1.sono vyšetrenie. Podeľte sa o pocity a výsledky

poleva
6. dec 2007

ahojte chcela by som sa s vami podeliť o vaše pocity a výsledky pri 1.sono
ja som skoro v 5 tt a včera som bola u lekára, ten mi potvrdil tehu ale ešte nič nevidel okrem toho povedal že som úplne ok a sliznicu mám pekne hore a objednal ma o 2 týždne.
dakujem za všetky príspevky

vika34
28. aug 2008

tak ,čítala som tvoje príspevky v téme Helios,takže viem,že úž nemáš veľa času,tak sme na tom asi rovnako ,ja som mala v zime 37,to je tvoje prvé tehotenstvo?Idem si dať tehot.vitamínky aby chrobák podrástol 😀

miroslava33
29. aug 2008

ja mam už 39 .... stihla som IVF na poslednu chviločku
je to moja prvá gravidita ... viac rokov som sa snažila otehotnieť spontanne - bez uspechu
stale som čakala - že to predsa musí prisť ... potom mi môj gynekolog navrhol Helios
akosi som zabudla kolko mam rokov ...
strašne sa teším ... po dlhom čase som štastna 🙂

vika34
29. aug 2008

preplácajú do dovršenia 39 roku?Znamená to ,že keby som išla na IVF povedzme mesiac pred 39 narodeninami ,tak by to bolo o.k.?Ja som nezabudla koľko mám rokov,ked som pred dvoma rokmi otehotnela a bolo to mimomater.,tak som si povedala,že asi budem musieť obehnúť centrá a spítať sa či sa mi dá pomôcť,tak uvidím či nás iba neťahajú o peniaze,niektoré kočky z GF si myslia o tom svoje,ale chápem ked prichádzajú iba neúspechy,tak aj dôvera k lekárom nie je veľká,ja som zatiaľ spokojná mne bolo vždy vysvetltné všetko čo som chcela, a chápem ,že sú to súkr.firmy a chcú zarábať.Zatiaľ nemám extra negatívnu skúsenosť,ale počula som ,že Helios je dobrý ale trochu daleko od nás.A ty si z Martina?

miroslava33
29. aug 2008

ano .. preplacaju do dovršenia 39 roku, ale musiš vlastne stihnuť všetky procedury ešte pred tymto datumom
a v mojej poisťovni trvalo schvalovanie žiadosti takmer 2 mesiace.... ale stihli sme to ..
nie sme z Martina... dochadzame na kontroly

miroslava33
2. sep 2008

ahoj vika34, tak sme boli na sono ...
narastli sme z 3mm na 6mm, ale mam obavy..
dla IVF by sme mali byť 8 - 9 tt, ale dla sono sme 6-7
utešujem sa, že predsa len rast tam je , a snažim sa byť trpezlivá
buduci týžden mame isť znova na sono, vraj už by malo byť aj srdiečko
a dla mojich prepočtov by už mal chrobačik merať cez 10 mm
A ako tvoje sono?

vika34
2. sep 2008

ahoj miri,ja idem až zajtra a dúfam ,že to bude o.k.A nepovedal ti dr.nič?

miroslava33
3. sep 2008

len tolko , že embryjko sa zrejme usadilo neskôr ... a musime počkať
znova idem o týžden na sono..
nič viac nepovedali ... vraj sa to občas stava ..
tak si hladim bruško a prosim mimi aby pekne rastlo .. som z toho smutna
Držím Ti palce aby tvoje pekne podrastlo

vika34
3. sep 2008

ahoj miri,no môj výsledok je podobný tvojmu,podrástlo z 2mm na 6mm ,ale akcia žiadna.Na moju vlastnú žiadosť som sa nechala pozvať ešte na budúci týždeň,povedal,že už je to jedno.Pri otázke či si myslí,že sa to ešte rozbehne ,povedal ,že zažil už všeličo a zázraky sa dejú/ovšem ja na zázraky neverím/,beriem nadalej lieky a ked to do týždňa nepôjde samo tak pôjdem na další UTZ a tam sa to definitívne rozhodne,asi som ťa nepotešila ale bohužiaľ nemám inú lepšiu správu

miroslava33
4. sep 2008

ahoj vika
nevzdavajme to ... ked mame drobcov, nemôžu mať ešte srdiečkovu akciu
ale narastli - aj to je pozitivum...
ja sa snažim veriť ... aj ja mam isť o týžden na sono, ak aj nebude ešte akcia srdca,
ale narastie - a ja budem rada...
niekto tu písal že mal srdcovu akciu až v 9 týždni, a ja som dla sono v 6-7 týždni
tak ešte to nie je stratene ..
skusme ešte veriť, dobre? ja strašne chcem aby rastlo

miroslava33
4. sep 2008

našla som tuto diskusiu - pozri -
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
tam pišu že babo môže byť omeškané aj o 3 týždne a skončilo to dobre, zdravym babatkom
takže máme realnu šancu že patrime do skupiny žienok, ktorym babatka rastu pomalšie
dufam že aj teba tato diskusia trocha poteší, lebo mne to vlialo nadej ..
vieš? 😵

vika34
4. sep 2008

dnes som bola u svojho gynekologa a ten mi tiež vlial trochu pozitivnej energie,lebo podľa neho to nie je ešte na zahodenie,aj ked v centre ma už odpísali,ale neviem čí mi to nepovedal iba z ľútosti,kázal mi brať dalej lieky a samozrejme dobehnuť keby som začala krvacať,tak si teda držme palčeky 😅

miroslava33
5. sep 2008

tiež mam strach ... ale rastieme .. nekrvacame, je nam dobre ..
a tak si cez ružové okuliare pozeram svet a kupujem si knižky o tehulkach
čitala si si v tej diskusii? u niektorych žien sa opakovane stalo že mimi rastlo pomalšie
a kedže to zažili v predchadzajucej tehotnosti, už vedeli že je to ok ...
takže nie sme jediné ...
Vika - ktory den si ty mala ET? ja 24.7. 08
teším sa že ho zasa buduci týžden uvidim, ale nie je to iste že pôjdeme na sono
lebo moja draha polovička možno odcestuje, a ja chcem aby išiel so mnou ...
a držííím našim drobcom palce.. nech len pekne rastu .. 😵

vika34
5. sep 2008

OPU SOM MALA 21.7. a ET 26.7.,na prvom sone som bola 25.8.a plod mal 2mm a 3.9. sa zväčšil na 6mm,ale teraz mi nezapol monitor,takže som to nevidela.Čítala som všetrky témy ktoré len trochu píšu o tomto ,takže je pravda,že sa lekári niekedy unáhlene rozhodnú a aj nesprávne,len mi nejde do hlavy,že by sa sekli v reprod.centre ,to by bola sila kedy v utorok u môjho gynek. bolo všetko o.k. a ja by som v stredu išla do GF,ani neviem čo by som im povedala 😕 ,mňa sa hned pítali,že či mám nejaké mrazáčiky takže sa už chystali ,že za pár mesiacou pôjdem na KET,MáM SíCE 3,geneticky prekontrolovné,lebo mne robili PIG,ale kedže ich mrazili až 6 dňové nie je asi veľká šanca,že budú o.k.,aspoň tak mi baby z koníka písali,ale vlastne vôbec by som sa nemala touto myšlienkou zapodievať,ved teraz to bude určite o.k.,no nie? 😀

miroslava33
5. sep 2008

na mojom prvom sone nebolo vidno ani prd , ani sliznica nebola všade vysoka, druhe sono - len vysoká sliznica,
tretie sono - konečne amniovy vačok a 3mm mimi, dalšie sono - 6mm mimi ..
vraj sa drobec usadil v sliznici neskôr ... nevadi, len nech rastie, musíííí ... ja ho hrozne chcem ... 😵
ja nemam žiadne mrazačiky , a ani narok na dalšie IVF ... takže tieto myšlienky su pre mna zbytočne

vika34
5. sep 2008

ty si ,ale rýchla,len som nahnevaná ,že mi to tak sucho povedal ,že z jeho pohľadu je to zamlknutý potrat,nedal mi vlastne absolútne žiadnu šancu,až ked som sa ho pítala,či sa s niečim podobným nestretol počas praxe,tak povedal,že videl už všeličo a zázraky sa dejú.Mne taktiež môj gyndoš povedal,že sa to mohlo uhniezdiť neskôr,tak teda veríme,teba aspoň totálne nevynervačili ako mňa, držime si palce 😀

miroslava33
5. sep 2008

moc sa o tom so mnou rozpravať nechceli ... ale vraj sa stava že sa uhniezdi embryjko neskôr
tak tomu budem veriť ... a kedže to zažili aj iné žienky... tak prečo nie aj my?
prave mi volal drahy , 10 dni bude mimo .. .takže buduci týžden mimi neuvidim ..budem hrozne
nervozna... ale chcem na neho počkať.... achjo

miroslava33
5. sep 2008

potešila ma tato stara diskusia -
Jamik: určitě to bude OK, já jsem měla první holčičku o 3 týdny menší skoro po celou dobu těhotenství, resp. čím víc jsem se blížila k porodu, tím víc neodpovídala tabulkám. Do výsledků 2.screeningu nám dokonce napsali proporce růstové retardace. Hrozně nás vyděsili. Pak ještě týden před porodem, že je hrozně moc malinkatá, že bude mít jen tak 30 cm, ale UZ to nepotvrdil - jen to, že je o 3 týdny růstově pozadu. No a narodila se 14 dní po termínu (vyvolaný porod) s 49cm a 2770g. Takže naprosto v pořádku. A teď čekám druhou holčičku, opět je menší, na 1.screenu nám řekli o 2 týdny (upozorňuju, že tentokrát znám přesný den početí, takže prostě je o ty 2 týdny skutečně menší), ale nijak se už nestresuju - po zkušenosti. Držím pěsti.

komisakpd
5. sep 2008

ja som bola na prve vaginalne somo v 4-5tt a kedze som hned potom bola v nemocnici tak som za sebou absolvovala este 4vaginalne sona, bolo vidno zo zaciatku len zltkovy vacok no potom uz aj male a srdiecko..ked som bola u dokyho sono uz bolo normalne a malicke krasne rastie...

vika34
5. sep 2008

nenapíšeš nám ak vieš,kedy bolo prvý raz vidieť akciu a koľko mm malo mimi?

vika34
5. sep 2008

miri,čítala som celú diskusiu o tých rozdieloch vo veľkosti,trochu sa obávam,že mi sme trochu iný prípad ,kedže vieme presne kedy nastalo tehotenstvo,ale myslím pozitívne 😀

komisakpd
5. sep 2008

no ked som bola v nemocnici oni tvrdili ze je to 5tt aj par dni ale to urcil tak UTZ...neviem kolko malo mimi...v nemocnici som na to nejako nemyslela lebo tam mi hrozil kyret kedze male nebolo vidiet si mysleli ze je mrtve...ale vsetko je ok...

miroslava33
5. sep 2008

dla literatury - akcia srdiečka byva vidieť v 7-8 týždni tehu, ale jedna žienka pisala, že jej ju videli až v 9 t.
vtedy už ma mimi zväčša cez 10 mm
kedže naše maju 6mm, ešte mame čas ..
neboj vika - dorastieme ... a bude aj srdenko

miroslava33
5. sep 2008

ale aj Jamik pisala že presne vie kedy otehotnela, hoci nemala IVF ...tak ak nesexuju každy den,
určite vedia kedy sa to stalo ...
nebooooj ... bude to OK

mirip
5. sep 2008

ahojte ja som na tom podobne, podla mezesu som v deň UZV bola 8tt+2dni a podla UZV začiatkom 7tt mám prísť aj v pondelok to už by teda podla UZV mal byť začiatok 8tt ale už od utorku som mimo, som prerevala celé dni, po tolkej liečbe a vyšetreniach konečne po troch rokoch a teraz toto....... 😢 😢 😢

mirip
5. sep 2008

doky hovoril že ano tehotná ste ale je trochu menšie......ale dúfa že to bude v pondelok dobré, ja dúfam že hej ale sa aj bojím čo ak nie ☹ 😢

miroslava33
5. sep 2008

mirip - myslím že rozdiel 1 týžden vôbec nie je zriedkavy ...
myslím že všetko je OK a len sa stresuješ ...
naš rozdiel s vikou je ovela väčší ... ale verime , že dorastieme

mirip
5. sep 2008

to nie je jeden týždeň ale dva, to je horšie ☹

mirip
5. sep 2008

podla MS to bol začiatok 9tt a podla UZV začiatok 7tt 😢

miroslava33
5. sep 2008

rozdie medzi 7tt a 8 tt - je dla mna 1 týžden ,
ale možno len tomu nerozumiem ..

mirip
5. sep 2008

ale 8tt+ 2dni je už 9týždeň

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre