Aké lieky beriete na udržanie tehotenstva?

viiila76
4. jún 2008

Zaujímalo by ma, aké lieky vám lekár predpísal na udržanie tehotenstva. 🙂

lujza25
3. máj 2012

duphaston 2x denne a potom ascorutin 3x2

ivec16
3. máj 2012

eax, u niektorych zien moze byt spinenie neskodne... ale spinenie a krvacanie v tehotenstve je vzdy podozrive... u mna to nedopadlo dobre, zacala som spinit z nicoho nic - sex som mala tyzden pred zacatim spinenia a u lekara som este nebola...

takze krvacanie a spinenie v tehotenstve sa nikdy nepovazuje za relativne bezny jav - moze i nemusi ist o nieco vazne... kazda zena,ktora ma spinenie bez zjavnej priciny, by sa mala dat urychlene vysetrit...

drzim vam palceky vsetkym aby ste vy aj vase babatka boli v poriadku...

farmaceutka
5. máj 2012

baby myslite si,ze by som si mohla sama zvysit davku Duphastonu,kym pojdem k lekarovi?od stredy som na rizikovom.bola som na pohotovosti,ze vsetko je ako ma byt-po vysetreni USG a nasadili mi Duphaston kazdych 12 hodin po 1tbl....od vcera beriem aj Ascorutin..a spinenie obas mam a zasa pol dna nemam...tak by som si chcela davat trikrat denne 1tbl.

katkas1
5. máj 2012

@farmaceutka neviem ci si mozes sama zvysit davku, ja som brala 3x denen, plus ascorutin a magnezium a plus inekcie, ale zo mna sa valila krv ako z podrezanej svine, mala som hematom a na zaciatku mi tiez nasadili len 2x denne a potom mi to zvysili, ublizit malemu neublis ani ked to budes jest 3x denne, tak zavolaj svojmu dr a uvidis co ti povie

farmaceutka
5. máj 2012

ja tiez mam duphaston,magnezko 3x1,ascorutin,kyselinu listovu...som chodiaca lekaren...ja mam take debilneho gynekologa.uz minuly rok,ked sme o to prislo...som chcela ist k inemu a nevyslo mi to.v stredu som mu volala ako som si nasla flak hnedy na nohavickach..a on mi povedal,ak stihnem prist do minuty,tak ma vezme..lebo uz konci...a kazal mi,ze mam vydrzat do zajtra a dat si magnezium....tak v robote mi nadavali,ze nemam ku nemu chodi..nalozili ma do auta a odviezli ma este v tu hodinu do nemocnice...a teraz si musim najst este schpneho gynekologa ☹

farmaceutka
5. máj 2012

@katkas1 ani sa mi na pohotovosti nevyjadrili k tomu spineniu...ked ma vysetrovali,tak mali ciste naastroje,tak mi ani nechceli nasadit duphaston....hematom ti zistili na USG,ked si bola?robili mi vnutorne aj vonkajsie sono vajecniky a nic mi nehovorila,iba ze vsetko ako ma byt...

katkas1
6. máj 2012

@farmaceutka hej, hematom mi zistili sonom ale az nejake 3tyzdne potom co som uz brala lieky

klavdi
16. máj 2012

ahojte ja som mala missden aborait a po rokv sa m podarlo otehotnt znovo moj lekar mi ihned nasadil dvfaston a vitamny ladeevita.... 😉

vcielka28
5. nov 2012

ahoj baby zaujima ma vas nazor na duphaston,sestre to predpisal gynekolog.Tiez je tam pisane o vedlajsich priznakoch a podobne.Nakolko len nedavno potratila ateraz sa im znovu podarilo tak sa boji poradte.

renulianka
4. jan 2014

Ahojte mamičky brali ste určite lieky Duphaston ja som mala krvácanie ale v nemocnici ma dali do poriadku nebrali ste náhodou aj Dicynone, Ascorutin, alebo aj Magnezium ako dlho len pred 4 dnami som prišla z nemocnice idem na kontrolu v utorok dakujem za rady.

mirus_123
13. jan 2014

Ahojte , chcela by som sa poradiť ktorá z Vás mala podobné problemy.
Zistila som ze som tehotna test pozitivny prehliadka u lekara zatial nič nevidí ale tehotenstvo potvrdené maternica nachystaná len problém je v tom že špinim dosť. Lekárka mi dala Duphaston tak ho uzívam. Dúfam že nepotratím tento týžden by som mala ist na sono či uz vidno nejaky vačok 🙂.

zvolsiinylogin
16. jan 2014

@mirus_123 ako si dopadla na sone? mne nedal ziadne lieky, ale do karty napisal -priznaky AB(potrat)..

zvolsiinylogin
16. jan 2014

@mirus_123 ja som bola kvoli spineniu dnes zase, a ze nie je to zive tehotenstvo, tak mi nedal nic, len magnezium.. 😠 ☹

ocko78
16. jan 2014

duphaston, ascorutin, magnezium

mirus_123
18. jan 2014

no ja som kvoli spineniu musela na pohotovost a tehotenstvo skoncilo ☹ museli ma vyčistiť. Vraj by sa to aj tak nevyvyjalo ako ma ☹ ale vraj vobec netreba zufat ze normalne zeny potom otehotneju.

majka1992
22. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, pomáhajú lieky DUPHASTON? Som po potrate 14týždňov a bojím sa otehotnieť, teda ak už nie som. Máte skúsenosti s DUPHASTONOM? Nechcela by som prísť zasa obabätko :(

zuzi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smoulinka13
11. apr 2014

baby je lepsi utrogesta alebo dufaston?

bbeebbaa
15. apr 2014

@klementina Ahoj ...mne môj lekár hned po zistení druhého tehotenstva predpísal duphaston, povedal mi že radšej pre istotu kedže mám jeden potrat za sebou ....myslím, že uškodiť to nemôže a som kľudnejšia ako keby mi nedal nič ....

patka182
22. máj 2014

Mne doktor predpisal duphaston a aj ascorutin ale ja uz nekrvacan tak tym ascorutinom som si neni ista...sestricka ze ho mam uzivat ze to je vitamin C. tak neviem aby som o malicke neprisla porafdte...

sunny170
19. jún 2014

@lujza25 prosím ta, predpísal ti aj pri druhom tehu duphaston? Ja som pri prvom spinila, aj som ležala v nemocke, teraz mi mešká 7 dni, ale nechcem sa ponáhľať k dr, kedže moje prvé tehu skoro skončilo kyretom vďaka bývalej gyndoske. Brala som duphaston a ascorutin. Zatiaľ nemám žiadny problém, len ci to oni nepredpisuju nejak preventívne aj pri druhom. Dakujem

lujza25
19. jún 2014

@sunny170 ahoj. Ano. Mala som duphaston aj ascorutin. Ale len par tyzdnov. Momentalne som v 13tt a zatial mam od liekov pokoj. Uvidim nakolko. Mne ich predpisali vtedy aj v nemocnici a aj dr. Tak neviem,hadam ich nedavaju len tak... tak nech ti tehulkovanie dobre dopadne.ak si tehu. 🙂

cloviecik777
1. aug 2014

@tekvica dakujem vam pomohli ste mi.Ja uzivam tiez ten ascorutin a mala som obavy ci uzivat ked pisu ze tehotne by nemali...a to tam pisu aj dva krat.Okrem tohto uzivam uz len acidum folicul leciva.Tak este raz vdaka

lindush123
1. aug 2014

ja beriem Utrogestan 2x2

bambibam
1. aug 2014

Ja som brala utrogestan 2 x2 do konca 12 tt.

anulienka222
14. júl 2016

@adulkababulka
Ahoj prezivam obdobie kedy bojujem o babatko...zacala som spinit a hned som sla k lekarovi a hrozil mi potrat hormon hcg bol nizky ale chvala bohu sa zvisil o 5 000. Ja ti odporucam hned vimenit lekara aj ja som vimenila svoju a zatial som spokojna a dala mi duphaston a sleduje ma drzim ti prsteky a nic za to nedas ked pojdes na pohotovost aspon budea kludnejsia ...🙂

nikolajka2
20. aug 2016

baby - zostal mi duphaston,16ks, exp. 2020 , Utrogestan exp. 10/2016 - ak by ste mali zaujem,piste.

hoky
19. okt 2016

Nezvýšil sa niekomu duphaston a utrogestan?

janatrn
20. okt 2016

Dievcence, prosim, nezvysil nahodou niekomu Utrogestan? Napiste prosim do IP, ak ano. Dakujem.

misko_alicka
20. okt 2016

Ja som brala duphaston a ascorutin prakticky od začiatku ako som zistila, že som tehu (4tt) som začala špiniť. Ascorutin som po týždni vysadila, keď špinenie prestalo a duphaston som brala 3x denne 2 tabletky a v 12tt som vysadila aj ten. Všetko v poriadku zatiaľ ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre