Ako originálne oznámiť polovičke, že čakáme dieťa?

matinka
10. júl 2006

Tak baby, nakolko originalne ste boli? Ja uvazujem, ako by to mohlo byt najkrajsie a najromantickejsie, aj ked este nie som si ista..., ale o par dni to uz mozno bude aktualne 😉

kveta
25. jún 2010

@veronkaj V prvom rade si uvedom, že žiadna kaša sa neje tak horúca, ako sa navarí... Môže to byť nepríjemný šok, ale možno to časom všetci rozdýchajú a budeš príjemne prekvapená ako sa to vyvŕbi... Takže kľud, pokoj a dopraj aj ockovi čas pár dní, aby mal možnosť tú novinku "stráviť"... Veľa šťastia...

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jitina
15. aug 2010

Tak,ja ja jsem si udelala test a dala jsem mu ho do ruky,koukal na to jak tele na novy vrata a prej-"dej mi navod" 😅 🙄 😒 ,tak si pocetl navod,konstatoval,ze teda,jsem tehotna a tim to skoncilo ☹ ! 😀 ,ti chlapi no!

lencul
20. okt 2011

Ahooj, naozaj zaujimava a krasna tema 🙂 trosku ju treba oprasit, takze sup-sup sem s vasimi prispevkami 😉

usacek79
20. okt 2011

nuz o prvom tehu sa dozvedel uplne neoriginalne - isla som ocikat test a cakali sme spolu na vysledok.. Ale kedze som mala v hlave plan, ako to raz oznamim, chystam sa to zrealizovat pri druhom tehu (aj tak bude vlastne prve, kedze to prve nevyslo 😒 )
takze kupim plysovu spermiu, dam do balicka a odovzdam zo slovami, ze vraciam mu symbolicky to, co zo mna dostane az o X mesiacov v uplne inej podobe 🙂

mochenkaa
23. okt 2011

Těšila jsem se jak mu to romanticky oznámím, ale člověk míní...
Na prohlídku na gyndu jsem byla objednaná 2 dny před termínem ms, tak jsem si den před prohlídkou cvičně udělala test - byl tam duch ale tak slabý že to klidně mohl být vadný kus. Ukázala jsem ho M s tím že to může být chyba testu. Den po kontrole jsem si udělala druhý test a hned ráno ukázala rozespalému M, na první pohled se mu zdála stejná a mě skoro taky tak jsme to nechali tak, ale čárka během celkem krátké doby zesilnila, takže jak jsem přišla z práce tak jsem ho poprosila ať mi udělá masáž že mě bolí hlava a nemůžu si vzít prášek, že ten ranní test už není chyba testu 🙂 . Málem mě umačkal od radosti a břečel jako malý 😵

martina646
11. nov 2011

Ja som sa dozvedela ze som tehotna az v 9.tt, ked som isla lekarovi uz rozhodnuta, ze uz so mnou naozaj musi nieco spravit, niekam ma alebo nas poslat, na dokladnejsie vysetrenia alebo co, ked ze sme sa snazili uz vyse roka, brala som rozne tabletky, MS bola stale strasne nepravidelna, takze o nejakych plodnych dnoch sa nedalo ani hovorit. No a ked mi povedal, ze som v 9.tt, nemohla som tomu uverit, ale to male bijuce srdiecko na ultrazvuku bolo dokazom. Poslal ma obliect sa a tam som sa rozplakala od radosti. Vytlacil mi aj prvu fotecku tej malej machulky a ja som hned vedela, ako to oznamim manzelovi: uz dlhsie basnil o tom, ze by sme mali poriesit nove auto, lebo mame sice dve , ale jedno male a druhe pracovne a ja som ho stale odbila tym, ze momentalne nam to takto vyhovuje a budeme to riesit az niekedy kvoli kociku, co bolo zatial stale v nedohladne. No a vecer, ked som prisla, som sa ho spytala, ci uz vybral nejake to auto. Najskor nechapal, ze som akosi rychlo zmenila nazor, tak som len dodala s fotkou z ultrazvuku, ze to hovorim preto, lebo uz 9 tyzdnov mam v brusku male babatko a tak to bude o chvilu potrebne. Prva reakcia bola ze "Nestras!", ale to bol myslim len taky prvotny sok ze "Čo, my budeme mat babo?" no a potom s velmi potesil, vyobjimal ma a odvtedy mi kazde rano hladka brusko a tesime sa spolocne.

Rodicom a svokrovcom sme to oznamili asi o 2 tyzdne neskor s takou kartickou, kde bolo napisane: "Ahojte rodinka, som este len taka mala machulka, lebo mam iba 11 tyzdnov, ale v mamickinom brusku sa mam dobre, preto pekne rastiem a priberam, takze niekedy okolo 25.5.2012 sa na Vas tesim." No a pripnuta bola ta prva fotecka. U nasich to bude prve vnuca, takze tam bola velka radost, vsetci sme plakali. Svokrovci sa tiez potesili, ale 6.vnuca zase az tak neprezivali.

medakote
28. nov 2011

Tak, těhotenské hormony se mnou mávají, nejmíň polovinu příspěvků jsem tu oplakala 🙂 Tak jen vzpomenu, jak jsem to oznamovala já. Ono to nebylo zas takové překvapení, čekali jsem na prcka dva roky a otěhotněla jsem až na pátý cyklus IUI. Takže nám bylo jasné, že to vyjít může, ale už jsme v to skoro nedoufali. Udělala jsem si test v den vynechání MS, negativní. Druhý den jsme dojížděli na dovolenou do Itálie. Vzala jsem si ještě jeden test sebou, pro jistotu, abych vyloučila těhotenství než přestanu brát předepsané léky. No a první ráno jsem si v kempu na záchodě udělala test, viděla dvě čárky, začala jsem se usmívat jak idiot a běžěla jsem ke stanu, div jsem se nepřerazila. Jak jsem vrazila dovnitř, muž se probudil, strčila jsem mu test před obličej, už ani nevím, co udělal, myslím, že neřekl v tu chvíli nic, jen se usmál a objal mě a já jsem mu plakala v náručí. Takže moje vysněná dovolená ve Florencii měla ještě další neopakovatelné kouzlo. Teď už se muž v SMS hrdě podepisuje "tatínek", maže mi bříško krémem a přikládá metr, jestli náš "chlapák" hezky roste 😀

petrusew
28. nov 2011

Já si udělala těhu test ráno a brečela jsem jako želva. Můj muž v práci, tak jsem mu volala a on na to, neplaš a objednej se k doktorovi. Doktor nepotvrdil ani nevyvrátil. Ale moje mamka něco tušila. Odebral mi krev a za tři dy jsem věděla že jsme v tom! Ona to mamka věděla dýl, ale já se neptala 😀 😀 😀 měli jsme radost, teda on manžel tohle moc neprožívá, ale já to na něm poznám. Pak mě obskakoval jak jen mohl, bylo horko, léto, sluníčko peklo a on mi nosil na co jsem si vzpoměla. Na traktoriádě si nebylo kam sednout, tak mi upaloval k tchánovcům pro lehátko, nosil vodu, nanuky...tchýni to vrtalo hlavou...a on na ni, co loudíš, ještě není nic jisté 😀

mamabiba
28. nov 2011

ja som to zistila minulý rok takto koncom novembra, ale počkala som si a na vianoce som mu kúpila detské papučky

jancip
28. nov 2011

Člověk plánuje a ono je to vše jinak. Já stála roztřesená v koupelně nad testem a přemýšlela jsem, že oznámení nechám na večer na nějaký pěkný moment, jenže jsem to nevydržela, rozklepaná jsem vyšla z koupelny a začala něco koktat. Ten můj mě nechal domluvit a pak řekl, že mu to bylo hned jasný, jak jsem vylezla z koupelny Bylo to 3 měsíce před plánovanou svatbou, takže pro ostatní (kromě rodičů) jsme to nechali jako překvápko až na ten náš den.

kludsisek
28. nov 2011

moc pěkné téma, akorát bečím jak želva 😀 ach ty hormony 🙂 no tak u prvního těhu jsem už ani neměla chuť test dělat, protože jsme se začali snažit hned po svatbě a cca 4 měsíce nic....samozřejmě jsem si myslela, že odhodím antikoncepci a hned to bude hotové 😅 ale nedalo mi a když už i můj muž řekl že na menstruaci čekat nemám, že v naší lednici nikdy nebyli 4x po sobě zavináče, udělala jsem si test. Byla jsem ale zrovna v práci a protože jsem zdravotní sestra nechala jsem si i odebrat krev......no manžílek pro mě večer přišel do práce a to už na něj moje kolegyně křičely no nazdar tatínku 😅 byl z toho jak opařený ale očividně šťastný. A u druhého těhu to byla taková náhoda, že jsem ani neměla čas vymyslet něco romantického : moje kamarádka přišla na kafíčko a jen tak ze srandy povídá ať jdu počůrat test že jí zbyl po jejím testování....no tak jsem šla aby měla radost a já málem na WC odpadla // jak dva provazy 😀 šla jsem zpátky do kuchyně kde seděl i můj mužík a jen jsem jím to strčila pod nos na nic víc jsem se nezmohla....... 😎 byla jsem ve 4tt 🙂

hula
28. nov 2011

ahoj som tu nová a som 5.tt a poviem vám že sme to s priatelom vobec neplanovali a asi pred 6 mesiacmi sme si vzali hypoteku,takže vôbec neviem ako mu to povedat lebo dost sa bojim jeho reakcie,fakt neviem 😒

dori2
2. jan 2012

@hula hlavne si z toho nerob tazku hlavu. my dietatko planujeme, tiez hypoteka na krku. zbytocne sa nestresuj a uzivaj si 🙂

kattis
28. dec 2012

Ja som to nevydrzala a hned bezala s testom v ruke za manzelom do spalne s otazkou, kolko ciarok vidi. A on ze tri. 😀

Tak mu hovorim, ze ta tretia, tam je to zlepene, ta sa nerata. A nech to nedrzi na tej lavej strane, leba na tu som cikala 😀 😀

buba44
28. dec 2012

My sme s manželom dieťa neplánovali, ale povedali sme si že tomu necháme "voľný priebeh" 😉 Takže keď mi bolo na vracanie a boleli ma kríže, pripisovala som to únave z práce. Potom som v práci na internete náhodou narazila na príznaky tehotenstva a úplne to na mňa sadlo. Hoci to bolo veľmi nepravdepodobné, cestou domov som sa zastavila lekárni a kúpila si baby test. Manželovi som nič nepovedala ani keď prišiel z práce. Ďalší deň ráno som si urobila test a ako z knižky 2 plné čiarky 🙂 . Zostala som v šoku, ale keďže som chcela aby si to užil aj manžel nepovedala som mu to hneď, aj keď bol ešte doma. Normálne som išla do práce, ale poviem Vám ľudia v ten deň som sa absolútne nevedela na nič sústrediť. Cestou domov som sa zastavila v obchode a kúpila som si detskú výživu. Potom som prišla domov a urobila som manželovi perkelt (jeho obľúbené jedlo) a keď došiel domov (hladný ako vždy) hneď som mu nabrala. Mal zrovna dobrú náladu, možno aj kvôli tomu, že som mu urobila jeho obľúbené jedlo, alebo proste preto, že mal dobrý deň. Keď sa pustil do svojej večere, spýtal sa ma či ja nebudem jesť a ja som mu povedala, že mám svoje. Trochu sa čudoval, lebo ja mám perkelt tiež rada, ale nepovedal nič. Tak som vytiahla tú detskú výživu a lyžičku a keď som zjedla asi polovičku nahlas som sa spýtala "Chutí?" a môj manžel na to "Ako by mi nemohlo, veď čo môže byť lepšie ako perkelt od teba?" a ja mu na to "To som rada, ale ja som sa nepýtala teba 🙂 ". Čakala som, že to pochopí, ale čo je to proste chlap 😀 , takže sa ma spýtal "A koho teda?" a ja mu na to "No niekoho kto leží v mojom brušku a čaká kým jeho ocino pochopí prečo mamina večeria detskú výživu 😀 " Pozrel na mňa, potom na moje bruško a ja som len tak jemne prikývla. Ten vstal a tak ma vystískal a vybozkával, že som skoro dušu vypustila 😀 . Celý ten večer ma už nepustil. A na druhý deň mi priniesol tú najväčšiu kyticu tulipánov (moje obľúbené), akú som kedy videla.
Len tak na záver: Teraz máme obaja veľkú radosť z malého Mateja, ktorý má teraz 2 mesiace 🙂

mirrasek
28. dec 2012

Ja som uz bola zmierena s tym, ze Vianoce mi pokazi mrcha. No ked uz meskala 3 dni, urobila som si test a boli tam //. V drogerke som kupila cumlik a vecer povedala manzelovi, ze som mu kupila este jeden darcek, ktory som nestihla pred Vianocami, ale ze ho nemam zabaleny, tak nech zatvori oci a natiahne ruku. Sice vedel, ze mi to meska, no aj tak bol prekvapeny...rozhodne necakal, ze mu to oznamim takto. Po dlhom objimani a pusinkach skonstatoval, ze ten nas mrnus sa teda ma, ked dostal vianocny darcek a este ani nie je na svete.

julu1984
20. jan 2013

@neverendinglove klasika ako vzdy,len teraz som tehotna 😀 😀 😵 parada.

poppy28
12. feb 2013

takze pridavam moj prispevok 🙂 mojmu muzickovi som to povedala prave pred dvoma dnami. Bol vecer velmi smutny a na druhy den sme mali vyrocie tak mu hovorim, ze mam pre neho darcek a ze ked je taky smutny dam mu ho uz teraz on strasne nechcel ale hovorim si musim ho rozveselit mala som kupene blahoprianie a dala som don testiky s // ciarkami. On na mna kuka ze co moze byt za darcek v obalke 🙂 tak hovorim pozri sa a uvidis 🙂 tak sa pozrel a tak sa rozplakal ze az som neverila ako velmi mu odlahlo bolo to nase druhe IVF, takze sa neskutocne tesil a nevedel ma ani prestat obijmat 🙂 nikdy na ten moment nezabudem bolo to krasne 😉

lienka1701
20. feb 2013

ja som mu jednoducho zavolala ked som šla od dr že zlato budeš tatkom...a on že čo?to fakt?po dvoch či troch predchádzajúcih negatívnych tehu testoch mi moc nechcel veriť... 😉

tuqanqa
14. apr 2013

Za mesic ma svokra narozeniny tak planujeme par heliovych balonku a v kazdem balonku 1 rozstrihane slovo na pismenka. Bude si to muset poskladat 🙂 a tak se dozvi ze bude babicka? Mate nekdo jeste jiny napad jak to oznamit rodicum???

karolina_jana
13. dec 2013

@expertka8 a to ako?

silvia62256
28. dec 2013

Ja som to drahemu oznamila 12.12ty, bol v praci cely den, ja som si rano spravila 6 testov :D a vsetky s ciarkami, tak som sa cely den nervozna motala po byte a modlila sa aby mi nezavolal, lebo by som sa do telefonu urcite rozrevala. Ked vecer prisiel tak sme si sadli na gauc a rozpravala som mu co som robila cely den, a ze som chcela poumyvat dlazky ale ze ma strasne boleli krize, tak ze som si myslela ze dostanem kramy, a on ze hmmm, a ja ze ale potom ma napadlo ze uz mi dost meskaju, a on ze hmmm, a ja ze a potom som isla do lekarne, a on hmmm, a ja a kupila som si tam tehotenske testy, a to uz bolo bez hmmm :D:D ukazala som mu testy a potom sme sa polhodinu bez slova objimali a smiali.

andrea8258
14. jan 2014

Ja som rano dala manželovi po zisteni ze som tehotna pusu na lico ked este spal, potom sa na to zobudil a ja som pred neho položila test na vedla toho moju fotku babatka...a oznamila mu že: Ešte sa moze podobat aj na teba..🙂 Ale takto nejako by to vyzeralo by sa podobalo na mna 🙂 😀

biancarv
5. apr 2014

@jurischova ahoj, ty si mi dala like na môj príspevok z roku 2006 , ktorý je tu na prvej strane. :D Som aj zabudla že som tu také niečo pisala, ďakujem za pripomenutie. Len tak pre info: z toho človeka s ktorým mám staršieho syna sa vykľul tyran a alkoholik. Vydržala som to s ním dokým nemal syn 2 roky. Dnes mám normálneho milujuceho manžela, s ktorým už máme aj spoločné dieťatko a môj bývalý má tak isto frajerku o 11 rokov staršiu s ktorou má tiež spoločne dieťa. Skoro rok sme sa sudili, lebo chcel syna do striedavej starostlivosti, ale vyhrala som. Takže je iróniou že som vtedy pisala že sme spolu šťastní, keďže týždeň pred tehu testom ma prvý krát zbil. Sranda ako som si chcela nahovoriť že je iný, že sa zmení. Prajem ti pekný deň

lenkadenisa
16. apr 2014

ja som si robila test ráno, na valentína. skočila som do postele so slovami: "hádaj čo?" a on, debil, mi povedal: "dostala si červenú!" 😀 tak som ho vyviedla z omylu, že práve naopak, že budeme rodičia a on mi to aj tak ešte dlho neveril, lebo si myslel, že každá žena hneď ako otehotnie, v momente sa jej zväčší brucho, začne jesť ako kyselina piate cez deviate, ráno vracia a pod. 😀 takže u nás romantika pri oznamovaní nebola 😀

bambala
17. apr 2014

ak to u nas vsetko vyjde ( vcera dva pozitivne testy a mrcha meska 8 dni ), tak moj otec dostane uzasny darcek na 5Otku 😀 😀 😀 ktoru ma za vyse 2 mesiace. to uz by sa mi mal zacinat druhy trimester a bude najvyssi cas s tym vyjst na verejnost 😝 😀 nejake origo typy ako to buducemu dedovi a babke oznamit ? 😀 nejaky trefny darcek 😵

misinka26
17. apr 2014

Môj manžel bol pri tom ako som si robila test tak to vedel hneď ale rodičom, teda ockovi sme to oznámili tak, že v ten deň ako som bola na prvom sone oslavoval 50 narodeniny, tak sme mu do darčeka zabalili aj obrázok zo sona a tam bolo napísané všetko najlepšie dedko... Otec nič netušil a keď otvoril darček tak sa len posadil a plakal, potom vstal a povedal, že to bol ten najkraší darček na svete 🙂 🙂 🙂 Bolo to totiž to jeho prvé vnúča 🙂

kim_rossi_stuard
19. júl 2014

a co tak takyto napad pre rodinku? 😕 😕 😕 😀 😀 😀 torta s jedlym papierom, na kt je vytlacena prva fotkaa vasho babatka 😵 😵 😵

somjankad
14. okt 2014

a co takto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre