Ako sa počítajú týždne tehotenstva?

dr.janinka
27. jún 2009

Poslednú menštruácie som mala 26.5.2009, a neviem presne ako sa to počíta, tak v koľkom som týždni?

eniat
8. sep 2012

Ahojte dámy, tak ja som po dvoch náročných operáciách a po roku a pol snaženia otehotnela, s pomocou gynekológa a hormonálnej liečby. Som asi v 7 týždni a momentálne na PNke, aby sme predišli všetkému zlému. Musím povedať, že keby mi gynekológ nepovedal, že čakám dieťatko, tak ani neviem. Jedinú zmenu čo som si všimla, je že ma neskutočne bolia prsia. Ale pri predstave, že po 4 náročných rokoch je to jediné negatívum, tak nech bolia aj celých 9mesiacov, aj spolu s mojou zvýšenou melanchóliou 🙂 . Všetkým Vám, čo túžobne čakáte, zo srdiečka prajem aby všetko dobre dopadlo a čoskoro sa tešili z detičiek...

cillamilla11
12. sep 2012

silno rpzmyslam ale neviem prist nato kedy som mohla otehotniet. poslednu ms som mala 8.8 (4dni trvala ale norlalne silna ms) pred tym som mala ms 9.7 tiez normalna.cykly mam tak 30-32 dnove,nie moc pravidelne.prvy test som si robila 21.8 lebo som mala po ms take slabe spinenie a to sa mi nezdalo tak som si robila test a bol slabo pozitivny.24.8 som bola na uzv samozrejme mi nic nevidel este ale digi test uz ukazalo 2-3.potom este som bola asi 2 krat na uzv samozrejme nic nevidel stale ma podozrieval mimo maternicovym tehotenstvom HCG 1110, az ked som bola zase na uzv som mala 3.9 HCG 2600 vtedy mi videl malu 3mm ciernu bublinku,lekar mi hovoril ale ze vtedy 8.8 ked som dostala ms som uz mohla byt tehotna.ale ako to zistil to ja neviem.dnes som bola v ruzinove v nemocnici meraôi mi HCg 6400 ,nato lekar hovoril ze mi to pekne stupa ze je este skoro nieco riesit.ze on nevidi naznak mimo maternicoveho teh a ze treba cakat.tak som mohla otehotniet po ms 8.8? mala som styk tesne po ms ale to uz test by mi ukazal pozitiv 21.8?a digi test 24.8 ze 2-3 tt?alebo som otehotnela este pred ms ci ja uz neviem :PPPPPP :/

eniat
12. sep 2012

@cillamilla11
opýtaj sa gynekologa na deň otehotnenia, on by ti mal vyrátať skoro presný deň. Ja som mala síce plánované tehotenstvo s lekárskou pomocou, ale sestra mala napr. pri prvom tehotenstve menzes 4mesiace akoby ani tehotná nebola, a predsa bola. U každej ženy je to iné, ale ja si vediem diár, kde si všetko píšem, aj pohl.styk a podobne. Viem sa orientovať v mojom cykle.

alena2207
31. dec 2012

Ahojte,
mozte mi prosim poradit? Poslednu mens. som mala 15.10.2012 a podla vsetkeho by som mala byt v 12. tyzdni, resp. dnes som zacala 1. den z 12 tt ... ale vo vsetkych tehotenskych kalkulackach mi vypocita 11. tt ... nerozumiem tomu

bamb27
31. dec 2012

@alena2207 dneska by si mala byt 11tt+0 a to je vlastne uz 12tt 😉

syslica
31. dec 2012

@alena2207 pozri www.tehotenskakalkulacka.sk ak si ešte neskúšala, tam udáva aj presné dni, nielen zaokrúhlené týždne.

lucinocka
31. dec 2012
alena2207
5. jan 2013

dakujem 🙂 uz mi to je jasne ... nevedela som, ze ked sa udava napr.11 tt tak maju na mysli cely ukonceny a nie ten prave prebiehajuci tyzden

edvelyn
5. mar 2013

ja som z toho už magor...budúci pondelok idem k lekarovi. do tehu knižky mi napísal 12/3...prvý deň poslednej menštruácie som mala 8. 12 2012...ako rátam tak rátam ten 12 týžden a 3 deň mi vychádza na dnes..ako sa to vlastne ráta???? 🙂

bullinka
18. mar 2013

baby, a ako je to, ked mavam cca 40 dnove cykly? poslena menstrucia zacala 5.februara? Ovulka na 30 den cyklu

medved11
25. jún 2013

Ahojte poslednú mrchu som dostala 6.5.2013 a skoncila mi 12.5.2013 v kolkom som týždni vobec sa necitim ako tehotná mam strach je to normalne 2.7.2013 idem na prve sono

alchemilkazltozelena
25. jún 2013

@medved11 si v 7om tyzdni...resp.vcera si zacala 8my tyzden...

medved11
25. jún 2013

A prečo nič necitim ale vôbec bojim sa dosť ale nekrvacam asi stresujem ale je to moje prve a vytúžené dieťa tak dufam že bude vsetko v Poriadku

alchemilkazltozelena
25. jún 2013

@medved11 netusim preco nic necitis...nie kazdy citi...aspon prsia mas isto zvacsene....ja by som presne v takom istom tyzdni bola keby som 3.juna nedostala mrchu :-/ lebo aj ja som mala 6.ho maja MS... ☹

medved11
25. jún 2013

Mam trochu ale iba trochu citlivé normalne mam strach čo bude ďalej

darinkazv
25. jún 2013

@medved11 nemaj strach, nič zlé si nenamýšľaj. ja som pri prvej dcérke tiež nemala ani zväčšené prsia, ani bolestivé. proste by som ani nevedela, že som tehotná, keby mi ms neprestala chodiť 🙂 takže klídek, užívaj si, že máš bezproblémové a bezpríznakové tehu. ja som si v druhom tehu teda statočne užila príznakov. prsia ma boleli už týždeň predtým ako som mala dostať ms a boleli ma až do konca tehu. aj v brušku ma pichávalo, zvracala som do 5. mesiaca... takže fakt si užívaj to, že budeš tehu vnímať len rastúcim bruškom a neskôr kopančekmi 🙂

medved11
25. jún 2013

Ďakujem za povzbudenie nemám sa s kým o tom porozprávať atd...myslíš keby bolo niečo zle tak by som krvacala?ja sa bojím že ked pojdem na sono povie mi že mu nebije srdiečko strašne môj priateľ ma tiež utesuje ale ja mam divný pocit tak uz sa nebudem trápiť uvidim o týždeň co mi povie

alchemilkazltozelena
25. jún 2013

@medved11 neboj vsetko bude ok 🙂 ako dlho ste sa snazili? mas nejaky tip a trik co by mi mohlo pomoct? 🙂

medved11
25. jún 2013

Vieš čo hneď v máji mi už meškala mrcha a potom mi pichol doktor vyvolavacku a hneď na druhý deň som dostala a teraz mi neprisla podlednu som mala 6.5 tak sme šikovný

dankako
25. jún 2013

@medved11 ak si mala 6.5.13 prvy den tvojej poslednej menstruacie, tak si v 7tt + 1 den. A neboj vsetko bude dobre, a zatial by si ani nemala nic citit, myslim pohyby, to je skoro, a to ze ti nerastu prsia a nie je ti zle, ved to nie je vada, bud to este pride, alebo ak nie, tak bud rada. Drzim palce na sone... 😉

medved11
25. jún 2013

@dankako Ďakujem pekne ste tu všetky velmi zlaté a dosť mi to pomáha na moju mamu sa obrátiť nechcem nikdy nestála pri mne tak som veľmi rada že je tu také fórum

medved11
26. jún 2013

Baby zas som tu a idem stresovat co ak som potratila dočítala som sa ze nemusím ani krvácať tak mi to vysvetlite ak som v 8tt vôbec ma nebolia prsia nebýva mi vobec zle no proste nič robím 15hod.denne a v pohode to zvládam aj na nohách robím čašníčku je to Vôbec normalne

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivana1001
11. sep 2013

ahojte baby..chcela by som sa vas opitat ako to vlastne je stym pocitanim 🙂))mne menzes zacal 2jula a doktor mi dnes povedal ze som 10tt..to by bolo v poriadku lenze ja som pravdepodobne otehotnela 15 jula a tak mi to vychadza na 8tt..uplne tomu nechapem ...:(((

dafy
11. sep 2013

@ivana1001 je to v poriadku dietatko si počala toho 15 jula ale tt sa počítaju od poslednej mš 😉

ivana1001
11. sep 2013

tak ok 🙂 dakujem dafy..

dsgm
12. sep 2013

Shouts, ja som tiez trosku popletena... Moj prvy den poslednej ms Bol 07.08. A test mi ukazal 2-3 tyzden .. Akosi nechapeme..ale k dr idem na druhy tyzden... Som asi moc nedockava🙂

miku1
12. sep 2013

@ivana1001 Otehotnieť si mohla toho 15teho, ale týždne sa ti rátajú od 2ho. 🙂
@dsgm Si na tom tak isto, ako som bola pred rokom ja 🙂 čiže teraz si v 5 týždni, keď dobre rátam.

miku1
12. sep 2013

@medved11 Nestresuj 🙂 Ako vidím, týždne ti pekne pribúdajú, takže zrejme je všetko OK. Nie každá tehotná musí zvracať, vkuse spať, a podobne 🙂 Buď rada, že sa cítiš dobre. Tak nech ti to vydrží až do konca. 🙂

dsgm
12. sep 2013

@miku1 dakujem , no je to vsetko nove pre nas 🙂 moc sa tesime.. Ale tak dufam ze vsetko pojde ako ma, nakolko som 35 rocna a toto dietatko je nase prve.podarilo sa na prvy krat I napriek veku a dlho rocnemu uzivaniu HAK. Kedze si bola v podobnej situacii, kolkateho ti vysiel porod? Bo ja ratam maj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre