1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

jordana
15. máj 2009

Tak ako sa povie som viac sledovaná blbo sa mi to vraví,ale prominentná pacientka ja viem,že sa nechcú seknúť ani nič zanedbať,ale prílišná starostlivosť a sledovanie tiež asi škodí.Veď ako píšu dievčatá ta niektoré v 5 t ani na ultrazvuku ešte neboli.

pikha
16. máj 2009

jordana, koncom 4 a zaciatkom 5 tt znamena, ze ti meska iba par dni, vsak? na tu dobu je HCG 1000 vysoke velmi pekne si myslim, u mimomaternicoveho stupa pomalsie. prominent neprominent, byt pod dohladom rozhodne nezaskodi, hlavne v pripade ak uz mas za sebou nejake tie negativne veci v tomto smere. ale tiez sa mi nezda ten lekarsky postoj, ukoncit v 5tt ked este nic nevidno 😒 lebo to je vazne skoro na akekolvek zavery

jordana
17. máj 2009

Ďakujem za povzbudenie
včerajší deń som preplakala a dnes ma ozaj spravia lebo včera už videli,že je asi na konci vajíčkovodu tesne pri maternici.Dnes to ešte raz skontrolujú ultrazvukom.Ja som práve do terz žiadne zlé skúsenosti nemala bola som 1 krát tehotná a na lekársku prehliadku som išla raz za rok pre istotu a na odber.Tak pre to som tak vyplašená a zostresovaná. Ke budem mať po tak sa ozvem.

pikha
17. máj 2009

drz sa!!

jordana
19. máj 2009

Dievčatká
zas sa hlásim,ale nemám dobré správy už som po čistení aj laparoskopii musili mi malé zobrať už bolo vo vajíčkovode a hcg nestúpalo robili ma v nedeľu.Tak vás prosím ak máte niekto príznaky ako ja alebo nie ste si isté a lekáry váhajú a posielajú vás domov tak sa rodšej dajte sledovať.Ja vraj môžem byť šťastná,že som na žive je mi smutno a ľúto za malým v sobotu som celé deň len plakala a plakala..V nedeľu ma spravili a je to hrozné všetko bolí točí sa no proste bude to skúšať zas o pol roka a dávať pozor na všetko čo sa len dá.Ešte raz ďakujem za povzbudenie. ☹

selyma
13. aug 2009

Ahojte. Chcem sa opýtať, ako to u vás prebiehalo na prvej poradni.Ano, bola som v 6 týždni, kde mi iba potvrdil tehotenstvo. Kazal mi prist po mesiaci a pol. A práve teraz neviem, či mi robil dostatočne vysetrenia. Sestricka zobrala krv, vysetrily moc, tlak. Ale doktor mi pozrel len sono. Neviem, či mi nemal merat velkost pánvy a neviem, čo ešte, lebo niektoré dievčata o takých veciach píšu. Len pozrel sono. Ani nemeral, veľkost plodu( to som už bola v 12 týždni) či sa vyvíja tak, ako má a či týždne pasuju s dnom poslednej M. Neviem, neviem, ci to bolo všetko čo mal alebo sa pomenej staral. Dajte mi prosím, vedieť, aby som si bola istá, či mám toho správneho lekára. Dakujem

maja177
13. aug 2009

selyma, a naco ti potom robil to sono, ked ti na nom nic nerobil? on sa na babo pozrel a videl, ci je vsetko vporiadku alebo nie, mozno si ho aj meral, len udaje ti nikde nezapisal, meral si to len pre seba a ani o tom nevies. no urcite sa pozrel, ci je babo v poriadku, inac by ti sono nerobil, ved to nedava zmysel.

mne zistili ze som tehu v 8tt. a tiez mi zobrali krv, moc si nosim sama do kazdej poradne, odmerali tlak a odvazili, tak ako na kazdej jednej poradni, a panvu mi nemerali vobec...

len sa neplas, vsetko je tak ako ma byt, teda podla mna 😉

gituserik
13. aug 2009

Ahojte!
ja zijem tiez v pochybnostiach, ale musim vydrzat este tyzden a pol.
ja som momentalne este v Irsku a tu ked som isla k doktorke, ona mi iba zistili z mocu ze som tehotna. to som bola vtedy v piatom tyzdni. to bolo pred piatimi tyzdnami.
ja ziadne priznaky nemam, len prsia mam citlivejsie, ale podla mna mi uz aj brusko narastlo, ale mam aj strach ci je vsetko v poriadku.
tak sa uz neuveritelne tesim s kuskom obavy domov ku mojmu gynekologovi, aby mi spravil celkove vysetrenie aj sono. ja sa asi zblaznim od radosti ak bude vsetko OK. velmi po tom tuzime aj s mojim drahym

dannia
13. aug 2009

gituserik, istotne si v tom a tvoj doki ti to len potrvrdi, aj ja som mala bolestive prsia a zvacsene brusko. Moooooc ti drzim palceky, aby bolo vsetko ok, aby ste sa obaja mohli tesit z rastuceho bruska 🙂))

gituserik
13. aug 2009

Diky Dannia za povzbudenie!
ja ani nechcem mysliet na tie zle veci, ale niekde v mojom podvedomi ta otazka urcite je, ci je vsetko v poriadku. pre nas to bola o to vacsia radost, ze ja som vysadila antikoncepciu od januara a uz v juni sa nam podarilo pocat babo. co sme si vobec nemysleli, ze sa nam to tak skoro podari, aj ked som mala stres v praci, ale radost bola o to vacsia.
a viem, ze nesieme ten najkrajsi darcek domov z Irska aky sme si len mohli priat
vidim ze ty uz mas synceka, urcite vam robi ohromnu radost.

dannia
13. aug 2009

🙂 taketo otazky trapia aj mna, to je ale asi normalne, aj pocas prveho tehotenstva som bola v podvedomi v neistote, ci je babo ok, ci bude vsetko v poriadku. Myslim, ze to preziva kazda tehulka. A s druhym babom sme na tom rovnako ako vy - v januari sme si povedali, ze je cas na druhe a v juni sa to podarilo 🙂 🙂 🙂 Tiez som neratala s tym, ze to vyjde tak skoro, lebo synceka stale dojcim a dojcenie znizuje sance na pocatie, takze sme sa velmi potesili. Nas drobec je velmi zive dietatko, rozpravat sa mu sice velmi nechce, ale o to viac cely den beha a vymysla huncutstva. 🙂

oliinka
29. aug 2009

ahojte.chcem sa spýtať-poslednu mrchu som mala 12.7. a u dokiho som bola po pozitívných testoch 27.8.výchadzalo mi podla poslednej menš.že som 6 +4 dni a na sone mi povedal že som tak 6 týžden a videl tam len gestačný vačok,je to v poriadku?na kontrolu mám isť o 4 týždne na kontrolné sono.

kika29
29. aug 2009

oliinka mne robil doktor prve sono a ukázalo mi 5tt+pár dni a tiež bolo vidno len vačok. na kontrolne sono ma objednal o 3 týždne tak sa už aj teším nech to rýchlo ubehne lebo som zvedavá či je všetko v poriadku.

oliinka
29. aug 2009

ahoj kika29 a to teraz si v kolkom týždni?podla poslednej menš.?a doki to vidí ako,že si v piatom týždni?

kika29
29. aug 2009

Ked som bola uňho bola som v 5 a pár dní neviem presne kolko dní. Teraz som okolo 6 týždňa ked pôjdem na kontrolu bude začiatok 8 týždňa. A to by už malo mbyť vidno aj srdiečko.

oliinka
30. aug 2009

no mne povedal že je to tak 6 týžden,a bolo vidieť iba vačok,tak ked pojdem na kontrolu budem asi tak v 10 týždni,a máš nejaké príznaky?ja ani nie,len ma pobolieva v podbrušku a som unavená

kika29
30. aug 2009

ja som zvracala a bolela ma hlava. teraz mi je už lepšie. aj mňa pobolieva v podbrušku, bolia ma prsia a tak isto len by som spala celé dni. sem tam ma pichá v bruchu a v boku ale nie vždy. a brucho som mala nafúknuté a vyzerala som ako keby som bola tehotná neviem ako dlho. ja som asi teraz okolo 6 týždňa.

oliinka
30. aug 2009

aha no mna to vracanie akosi obchádza a nieje mi teda nič tak sa aj bokjím aby bolo všetko v poriadku a o 4 týždne tam bola mala fazulka

djann
30. aug 2009

Ahojte babule 🙂
chcela by som sa aj ja s vami podelit o moj prvy zazitok. U gyndosa som bola minuly tyzden v utorok, pred tym som si uz spravila tehotensky test, ktory mi vysiel pozitivne, takze som bola presvedcena o tom ze tehotna som ( aj ostatne priznaky mama). Gyndos mi povedal, ze som v 6tyzdni, ale ze tam nic nevidi ☹ Na kontrolu mam ist tuto stredu, tak sa hrozne bojim...bola by som velmi stastna, keby tam nieco uvidel...stale sa nad tym trapim a mylsim na to...dufam len, ze to v stredu dobre dopadne...

oliinka
30. aug 2009

ahoj djann a nepovedal ti aspom že tam vidí gestačný vačok?mne potom to že som v 6 tt je tam zatial len ten vačok aj ja sa bojím na kontrolu idem až o 4 týždne

djann
31. aug 2009

Ahoj Oliinka, ano, povedal mi, ze tam vidi ten gestacny vacok, ale vraj ked v nom v stredu neuvidi nic, pojdem na cistenie...neviem, ako to je, ked niekoho poslu na dalsie vysetrenie o 4 tyzdne (ako napr. teba) a niekoho o tyzden, ako mna...Skusim sa s nim v stredu o tom porozpravat, len dufam, ze strach nebude vacsi, aby som nestratila odvahu na vsetko 😒 Ale dufam, ze to dopadne dobre tebe aj mne 😉 ako sa hovori, nadej zomiera posledna...

oliinka
31. aug 2009

no aj ja dufam,že to bude dobre ano ja mám kontrolu až o 4 týždne tak neviem ako to vidržím.daj vedieť ako si dopadla.dufam,že nám to obom vyjde

djann
31. aug 2009

urcite dam vediet, len nech to dopadne dobre 🙂

kika29
31. aug 2009

baby a doktor vám nepovedal že v tom vačku vidí nejaký žlotok? mne povedal a ja ukázal. vo vačku bola na ultrazvuku taká biela škvrnka a to že je žltko. ja idem o týždeň na kontrolu tak som zvedavá či je všetko v poriadku. Držím vám palce. 🙂

oliinka
31. aug 2009

nie nepovedal mi nič tak neviem len povedal že tam je tehotenský vačok a že uvidíme ako sa to vyvinie a mám prisť o 4 týždne a ty si v kolkom týždni kika29

djann
31. aug 2009

Veru ani mne nic nepovedal, vraj tam zatial nic nevidi...ale ze sa to moze zmenit, dufam, ze tam nieco v stredu uvidi...

kika29
31. aug 2009

ked som bola u doktora povedal že som 5týždeň + niekolkom dní neviem presne. teraz mi začal asi 7 týždeň a ked pôjdem na kontrolu mal by byť začiatok 8tt. Mne na ultrazvuku ukázal vačok ten bol taká čierna machulka a v ňom bola tenulinká čiarka že to je to žltko. nebojte baby dobre bude aj ja sa tým ukludňujem lebo tiež ešte neviem na isto či je to ok. Ale ja verím že áno. Trocha ma bolí podbruškom a mám výtok ale to asi k tomu patrý.

djann
3. sep 2009

Ahojte bábiky. Tak ako sa Vám darí? Mne nič moc, akurát ma dnes prepustili z nemocnice, nevyšlo to ☹ teraz si musíme s drahým aspoň 3 až 6 mesiacov dávať pozor, ale potom budeme opäť na bábätku pracovať. Vám chcem všetkým zaželať, aby Vám všetko dopadlo dobre a Vaše bábätka krásne rástli a boli ste šťastné. Držím Vám palčeky...

kika29
3. sep 2009

djann hlavu hore všetko bude dobre. aj ty sa k nám jedného dňa pridáš. držím palce anech to výde čo najskôr. mimochodom mojej kamarátke to na prvykrát tiež nevyšlo a teraz má dvoch krásnych synčekov. ináč po potrate o 4 mesiace bola tehotná a to mala čakať rok ale nečakala. 🙂

djann
10. sep 2009

Ahoj kika29, dakujem, veru ani ja nebudem na nic cakat, o 3 mesiace sa budeme snazit opat a hadam lepsie 🙂 Verim, ze to potom dopadne tak, ako ma..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre