Ako povedať šéfovi o tehotenstve?

kavicka33
26. sep 2006

Ahojte
som sice len v 10tt ale uz teraz ma mata myslienka ako poviem sefovi ze som tehu. 😒
Radu prosim. 😉

alexandra
26. sep 2006

kavicka podla toho, aky s nim mas vztah. Ak dobry, tak s nim ist na obed, pripadne ked ostanete sami v kancli, tak mu povedat, ze od toho a toho by bolo dobre zohnat nahradu za teba kedze ides na MD, ak zly, tak napisat papier, ze podla zakonnika prace mu oznamujes, ze si tehotna a Tvoj predpokladany odchod na MD je vtedy a vtedy. A zaroven ho tymto ziadas o umoznenie dochadzat na povinne lekarske prehliadky s tehotenstvom spojene, atd

kavicka33
autor
26. sep 2006

Tazko povedat aky mame vztah. Niekedy dobry a niekedy zly. 😅
Ale viacmenej dobry. ide len o to ako a kedy mu to mam povedat.

newyorkgirl
26. sep 2006

kavicka, drzim palce, mna to tiez trapilo niekolko tyzdnov, kym som mu to povedala, to uz na mne zacinalo aj byt vidno 😀

rebeka
26. sep 2006

kavicka: ja mam celkom dobry vztah so sefom. Medzi recou som mu v 8tt povedala, ze to vyzera tak, ze im tam ostanem uz len par mesiacov. Zobral to v pohode. Ale o par dni uz o tom vedel cely podnik. Nebola som nadsena. Mozno by mi to az tak nevadilo, keby som o mimi o tyzden na to neprisla. Blbe je, ze sprava o potrate tak rychlo neleti, takze som este tyzden stretavala narazky na tehulkovanie.
zaver? o dalsom mimi sa dozvedia najskor az ked to na mne uvidia!

kavicka33
autor
26. sep 2006

Dakujem 😉
Myslim ze mu to poviem ked budem aspon v 12-14tt.

tinka22
26. sep 2006

kavicka ja síce tehotná nie som ale tiež som rozmýšlala ako im to poviem- šéfom,
- no až to budem mať potvrdené a začne mi bývať zle oni to pochopia veľmi rýchlo aj tak si robia srandu keď mi je zle že či som tehotná.
- takže asi ani veľmi nebudem musieť hovoriť.
- sme spolu celý deň takže to neutajím

kasis
26. sep 2006

Ja som to musela sefovi oznamit cim skor, pretoze robim v chemickom priemysle. Dosla som za nim do kancelarie a povedala som mu, ze sa s nim chcem rozpravat o osobnej veci a potom zavrel dvere od sekretarky. Slubil mi ze to udrzi v tajnosti do cca 3 mesiaca, co sa aj stalo (este mi aj gratuloval) a tak aj bolo, preradit ma nepreradili, len nechodim do prevadzky a do labaku a sedim len v kancelarii.

zabinka
26. sep 2006

Ja som si pockala, kym som dostala tehotensku knizku a potom som vystihla, ked sme boli v kancli sami a otvorene som mu povedala, ze cakame babo. Tiez mi nebolo vsetko jedno, lebo som bola v skusobnej lehote a mohli ma na fleku vyrazit. Ale zobral to v pohode. 🙂

rebeka
26. sep 2006

kasis, zabinka: to mate uzasne a skvele.
Hlavne ty kasis, ze ta neprezradil. Mna tym strasne vytocil.. 😔

zabinka
26. sep 2006

rebeka, ani sa Ti necudujem. A ja by som mu to asi aj povedala, aj ked si myslim, ze sa aj bez toho teraz citi dost blbo.

alexandra
26. sep 2006

Ten moj po navrate z nemocnice ked som mu povedala, ze mu chcem povedat rpeco som tam bola zahlasil. ´Si tehotna´. Tak somlen prikyvla. On hlavu do dlani, potom usmev a ze neboj, to zvladneme.. Bola som v novej prace asi mesiac a pol.. 😀 A asi mam stastie, vsetci ma tu ofukuju, nosia mi ovocie, kolace od svojich zien (maju kolegovia male deti, sef dokonca 11 mesacneho synceka) a hladkaju brusko.. A sefova zena mi dala dokonca nejake oblecko.. Idealna praca 😵

rebeka
26. sep 2006

to je skvele alex! 🙂
zabinka: nechce sa mi na tu temu uz v praci hovorit. Beriem to tak, ze to bola uzitocna skusenost.

m.andrea
26. sep 2006

Tak to ti môžeme len závidieť a úprimne Alex.
Ja som môjmu šefovi ohlásila, že som tehotná v zhruba v 9tt, ale prosila som ho nech si to nechá pre seba do toho 12tt, myslíte, na druhý deň to vedela celá firma a všetci to rozoberali. 😠

monika1
26. sep 2006

Ja som na tom tiez podobne,rozmyslam ci to uz povedat v robote ale asi este pockam par tyzdnov,u nas by sa to tiez rychlo rozsirilo a este je na to v podstate cas.... 😉

alexandra
26. sep 2006

m.andrea mozno aj preto, ze kolegovia a sef maju vsetko male deti, takze to beru tak nejak otcovsky... 😵 Ale zase ma v praci nesetria 😀

ninocka
26. sep 2006

alex naozaj klobuk dole akeho mas sefa

kavicka33
autor
26. sep 2006

ahojte
ja neviem. Asi pred pol rokom som mu povedala ze sa na matersku este nechystam. A teraz som stastna ako blcha. 😀
Najlepsie je ze kolegyna v mojom veku sa tiez zacali pokusat. 😀

kavicka33
autor
26. sep 2006

ale minimalne pockam do 12tt ked dostanem tehotensku knizku 🙂

kasis
26. sep 2006

Alex, aj moj sef ma male deturence, tak to velmi dobre zobral a takisto ma nesetri, ale po 8 hodinach padam domov a doma dokoncujem robotu - po veceroch, ale len ked sa mi chce 🙂 .

kavicka33
autor
26. sep 2006

No urcite to bude fuska povedat mu to aspon u mna 😒

rebeka
26. sep 2006

avicka, neboj. kludne si daj este dva tyzdne cas. a mozno sa naskytne nejaka vhodna situacia. 😉

krissy1
26. sep 2006

baby a ja tiez neviem ako na to....sefova dcera to uz vie,ale ja mam 3 sefov 😲

barunka
26. sep 2006

určite mu to oznám písomne, nech máte akýkoľvek vzťah. človek nikdy nevie, čo sa môže stať a podľa zákonníka práce je tehotná iba tá žena, ktorá to svojmu vedeniu oznámi písomne a predloží o tom lekárske potvrdenie (kopiu prednej strany tehu knižky)... (takže ak to neoznámiš a v siedmom mesiaci sa zmení vedenie, kľudne ťa môžu vyhodiť, aj keď budeš mať brucho ako balon... lebo oni nevedia, že si tehu...)
a takisto, ak to neoznámiš, nemáš nárok na neobmedzené množstvo lekárskych prehliadok súvisiacich s tehotenstvom...
takže jednoznačne, písomne...
inak, ja by som to neoznamovala skôr, ako v 12tt (ja osobne som bola v 17tt, keď som to oznámila...)

alexandra
26. sep 2006

Asi to idem napisat..

dorotka
26. sep 2006

aj ja by som tusim mala

tinka22
26. sep 2006

dorotka, krissy to ste ešte vo vašich týždňoch nepovedali a nič si nevšimli?

kavicka33
autor
26. sep 2006

Ja by som mu to chcela povedat skor ako to bude na mne vidit. uvidime. Este pockam 2 tyzdne a potom mu to asi poviem.

kavicka33
autor
27. sep 2006

Ahojte dakujem
velmi ste mi poradili ale aj tak stale neviem aku formu zvolim 😅

dorotka
27. sep 2006

povedala ved som zostala doma na rizikovom tak to vedeli ale aj tak by som si nic nepomohla pisomnym oznamenim lebo som bola vteda na dobu urcitu ale teraz uz by som mala dat vediet aj pisomne
a myslim ze by som to ani do 12 neutajila brucho skoro rastlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre