• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako sa počítajú týždne tehotenstva?

1. septembra 2015 
Poslednú menštruácie som mala 26.5.2009, a neviem presne ako sa to počíta, tak v koľkom som týždni?
27. jún 2009 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto je link na super stránku, nájdeš tam všetko, aj tehotenskú kalkulačku aj vysvetlenie
http://www.tehotenstvo.academy.sk/
27. jún 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
janika, si v 4 tyzdni + 4 dni, cize prave ti prebieha piaty tyzden :slight_smile:
27. jún 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte,tak ked ja som mala poslednu 21.5.,tak som v 6tom tyzdni...spravne?
27. jún 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
andrema, ano :slight_smile:
27. jún 2009 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som tiez vo 4tom :slight_smile: huraaa
27. jún 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este som chcela dodat, ze pocita sa to od prveho dna posl.menzesky, lebo vraj vtedy sa zacina vytvarat vajicko, ktore je neskor oplodnene - ak je :slight_smile: - a vlastne aj to je castou buduceho babatka :slight_smile: i ked je mozno oplodnene neskor pri ovulke napr. v strede cyklu :slight_smile:
27. jún 2009 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
maja 4tyzdne a 4dni nie su piaty tyzdden:slight_smile:)az ked bude 4dni plus 7dni vtedy vlastne zacina 5tyzden.. :wink:
27. jún 2009 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
si v piatom tyzdni ... 4tt+4dni :wink:
27. jún 2009 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
fidka nie... to mas ukoncene styri tyzdne plus dalsie styri dni z toho piateho tyzdna :slight_smile: sa spytaj doktora :slight_smile:
27. jún 2009 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
netreba piaty tyzden zacne az 4ukonci to znamena az posledny den 4tyzdna.. :wink:
27. jún 2009 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maja: suhlas :wink:

fidka: ved ano, piaty zacne ked sa stvrty ukonci .. tj. ked je teraz v 4tt+4dni znamena to, ze ma za sebou cele ukoncene 4 tyzdne a 4 dni z piateho tyzdna .. tj. je v prebiehajucom piatom tyzdni ...
27. jún 2009 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
monkap, nechaj ju nech si trepe svoje aj tak to nepochopi :wink:
27. jún 2009 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fidka, spravne si sa opravila v poslednom prispevku

ukonč.4.tt +1 a viac dni to je 5.tt :wink:
27. jún 2009 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ona to nechape aj tak :D

fidka, ked povies ze si tehotna pet dni, tak povies ze si v provom tyzdni, nie? a mas to 0tt + 5 dni...

takze ked mas 0tt + 5 dni =prvy tyzden
1tt + 5 dni = druhy tyzden
2tt + 5 dni = treti tyzden
3tt + 5 dni = stvrty tyzden
4tt + 5 dni = piaty tyzden

chapenzi? tak sa tu snami nehadaj :wink:
27. jún 2009 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
mnoo maja tak myslim ze toto je diskusne forum a netreba druhych urazat a za svojim si stojim..piaty zacnes logicky ked stvrty ukoncis..
27. jún 2009 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ta neurazam, ja som ti to slusne vysvetlila aj tak si nechces dat povedat...
27. jún 2009 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby klud, ved o nic nejde . :wink: ..

fidka, ved ano je to tak ako pises teraz ... ale 23:14 si napisala nieco ine ...
27. jún 2009 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
od dna posledného menzesu
27. jún 2009 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gestačný týždeň
Za predpokladu, že vychádzame z prvého dňa poslednej menštruácie, pričom má žena pravidelný dvadsaťosemdňový menštruačný cyklus, trvá normálne tehotenstvo dvestoosemdesiat dní, to znamená štyridsať týždňov alebo desať lunárnych mesiacov.

Pri dĺžke ťarchavosti stanovenej na základe poslednej menštruácie sa stretávame s termínom gestačný vek. Ak teda lekár alebo pôrodná sestra hovoria o tom, v ktorom týždni tehotenstva sa žena nachádza, majú na mysli ukončený, nie prebiehajúci týždeň tehotenstva.

Zápis v dokumentácii vyzerá potom nasledovne. Príklad: trvanie tehotenstva 35 + 3 znamená, že od poslednej menštruácie uplynulo tridsaťpäť týždňov a tri dni, teda žena je v tridsiatom piatom ukončenom týždni tehotenstva, respektíve v prebiehajúcom tridsiatom šiestom týždni. Slovíčko „prebiehajúci“ by však malo byť patrične zdôraznené.

toto som nasla na www.baby-web.sk... snad tam neklamu :wink:
27. jún 2009 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
ja netvrdim ze klamu:slight_smile:)asi sme sa zle pochopili,ale ako tu uz bolo povedane nejde o zivot:slight_smile:)
27. jún 2009 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. jún 2009 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Jeej, baby vďaka, je to super stránka http://www.tehotenstvo.academy.sk/, tak teraz už pozerám týžden po týždni... :slight_smile:
6. júl 2009 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute ludia som tu nova :slight_smile: a nerozumiem jednej veci tak by som sa vas na to chcela spytat ... podla poslednej menstruacie by som mala byt v 6tt. Na sone videl doktor ale len malu bodku a povedal ze zodpoveda priblizne len 2 tyzdnom .. ako je to mozne ? tym padom by som bola len v 4 tt ??
28. jan 2011 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusindalulu Ano, iba vo 4., resp. zaciatok 5. tyzdna... No zrejme si mala neskorsie ovulku, iba pri pravidelnom cykle 28 dni byva na 14ty den...
28. jan 2011 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmmm tak to sa potom nepocita vzdy od prveho dnaposlednej mrchy ? som z toho uz dopletena ...
28. jan 2011 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusindalulu počíta sa od prvého dňa poslednej menštruácie,za predpokladu, že cyklus je 28 dní a ovulácia bola na 14-ty deň, potom podľa USG sa to upresňuje, lebo nie vždy to je tak.
28. jan 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nikolet_89 Pokial ten 22tt ti vychadza podla merania v 1. trimestri tak ano. :slight_smile: Ak ti to bolo namerane teraz, tak rozhodujuce je, co sa meralo v 1. trimestri.
21. okt 2011 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa chcem spýtať v ktorom som týždni keď som mala poslednú menštruáciu 27.augusta ja neviem ako sa to počíta
8. nov 2011 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vcielka54 Dobrý den vám prajem. Ja som si to vypočítala na stránke mamaaja. Najdite si tam tehotenstvo a porod a potom kliknite na výpočet termínu pôrodu. Tam zadáte dátum poslednej menštruácie a ukáže vám to v ktorom ste týždni aj kedy rodíte :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. nov 2011 o 14:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vcielka54 Ešte raz Vám píšem práve som pozeral ana tú stránku. Takže ak vám sa zobrazí dátum porodu potom kliknite na hotenstvo po týždnoch a tam zadate datum porodu a až tam vám ukáže v ktorm ste týždni www.mamaaja.sk
8. nov 2011 o 14:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok