• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako sa počítajú týždne tehotenstva?

8. apríla 2017 
Ahojte môžem Vás poprosiť o vypočítanie prebiehajúceho týždňa tehotenstva? Posledná menštruácia bola 15.09.2014, mám dlhší cyklus 30 dňový. 17.10.2014 mi brali krv, potvrdili graviditu, ale len nízke hodnoty - že som na začiatku. Znamená to že som teraz 31.10.2014 6týždeň a 4 dni? Za odpovede vopred ďakujem :slight_smile: Keďže som prišla k lekárke kvôli bolestiam v podbrušku štvrtok poobede krv mi brala na druhý deň - piatok a urobila ultrazvuk slovami - je tam niečo malé ale nemusí to znamenať tehotenstvo. V pondelok som volala o výsledok a tehotenstvo bolo potvrdené a mám prísť 3tiehpo. V pondelok idem na kontrolu. Tak som nedočkavá a chcem byť v obraze. Mali ste v začiatkoch tehotenstva bolesti - kŕče pri dlhšom sedení v podbrušku, nafukovanie? Myslíte si že je to v poriadku? Za odpovede vopred ďakujem.
31. okt 2014 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka8788 ahoj si na tom presne ako ja :grinning: ja smo mala PM tiež 15.9. Koľko si mala hodnotu HCG? v nedeľu mi vždy začína nový tt :slight_smile: len ty mávaš iný cyklus.. tak to bude o tom, kedy si počala.. ale podľa PM si presne ako ja :grinning:
31. okt 2014 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinushka13 Ahoj. :grinning: Hodnotu HCG mi sestrička nepovedala po telefóne - iba že je nižšia ale potvrdzuje pozitivitu :slight_smile: A ako sa cítiš, vnímaš na sebe nejaké zmeny? Po bolestiach v podbrušku od 13.10 do 17.10 sa mi trochu uľavilo a v pondelok sa spustila nádcha, škrianie ma v krku a úplná malátnosť. O žalúdku ako na vode ani nehovorím. Zobrala som si dovolenku v práci a veľa oddychujem pijem vodu poprípade tehotenské čaje. Bojím sa aby bolo malé v poriadku - keď teraz je to najdôležitejšie obdobie pre jeho vývin. A som zvedavá čo mi povie 3tieho lekárka. Ty sa ako cítiš?
31. okt 2014 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka8788 nahoda.. tiez idem 3tieho k Dr. :grinning: Neboj všeto bude OK. Keď si tak zaspomínam ako som prežívala prvé tehu tak aj na záchod som sa bála ísť.. a teraz.. pri tom mojom malom šinterovi si ani nestíham uvedomovať že som tehu :frowning2: inak v prvom som mala od začiatku nádchu tzv. tehotenská nádcha. Nevoľnosti pociťujem už tretí deň, ale len tak ma napína ale nezvraciam. našťASTIE. začalo to presne v ten istý deň ako pri dcére.. :-d tak už možno aj viem čo ma čaká :grinning: mne už vykuklo aj bruško pre istotu . a prsia i teda narástli poriadne ..moje nervy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
31. okt 2014 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinushka13 jej tak som potom spokojnejšia - ďakujem za odpovede. 3 tieho napíšem, čo mi lekrárka povedala :slight_smile: A áno bruško mám väčšie - nezapnem sa do nohavíc :grinning: a prsia sa mi tiež zväčšili. Je to všetko zaujímavé a pritom malé má pár mm a na tele už vidieť malé zmeny. Ja mám rána všeliaké na začiatku po zobudení je to super, potom keď som bola v práci fú miestami na omdletie - vždy to zachraňujem nasilu banánom, jablkom a pohárom vody, poprípade si sadnem a obleje ma pot, alebo napne na zvracanie :grinning: katastrofa. A často musí navštevovať WC - ale aj tak sa snažím veľa piť - je mi potom lepšie. Po chvíli sa to spraví a zase super. A večer zaspím o siedmej :grinning: manžel - nechápe. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. nov 2014 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka8788 hhttp://tehotenstvo.academy.sk
Tu si pekne zadas datum PM a pekne ti vypocita tt a vypise vsetko co sa v tomto tyzdni deje:wink:
1. nov 2014 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sfera Jeeej ĎAKUJEM !!! :slight_smile: Už som si to pozrela. Je to tam veľmi pekne a prehľadne vysvetlené. Som zvedavá, čo mi povie lekárka v pondelok či potvrdí to čo tam bolo napísané. :wink:
1. nov 2014 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcence neviem ci sa este niekto ozve ale uz v tom mam taky chaoz a akurat to riesim s kamoskou kolko to je vlastne rozdiel medzi pm a ultrazvukom??????19.3 bola posledna menstruacia podla dokiho som podla pm bola v 14tt-25.6. a podla sona 12ttplus 1 d.....tak kolko to robi rozdiel 12 alebo 13 dni????ja uz som z toho jelen :slight_smile:DAKUJEM
17. dec 2014 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci 5+0tt sa rata ako ukonceny PIATY tyzden, alebo uz zaciatok SIESTEHO tyzdna? Cize myslim ci tyzdne rataju napriklad - siesty tyzden: 5+0 az 5+6 alebo 5+1 az 6+0? Dakujem :slight_smile:
8. júl 2015 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chcembabatk0 5+0 by mal byť ukončený piaty týždeň, 5+1 je už šiesty týždeň...ten končí 6+0... takže tá druhá možnosť :wink: ak sa mýlim, opravte ma :slight_smile:
8. júl 2015 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby tie dni sa ako pocitaju....je napr. ze 4tt+0 mi napisal dr a to je co? a dni je tiez sedem? lebo mi to potom nevychadza....ja som mala vzdy v nedelu 0 a v pondelok uz bol ze 4tt+1 a dr vravi ze som v piatom tyzdni...to chapem a dni je potom len sest? lebo potom dalsiu nedelu mi uz nepise ze 4tt+7 ale ze 5tt+0 ....divne nie?
3. aug 2015 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahijťe babulki chcela bi som kelko bi som mohla biť tehulka posledna ms 28.7.2015
1. sep 2015 o 19:02  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň mala by som taku malú otazočku napisledi som mala menštruáciu 15.10.2016 a ešte stále nechápem ako treba vyratat týždne !?? Lebo rátam rátam a niak mi to stale nesedi.. :confounded:
21. feb o 15:00  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deni19982 Ked si mala poslednu ms 15.10.2016, tak si 18tt+3, teda v prebiehajucom 19.tyzdni. To by si uz mohla vediet v 2. trimestri :slight_smile: Na internete je vela tehotenstkych kalkulaciek.
21. feb o 15:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
aha tak teda dakujem ..
24. feb o 10:25  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ak dom mala posledný menzes 6.2 v ktorom TT + dni som? Viete mi prisim poradiť? Dakujem
8. apr o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Wtf? Nie je rychlejsie pouzit google nez konika?
Si 8+5 (8tyzdnov a 5dni) za predpokladu ze toho 6.2. ti menzes zacal a nie skoncil.
8. apr o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok