Ako sa počítajú týždne tehotenstva?

dr.janinka
27. jún 2009

Poslednú menštruácie som mala 26.5.2009, a neviem presne ako sa to počíta, tak v koľkom som týždni?

saska73
27. jún 2009

Toto je link na super stránku, nájdeš tam všetko, aj tehotenskú kalkulačku aj vysvetlenie
http://www.tehotenstvo.academy.sk/

maja177
27. jún 2009

janika, si v 4 tyzdni + 4 dni, cize prave ti prebieha piaty tyzden 🙂

andrema
27. jún 2009

ahojte,tak ked ja som mala poslednu 21.5.,tak som v 6tom tyzdni...spravne?

maja177
27. jún 2009

andrema, ano 🙂

marrymade
27. jún 2009

ja som tiez vo 4tom 🙂 huraaa

marrymade
27. jún 2009

este som chcela dodat, ze pocita sa to od prveho dna posl.menzesky, lebo vraj vtedy sa zacina vytvarat vajicko, ktore je neskor oplodnene - ak je 🙂 - a vlastne aj to je castou buduceho babatka 🙂 i ked je mozno oplodnene neskor pri ovulke napr. v strede cyklu 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkap
27. jún 2009

si v piatom tyzdni ... 4tt+4dni 😉

maja177
27. jún 2009

fidka nie... to mas ukoncene styri tyzdne plus dalsie styri dni z toho piateho tyzdna 🙂 sa spytaj doktora 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkap
27. jún 2009

maja: suhlas 😉

fidka: ved ano, piaty zacne ked sa stvrty ukonci .. tj. ked je teraz v 4tt+4dni znamena to, ze ma za sebou cele ukoncene 4 tyzdne a 4 dni z piateho tyzdna .. tj. je v prebiehajucom piatom tyzdni ...

maja177
27. jún 2009

monkap, nechaj ju nech si trepe svoje aj tak to nepochopi 😉

sstefi
27. jún 2009

fidka, spravne si sa opravila v poslednom prispevku

ukonč.4.tt +1 a viac dni to je 5.tt 😉

maja177
27. jún 2009

baby ona to nechape aj tak :D

fidka, ked povies ze si tehotna pet dni, tak povies ze si v provom tyzdni, nie? a mas to 0tt + 5 dni...

takze ked mas 0tt + 5 dni =prvy tyzden
1tt + 5 dni = druhy tyzden
2tt + 5 dni = treti tyzden
3tt + 5 dni = stvrty tyzden
4tt + 5 dni = piaty tyzden

chapenzi? tak sa tu snami nehadaj 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja177
27. jún 2009

ja ta neurazam, ja som ti to slusne vysvetlila aj tak si nechces dat povedat...

monkap
27. jún 2009

baby klud, ved o nic nejde . 😉 ..

fidka, ved ano je to tak ako pises teraz ... ale 23:14 si napisala nieco ine ...

mirip
27. jún 2009

od dna posledného menzesu

maja177
27. jún 2009

Gestačný týždeň
Za predpokladu, že vychádzame z prvého dňa poslednej menštruácie, pričom má žena pravidelný dvadsaťosemdňový menštruačný cyklus, trvá normálne tehotenstvo dvestoosemdesiat dní, to znamená štyridsať týždňov alebo desať lunárnych mesiacov.

Pri dĺžke ťarchavosti stanovenej na základe poslednej menštruácie sa stretávame s termínom gestačný vek. Ak teda lekár alebo pôrodná sestra hovoria o tom, v ktorom týždni tehotenstva sa žena nachádza, majú na mysli ukončený, nie prebiehajúci týždeň tehotenstva.

Zápis v dokumentácii vyzerá potom nasledovne. Príklad: trvanie tehotenstva 35 + 3 znamená, že od poslednej menštruácie uplynulo tridsaťpäť týždňov a tri dni, teda žena je v tridsiatom piatom ukončenom týždni tehotenstva, respektíve v prebiehajúcom tridsiatom šiestom týždni. Slovíčko „prebiehajúci“ by však malo byť patrične zdôraznené.

toto som nasla na www.baby-web.sk... snad tam neklamu 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja177
28. jún 2009

😉

dr.janinka
autor
6. júl 2009

Jeej, baby vďaka, je to super stránka http://www.tehotenstvo.academy.sk/, tak teraz už pozerám týžden po týždni... 🙂

lusindalulu
28. jan 2011

caute ludia som tu nova 🙂 a nerozumiem jednej veci tak by som sa vas na to chcela spytat ... podla poslednej menstruacie by som mala byt v 6tt. Na sone videl doktor ale len malu bodku a povedal ze zodpoveda priblizne len 2 tyzdnom .. ako je to mozne ? tym padom by som bola len v 4 tt ??

ninan2
28. jan 2011

@lusindalulu Ano, iba vo 4., resp. zaciatok 5. tyzdna... No zrejme si mala neskorsie ovulku, iba pri pravidelnom cykle 28 dni byva na 14ty den...

lusindalulu
28. jan 2011

hmmm tak to sa potom nepocita vzdy od prveho dnaposlednej mrchy ? som z toho uz dopletena ...

veronikapp
28. jan 2011

@lusindalulu počíta sa od prvého dňa poslednej menštruácie,za predpokladu, že cyklus je 28 dní a ovulácia bola na 14-ty deň, potom podľa USG sa to upresňuje, lebo nie vždy to je tak.

feb13
21. okt 2011

@nikolet_89 Pokial ten 22tt ti vychadza podla merania v 1. trimestri tak ano. 🙂 Ak ti to bolo namerane teraz, tak rozhodujuce je, co sa meralo v 1. trimestri.

vcielka54
8. nov 2011

ja sa chcem spýtať v ktorom som týždni keď som mala poslednú menštruáciu 27.augusta ja neviem ako sa to počíta

alexa321
8. nov 2011

@vcielka54 Dobrý den vám prajem. Ja som si to vypočítala na stránke mamaaja. Najdite si tam tehotenstvo a porod a potom kliknite na výpočet termínu pôrodu. Tam zadáte dátum poslednej menštruácie a ukáže vám to v ktorom ste týždni aj kedy rodíte 🙂 🙂 🙂

alexa321
8. nov 2011

@vcielka54 Ešte raz Vám píšem práve som pozeral ana tú stránku. Takže ak vám sa zobrazí dátum porodu potom kliknite na hotenstvo po týždnoch a tam zadate datum porodu a až tam vám ukáže v ktorm ste týždni www.mamaaja.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre