Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

kiki6
2. nov 2011

@makovicka53 Ahoj, a tá mater. kašička je čo ? To dostať v lekárni ? Ja som mala v priebehu tohto roka už viac tých rýchlych potratov, ako keby sa mi to tam nedokázalo udržať. Mňa to až tak moc nesúri ale už by som chcela, dcéra bude mať 7 rokov a aby nebola stále sama a už budem mať v januári 34 rokov, takže aj to ma dosť súri. Ale neva, len 2 roky sú dosť si myslím.....

makovicka53
2. nov 2011

@kiki6 ja idem mat pomaly 30 a nemam este an jedno babo....nam sa nedarilo po MA cca 3 roky....chvalabohu to vyslo...a teraz sa bojm kazdej sekundy...tu matersku kasicku kupis normalne v lekarni a uzivas ju 1x denne...je ozaj dobra a myslim si ze mi napomohla k tehu...boli to moje posledne lieky co som vyskusala ...fakt som brala vselico a nepomohlo...drz sa 😉 a este podotknem ze som ich brala len mesiac

kiki6
2. nov 2011

OK, skúsim a keď už si tak podľa mňa už sa to udrží a nemusíš sa ničoho báť. Určite to bude v poho. A čo to je skratka MA ? Mimomaternicové alebo ?

kiki6
2. nov 2011

@makovicka53 OK, skúsim a keď už si tak podľa mňa už sa to udrží a nemusíš sa ničoho báť. Určite to bude v poho. A čo to je skratka MA ? Mimomaternicové alebo ?

makovicka53
2. nov 2011

@kiki6 vyskusaj ozaj a uvidis....MA je zamlknuty potrat....

kiki6
2. nov 2011

Ok už budem vedieť, ešte počkáme chvíľu lebo teraz ešte niečo riešime a potom v decembri uvidíme, veď dám vedieť, Andrea

kiki6
2. nov 2011

@makovicka53 Ok už budem vedieť, ešte počkáme chvíľu lebo teraz ešte niečo riešime a potom v decembri uvidíme, veď dám vedieť, Andrea

makovicka53
2. nov 2011

@kiki6 drzim palce 😉 pa

ni_pe
4. nov 2011

@makovicka53 ak si v 5tt, tak sa nezlakni, ak nebude vidno srdiecko, mne bolo vidno v 5tt len plodovy vacok a nic viac, a potom o dva tyzdne uz bolo srdiecko a teraz pomaly rastieme... 🙂 Lekar rata ale tie tyzdne od prveho dna poslednej menstruacie, takze mozno sa budes cudovat ale povie ti aj o dva tyzdne viac, ako si ty sama myslis 🙂Tiez som po jednom potrate, preto sa teraz bojim, tak ako sa bojim, ..... ale dufam a verim, ze vsetko bude v poriadku..... Kedy ides na to sono?

ni_pe
4. nov 2011

@kiki6 ja som pocula aj o piti caju z alchemilky, tusim tak sa to vola, treba sa spytat v lekarni 🙂

makovicka53
4. nov 2011

@ni_pe no ved to som zvedava....to brusko ma uz neboli stale len obcas....na to sono idem v pondelok a som aj rada lebo som nachytala nejaku nadchu ....dufam ze ak bude vsetko OK tak ma necha na rizikovom...nechcem nic riskovat...a ty pracujes,ci si doma?

kiki6
4. nov 2011

ni_pe , Ok, popýtam sa a vyskúšam. Len ešte trochu počkám, uvidím v novembri neskôr, lebo teraz som bola chorá sdcérou na OČR, brali sme antibiotiká a tak.....

kiki6
4. nov 2011

@makovicka53 No ja pracujem, len teraz som bola s dcérou na OČR, brali sme obe antibiotiká a tak....

ni_pe
5. nov 2011

@makovicka53 ja som tiez chytila chripku, tak som na PN-ke, ale od obvodnej, 11teho idem na gynekologiu a uvidim, mozno sa necham vypisat, lebo u nas v robote je to hrozne, v kancelarii strasna zima a uz nechcem viac nachladnut a denno denne sa stretnom s kopou cudzich ludi, kt. len kaslu a kychaju....bojim sa, nechcem ohrozit seba a hlavne nie to male 🙂

ni_pe
5. nov 2011

@kiki6 tak budem drzat palce, aby to vyslo a ked nie, na skusku nic nedas-vyskusaj Jonasovu metodu 🙂

makovicka53
5. nov 2011

@ni_pe presne tak, ja robim zas medzi detmi a to tiez nie je bohvieco...stale su chore a kaslu,mozno som to aj od nich nachytala...ja idem zajtra a uvidim co mi povie...a co si uzivala?ja som si nedala nic len caj s citronom pijem a lezala som pol dnna ale mam pocit ze mi to nerobi tak som vstala z postele 🙂 a uz je lepsie noo o trosku 🙂

kiki6
5. nov 2011

@ni_pe Ok, keď sa zadarí, dám info. A len pre info, čo je Jonášova metóda, niečo som už počula ale o čom to presne je neviem ?

kiki6
5. nov 2011

@makovicka53 Ale ja nie som tehotná, takže som brala antibiotiká, kôli hrdlu. Aminoksiklav myslím, že sa volal alebo niečo také, ale viem, že nevadia ani tehotným, keby niečo. Veď teraz to nechám ešte tak a v decembri uvidíme. Už to niako nesúrim, lebo vymýšlame teraz niečo s rodinným domom, nová hypo a tak uvidíme po novom roku. Keď sa zadarí oK, ak nie, tak po novom roku idem už tvrdo po tom, ovulačné testy atd. Držím palce, uvidíš že už bude všetko v poho, PA

kiki6
5. nov 2011

@usacek79 No už som si spomenula ale moc tomu neverím, lebo ja nemám pravidel. cyklus a teraz som dostala krámy na 17 deň, veľmi slabé o ničom ale boli. Takže pochybujem, že sa môžem na niečo spoliehať. Ale ešte počkám a keď nie tak budúci rok sa znova super snažíme.

usacek79
5. nov 2011

@kiki6 nuz ved tomu nemusis verit.. ale prave jonasova metoda nema nic so skutocnym cyklom - neraz odporuca rozmnozovat sa hoci aj pocas menstruacie, to su pevne dane dni, ktore nemusia vobec korespondovat s realnym cyklom. uspechy ma velke, ja som ho neskusala, ale poznam viacere "jeho deti" 🙂 ale to je na kazdom, ci veri alebo nie, mne je to jedno, tiez ho nejako neriesim..
drzim palce 🙂 hlavne netreba brat sex ako "snazenie", ked pocujem slovo "snazilkovat" tak sa mi otvara nozik vo vrecku, my sa normalne milujeme, sulozime, prasime atd atd 😀 urcite sa "nesnazilkujeme" 😉 treba to robit casto a s radostou, uspech sa raz urcite/snad dostavi 😉

kiki6
5. nov 2011

no mi to niako často neskúšame, lebo nie je čas, atď.... Ale prinajhoršom to môžem skúsiť, ale keby som povedala mužovi, že dnes musíme ísť na to tak ma asi pošle do ppp... lebo práve vtedy bude určite zničený. Ale pozriem viac o tom na nete a uvidíme. Prvé dieťa sme tiež robili 9 mesiacov ale 2 roky je už moc si myslím.....

kiki6
5. nov 2011

@usacek79 no mi to niako často neskúšame, lebo nie je čas, atď.... Ale prinajhoršom to môžem skúsiť, ale keby som povedala mužovi, že dnes musíme ísť na to tak ma asi pošle do ppp... lebo práve vtedy bude určite zničený. Ale pozriem viac o tom na nete a uvidíme. Prvé dieťa sme tiež robili 9 mesiacov ale 2 roky je už moc si myslím

usacek79
5. nov 2011

@kiki6 jaaj, no chciet babo a zanedbavat caste sexovanie veru nie je velmi rozumne 😉 aj kvoli semenu, je kvalitnejsie, ak sa vyprazdnuje aspon raz za dva-tri dni..

inak aby som sa vratila k teme, brala som duphaston pocas tehu, aj tak to skoncilo potratom MA v 12tt..

kiki6
5. nov 2011

NO u nás je to skôr o tom, že mužovi to 1 dieťa stačí, takže to chcem najviac iba ja. A určite nechcem aby dcéra bola sama, bude mať už 7 rokov, takže to dosť silím ja. A moc nestíhame. Duphaston som brala asi 7 mesiacov a nič, jedine že sa mi upravil cyklus. Ale určite ešte 1 aj 2 deti chcem. Určite nechcem aby dcéra bola sama, lebo to by som nechcela aby bola jedináčik atd..

makovicka53
6. nov 2011

@kiki6 dakujem 😉 aj ja tebe 🙂

ni_pe
6. nov 2011

@makovicka53 ja som bola u Dr. s tym a ta mi dala len homeopatika, kt. ovsem nepomohli a sirup proti kaslu STODAL, inak len caj a samoliecba 🙂 ale uz je nastastie dobre 🙂

ni_pe
6. nov 2011

@kiki6 vyrataju ti podla datumu narodenia atd. ovulacne dni, cez kt. vraj na 100pro otehotnies, ked budes sexovat v tie dni a su aj urcene mesiace na chlapca a na dievca, stoji to okolo 25 eur, ja som si to dala urobit, ale nam sa podarilo babo urobit este skor, ako by sme mohli zistit, ci to teda funguje, alebo nie, ale niektore baby pisali, ze sa im nedarilo dlho a ked si dali toto vyratat, tak sa im hned podarilo otehotniet. Tak neviem....

kiki6
6. nov 2011

@ni_pe Ok, ve*ď ja to vyskúšam, nie je problém, len tento mesiac ešte počkám, lebo som bola chorá a brala antibiotiká, počkám do konca roka a uvidím. Keď nič, tak potom vyskúšam toto. Nemáš na neho priamy link aj kde sa to presne objednáva, lebo ja som našla iba odkazy na nete na blogy atď. ale nie priamo na jeho stránku, kde je o tom pokec a kde sa to aj objednáva a platí.

makovicka53
6. nov 2011

@ni_pe tak to je dobre...naozaj sa to tazko lieci bez liekov...hruza...mne j uz tiez podstatne lepsie ...pozeram ze ti pekne nabiehaju tyzdne ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre