Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

jaruska74
30. júl 2009

ahojte ja beriem duphaston, skor asi preventovne, lebo prvy krast asom tiez potratila aberiem este aj estrimax, mate s tym nejaku skusenost?

bittka13
31. júl 2009

nasa zuzka - nechcem ta nijako depkovat, ale pri spineni je ascorutin skor na placebo efekt ako naozaj pomoc... Mam s ytm bohate skusenosti, ak je naozaj problem tak sa odporuca skor hormonalny "doping" co predstavuje Duphaston, Utrogestan (ale to len naozaj vo vaznejsich pripadoch). Myslim ale a mozno ti to aj ostatne baby potvrdia, ze najviac predpisovany a overeny je Duphaston, berie sa v roznych davkovaniach podla intenzity spinenia a jeho trvania a tyzdna tehu. Berie sa najma v prvom trimestri a dava podporu babatku na udrzanie tehu.

ninkaa89
11. jan 2010

ahojte, ja som v 8tt a spinila som hnedo od zaciatku tehotenstva. 28.12. som sa dozvedela ze som tehotna, tak som utekala na pohotovost, lebo viem ze to spinenie nema byt a nasadili mi Ascorutin, uzivala som ho do 6.1. ked som zacala krvacat, ziadne spinenie, cista krv.. Takze ten ascorutin je uplne na prd 🙄 mne vobec nezabral... no a 6.1. ma sanitka brala na pohotovost znova a to si ma nechali v nemocnici az dodnes, nasadili mi duphaston a este ine lieky a krvacanie aj spinenie preslo. Len sa bojim, ze ma dnes pustili z nemocnice a nedali mi zo sebou ziadne lieky, ani duphaston, nic... ze sa mam hlasit u svojho gynekologa do 3dni, a ten mi ak tak predpise... mne to pride divne, ked mi hrozil potrat a ani lieky mi nedali? aky mate na to nazor? ten duphaston som uzivala len 6dni, nie je to kratko? 😖

zuzufek
11. jan 2010

ninkaa89:ja som tiež krvácala ako som čakala malú a hrozil potrat,brala som spomínaný Duphaston a samozrejme som mala nariadený kľud na lôžku...čo sa týka tých liekov,ja keď som odchádzala z pôrodnice,keďže mi museli po pôrode vyčistiť maternicu mala som naordinované lieky proti zápalu a nechceli mi pri odchode žiadne dať,vraj sa mám hlásiť u svojho gynekológa a ten mi predpíše-tiež som nadávala ale v nemocnici mi vraj nemohli dať podľa nejakého zákona...možno to je aj tvoj prípad....

garonka
11. jan 2010

ninka

ja som odchadzala z nemocky s inou diagnozou ale nemocnica ti lieky neda, tak ako píšeš s tou spravou sa treba do 3 dni hlasiť na gynde a gynekologička lieky predpíše, ja som bola i u praktickeho lekara lebo aj od neho som mala lieky 🤐
mňa prepušťali v piatok a par tabletiek mi dala stanična sestra aby som na víkend mala ale v pondelok som musela rovno na gyndu.
robia tak všade 😉

mia2006
10. feb 2010

Ahojte, včera som bola u doktora, kde mi potvrdil 5tt 🙂 vravela som mu, že mám mierne bolesti v podbrušku (trošku aj vaječníky) akoby som mala dostať. Vravel, že mi predpíše duphaston, ale potom povedal, že netreba, že to sa môže rozťahovať aj maternica. Nakoniec mi predpísal jedno balenie. No brucho ma až tak nebolí, nieje zbytočné prepchávať sa liekmi na začiatku tehu, keď tá bolesť nieje strašná? Ešte som ich nezačala brať, tak teraz neviem, skúsite mi poradiť? 🙂

kveta
3. apr 2010

Prosím Vás, ako vysadzovať Duphaston? Po koľkých dňoch aké dávky? Momentálne beriem 3 krát denne jednu tabletku... Ďakujem.

kveta
3. apr 2010

Mia, začala by som to brať len pri krvácaní alebo špinení alebo bolesti chrbta v kombinácii s vystreľovaním do stehien /príznak pri potrate/...

adanovak
4. feb 2011

ahojte,som v 6 tt,a mam spinenie ako pri menstr

adanovak
4. feb 2011

ahojte,som v 6 tt,a mam spinenie ako pri menstr,aj priznaky

lienka1
6. feb 2011

ja tiez beriem Duphaston, kvoli skratenemu krcku (konizacii), 2 x denne

ankajocka
23. máj 2011

ahojte, prosim vas ake ste mali skusenosti s duphastonom? ja ho beriem 3krat2 denne. co je vraj vysoke davkovanie.

lumito
31. máj 2011

Ahojte žienky som tu nová len sa vás chcem spýtať...užívam Duphaston na udržanie tehotenstva som v 4 mesiaci len sa mi často stáva že si ho nedám presne o dvanásť hodín ale niekedy o 11 niekedy o 13...myslíte že je to problém môže to bábatku škodiť??? Ďakujem krásne za odpoveď...

lora
25. júl 2011

@loko ahoj, asi uz nemas na predaj ten progesteron alebo duphastan. Zhanam baby, ktorym ostali lieky. Mam ovulaciu, ale kratku poovulacnu fazu. Moj lekar moc akcny nie je tak som si sama cosi nastudovala. Keby si vedela o niekom kto preda, rada kupim. diky. Lora

loko
3. aug 2011

je mi luto nemam. Adriana

michaela2812
16. aug 2011

ahojte tehuľky, pridávam sa medzi vás, práve som prišla od doktora, predpísal mi ASCORUTIN pretože som začala trochu krvácať, dúfam, že to pomôže dosť ma to zobralo

lucianak
16. aug 2011

Ahojte, som tu nová. Ja som brala duphaston asi od 6tt a skončilo sa to MA :( A to som brala asi 2 mesiace pred tehot. kys. listovú.

makovicka53
31. okt 2011

ahojte ked sa berie duphaston tak sa musi uzivat v presnu hodinu?ja mam predpisany 2x1..

ni_pe
31. okt 2011

@makovicka53 ahoj, ja beriem duphaston uz vyse dvoch mesiacov a tiez sa sem tam omeskam o hodinku, alebo par minut, myslim, ze to nieje az take hrozne, ked sa omeskas, ten liek ma ucinok a aj istu toleranciu.

makovicka53
31. okt 2011

@ni_pe ...super to som chcela pocut 🙂 ....ja som zacala od dnes...a beries a nejake vitaminy 🙂

ni_pe
1. nov 2011

@makovicka53 no ja beriem kyselinu listovu, ako prevenciu pred razstepmi 🙂

makovicka53
1. nov 2011

@ni_pe samotnu ?ja rozmyslam o femibione 800...mozem sa ta opytat c mas aj nejake bolest v podbrusku?ja mam ist o tyzden na sono lebo mne este minule nevidel nic...mam to zatial potvrdene z krvicky tehu.....pobolieva ma lava strana akoby vajecnik a citim zavse aj maternicu...

nikolet_89
1. nov 2011

ahojte babeny ja som pred tehotenstvom uzivala calibrum pro plan potom calibrum v prvom trimestri, druhy zase femibion a kedze je cenovo dost drahy tak som sa opat vratila ku calubrum ale na druhy trimester a k tomu beriem magnezium, koli bolestiam v podbrusku

aadulik2110
1. nov 2011

@lumito ja si myslím, že duphaston má určitú toleranciu..... keby tomu tak bolo, tak v lekárni by ti predpísali asi každých 12 hodín.... a nie 2x1

ni_pe
1. nov 2011

@makovicka53 beriem ACIDOFOLAN, to je kys. listova, ale potom zacnem bud Maternu, alebo nieco take, viac vitaminove, i ked ja som skor za prirodne vitaminy, ako tabletky. Duphaston beriem prave preto, lebo som mala velmi velke bolesti, zo zaciatku ma skoro kazda bolesti, akoby si mala dostat menzes, ale ten nepride. Mna bolela cela lava strana, vajecniky, maternica, na trieslach. Mala som az nieco ako krce, tak mi lekar urobil sono a zistil, ze som mala nejaku strbinku na maternici a tie neznesitelne bolesti mohli byt prave preto, ze telo chcelo potratit, a tym Duphastonom sme to dostali pod kontrolu. S Duphastonom bolesti ustupili, casom aj prestali a sono uz aj ukazalo, ze strbinka sa zahojila 🙂
Takze ak mas tie bolesti v norme, ze nemas pocit, ako krce, cize kontrakcie, tak je to OK, bolesti su bezne. Maternica sa prekrvuje, vsetko sa to zvacsuje a zacina pripravovat na tehotenstvo. Takze s bolestami musis ratat, ja mam aj bolesti v prsiach. Za tychto par tyzdnov som si uz riadne vytrpela,ale stoji to zato 🙂
Mojmu babatku videl Dr. srdiecko na ultrazvuku v 7tt, predtym ho tiez nebolo vidno, teraz uz vidiet vsetko, aj hlavicku a tak 🙂 Je to take mile 🙂

kiki6
1. nov 2011

@ni_pe Ahojte,

neviem to ste tu všetky tehotné, aby som zapadla do témy. Lebo mi sa snažíme už druhý rok o druhé a nič, a duphaston som brala v kuse 9 mesiacov, lebo krámy mi chodia ako chcú, takže na upravenie menštruač. cyklu a na zlepšenie možnosti otehotnenia. V marci som bola tehotná a v 4 týždni som samovoľne potratila. Takže fasa. Brala som tiež kyselinu listovú, teraz vitamín E a jedla som aj calibrum Baby plan. Máte ešte niaky typ ? *lebo už ma to v práci vôbec nebaví a viem, že keď neotehotniem tak sa odtiaľ nikdy nedostanem. Andrea

makovicka53
1. nov 2011

@ni_pe ....no eda hlavne ze je to v poriadku...ja som uz mala jeden potrat tak doktor mi dal zrejme preto duphaston...chvalabohu ja tie bolesti nemam cely den...ale su...bojim sa vsetkeho z predchadzajucich skusenosti....ale to asi my vsetky mame strach....velmi sa tiez z toho tesime 🙂 ....jasne ja tiez chcem preto asi calibrum kedze su tam aj nejake vitaminy...mna tiez riadne bolia prsia....ale aspon viem ze sa nieco somnou deje 🙂 ...veru sa na ten ultrazvuk tesim ale ja zrejme budem momentalne v 5tt....uvidime na sone...uz sa neviem dockat...zrejme ostanem na rizikovom...juuuj to je nakrajsi pocit vidiet rast a priebeh svojho malickeho 🙂

makovicka53
1. nov 2011

@kiki6 ahoj skus gynex alebo aj matersku kasicku 😉.vsetko prospieva na ovulaciu ale aj na maternicu 😉

bettylove
1. nov 2011

kiki6-Aj my sme sa snažili o bábo skoro 2roky,mala som tiež nepravidelnú menštruáciu a doktor mi vypísal Clostilbegyt a Duphaston a potom sa nám podarilo hned na prvý šup.Ani som tomu neverila.Dnes má naša dcérka 3roky,teraz sa snažíme o druhé bábo,ale zatiaľ nič.Aj teraz mám tú istú problemu,NEPRAVIDELNá MENšTRUáCIA.Tak asi aj teraz budú nutné tie lieky! 😒

cmeliatko
1. nov 2011

UTROGESTAN🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre