Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

sue13
4. jún 2008

Mne Utrogestan 3x denne po 2 tbl vaginalne do 12tt 🙂

lolka
4. jún 2008

ja som brala tiez Utrogestan 2xdenne po 1 tabl.vaginalne

ivk
4. jún 2008

ja som brala duphaston, ale, zial, skoncilo to MA ☹

stalida
4. jún 2008

Ja som od5tt brala Duphaston, 2tbl.denne az do 20tt.

snehulienka
4. jún 2008

duphaston , najprv 3xdenne kvoli spineniu, teraz 2x..

klementina
4. jún 2008

je tu este niekto?

sue13
4. jún 2008

je 🙂

adkato
4. jún 2008

viiila76...ja som brala DUPHASTON , 3x denne taktiez koli spineniu,prakticky hned od potvrdenia tehotenstva,cca od 5tt az do 12tt..dakujem mu,ze pomohol...

adulkababulka
5. jún 2008

no, tak mne dnes lekarka na spinenie akurat odporucila si kupit Ascorutin, z coho som uplne nanic, pretoze na pribalovom letaku je napisane, ze sa nesmie uzivat v tehotnosti. neviem co robit. Lekarka mi na spinenie nechce nic dat, urobila mi akurat prednasku, ze ak je plod spatne zalozeny tak proste odide. A ak je zdravy tak sa udrzi... ☹ baby, co Vy na to? neurobila mi ani sono, len mi teda dnes konecne vzala krv aby bolo vidno, ci su hodnoty hcg vysoke.... 😢

tekvica
5. jún 2008

ja beriem tiez duphaston, mala som hematom, aj ascorutin. moja lekarka mi vravela, ze na poslednej nejakej konferencii sa prave bavili, ze tato info, ze ascorutin nie je pre tehptne je mylna a letak by sa mal uz davno zmenit. ascorutin je zlozeny z vit. C a rutinu, ktory ma aj pohanka, nic skodlive tam nie je, posilnuje cievy.

duphaston je podla nej dobry, ma dobre vysledky.

kanavit, ci co to pichaju tiez casto podla nej dost zbytocny, nie velmi zabera.
utrogeston je ba pripady, ked duphaston by nestacil, je modernejsi.

adulka, pristup tvojej lekarky je zvlastny. mohla ti predpisat ten duphaston. zatial lez, setri sa a keby bolo zle, chod radsej na pohotovost, tam ti spravia aj UZV a pre istotu nechaju v nemocnici. a aj duphaston ti budu davat.

drzim prsty.

klementina
5. jún 2008

ani mne nechcel lekar predpisat duphaston, ale ja zatial nespinim, len som mala pred polrokom MA. povedal, ze tiez nie je dobre sa davkovat liekmi, ked zatial nie je pricina, lebo ja som to chcela ako prevenciu.
predpisal vam to niektorej lekar aj ako prevenciu po prekonanom potrate, alebo az ked ste zacali spinit?

adulkababulka
5. jún 2008

a co ostatne baby? ake mate skusenosti s podavanim ascorutinu pri spineni?

tekvica, dakujem za info, takze myslis ze ten ascorutin mozem teda uzivat?

tekvica
5. jún 2008

klementina, ako prevenvcia je to zbytocne. to je ako keby si si dala ruku do sadry, aj ked ju nemas este zlomenu 🙂

je to liek, nie doplnok vyzivy.

adulka, nic sa neboj s tym ascorutinom. je to najbeznejia liecba u tehotnych pri krvacabi. ale ked mas obavy, kup si vit.C, ten s predlzenym ucinkom a pohankovy caj, mas to prirodne 🙂

a aku krv mas pri spineni? ono to spinenie mozno nie je vobec zavazne, len sa ti uhniezduje plod. ale zas nemalo by to byt silne a dlhe to spinenie.
ak je krv velmi svetla, chod len na tu pohotovost, niekedy poobede, tam ta neodmietnu. povedz, ze spinis, mierne krvacas a uvidis, co povedia.

drz sa.

adulkababulka
5. jún 2008

tekvica: moc Ti dakujem, ani nevies ako ma to ukludnilo 🙂 ohladom toho ascorutinu to este preberiem s manzelom... vcera som len zacala spinit, bola to len taka bledo hneda kvapocka, alebo skor taky tmavozlty vytok... a dnes zatial nic.... takze to je zatial ok? moc dakujem za Tvoje rady...

adulkababulka
5. jún 2008

este som chcela povedat, ze lekarka sa ma ani nespytala akej farby ta krv je ☹

dadulienka2404
5. jún 2008

adulkababulka to akoze vazne???ja som sice nespinila ale hned krvacala ale hned mi predpisal duphaston a ascorutin a brala som ho do 20 tyzdna.ale si myslim ze pokial silno nekrvacas asi staci duphaston.

adulkababulka
5. jún 2008

dadulienka, vazne! ☹ no nic, zmenim lekarku a hotovo! vcera som spinila ale dnes zatial nie. Takze neviem teda... dadulienka, co myslis? mam teda uzivat ascorutin? ked na tom letaciku je jasne napisane ze sa nesmie u zivat v tehu?

tekvica
5. jún 2008

adulka, s tym ascorutinom si vobec hlavu lamat nemusis, naozaj. ten predpisuju aky prvy u nas, aj v cechach, je to vlastne skor doplnok vyzivy, kedze ani nie je na lekarsky predpis.

ale mozno ti ho ani netreba.

duphaston je tiez bezny, do 20 tt sa moze brat, ak je na to dovod.

ja tych lekarov nechapem, inac si ich velmi vazim, sama som na medinu ist chcela a bol to moj sen, len som sa zlakla chemie, ale neikedy maju naozaj pristup k pacientovi ako k kusu dreva.

skus si zistit nejake referencie na nu a snad porozmyslat o zmene, na zaciatku je to asi jednoduchsie, ako neskor.

lebo dovera musi byt, lekar nemusi byt same tutu mutu ku mne,a le ma mat profesionalny pristup a nie odponkavat. kolko zien na to doplatilo...

len ty na nic zle nemysli, ber aj kys. listovu a ke budes este raz spinit, chod na tu pohotovost.

tekvica
5. jún 2008

ked sa ho bojis, tak jedz citrus. plody, vit. C a pohankovy caj.

dadulienka2404
5. jún 2008

adulkanbabulka urcite ascorutin neskodi ja som ho brala 3 krat po 1 tabletu.urcite neskodi. 😉 😉 😉 😉

klementina
5. jún 2008

ten pohankovy caj moze pit aj ako prevenciu? da sa kupit normalne v obchode ci lekarni?

adulkababulka
5. jún 2008

dadulienka a tekvica: dakujem vam, velmi ma to ukludnilo, uz som si jednu tabletku zobrala, i ked dnes zatial nespinim... ked som na letaciku precitala ze sa v tehu nemoze, tak som ten ascorutin skoro vyhodila do kosa... no, esteze som to neurobila 😝 baby, dakujem este raz, papa

evaviki
5. jún 2008

Ahoj,
mne tiez doktorka predpisala Utrogestan (vecer dve tablety) a Ascorutin.. Upozornila ma, ze ak si na letaku precitam, ze sa ascorutin nesmie v tehotenstve, tak mam byt kludna, moze sa a pri spineni a krvacani sa bezne predpisuje.. Ze na to radsej upozornuje, lebo potom jej volaju vydesene maminy, ze sa to nesmie.. 🙂

adkato
5. jún 2008

baby,vobec nestresujte...aj ja som brala aj ascorutin a nemyslim,ze by sa to malemu nepozdavalo...prave naopak... 😉 je tam sice pisane,ze nie je vhodny pre tehotne zeny,ale mna aj mnoho mnohooooo mojich kamaratiek lekar a ich lekari ubezpecovali,ze je to blbost a nech sa neplasim...ved to ani je je na lek.predpis,je to doplnok...vobec sa nebojte,ked vam ho lekar da,je na to pricina...a skor uskodite babatku,ked ho uzivat nebudete... ☹ a HLAVNE:treba ho brat,aj ked poldna ci den nespinite,ono sa to spinenie tak lahko a rado vracia...ked nespinite aspon dva dni,tak az potom ascorutin nemusite brat!dovtedy ho smelo uzivajte,vase babatka si zasluzia,aby sme im pomohli,ked je to mozne...

lentilienka
5. jún 2008

Ahojte. Ja som tiez zacala spinit v 5 TT a lekar mi predpisal Ascorutin 3x denne a Duphaston 2x denne. Sice trvalo asi 4 dni kym sa mi spinenie a vlastne ciastocne aj krvacanie zmiernilo, ale s mensimi prestavkami spinim stale a to som uz 8TT. Snad to bude vsetko OK. Drzim vsetkym palceky.

bianca
5. jún 2008

ahojte.ja som tiez po MA a lekar mi predpisal lieky az ked som zacala spinit.Brala som Utrogestan 2x1 vag.a Ascorutin.Este raz sa spinenie zopakovalo,stejna medikacia a teraz to uzt je ok.
Drzim vsetkym palceky ( s samo ze aj sebe 😀 )

dianagol
5. jún 2008

lentilienka ja som tiez spinila nie krvacala ja som brala tiez ascorutin a duphaston mne to preslo ale mam kamosku ktora tiez dlho krvacala a preslo to same bez liekov, ona je zdravotna sestra tak asi vedela co robi a dr. uz vidi akciu srdiecka? 🙂

mata01
5. jún 2008

lentilienka ja som tiez taky pripad. Zacala som spinit tak som letela na pohotovost (lebo moj gyn. je docasne PN) a tam mi predpisali ascorutin a duphaston a lekar mi povedal, ze je to v tehotenstve normalne, spravil mi sono a zatial bolo vsetko OK. Ja mam poruchy zrazanlivosti krvi, takze si aj picham fraxiparin, kazdy den a este berem anopyrin, pyridoxin a daku kyselinu fol...neviem aku - ale nie listovu 🙂
Som ako pojazdna lekaren 🙂

lentilienka
5. jún 2008

Ahoj dianagol. Nie, este nepotvrdil akciu srdiecka. Tak mozno preto stale musim brat tie lieky. Aj ked prsia ma bolia stale, brusko bolka obcas. Nie stale. A zle mi byva pravidelne. Buduci tyzden idem na ultrazvuk a tam by mi mal potvrdit uz aj srdiecko. Aj ked keby mi urobil ultrazvuk teraz, uz by ho mal vidiet.

adulkababulka
5. jún 2008

baby, mne zobrala lekarka krv na hladinu hcg, ked som jej povedala ze zacinam spinit. som v 5+5 tt a hcg mam: 28 626. co myslite? je to dost? ako ste to mali vy? viem, ze odbocujem od temy, ospravedlnujem sa, ked tak piste do ip. dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre