Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

tehulka4
5. jún 2008

caute kocky, mne tiez doki hned ako s aukazalo ze som tehula predpisal duphaston 3x denne, neskor iba 2x denne, ale tiez to bolo do nejakeho 12tt, k tomu nejake B vitaminy a kazdy druhy den navyse kysleinu listovu a samozrejme ten calibrum babyplan..a to mam za sebou 3 potraty,ale mne to predpisal hned aby predisile zbytocnemu krvacaniu a tym potratu, kedy sa moze uvolnit este nie dobre uhniezdeny plod..takze ja osobne lekarov, ktori sa s pcientko ani nebavia lebo neni v nejakom 12tt, odmietam a hladam ihned noveho..nie je mozne aby aspon jeden normalny v meste nebol..a co sa tyka ascorutinu, predpisuju ho tiez na zmiernenie krvacania, ale to je asi vsetko..duphaston alebo utrogestan podporuje uhniezdovanie..

evaviki
5. jún 2008

to adulkababulka: myslim, ze to hcg je dostatocne.. ja som cca v stvrtom.piatom a hcg mam iba 3000.. doktorka mi dnes povedala, ze je to dost malo, ale snad sa to zlepsi a budem ok..

jasminka
5. jún 2008

mne dal lekar hned duphaston, to je moje uplne prve tehotenstvo a ja som namietala, ci to nemoze mimcu nejako poskodit, ze by som chcela mat uplne prirodzeny priebeh..ale posluchla som a teraz tlacim 2x denne

viiila76
autor
6. jún 2008

Dakujem za odpovede. Pred 5 meaicmi, v decembri som mala spontanny potrat v 6-tom tyzdni, vcera mi lekar dal recept na ten Duphaston, i ked zatial vobec nespinim.
Ale vtedy (ked som bola prvy krat tehotna) som spinila len 1 krat, to som pripisovala uchyteniu vajicka, potom dlllho dlllho nic a odrazuv jeden pondelok cela krvava... 😒 Takze lieky som si aj sama vypytala.
Momentalne ma trapi dalsia otazka, neviem, ci je to z tych liekov alebo sa roztahuje maternica, ale odvcera citim take pnutie v maternici. Bola som vcera len asi 2 hodiny v obchode, ani som rychlo nechodila, ale ked som prisla domov, musela som si lahnut, lebo ma to tak bolelo, ze som si myslela, ze je to tu zase... Ale ani kvapka krvi, ani rano ani, teraz... Aj teraz to citim... Svagrina hovorila, ze ona take nic necitila... Co si o tom myslite?

viiila76
autor
6. jún 2008

😀 Už som o tom našla na fóre, malo by to byť OK... 😀
Keď som bola prvý krát tehotná, nič som si z ničoho nerobila, všetko som brala ako normálne, teraz to asi moc prežívam... 😀

emita
6. jún 2008

Ja som brala všetko- Duphaston, Ascorutin a aj Erevit. V 6. a 8. týždni som špinila. Jasminka Duphastonu sa neboj. pokiaľ ja viem tak sú to nejaké tehotenské hormóny. Do konca 3.mesiaca som ležala potom tiež nič moc ale stálo to za to 🙂 . Vydržte!!!

dadulienka2404
7. jún 2008

ten duphaston je cisty hormon mne to povedala sestricka v nemocnici.a stertla som sa s kopu zenami a prave s nim pekonali prvych 20 tyzdnou tehotenstva pretoze sa berie iba do 20 tyzdna.

meusicka
7. jún 2008

ahojte baby, my sme tiez zacali papat duphaston. aj listovku nam doki predpisal. tak dufam ze bude vsetko v pohode, lebo uz sme sa na babatko strasne dlho chystali ale ono sa rozhodlo az po viac ako roku sanzenia, tak hadam teraz uz ostane v brusku a bude pekne rast 🙂

evkastipka
8. jún 2008

Pekny dnik Vam prajem, ja som po 1. IUI a cakame babo, hned mi dali utrogestan 2x denne po 2, vaginalne 🙂 ..zatial vsetko je v poriadku, len ma miestami pobolieva v podbrusku a v okoli vajecnikov. 🙂

bianca
8. jún 2008

evkastipka jej gratulujem. 😵 Inak to pobolievanie je normakne.maternica sa roztahuje

andrea229
8. jún 2008

ja som tiež brala duphaston 3xdenne a ascorutin,pretože v 7tt som začala krvácať....krvácala som potom ešte v 12tt ..ten duphaston a ultrogestan su presne tie isté lieky na podporu tehotenstva a je to čisty hormon....inak bolesti som mala aj ja od začiatku tehotenstva a doktorka mi povedala že pokiaľ nie sú silné a krčovité tak by to malo byť ok.....

evkastipka
8. jún 2008

bianca...dakujem, dufam, ze uz buduci piatok budeme mat fotku z ultrazvuku 🙂

rohacka
8. jún 2008

Ja som brala od 4. do 12. tyzdna Duphaston 2 x 1, Ascorutin 3 x 1, Acidum folicum - kys. listovu a Kanavit kvapky. Cely prvy trimester som mala problemy s krvacanim, hlavne v case, kedy by som mala dostat menstruaciu. Druhy trimester bol pokojny, mohla som aj bezne fungovat. V 30.tyzdni som zacala krvacat znovu a porodila som predcasne v 34.tyzdni. Lekarka ma upozornila, ze vacsinou ked su problemy v prvom trimestri, tak si treba davat pozor aj v tretom. Tak sa baby na to pripravte, ze bude treba aj ku koncu ubrat na obratkach a radsej sa setrit. Ja som sa velmi nesetrila - ani sa velmi nedalo pri dvojrocnom dietatku - a nedopadlo to najlepsie.

dadulienka2404
8. jún 2008

ahoj rohacka.ja som tiez do konca 5teho mesiaca krvacala a brala tie lieky.potom do 31 bolo vsetko ok ale zacalo mi tvrdnut brusko a som otvorena na 2 cm.doki povedal ze to musim prelezat aspon do konca 36 tyzdna.ale pri styroch detoch ako??a ake sa narodilo tvoje babo v 34 tyzdni???

rohacka
8. jún 2008

Dadulienka - ja som si tiez myslela, ze sa to neda, ale teraz - keby sa to dalo vratit spat, tak lezim v nemocnici a ani nemuknem. Ja som sa pytala domov, lebo som myslela, ze dcera bezo mna nevydrzi. Nakoniec som porodila predcasne, Kubko mal 2050 g a 46 cm, schudol na 1800 g a v nemocnici som bola dokopy 2 mesiace, odkedy sa Kubko narodil, tak 37 dni. Narodil sa s vrodenym zapalom pluc (pravdepodobna pricina predcasneho porodu), 4 dni bol zaintubovany, viac ako 2 tyzdne v inkubatore, neotvaral sa mu jeden duktus na srdiecku, potom chytil na JISke zapal mocovych ciest - no proste hroza. Tak len bud v klude, kazdy den navyse je len k dobru.

dadulienka2404
9. jún 2008

rohacka a uz ste v poriadku ci to je na dlhsie liecenie?ono v tom osmom mesiaci je horsie porodit ako v 7 aspon to tak vravia prave preto chcem to dotiahnut aspon do konca 36 tyzdna.ze ked budem po 36 tyzdni mozem rodit keby sa mu uz chcelo. 😉 tak si si urcite uzila.ty mas jednu dcerku ale nechaj doma 4 deti ako ja je to tazke.nezeby sa nevedel manzel postarat ale proste je to take na nic

adulkababulka
9. jún 2008

baby, mne bol predpisany ascorutin, pretoze som spinila, ale len malinko, len jedna hneda kvapocka. A to bolo vsetko, odvtedy som uz tyzden nespinila. Tak som prestala ten ascorutin uzivat. Alebo ho radsej mam uzivat i tak? co mysliste?

evkastipka
9. jún 2008

adulkababulka...asi naj budes mat, ked cinknes lekarovi, lepsiu radu neviem

rohacka
9. jún 2008

Dadulienka - maly ma znizene svalove napatie, zatial nechodi, 3 x denne cvicime vojtovku od 5. mesiaca + uteka mu ocko + ma znizenu imunitu, takze sa nalepi na neho kazdy bacil, ktory okolo neho prejde, do roka sme mali preventivne bezlepkovu dietu a chodime do 9 odbornych ambulancii na kontroly, aj ked nema problemy. A s tym 7. alebo 8. mesiacom - niekto vravi, ze kazdy den k dobru je dobry a niekto, ze lepsie v 7. ako v 8.

bianca
9. jún 2008

adulkababulka radsej ho uzivaj.Ja som ho brala a potom sa my to vratilo o mesiac.Alebo skus zavolat dr co ti povie

katulikzlatulik
9. jún 2008

ahojte, pripajam sa k vam... hlavne kvoli tomu Ascorutin... ja som dnes bola pri doktorke... tiez malilinko som spinila vcera skoro pol dna a predtym dva dni iba po dve zlto-hnede kvapky a hned mi nasadila Duphaston a Ascorutin... ked som si precitala, ze tehotne nemozu brat, tak ma skoro urvalo... ale ked som si precitala toto forum, tak vyzera to tak, ze je to fajn... tak asi to zacnem brat.. ved co buduca mamina nespravi pre svoje prvorodene babo, no nie?! len akurat sa bojim ci mu tym neublizim... ale ked doktorka povedala, tak by to nemalo byt zle, no nie?

evkastipka
9. jún 2008

katulikzlatulik...nebojkaj, kamoska, tiez brala ascorutin pocas tehotenstva a jej maly je v poriadku 🙂

bianca
9. jún 2008

katulikzlatulik nebojaj.Dr. ho bezne pisu pri spineni na posilenie krvn.ciev

katulikzlatulik
10. jún 2008

Ahoj Evka a brala ho hned na zaciatku? ja som totiz este len v 4tt+6.. tak sa bojim, lebo teraz je najdolezitejsi vyvoj...

bianca dik za povzbudenie...

tak som ho zacala predsa len brat, ale len jednu krabicku max. viac nezoberiem!!! dufam... 😒

adulkababulka
10. jún 2008

katulik: ja som ten ascorutin tiez zacala brat i ked uz nespinim, uz sa toho nebojim, ved tolko kociek tu pise ze to je ok brat a lekari snad vedia co nam davaju ... i ked by nas mohli upozornit, co bude na letaciku napisane a ze si toho nemame vsimat...

terezaaa
10. jún 2008

ahojte, pripajam sa k uzivatelkam ascorutinu ... pred 14 dnami som zacala krvacat, odviezli ma do nemocnice, kde som mala magnezium, kanavit, plegomazin a neustale 3x1 ascorutin ... a aj ked ma prepustili domov, tak ascorutin 3x1 a magnezium 3x1 uz budem brat asi stale ... tiez ma sokovalo, co je na letaku, ale povedala som si, ze snad vedia, co robia ... a tam to skutocne davali vsetkym zenam so spinenim, ci krvacanim, ci uz v 1. trimestri alebo neskor ...

loginka
10. jún 2008

baby, je potrebne lezat pri spineni? ja som po umelom - ICSI, minuly tyzden mi potvrdili tehotenstvo a dost som cely tyzden dost spinila, beriem Utrogestan, o ascorutine nic nehovorli, sestra akurat ked mi to oznamila, povedala, zeby som mala lezat, teraz mam len hnedy vytok

katulikzlatulik
10. jún 2008

adulkababulka a este stale beries Ascorutin? teraz som citala, ze ak spinenie prestane tak tri dni nic, tak ho mozem vysadit... tak neviem... uvidim... a ako dlho ho uz beries? ja planujem max. jednu krabicku... dufam, ze viac nebudem potrebovat 😒

loginka - v tom Ti poradit neviem... myslim, ze DOKTOR to vie najlepsie... on Ti ma urcit, ci mas alebo nemas lezat.. my Ti len mozeme povedat svoj nazor alebo skusenost.. ale KAZDA SME INA, takze to sa tak neda prirovnavat...

loginka
10. jún 2008

ja som sa ku doktorovi ani nedostala, len info od sestry cez telefon, ale pre istotu lezim, resp. oddychujem

adulkababulka
10. jún 2008

katulik: no ja uz nespinim tyzden, zacala som ho ale znovu brat pred 3 dnami, pretoze tu akasi kocka napisala ze aj ked spinenie prestane tak by sa mal uzivat... neviem, zajtra idem k lekarke tak sa spytam... a kde si Ty precitala tu informaciu ze ked tri dni nic ze sa moze vysadit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre