1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

deina2005
10. dec 2008

poleva ja som tiez vcera bolo na sono a som objednana na 19.12.tehotenstvo mam potvrdene ale este musim pockat na srdiecko

bambi02
11. dec 2008

juu ahojte, este dve hodiny a idem na svoje prve..nemozem sa dockat ani na nic v praci sustredit....nech uz su dve hodiny!

stankah
11. dec 2008

ahojte
Tak prišla som s plnym močovým mechúrom a dobre som urobila.
Babe bolo vidieť aj akcia srdiečka už bola 😀 - nie su tam dve (mame v rodine dvojčatá) a nie je to mimomaternicové t - Pane Bože ďakujem

Ja beriem od prveho dňa navštevy u lekara Duphaston na podporu tehotenstva - preventivne
a zajtra idem ku gyn. so sonom a na krv.... tak sa tam celkom teším

už ste dostali pri 1. sone aj baby kufrík???

bambi02
13. dec 2008

este nie, ja idem na krv v utorok a povedali , ze dostanem tehu knizku..a pravdepodobne aj tie ostatne veci k tomu..dufam 🙂 ..ale uz som to videla, kamoska to dostala od lekara

zuzkaaaa
15. dec 2008

ahojte
ja som v 13 týždni a ešte som nedostala balíček od lekára (kufrík) a tehotenskú knižku som dostala až v 11 týždni takže som si dosť počkala 😒

raona
15. dec 2008

baby o akom kufriku to pisete? ja som dostala len tehu knizku /tu uz mam od nejakeho 7 tt/..

zuzkaaaa
15. dec 2008

tzv kfrík je balík ktorý by mal dostať každý, každá tehula od lekára

juliankaaa
15. dec 2008

ahojte
ja som bola u doktorky teraz vo stvrtok, pravdepodobne len v 2-3t. Lenze nemohla som vydrzat, potvrdila mi tehotenstvo, dala mi uz aj knizku 🙂 , ale kufrik nie, asi je to zavcasu. Objednala ma na 5.1., mozno potom bude aj kufrik 😀
len som trochu vyplasena, pretoze nasla mi tam aj nejaku cystu, co tam pred polrokom vobec nebola. Ale snazim sa na to nemysliet.

zuzkaaaa
15. dec 2008

juliankaaa aj ja mám isť na kontrolu 5.1.2009 tak ti držím palce aby bolo všetko v poriadku, a nestrachuj sa,

stankah
15. dec 2008

AHoj baby

Joj v dobrom vám závidím, že už máte 12tt - 14tt.

Ako vám to inač ubieha?? Ja som momentalne na marodke - chytili som od detí chrípku(len v počiatočnom štádiu) a tak som už druhý týždeň doma a ide mi to veľmi pomaly.

Vy pracujete???? Ja sa chystám byť doma, ale ešte neviem čo nato lekár.

zuzkaaaa
15. dec 2008

stankah ubieha to veľmiiii pomaly, aspoň mne, ja robím, ale úprime moc sa mi nechce, najradšej by som bola doma 🙂

stankah
15. dec 2008

zuzkaaa: a čo je tvoja práca ??

juliankaaa
15. dec 2008

ahoj zuzkaaa
dakujem za podporu 🙂

zuzkaaaa
15. dec 2008

stankah robím v obchode denne 8hodín 😒

makr
15. dec 2008

Ahojte dievčatá!

Som tu prvýkrát, ale keď som si čítala vaše príspevky, normálne akoby ste mi hovorili z duše. Som v 6.tt a síce verím doktorke, ktorá potvrdila, že som tehotná, ale chcela by som aj niečo vidieť. Vždy som si hovorila, že keď budem tehotná, budem si užívať každý jeden deň, vychutnávať si ho, atď. Teraz ale mi idú tie dni strašne pomaly. Týždeň mi pripadá ako mesiac. Do roboty sa mi chodiť nechce vôbec, ale utešujem sa, že keby som bola doma, v jednom kuse by som myslela na bábo, či bude všetko v poriadku, a kedy to už konečne bude, atď. Ja neviem ako prežijem čakať tak dlho! 😉

gab22
16. dec 2008

Ahojte kocky...som na tom podobne, ked citam vase prispevky.Ja idem teraz v stvrtok na sono, dufam ze dopadneme ok. Beriete aj nejake ine vitaminky okrem kys.listovej?

stankah
16. dec 2008

zuzkaaa tak to ti veru nezávidím určite aj nedele???

makr ani ja som nedostala fotku a na tu sa manžel tak tešil - a nič, tak budem doktora stale otravovať 😉 nech mi vytlačí jednu, šak si za sono paltíme

gab22 ja beriem calibrum baby plan - modrý, vraj je tam všetko čo potrebuješ v prvom trimestri 😒

gab22
16. dec 2008

stankah, ja beriem centrum-materna, ako sa citis? mas nevolnosti?

jajona
16. dec 2008

Ahojte babulky.

Píšem sem prvýkrát. Ako vidím, u každej je to asi rovnaké. Trochu strachu, či je všetko OK. Ja som na to tiež podobne. Asi v 5 - 6 tt som mala taký slabý hnedý výtok a veľmi som sa zľakla. Hneď som utekala k lekárke, dala mi Duphaston, tak ho užívam. Tiež som sa jej pýtala, či som náhodou nemohla potratiť. Veľa som čítala na nete, že to znamená potrat. Keď som sa na to pýtala lekárky, tak povedala, že sa určite nemám obávať. A v prvých týždňoch tehotenstva s tým žiaľ treba aj počítať. Žiadna krv sa ale neobjavila, tak snáď to bude OK. Veľkú podporu mám v manželovi. Strašne sa už teší na ten ultrazvuk. Tak teraz vo štvrtok idem na ultrazvuk, tak sa modlím každý večer, aby dieťatku bilo srdiečko. Inak čím viac sa ten deň blíži, tým mám väčšie obavy. Inak ranné nevoľnosti mám ešte stále a aj prsia (bradavky) citlivé, boľavé.

Ja som prvé foto dostala už vtedy, keď mi lekárka potvrdila tehotenstvo a to bolo len v 4 tt. Bol to ešte len taký váčik, kde sa bude dieťatko vyvíjať. Tehotenskú knižku zatiaľ ešte nemám. Výsledky krvi boli OK a takisto aj EKG.

Tak nám všetkým držím palce, aby bolo všetko v najlepšom poriadku

😉

jajona
16. dec 2008

A ešte končím 8 tt 🙂

stankah
16. dec 2008

gab22 - ja nezvraciam ani ma nenapína, ale celý deň ma bolí žalúdok, aj v noci niekedy. Prsia ani nevravím 😅

jojana - vštko bude ok - duphaston pomáha aj ja ho beriem a to som ani nekrvácala-prevencia

jajona
18. dec 2008

Ahojte,
zdravím všetkých.
No už to mám za sebou. Všetko je v najlepšom poriadku. Všetko sedí do bodky podľa menštruácie - myslím veľkosť plodu. Tak som neskutočne šťastná. Konečne to môžeme oznámiť našim a blízkej rodinke.
Ozaj krásne Vianoce!!!

livi
18. dec 2008

ahojte, chcem sa opýtať - prvé sono vám robili vaginálne alebo normálne cez brucho?

jajona
18. dec 2008

ja to mám úplne čerstvé. najskôr mi gyn robila cez brucho. a nejako sa jej to nezdalo, pretože tam vyskočil rozdiel o 1 týždeň aj niečo menej. radšej si to potom preverila cez vaginálne sono a tam to sedelo úplne, ozaj do bodky. takže u mňa takto.

stankah
18. dec 2008

Ahoj dievky

jojana - tak vidíš všetko je ok, to sa teším
Mňa chcel včera doktor pozrieť zvnútra, ale vyhovorila som mu, že až po sviatkoch - chcel sa pozrieť či nehrozí potrat, na niečo či sa uzatvára či čo??? Ja som aj počula aj čítal že do prvého trimestra by se namalo vyšetrovať, tak neviem....... čo vy nato????

HEJ a už mám tehu knižku aj ten kufrík pre tehotné 🙄

LIVI- mne robili prvé sono brušné, ale doktor sa mi pozrel na brucho a povedal, že brušné stačí - len ja som bola naliata s vodou 😀

celine
18. dec 2008

Caute, mne teda dr ziaden kufrik este nedal. A co vlastne ten kufrik obsahuje? Pocula som o kufriku, ktory dostavaju maminky pri narodeni dietatka v porodnici, ale o tomto som nepocula nic.
Ja som bola na sone asi 5krat a vzdy mi ho robil vaginalne.

kay..
18. dec 2008

mne robili sono prvy krat ked som bola 5 tt. bolo vidiet len 2 vaky. Dnes som bola na 2 sono v 6 tt. a uz vidiet 2 srdiecka ako biju. - dvojvajecne , o tyzden idem znova. Dr. vravel ze ked uz bije srdiecko je mala sanca ze sa nieco stane.

gab22
19. dec 2008

Ahoj babulky, aj ja mam za sebou vcerajsie sono, a dopadlo to ok, videli sme srdiecko. Dostali sme knizku a kufrik, v kufriku je vela letákov, prospektov, mami drink, koj.voda, vzorky plienky, cumel, take mile ...kamoska tak tiez nepocula o kufriku, ani ho nedostala, neviem od coho to zalezi.

jajona
19. dec 2008

ahojte,
možno to závisí od toho o akú amblulanciu ide, či súkromnú alebo štátnu.

lucia32
19. dec 2008

ahojte, aj ja som bola včera na sone, a už som videla aj akciu srdiečka, ručičky a nožičky, samo, že aj hlavičku 😵 , kufrík dostávate podľa toho v akej ste poisťovni, Všeobecná ho vraj dáva počas tehu, ostatné pri pôrode...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre