1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

tekla3010
4. nov 2013

@trulinka ahoj, ano mala som prve ivf a doteraz sa mi drzia 2 embryjka. dufam, ze budu aj nadalej! ja som bola na 1. sone medzi 6. a 7. tt a bolo pekne vidiet srdiecka 🙂 inak zatial je to tehulkovanie take vselijake... okolo 7. tt mi zacalo byvat dost zle. tak teraz cakam, kedy to uz prejde a budem sa moct zacat normalne vytesovat 🙂

trulinka
4. nov 2013

@tekla3010
Jeej, tak ty cakas dvojicky! 😉 No to je super, ja som tiez zvazovala ci si vlozit 1 alebo 2 embryjka, ale nakoniec som sa rozhodla pre 1. Ale urcite by sme este potom casom chceli ist po surodenca, nakolko mame este zamrazene embryjka. Juj, tak ty si uz v 10 tt, to je fajn, ja uz by som chcela mat aspon po tychto prvych troch mesiacoch ktore su najrizikovejsie. Tak ti zacalo byvat zle? Uf, ja sa toho tiez obavam, zatial mi je dobre, len mam velmi nafuknute brucho a poriadne ma bolia prsia....Tak a drzkaj 😉

tekla3010
5. nov 2013

no my sme si pre istotu dali 2 a kdesi v podvedomi sme aj dufali, ze sa obe uchytia 🙂 bude to zaberak, ale tak co. 🙂 Hlavne nech sa drzia! Inak my tiez mame este 2 zamrazene. A kde si bola na ivf? uzivas aj utrogestan? lebo ja som ho teraz mala pomaly vysadit a zacalo ma od vcera pobolievat podbrusko :( Dufam, ze to nic neznamena...

tekla3010
5. nov 2013

@trulinka zabudla som ta oznacit, ze predch. odpoved patri tebe 🙂

trulinka
5. nov 2013

@tekla3010
Ja som bola v Iscare v Martine a ty? Predtym som mala 3 inseminacie, ale zial ani jedna sa nepodarila, tak sme sa rozhodli pre ivf....Tiez som bola dost dlho presvedcena ze si dam vlozit 2 pokial bude ta moznost, ale nakoniec som sa zlakla 😝 . Ano, uzivam utrogestan dokonca az 6 ks denne. Mna podbrusko zvykne aj teraz dost pobolievat, ale vraj by to malo byt v poriadku....Neboj sa, to urcite neznamena nic zle ked ta pobolieva...

tekla3010
5. nov 2013

ja v ba v gynfive a predtym 2 inseminacie, tiez neuspesne. ale manzel mal horsi spermiogram, tak nam schvalili potom hned ivf. utrogestan som brala tiez 6 ks denne. inak aj ja som stale citila podbrusko, ale posledny tyzdnik - dva to prestalo a zacalo az teraz, ked som vysadila utrogestan (vcera som mala poslednu tabletu a vysadzovala som ich postupne - kazdy den o 1 menej). dost ma to tak taha a pobolieva. tak ale hadam je to v pohode...

tekla3010
5. nov 2013

@trulinka zase som ta zabudla oznacit 🙂 tak len aby ti to ukazalo, ze som ti odpisala 🙂

trulinka
5. nov 2013

@tekla3010
My sme tiez mali problem so spermiami, konkretne zly tvar spermii, takze tiez cez poistovnu sme to riesili....A kedy ides na dalsiu kontrolu ku Dr.? Spomen tam ze ta to boli, ale si myslim, ze to nie nic zle....Hlavne aby sme nezacali krvacat, z toho mam obavy 😒 .

tekla3010
5. nov 2013

ja som bola vo stvrtok - posledny raz v ba a najblizsie idem az ku svojmu doktorovi v nitre - 14.11. mal by mi vypisat knizku. tiez si myslim, ze kym nekrvacam, tak je hadam dobre...

tekla3010
5. nov 2013

@trulinka inak my sme mali problem pomale spermie + mozno hrubsia stena na vajickach... vsetky nam napichavali

trulinka
5. nov 2013

@tekla3010
aha, tak hlavne, ze sa to podarilo, teraz uz len vynosit tie embryjka do uspesneho konca 😉 . To je super, ze sa ti ujali obidva, len nech to tak aj dalej pokracuje.....Mne z 25 vajicok oplodnili 15 - 3 napichali a 12 a podarilo normalne oplodnit. Po predlzenej kultivacii nam ostalo 7, tak este 6 mame zamrazenych.....

tekla3010
5. nov 2013

@trulinka waw, tak to ste mali celkom dobru urodu 🙂 ja som mala 9 vajicok, z toho 7 zrelych, vsetky napichali, 5 sa oplodnilo, 2 vlozili a 2 nam zmrazili, lebo jedno sa zastavilo vo vyvoji. takze este mame 2 mrazacikov 🙂 a tiez sme mali predlzenu kultivaciu a + embryoskop pre istotu, aby nam vybrali len najlepsich sampionov 🙂 🙂

silvia62256
29. dec 2013

Ja idem o dva dni na druhe sono, kedy by uz teoreticky malo byt pocut srdiecko, tak som s toho velmi nervozna, neviem sa dockat 🙂 neviem uplne presne v ktorom som tyzdni, ale pocitam ze cca 6, lebo pred dvoma tyzdnami som tam mala tu dutinku uz pekne viditelnu. Aky to bol pre vas pocit pocut to srdiecko poprvykrat?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre