1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

parvitas
9. apr 2009

no ze ti este nie je zle 🙂
vsak malicke si zoberie, co potrebuje aj same

fyalynka
9. apr 2009

tak to ano, len som este na uplnom zaciatku...co neni, moze byt 😅
Ja radsej pretrpim, nech mi je zle, ale nech je malinke v poriadku.
Pri prvom tehu mi nebolo vobec zle a skoncilo to zle - MA, tak radsej nech mi je 😝

parvitas
9. apr 2009

no to hej, sa to moze raz-dva zmenit
aha, tak prvykrat to neskoncilo dobre 😒 to potom drzim palce, nech je teraz vsetko ok!

fyalynka
9. apr 2009

dakujem 😉
aj ja tebe drzim palce, nech ste s miminkom zdravi 🙂

parvitas
9. apr 2009

dakujem(e) 😉

mispulinka
10. apr 2009

fyalynka mne zacalo byt zle ako som mala dostat ms vzdy vecer a myslela som si, ze to je preto..Vcera som bola na sone a este sme videli len taku malu machulku (5tt)a doktorka ma objednala tiez o dva tyzdne..Drzim ti palce..🙂

fyalynka
11. apr 2009

ahoj mispulinka,
dakujem 😉 No ja som cca tak medzi 4-5tt, takze uplny zaciatok...zle mi zatial nebyva, len mi nechuti moc
papat. A beiem duphaston...tak dufam, ze vsetko bude dobre 🙂
Aj ja tebe drzim palce 😉

ela222
22. apr 2009

Ahojte, ja som mala prvé sono na začiatku 4 tt a bola tam čierna bodka. O dva týždne mám ísť na druhé sono, tak som zvedavá. to budem v 11 tt. To už by malo čo to aj vidieť, však? Vraj mi bábo zmerajú. Len ma mätie, že niektorá ste tu písali, že treba pred sonom veľa piť a mne práve doktor povedal, že sa mám ísť vycikať pred sonom. Tak to asi mi budú robiť vnútorné sono, čo? To prvé sono bolo vnútorné, ale tajne som dúfala, že toto druhé už bude len behanie po brušku. Neviete ako to je? Keď má byť mechúr prázdny, budú mi robiť vnútorné sono?

ela222
24. apr 2009

Nikto mi neviete povedať ako je to s tým sonom? ☹

celine
24. apr 2009

Do 12tt vacsinou robia vnutorne sono, lebo mimi zachyti v pohode v celej krase. Dalsi predpisany uzv robia az v 20tt a to uz cez brusko, lebo babatko je uz velke na vnutorne sono. Neviem, ako je to s tym pitim, ale orientuj sa podla toho, co ti povedal tvoj lekar.

algida
24. apr 2009

ahoj ela, ja som bola na sono minulý týždeň-to som mala 8tt, a doktorka robila aj vonkajšie aj vnútorné sono. Na ďalšie idem 5-teho mája, a to mi kázala, aby som mala plný močový mechúr. Myslím, že potom je všetko krásne vidieť. Ja som sa pokúšala aj minulý týždeň, ale čo keď musím teraz tak často behať na toaletu...
Fakt neviem, či na vnútorné sono treba mať prázdny mechúr, ale v 11tt by si už mohla mať aj prvú fotečku 😉
Aspoň kamoške v tom období robili, a je krásna, pekne viditľná. Dúfam, že v máji budem mať aj ja prvú.

katika82
25. apr 2009

ahojte baby,
ja som bola na prvom sone zo spodu na 6tt+2 dni a malé už malo 3mm, aj srdiečko som počula byť. bola to fakt len taká bodka, teraz idem 5 mája to už budem 12tt+2 dni tak hádam už bude bábo krásne aby som ho videla

macalc
25. apr 2009

ahojte baby.
Ja som bola na prvom sone v stredu ale fotku mi este nedali a pocula som byt srdiecko bolo to krasne aj slzy mi vyhrkli od radosti ze je to pravda ze budeme mat babo bo som 6 rokov cakala na tuto chvilku a oplatilo sa.

ela222
27. apr 2009

Ďakujem kočky, určite sa ozvem. Idem tam 4.5., čiže za týždeň. tak sa teším. A hádam bude aj tá fotka.

happyhappy
27. apr 2009

caute, ja som mala mat na vnutorne sono prazdny mechur a potom kedysi davno na vonkajsie sono plny mechur, neviem ale preco.
neviete, ci vadi, ze v 5+6tt este nebolo jasne vidiet akciu srdca?

zabatinko
28. apr 2009

Ahojcek,chcela by som sa poradit..dnes som bola na sone,nevideli tam absolutne nic..ale to zevraj je este skoro v 5tt..prezerala ma najprv gynda,potom v nemocnici gynos a nic nevidel ani jeden..a dali mi tabletky muscopan od bolesti bruska,ktore mavam casto..no a teraz som dosla domov a nemozem sa ani pohnut,tak strasne ma picha v podbrusku,myslite ze je to ok?bojim sa ci t nieje mimomaternicove,lebo som zacula ako sestricka hovori doktorke ze asi hej..prosim poradte mi..doktorke mam ist az o 10 dni..dakujem

misskkaa
3. máj 2009

zabatinko ja som bola tiez u gyndi tak v 8tt,a tiez som zacula nieco o mimomaternice a dokonca o cyste. potom ma poslala na sono a cela ustrachana som povedala tomu doktorovi ze ci to neni nahodou cysta a on sa na mna pozrel a ze to vam kto povedal taku hlupost! 😲 ,ale tiez som si musela pockat na vysledky a tera som uz v 17tt a je vsetko o.k. 😉 😉

bubinko83
3. máj 2009

zabatinko,to ti skor poradia baby čo prekonali mimomaternicove tehu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

loss
3. máj 2009

ahojte kocky
vsetkym vam prajem to najkrajsie tehulkovanie
este teraz si pamatam na prve sono velmi som sa bala lebo sme 2x o babo prisli ozaj je to nieco neopisatelne ked vidite drobceka a akciu kazde rano ked sa k malej sklanam a pocujem bit jej srdiecko dakujem ze ju mam a verim ze to srdiecko bude bit v kazdej maminke bez problemov 🙂

tinika
3. máj 2009

Ahojte, tak moja prvá skúsenosť s utz: babo je vysoko a mam tenku stenu maternice. Poslali ma o týzden do nemocnice na kontrolny utz, poloha potvrdena a navyse ma chceli poslat do nemocnice na pozorovanie, s tym, ze mi moze prasknut maternica. Tak som chcela byt radsej doma, tak povedali ze ok, ak ma byt kto so mnou a akonahle mi bude zle, okamzite do nemocnice. Zajtra idem na kontrolu do nemocnice a v utorok ku gyndosovi. Tak som zvedava na dalsie informácie.

niki11
14. máj 2009

Baby, ja som tak medzi 4-5 tt, objednala som sa k Dr. a sestricka ma objednala az na 16. juna, ze na prve eco. Nie je to neskoro? To uz budem v 11 tt.

katuska15
14. máj 2009

Ahoj nick, ja si mylsim, ze treba skor na sono, ved 11tt si mylsim ze je uz vela...pocuj a nevies ci uz bude nieco vidiet, ak budem 4tt a 3 dni. dakujem

niki11
14. máj 2009

No asi este velmi toho neuvidis, to by malo mat malinke nejako 1,25mm, to by asi bola len taka bodelinka. Mne to stale vrta hlavou. Prva navsteva lekara, ked som tehu, az v 11 t. no ja neviem...

ditka1
14. máj 2009

niki...hm to je cudne mne robili v 4-6-8-12t ale ja som bola rizikovka tiez pravda ...hm 😒

niki11
14. máj 2009

Ja neviem, ci tam mam opat zavolat, aby to sestricke prehodnotila. Ked nie na sono, tak aspon na normalne vysetrenie, krv atd...

meliska
15. máj 2009

niki: v 11 tyzdni sa robi 1. sono a merania (tak mozno preto), ale skus sa objednat aspon na prehliadku alebo vysetenie... 😉

niki11
15. máj 2009

Dnes som tam volala, preobjednali ma o dva tyzdne skor. Ale som sa pomylila v tom ratani, nemala som byt 11 tt., ale 9 tt. Teraz ma objednali, ked budem v 7 tt.

kalianka
15. máj 2009

ahojte, tak ja som sla prvykrat k doktorovi, ked som bola v 6tt+2 dni ( teraz v utorok 🙂 ) no a babo bolo vidiet, malo tri milimetre a bilo mu uz aj srdiecko, tak dufam, ze vsetko bude v poriadku aj ked tam pojdeme o tri tyzdne.

jordana
15. máj 2009

Ahoj kočky
čítala som si čo ste písali a musím priznať,že sa z toho nevyznám.Ja momentálne ležím v nemocnici som koncom 4 azačiatkom 5 týždňa lekár tvrdí,že nič v maternici nevidí len vysokú sliznicu.HCG stále rastie mám už nad 1000 nemám žiadne bolesti trošku som špinila,ale to bolo asi po vyšetrení ultrazvukom.Tvrdie,že ma musia sledovať či to nie je mimomaternicové keď plod ešte nevidieť a ja si myslím,že ho ešte vidieť ani nemôžu je to ešte skoro.Chcú čakať len do nedele a ak ho nebude vvidieť tak to ukončia čo sa mi tiež nevidí.Tak sa bojím a som z toho blázon čo mi na to poviete.Dajte radu ako ďalej. ĎAKUJEM!

kalianka
15. máj 2009

jordana: ono je to asi individualne, ze niekomu je v 4tt vidiet uz nieco, niekomu este nie. Ja som bola prekvapena, ze mojmu babu uz bilo aj srdiecko, aj ho bolo vidno. Hlavne pokoj. Ale ten pristup v nemocnici sa mi zda cudny. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre