
držím prsty

zzuzzu
26. mar 2008

Ahojte. Vcera som bola u mojho gynekologa na UTZ.. Na prvom som bola pred dvoma týzdnami... vtedy tvrdil, ze podla UTZ je to v uplnom zaciatku tehotenstva... podla poslednej menstruacie sa mu to nezdalo, ze by to malo byt vascie... no a vcera na tom druhom sone sa mu to zdalo tiez male, tak ma poslal do nemocnice na sono... tam mi doktor povedal, ze to vyzera na 5 tyzden...ale videl len zvacsenu maternicu... aj ked podla PM by to malo byt uz 10 tyzden... Mohla som otehotniet neskor? je mozne aby v 5 tyzdni na UTZ nebolo nic vidiet?

katarinkad
26. mar 2008

zzuzzu, ja som bola na prvom ultrazvuku v 6tt. Robili mi vaginalny utz a uz dr. dost jasne videla ze som tehu. Tak neviem, preco tam v tvojom pripade nic nevidia. A test si si robila? 🙂 Nejake priznaky tehotenstva mas?

poleva
autor
26. mar 2008

5. týžden ešte nevidno nič
sliznica + zv. maternica

zzuzzu
27. mar 2008

mne robili len povrchový UTZ, vaginalny nie... Robila som si 4 testy, boli pozitivne... priznaky - mam naliate prsia, zle mi este nebyva... na UTZ videl len zvacsenu maternicu, zevraj tam plod nevidi.... povedal, ze to vyzera ma missed abortion... ale ja nemam ziadne bolesti, ani nekrvacam... zajtra mam ist na kontrolu... povedal, ze ked sa to nejako nezmeni, tak pojdem na zakrok.... 😢 ... je mi z toho na nic... myslite, ze sa tam za 3 dni moze nieco zmenit?

zzuzzu
27. mar 2008

ahoj poleva. ani tebe v 5 tt nebolo nic vidiet? som z toho zufala... neviem, co si mam o tom mysliet... ☹

poleva
autor
27. mar 2008

poslala som ti IP

emjee
13. jún 2008

lujsa2 • Dnes o 14:01
Ahojte,aká minimálna hodnota HCG by mala byť,aby bol vidno tehotenstvo na USG

evaviki • Dnes o 14:22
Ahoj,
myslim, ze je to individualne.. Hovori sa, ze minimalne nad 1000, ale ja som mala 2200 a vidiet nic nebolo.. Az tri dni na to...

lujsa2 • Dnes o 15:25
a ok,vdK

sloto
15. jún 2008

ahojte.

zajtra idem po prvy krat k doktorke, odkedy som zistila, ze som tehotna. mala by som byt asi v 5tt +5. myslite, ze by uz mohlo byt nieco vidno? som strasne nervozna a zaroven sa strasne tesim. cely tento tyzden ma hrozne bolelo brusko ako pred mrchou a tiez prsia.nemohla som sa ich poriadne ani dotknut. teraz dva dni uz menej. len raz za cas. spatne mi zatial nebyva vobec. ale ato som stale hladna. drzte mi palce 🙂

loginka
15. jún 2008

sloto, ja som tiez 6 tt po IVF, ale na sono mam ist az o 2 tyzdne
zle mi tiez nebyva, citim brusko, teraz ma nejak svrbi, prsia ma nebolia
drzim palce, daj vediet co bolo vidiet, ja by som uz tiez rada isla a nieco videla, ale v centre u nas to robia neskor

sloto
15. jún 2008

no ja ked som volala sestricke, tak mi povedala, ze by uz mozno mohlo byt vidno aj srdiecko...

julova
15. jún 2008

sloto - ja som na prvom UZV bola v 6+3 a uz bola vidiet akcia srdiecka 😉...takze zajtra by uz malo byt minimalne vidno, ze je babo tam kde ma byt 😉...drzim palceky...a ak by aj srdiecko este nebolo, tak urcite pojdes na dalsi UZV okolo 8tt a to uz by malo byt vidiet urcite...

miroslava33
22. aug 2008

ahojte .. mal niekto podobny problem ako ja?
mala by som byť v 6t 6d, ale dla sona sme menší - medzi 5-6 týžnom
min. týžden ešte nič nebolo vidieť, až teraz už tam bol jasný amniový vačok
Mam trocha obavu či je to vramci normy....

snazivazuzi
27. aug 2008

Ahoj mirka,

podla posl. ms som v 8d2d, ale podla uzv medzi 5 a 6t. na uzv bolo vidiet plod ale akciu srdiecka zatial nie. Musim pockat na dalsie sono, kt. bude az za 2 tyzdne. neviem ako dovtey vydrzim.... dufam ze bude vsetko OK. takze nie si sama ...

miroslava33
27. aug 2008

ahoj zuzi ...
dakujem že si sa ozvala... ja mam všetko akosi oneskorené .. aj pozitivitu HCG aj sono nalez
ale som štastna že tam ten chrobačik je .. buduci týžden ideme na kontrolne sono
dôležite by malo byť zistenie či babo rastie ...
dufam že ano... teším sa že ho znova uvidím... tu moju malu guličku
si z Heliosu?

vika34
27. aug 2008

AHOJTE AJ JA MáM PODOBNý problém,som po IVF,takže viem presne,že som v 5TT,aj ked oni to rátajú nejako čudne,lebo podľa poslednej menzes som už v 7tt a v pondelok som bola na prvom UTZ A BOLO VIDIEť IBA MALý plod a žiadna akcia,tak som z toho smutná,mám prísť o týždeň ,tak hádam poriadne podrastie a bude vidieť srdiečko,napíšte kto ste mali podobný problém a všetko dobre dopadlo/alebo nedopadlo/ dik

tribitka
27. aug 2008

vika, ja som bola tiež tak nejako medzi 7 tt a 5 tt, kedy som bola na sone a nič nebolo vidieť..... po 2 týždnoch už bolo vidieť plod a podla toho mi aj upravili, v ktorom tt skutočne som.....
neboj, všetko bude ok, nemysli na zlé...... 😉
babulky, všetkým vás držím palce, ktoré čakáte na dalšie sono... mne pri prvom tehu stále hovorili že je všetko ok a v 9 tt zrazu prestalo biť srdiečko, museli dať bábo preč....
preto som pri druhom tehotenstve neskutočne depresívne prežívala každé čakanie na sono..... viem si preto predstaviť ako sa cítite......
rozprávajte sa s bábatkami, haldkajte si bruško, ono to cíti, že ho chcete..... a hlave pozitívne myslite, ono je to ovela dôležitejšie než si viete predstaviť.....

vika34
28. aug 2008

Snažím sa nemyslieť hned na najhoršie,ale niekedy sa TO NEDá ,JE TO MOJE 7 tehotenstvo a iba jedno som dotiahla do konca, 4 som sponnt.potratila v 7tt a jedno som mala mimomater.,takže prípad,že akcia neni som už vážne nečakala.no ale človek mieni a život mení

sylvyka
28. aug 2008

vikus ja ti zo srdiecka prajem aby to dobre dopadlo nech mam pre buducnost aj stastny pripad daj mi vediet ako bolo na utz budem mysliet na teba /teda uz myslim na teba jak som si precitala tvoju spravu z utz/ prosim aby to dobre dopadlo cmuk 😉

vika34
28. aug 2008

Sylvyka čítam,že blúdiš aj po iný ch témach,jasne ,že dám vedieť ,ale do našej novej témy,dík za povzbudivé slová,dúfam,že ma ten hore vypočuje/a to som v podstate ateista,ale už sa aj stebla chytám/ 😅

mercy
28. aug 2008

Vika, ja som bola na UZV tiež cca začaitkom seidmeho týždňa, len malý plod, žiadna akcia a včera už malé veselo fungovalo🙂

vika34
28. aug 2008

mercy a nevieš aké veľké to bolo,mne to odmeral iba na 2mm a veľmi si ma potešila ,lebo ja mám termín 14.4.08 a ty skoro o 2 týždne skôr,tak verím ,že sa to rozbehne,

miroslava33
28. aug 2008

ahojte ... ja mam tiež take problemy, že sme menši než by sme mali byť,
ale vraj sa občas babo rozhodne neskôr že sa usalaši v maternici a tak dufam
že je to v norme ....
kdesi som vyčitala že v nejakom 5-6 týždni ma embryjko cca 2-4mm, začiatkom 7 týždna 5 -6mm
ale koncom 7 týždna už vraj 11-12 mm .. ale každa knižka udava uplne ine rozmery, tak som
z toho magor ...
sedliacky rozum mi hovori , že dôležitejšie je porovnanie medzi kontrolami či rastie ...
držím Vám všetkym palce aby nam pekne rastli a objavili sa tukajuce srdiečka

vika34
28. aug 2008

ja by som podľa výpočtu PM mala byť teraz v 7tt+2 a na sone som bola v pondelok a čo som čítala tak každý deň sa to rýchlo zväčšuje,tak uvidím a ty si už bola na sone mirka?

miroslava33
28. aug 2008

ja som po IVF, takže som bola hned na 12 či 14 den, už presne neviem .. to nič nevideli,
dokonca ani sliznica nebola všade vysoka, iba vo funde.. doktorka hovorila že je to čudné,
že to ešte nevidela ... potom na dalšej kontrole už bola sliznica uplne všade vysočizna,
ale babo nikde ... hoci ostatnym to videli hned na prvom sone
až na tretej kontrole bolo vidieť amniovy vačok asi lcm, a v nom mimi asi 3-4mm velke
teraz prvý septembrový týžden ideme znova na sono... trocha sa bojim

vika34
28. aug 2008

ja som tiež po IVF ako čítam tvoj profil ,3 dni pred tebou som bola ja a mne teraz robili prvé sono ,nám v GF berú krv na 10 a 14 deň na HCG a za 21 dní sono,a ja hlúpa som tam prišla o dva dní skôr a teraz mám depky 😠 ,ja mám ísť tiež prvý sept.týždeň,tak si môžme podať info

miroslava33
28. aug 2008

jasne že dám vedieť ako som dopadla..
snažim sa nedepkovať, aj ked je ťažke vygumovať strach z hlavy
hladkam si bruško a prosim tu guličku vo mne aby rastla...
vraj je psychika velmi dôležita , tak sa snažim tvariť že som v pohode..
som štastna... a sučasne aj vystrašena
tak držííím palce, nech nam pekne rastu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre