1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

miroslava33
30. sep 2008

zväčša vidia vysoku sliznicu .. a niekedy aj naznak embryon. vačku ... ale zväčša len tu sliznicu,
je to priliš zavčas .. dicinka ...

dicinka1
30. sep 2008

aha..dakujem za odpoved... 😉

vika34
30. sep 2008

dicinka prvé UTZ robia 35 dní po et v GF

dicinka1
1. okt 2008

ajojte..tak na sone nic nebolo vidno..len sliznica maternice je zvacsena..ma 12 mm..je to dobre?

ramada
1. okt 2008

ahojte...som tu nova a po dnesnom vysetreni aj celkom mimo. 😲 Som v 5tt a doktor mi dnes oznamil,ze velkost gestacneho vaku mam 1,8 cm.No ako tak teraz citam ,nie je to na 5 tt vela? Viete niektora poradit? 😕

zdenka411
2. okt 2008

ahoj ramada...........no neviem ci si to nahodou neporovnavala s veslkostou babatka v 5tt......... pretoze velkost gest.vaku neznamena velkost babatka...to je dnu malicke 🙂

a chcem aj odkazat inym dievcata co boli na 1.sone a dr. im povedal, ze nic nevidno alebo ze nebije srdiecko aby sa nelakali............mne to povedal v 7 tt !!! a ked som tam bola v 9 tt tak srdiecko uz bilo a babo bolo velke tak ako ma na 9 tt byt............takze pohoda, klidek babenky 😉 netreba sa tabulkovat 🙂

giuli
2. okt 2008

potvrdzujem zdenkin názor....ten gestačný vak,to je tá čierna machuľa v ktorej bude mimi,tá veľkosť je OK...u mňa v 5tt+3videl dutinku,v 7+3už mal mimís potvrdenú akciu srdiečka a veľkosť 1,2cm a dnes som bola na poradni sme 11tt+2 a krpec mal 4cm,videli sme ako máva rúčkami,ukázal mi očko 😵

petronela7
6. okt 2008

Ahojte, dnes som bola na utz - neplanovane (povodne som mala ist az o 11dni)
A dr. mi povedala, ze jej to je luto, ale nic v maternici ani na vejacnikoch nevidi, ze niesom tehu i napriek tomu, ze mi HCG stale stupa (90-350-790- a dnes mi opat brali krv, takze uvidim co a ako...)
Dnes som 23den po ET +5 PK
Je mozne, ze by vacok este nebol vidiet??? nieje este skoro na UTZ? alebo moze ist o mimomaternicove tehu?

emjee
1. dec 2008

zuzkaaaa • 12tt • Včera o 17:05
baby kedy ste mali prvé sono ? ja v pondelok vstupujem do 11 týždňa a ešte som nebola na sone až teraz štvrtok ma to čaká,aké máte skúsenosti? 3d sono sa kedy dá prvý krát spraviť? a ceny? počula som že za prvé foto (obyčajné sono ) sa fotka neplatí, ale ak chcem ďalšie tak sa koľko platí?

jaduska • 2d, 23tt • Včera o 19:16
zuzka je tu celá téma o 3D/4D ultrazvuku, sú tam aj ceny...3D sa robí tuším až niekedy okolo 26-teho týždňa a stojí okolo 2000 Sk (+/- podľa regiónov)

anelis5 • 1d • Včera o 19:18
ja som bola prvy tyzden na sone,ale to nic nebolo vidno Potom v 4 tyzdni..to uz bolo vidno v 20 tyzdni som bola morfologickom ultrazvuku a 3d sa robi okolo 24 tyzdna

anelis5 • 1d • Včera o 19:21
ja som platila 1000sk ,teraz to je myslim o 200sk drahsie,ale zase zalezi kde tak ako jaduska pise

anelis5 • 1d • Včera o 19:26
zuzka ,co sa tyka platenie sona...byvala lekarka si pytala,i ked kazdy trimester,cize tri su urcite zadarmo,ale teraz co mam lekara,tak mi robil na kazdom sone aj fotku a nikdy som neplatila a to mam 5 fotiek asi podla toho akeho mas lekara...bo niektory by chceli za vsetko peniaze

celine • 10tt • Včera o 20:47
zuzkaaa, ja som bola v 5tt, 7tt a v 9tt, teraz idem najblizsie v 12tt. Preco ta este neposlal na sono? Mne na tom prvom potvrdil tehu, na druhom zasa vitalitu babatka, teda srdiecko a tento posledny bol kontrolny.

zuzkaaaa • 12tt • Dnes o 15:21
celine tak to neviem sono mi robili len zo spodu, inač ďakujem za odpovede,

liliput • Dnes o 15:33
mne sa zda, že robia v 10.tt, potom v 20tt a potom v 30tt

martinka17 • 32tt • Dnes o 15:49
ja som tiež bola v 7tt, 9tt, 12tt, potom v 20tt, v 31tt a teraz idem na prietoky.

emjee
1. dec 2008

zalezi od lekara (ci ma v ordinacii sono alebo len posiela inde, ci sa vyhyba vela uzv alebo naopak robi uzv pri kazdej poradni ...)
ja mam lekara, ktory nema uzv, preto som bola v 10tt a 12tt na vaginalnom, v 20tt na morfologickom, v 24tt na 3D a teraz sa chystam opat na uzv - okrem 3D som neplatila ziadny, ale nemam z okrem 3D ani ziadne fotky

zuzkaaaa
1. dec 2008

tak bohužial lekár naozaj nemá sono v ordinácii takže sono má k dispozícii len štvrtky, a ja som bola naposledy u lekára v piatok takže to nevyšlo ale dúfam, že teraz sa podarí 🙂

ludka77
3. dec 2008

Ja som bola u doktora v piatko podla tejto kalkulačky som mal byť 6tt+4 a podľa doktora to bol len 5tt. Spravil mi sono od spodu a bol vidno len bublinku (vak) Bola som taká šťastná ako nikdy. Na ďalšiu kontrolu mám ísť 19.12 a to mi už dá aj knižku a vezmem si už aj fotku, keďže by malo byť už vidieť. Už sa teším.
Inak to že má doktor svoje sono je fakt výhoda

henrieta76
3. dec 2008

ahojte
som asi 3tt+5dni a pobolieva ma brucho.je to normalne?boli aj vas.us sa nepametam ci ma pri nprvych tehu bolelo.

zuzkaaaa
3. dec 2008

henrieta76 aj mna bolelo brucho presnejsie v podbrusku, myslela som si ze mi ma dojst menzes, teraz ked som v 11 tyzdni uz to prestalo ale este pred 2tyzdnami aj mna bolelo, lekar povedal, že je to normalne. 🙂

majula28
3. dec 2008

ahojte, ja som bola na prvom sone v 5tt, keď mi potvrdil tehotnosť, a zistil mi aj hematóm, kontrolné sono mi robil o desať dní. Hematóm sa zmenšil, srdiečko už bilo.
Dúfam, že časté sono bábetku neuškodí.
Takisto aj mňa bolel ľavý vaječník a doktor povedal, že je to v norme. Teraz som v 8tt a bolesti sú už iba občas.
Ale je mi čudné, že ešte nemám ani knižku. Chcem sa Vás spýtať vy už máte, alebo kedy by ju mali vystaviť? Na krv idem prvýkrát až za týždeň, to budem 9tt, takže uvidíme.

henrieta76
4. dec 2008

dakujem,vcera som trocha spinila po Wc(hnedy vytok) minivlozka skoro cista.stalo sa to niektorej?

zuzkaaaa
4. dec 2008

majula, ja som dnes bola na poradni a až teraz som dostala knižku, som v 11týdni aj 3dni, takže som si na ňu aj ja dosť počkala 😒

bambi02
10. dec 2008

ahojki, tak mna caka prve sono zajtra poobede a som strasne zvedava, ale sa aj trosku bojim 🙂 ...mala by som byt v 6tt+3. myslite, ze uz dostanem aj knizku? ci je este moc skoro?

katka2808
10. dec 2008

ahoj bambi02, ja som dostala knizku az okolo 10. tyzdna. drzim palce, nech je vsetko v poriadku...

bambi02
10. dec 2008

dakujem katka 🙂 , dufam ,ze bude vsetko ok...pocuj, a kedy si zamestnavatelovi oznamila, ze si tehu? a ako? pisomne?

katka2808
10. dec 2008

bambi02, ja som to povedala, az ked mi koncil 3. mesiac tehotenstva, dovtedy som to tajila kvoli tomu, ze v prvych troch mesiacoch podla statistiky kazde 3. tehotenstvo konci potratom, tak som nechcela robit plany poplach, keby daco... no a citala som, ze to treba oznamit pisomne, ano, tak hovori zakon, vtedy ta vyhlasia za tehotnu a tym padom si mozes uplatnovat urcite prava (napr. zmena pracovnych hodin atd) a tiez to treba dolozit nejakym odkladom, zvycajne staci len prefoteny tehotensky preukaz...

stankah
10. dec 2008

Ahoj dievčatá aj ja dnes idem na svoje prvé sono a som veľmi zvedavá čo a ako.
Som v 6tt+5 tak verím že všetko dobre dopadne. Aké sono robili vám: ja sa chystám na brušné, takže mám mať plný močový mechúr(doki povedal, že ak bude plný mechúr tak bude brušné sono, ak prázdny tak gyn.sono) ale asi presnejšie je gyn sono - no nevadí hlavne nech je niečo vidieť 😀ch

My máme v rodine dvojčatá - tak som pripravená aj na takúto alternatívu 😉

katka2808
10. dec 2008

bambi02: oprava: kazde 8. tehotenstvo konci vraj potratom v prvych troch mesiacoch. nie ze tu niekoho vylakam zbytocne 🙂

bambi02
10. dec 2008

katka no tak to si ma moc nepotesila....:(, ale v podstate, ak by mi doktor dal tehu knizku, tak to uz mozem oznamit?
stankah, tak to vobec neviem, mne sestricka ked som sa objednavala nic take nehovorila, ci mam mat plny mechur alebo nie....fuuuha.

majuska29
10. dec 2008

ja som bola na 1.sone 7tt+6, a bolo vidiet 8mm babulku a aj bit srdieko.sestricka mi hned zobrala krv do piatych ampuliek a o tyzden mam prist pre vysledky a da mi aj tehu knizku. mne sa to zase zda skoro, cakala som ze mi daju knizku az 10-12 tt.ale hlavne nech je malinke v poriadku.

celine
10. dec 2008

ja som dostala tehu knizku v 9tt. A sono mi robil hned pri prvej navsteve v 5tt. Odvtedy som ho absolvovala uz 3x.

bambi02
10. dec 2008

acha, takze teraz este asi nic nebude...a to si na krv isla nalacno?

celine
10. dec 2008

otazka asi patri majuske 🙂 ale ak nevadi, odpoviem aj ja... 😀 mne sestricka zakazala prist nalacno, je to velky odber, aby mi neprislo zle 😝

obu
10. dec 2008

ja som bola na sono v 6 tt, potom v 8tt, teraz som na konci 10tt a zajtra si idem pre vysledky krvi a knizku, tak dufam ze bude vsetko ok 🙂
no je to asi individualne kedy dava lekar knizku, lebo ked som bola min. tyzden na poho kvoli spinenia ak sa lekar cudoval, ze ju este nemam...

hanam
10. dec 2008

Ahojte baby, neviete o nejakom sukromnom centre kde robia ultrazvuk na zistovanie vyvojovych poruch plodu a kde sa nemusi dlho cakat? Pretoze sa to vraj ma robit okolo 10-13 tt. Dakujem za odpoved.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre