Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

fra
22. apr 2013

😔

trish31
22. apr 2013

@holly31 reagujem na Tvoj posledny prispevok.Milovanie Vase manzelstvo zvladne,ale deti uz nie?Zvlastne...Rob tak,ako to citis.Ty a len ty sa s tym budes vyrovnavat po cely zivot,nie my.....

alka221
22. apr 2013

ja si to tiez neviem predstavit, ze by som nosila 9 mesiacov deti pod srdcom a potom ich niekam odlozim? a co susedia? anonymny porod je jedna vec, ale susedia, rodina, znamy .. ved vsetci maju oci..toto podla mna nie je cesta..

vvia
22. apr 2013

tonemalo sem patrit ospravedlnujem sa do tejto temy som nechcela prispiet

maslenka47
22. apr 2013

@holly31 nedokazala by si sa zmierit s tym, ze niekto iny vychovava tvoje deti, ale s tym, ze si ich zabila este skor ako dostali sancu sa narodit sa, s tym sa vyrovnat chces. Pokial si o tom naozaj sama presvedcena, nikoho na internete do toho nic nie je.
Sama si musis zvazit, ci je pre teba manzelstvo tak dolezite, aby si kvoli nemu zila zvysok zivota s vedomim, ze si si zabila dve deti. Je to tvoje rozhodnutie, nikoho ineho.

raszuz
22. apr 2013

@holly31 prepáč, nechcem ťa súdiť, ani tvojho manžela, pretože vás nepoznám, ale príde mi jeho prístup maximálne sebecký ...

holly31
22. apr 2013

@raszuz ja viem no on neni zly .... dcerku miluje a nedal by ju za nic, no takto to citi

raszuz
22. apr 2013

@holly31 ale veď aj tieto dve bobuľky sú jeho, vaše, myslím si, že by dokázal svoju lásku rozdeliť ...

aliza
22. apr 2013

@holly31 mas velmi tazku situaciu 😢 , tazko cokolvek poradit. Ano, manzelstvo by 3 deti nemuselo zvladnut, ale to manzelstvo moze skoncit raz tak ci tak aj s 1 dietatom, v tom nemas zaruku, ze vam to vydrzi az do konca....a potom to moze byt velky problem....pre teba....podla mna si si nie stastne vybrala partnera. Ak nechcel uz ziadne deti, mal to riesit aj on....sterilizacia a pod. Tehotenstvo je vsak vasa spolocna zalezitost a aj napriek ochrane ste mali ratat s tym, ze sa moze zadarit neplanovane, nechcene....a o tom by tie vztahy mali byt, ze zvladnu kazdu situaciu, ale tvoj manzel riesi iba seba, podla vsetkeho ma rad svoje pohodlie a nemieni sa ho vzdat ani kvoli vlastnym detom, radsej sa vzda vlastnych deti 😕. Takze ja by som skor rozmyslala nad tym, ci toto je ten spravny partner pre zivot, pre rodinu...lebo aj ked na ten potrat pojdes, tak si to budes vycitat, casom aj jemu a neskor sa mozes dostat do stadia, ze ho za to budes neznasat....nikdy nevies, co to s tebou narobi. Cize vase manzelstvo nemusi zvladnut ani len ten potrat.

ematko29
22. apr 2013

@holly30 Stým,že si zabiješ vlastné dieťa sa nikdy nevyrovnáš.jediné ospravedlnenie by bolo ak by si bola vážne chorá a ohrozovalo by to tvoj život.Inač ta to bude strašiť celý život,anikdy nenájdeš klud.Je to vražda to by som naozaj nedokázala urobiť a ste nato dvaja,niesi sama ste manželia mali ste prijať deti ako dar .

pea87
22. apr 2013

fuuuu si naozaj v nezavideniahodnej situacii, neporadim ti ja som na interrupcii nikdy nebola/a dufam ze taketo nieco ani nebudem musiet nikdy riesit, ale z tvojich slov citim lutost,smutok a zufalstvo ☹ naozaj neviem co by som na tvojom mieste robila...len som ti chcela zazelat vela sil nech uz sa rozhodnes akokolvek!

selecta22
22. apr 2013

@olejka zasla si fakt pridaleko 🙂

usacek79
22. apr 2013

@olejka uff, no opomeniem spominaneho "boha" (ktory s nabozenstvom nema v konecnom dosledku aj tak nic spolocne..), ale teda neviem kto vas (zjavne na nabozenstve..) ucil, ze hak je abortivna! ze dochadza k zamlknutemu potratu! 😠 ved to su strasne dristy, je to nehorazne zavadzanie!

HAK ZASTAVUJE ovulaciu - takze logicky, ked nie je vajicko, nemoze byt ani oplodnene a teda nemoze byt nic ani potratene! logicky, ked tam tak krasne rozpisujes ucinky hak, kedze sa naplnia dva prve body (hoci uplne staci ten prvy!), je uplne irelevantny treti aj stvrty bod, kedze NIC sa tam ani zachytavat nebude! toto snad pisala Tutkova, tuto super prirucku o hak 😠

to je akoby som povedala, ze "nepchajte si mamuty do ust, zabije vas to"
bod jeden - mamuty uz vyhynuli
bod dva - mamut sa do ust nezmesti
bod tri - zhltnutie mamuta vam roztrha vnutornosti
bod styri - zhltnuty mamut poskodzuje cinnost criev

na keru mariu vobec pisat bod 3 a 4, ked uplne staci bod jeden a je to vybavene?? je to presne len ukazka dogmy, postrasit poriadne, ako sa len da, vsetko okorenit, ist daleko za pravdu a to, co je podstatne a nutne povedat...
pritom vsetky stsri body by mohli byt same o sebe pravdive, no logicky treba zacat od toho zasadneho 🙄

aby bolo jasne, nie som ziadny zastanca hak (ale kvoli jej vplyvu na zdravie zeny, nie jej kvoli funkcii, ze zabranuje pocatiu), ale zas uplne bludy sa tu sirit nemusia 🙄

prepacte, ze som odbocila od temy, len niekedy si proste uz nevladzem hryzt do jazyka, ked tu niekto furt podstrkuje akusi irelevantnu cirkev a jej nazory, ktore vobec neviem preco by mali niekoho zaujimat (koho zaujima, ten snad vie, kto je dajme tomu budhista ci bars aj rastafarian, pre toho je to totalne nezaujimave - mozno zacnem prispievat nieco o tom, ci si mysli o potratoch konfucionizmus alebo kmenove nabozenstva pygmejov 😠 )
mier so vsetkymi 🙄

nezabuddka
22. apr 2013

Ahoj, plakala som ked som citala tvoj prispevok. Ja dakujem Bohu ze sa nemusim robit take rozhodnutie ako ty. Tiez mam doma 9 mesacne babatko a zistila som ze som tehotna. Nesokovalo ma to ze sa chces rozhodnut pre potrat, ale to ako sa zachoval tvoj mm. Nevies si ani predstavit ako ma vytocilo, ze si vydychol ze pojdes na potrat. Zda sa mi strasne nespravodlive, ze pri pocati ste dvaja a pri potrate je vsetko len na zene. Podla mna by aj pri potrate by mali byt dvaja tak ako sa to teraz robi pri porode, a mal by to byt prave ten chlap s ktorym cakas dieta, ktory pri porode prestrihava pupocnu snuru, tak pri potrate to dieta zabije (nech je to spravodlive). Teraz hoci je to "vase" rozhodnutie nasledky budes niest vzdy len ty (hlavne po psychickej stranke), a tvoj mm si uz o mesiac ani len na nieco take nespomenie. Nehovoriac o tom, ak by si o par rokov nasiel nejaku mladsiu a este s nou mal dalsie deti, tak by ta to uplne zlomilo.
Neodsudzujem zeny ktore boli alebo pojdu na potrat, len si svoje myslim o ich partneroch.
Drzim palce, a nech sa rozhodnes akokolvek, urcite sa modli to pomaha v najtazsich zivotnych situaciach.

lenusiatko
22. apr 2013

Ja som ostala tehotna, ked moja dcerka mala 18 mesiacov. Bola tazko chora, museli sme rehabilitovat, do toho som aj ja vazne ochorela a vtom bum, zase tehotna. Bola som ako matoha, len som plakala, zufala si. A vtom dalsia rana, vsetky testy zle, genetika zla, same vysetrenia, financna situacia katastrofa, manzel bez prace, hypoteka na krku. Neviem Ti poradit, neviem, co sa stalo, ale teraz mam normalne 2 zdrave (klop, klop) deti a aj ked so svojim muzom nemavame romanticke vecere, hrbu penazi a pravidelny sex, nase manzelstvo sa vobec nezrutilo. Zazili sme nieco, co sa len tak nezaziva kazdy den. Niekedy vidime situaciu ako nezvladnutelnu a nakoniec zistime, ze nam Pan Boh nadelil to najlepsie, ale my sme to nevideli. Lahko sa mi hovori, ale viem, co prezivas, skus sa vidiet v 1. a v 2. situacii za 10 rokov, s cim sa tvoje srdce vyrovna lepsie. Prajem ti, aby si sa rozhodla spravne.

dorothy77
22. apr 2013

@holly30 tu ti málokto verejne povie či to zažil, keďže tu môžeš mať len 1 nick. Pravdou je, že tento zákrok podstupuje veľa žien.

januska191
22. apr 2013

dovolim si zkopirovat prispevok od janka2732 z inej temy....
1 týždeň:
Maminka ,, Mám iba 8mm, ale mám všetky moje orgány. Ľúbim zvuk
tvojho k...rásneho hlasu, vždy keď ho počujem pohnú sa mi všetky
tie moje malilinké kostičky v tele. Zvuk tvojho prekrásneho srdiečka
je moja najobľbenejšia melódia.
2 týždeň:
Maminka,, Dnes som sa naučil ako si mám cucať palček,,keby si ma
videla povedala by si že vyzerám úplne ako bábo. Je mi tu tak
krásne teplučko.
3 týždeň:
Vieš čo Mami ?? ..ja som dievčatko ,, Dúfam že ťa to poteší..som
tvoje dievčatko.Chcem aby si bola šťastná lebo nemám rada keď
plačeš…Ja plačem wždy s tebou aj keď ma nepočuješ.
4 týždeň:
Maminka začali mi už rásť vlásky.... Len škoda že sú také
malinké, ale tuším že sa podobajú na tie tvojé. A už viem aj
pohnúť s mojou malinkou hlavičkou, aj s prstíkmi,a nožičky a
ručičky, viem len trošililinku vystrieť ale na to mám ešte čas
nemyslíš????
5 týždeň :
Maminka ty si bola dnes u lekára ?? On ti klamal že ešte nie som
nijaké bábo..Maminka veď ja som tvoje bábätko…a ľúbim a
..Mami???? ,, Čo je to potrat??
6 týždeň:
Maminka ja zase počujem lekára..Prečo je k tebe taký zlý??
??..Prečo sa mi vkráda do môjho domčeka?? ?? Maminka on to volá ...
ihla čo to je,?? ?? Maminkaaaaa?? strašne ma to páli, povec mu nech
už prestane ..Mami ja nechcem ísť preč :(( ..Nechcem od teba odísť
prečo mi to robííí??? ?? …Prosím maminka pomôž mi, ubližuje mi
to :((…MaMiiNka Niee !!
7 týždeň:
Maminka mám sa dobre... Som v nebíčku, Ježiško ma drží v
náručí .Strašne mi chýbaš , chcem ísť naspäť :( ..Ale Keď to
nejde.. Vysvetlili mi už čo to znamená potrat :(… Mamička prečo
si ma nechcela ?? Veď ja ťa tak neskutočne ľúbim. Prečo Ty mňa
nie????
Aj keď je to tak navždy som tvoj Anielik …Mamička nedaj si už
nikdy zobrať Anielika.:(

katka1981
22. apr 2013

@holly30, neviem ti poradit, ale poznam mamicku, ktora ma chlapcov dvojicky, jej manzel bol v tom case ako sa im podarilo znovu otehotniet nezamestnany, ked mali chlapci myslim 14 mesiacov, narodila sa im sestricka. Tiez im tusim nemal kto pomoct. Ak by ti to pomohlo, mozem ti dat na nu kontakt. Chlapci chodia obleceni ako z katalogu a dievcatko tiez. Maminka uz chodi do prace, chlapci do skolky, dievcatko od 2 rokov do jasliciek. Ak by si mala zaujem, dam ti na nu kontakt, mozete si popisat.

cherry1981
22. apr 2013

@holly31 Ahoj, ja som podstupila interupciu a poviem Ti bolo to to najhorsie rozhodnutie v mojom zivote. Je tomu uz par rockov ozaj len par, ale neviem sa stym doteraz vyrovnat, v obdobi ked som ju podstupila. som mala uz dve deticky. Tiez som si myslela, ze to nezvladnem a ze mi stacia dve deti. Dokonca aj s mm sme sa tak dohodli, ze nam tak bude lepsie. Po zakroku som sa skoro zblaznila. Nebolo to v ten den, bolo to asi hned po tyzdni, kedy som sa stale vracala k myslienkam , ze preco , preco dvom detom som zivot dala a tretiemu nie. Zacala som to vycitat nielen sebe, ale aj manzelovi, ze preco mi to vobec dovolil, a vedela som, ze jedine co mi pomoze je babatko. Ano mozno pre niekoho nieco neskutocne co som sem napisala, ale ja som vedela, ze ja budem stastna ked otehotniem a budem mat tretie babatko. Po roku som otehotnela a teraz uz mam rocnu dcerku. Doteraz sa so zakrokom ktory som podstupila neviem vyrovnat a Nikdy v zivote si to neodpustim. Po interupcii som si presla peklom, stale som plakala pri pohlade na moje dve krasne deti a nevedela a neviem si to odpustit dodnes. Moja bambulka tretia je zazrak za ktory dakujem a ona mi pomohla sa psychicky dostat z toho najhorieho. Som stastna ze mam 3 deticky aj ked v srdci su styri spolu s anjelikom. Ja osobne Ti radim, neurob taku osudovu chybu aku som urobila ja 😔 😔 😔 Prajem aby si sa rozhodla spravne 😔 😔

billam
22. apr 2013

Predpokladám, že ste zdravá, fungujuca rodina. Preto nikdy nepochopim takýto neuvazeny krok. Rozhodujes sa medzi peniazmi a dvoma zivotmi....je mi naozaj z toho velmi smutno. Tie deticky si to nezasluzia.

trish31
22. apr 2013

@januska191 strasne ☹

cmulinko
22. apr 2013

@holly30 moja matka mala obrovske problemy otehotniet.ja som jej tretie tehotenstvo.prve dieta potratila a druhe dieta zomrelo par minut po porode-moj prvy brat.po mne sa jej narodil moj druhy brat,ktory skoro zomrel,lebo sa narodil v 6 mesiaci.ked som mala ja 5 rokov a moj brat 4 roky,tak moja matka zistila,ze je znova tehotna.akurat sme stavali dom a mama mala dobru pracu...my v skolke.proste konecne zabehnuta fungujuca rodina-samozrejme navonok,lebo co sa doma odohravalo to nemalo nic spolocne s krasnym detstvom.rozhodla sa pre interupciu a ja som to do svojich 20-ich rokoch ani len netusila,ze som mala mat dalsieho surodenca.mojej mame sa dodnes sniva o tom babatku.rozhodla sa pre interupciu kvoli financiam okolo domu.dnes moja matka zije sama.otec zomrel,ja som 9 rokov v zahranici,brat zije od svojich 18-ich rokov mimo domu a je samostatny.dom stale stoji-dom,kvoli ktoremu som ja prisla o surodenca ale bolo to rozhodnutie mojej matky.rozhodla sa pre dom.dnes v nom zije uplne sama....ma teda to pre co sa rozhodla.ak by sa rozhodla inak,tak dnes by pri nej mozno stal moj nenarodeny 26 rocny surodenec.

terezka1947
22. apr 2013

@holly31 ach jaj,nemas to lahke 😒 vies,mi mame zatial iba jedno babo a s manzelom uz nemame rodicov a ani surodencov...ked sme sa tak zamyslali ako dalej,aj napriek obmedzeniam v nasom(najma v mojom)zivote sme sa rozhodli,ze babatko este chceme,hoci nie sme najmladsi...lebo nic lepsie ako dat svojmu dietatu surodenca pr neho urobit nemozme...ked mz dvaja uz nebudeme,budu si moct byt oporou spolu jeden druhemu....toto je nase rozhodnutie.
Jasne,ze do tvojich problemov nevidim...a odsudzovat ta nebudem....ale napisem ti o svojej kamoske:
Mali sa velmi radi,obrovska romanticka svadba,domcek od rodicov...tesili sa na babo-teda najma ona,on to bral ako povinnost-mat skratka hracku pre manzelku...mal svoje postavenie,slusny zarobok...a ona sa chcela hned ako to bude mozne venovat svojej kariere...takze vsetko v zivote uz "odfajknute"mali,uz im ostavalo byt IBA stastni,lenze...
ked malo dievcatko asi 4 roky,kamoska zistila,ze je tehu...no,nejako ju to nepotesilo,rozmyslala ako dalej...mazel jej povedal,ze on s tym nesuhlasi a ze nech ide na potrat,ze ked sa aj narodi,nech sa na neho nespolieha,lebo ma momentalne sancu na rychli postup vo firme a nebude mat cas na rodinu...a tak kamoska sla...po potrate sa vytesovali z dcerky,zahrnali ju vsetkym....a opat dalsie lenze 😢 ked sa dcerka niekde vonku sankovala,kamoska ju neustriehla a vosla v rychlosti pod kolesa auta...vodic uz nemohol nic...v nemocnici bojovala este dva dni...potom to vzdala ☹
ked sa ako tak otriasli z jej smrti,opat zacali riesit babatko,kamoska vysadila antiku....a kedze zivot nie je naozaj jednoduchy prisiel dalsi uder-po dlhych rokoch snazenia sa im nedari...najhorsie na tom je,ze kamoske teraz hrozi aj strata maternice,kvoli myomom,ktore su velmi nestastne ulozene.
nechcem ta strasit...jednoducho,to ber ako jeden priklad z bezneho zivota
Dietatko je v dnesnej dobe DAR,nie je to nieco,co si my zmyslime a hned mame....rozhodnutie je na vas...ale zmierit sa s tym nezmieris,tak ako sa zmierit neda zo smrtou rodicov..blizkych....vlastne,je to este horsie,lebo dieta je sucast vas dvoch a to ze vy dvaja ste sa ROZHODLI ho NEMAT ....hm...rozhodnite sa spravne,ale nech to bude akekolvek rozhodnutie,vas zivot to poznaci ci uz pozitivne alebo negativne....

krasneleto
22. apr 2013

no zavidiet ti nezavidim tak ti poviem. myslim ze rozhodnutie nemat viac deti ste mohli riesit inak.. ale darmo rit bit ked je posrata... cize ... osobne si myslim ze ty sa s interrupciou nikdy nevyrovnas, kedze si o dietatku este snivala a tvoj manzel je pasivny, on to prezivat nebude. pokial nemas vazny dovod, nie si nerozvazne dieta, ktore spalo s niekym bez ochrany, ale si matka a dieta milujes, tak si myslim ze ta svedomie zozerie... skus to s manzelom predebatovat.. da sa predsa zit aj skromne... ja to proste nechapem... zeny ktore idu najprv na potrat, potom maju dieta , potom sa postasti znova na potrat a potom si naplanuju dalsie dieta... ved zobrat zivot len tak kvazi bezdovodne to fakt nie je pekne... ja za interrupciu som, teda nemam nic proti, ked je na to ale dovod-vek, znasilnenie, nezrelost, vazne choroby plodu... ty mas manzela, mas kde byvat atd...

terezka1947
22. apr 2013

@terezka1947 jeeeminee,tak som sa rozohnila pri pisani,ze som dala riadne po boku slovencine 😅

simca06022011
22. apr 2013

@januska191 no to pomohlo, teraz sa uz s tym vyrovna urcite po takom prispevku.. ved to aj zena v inej situacii ide od zialu zomriet ked to cita... ;)

K teme... mne osobne interupcia nevadi, ak mas na to dovod nech sa paci, lepsie ako sa trapit zvysok zivota a o adopcii ani nehovorim, ak si si dobre zvazila pre a proti... Ak sa s tym chces vyrovnat, musis byt uz predtym vyrovnana a vediet co a ako a brat to proste ako iny zakrok ... neriesit, co to mohlo byt...Ak sa rozhodnes pre itnerupciu a budes to brat ako vrazdu dietata, tak to mas vopred stratene... ked nemas uz teraz silu, horsie to budes zvladat potom. Poznam zeny co int. podstupili aj viac krat, su v pohode, ale vedeli preco to robia a teda potom ich to tolko netrapilo. Kedze tu na koniku su hlavne zeny snazilky a pod. velkeho pochopenia sa ti teda nedostane, musis si to vybojovat v sebe sama a so svojim partnerom, ak ste za dobre a mate sa radi urcite ste sa o tom uz dlho rozpravali a teda ... ja si neviem predstavit starat sa o 3 babatka sama a bez pomoci... aj jedno da zabrat... ale zase mozete dat starsiu do jaslliciek, ved to uz bude mat cca 1,5r+... a s dvojickami byt doma a zohnat si pomoc aspon na par hodin... ale ak vam to financne nevyjde aj po pomoci rodiny napr. tak neviem ako :(

pragmaticka
22. apr 2013

mam pocit ze zakladatelka temy to robi len koli jej muzovi!!! ☹ ☹ Nikdy by som sa nenechala chlapom donutit aby som si zabila vlastne deti....

gretulienkamm7
22. apr 2013

Môj názor je, že manželstvo nezvládate už teraz a že žijete začiatok jeho konca. Znáša ťažko prebdené noci....ale také ešte budú a budú aj horšie....zváž, s kým žiješ. Milujúci muž, manžel......myslím, že dieťa máte spoločné, žijete v spoločnej domácnosti a píšeš, že všetko je na tebe. Ak dáš tie detičky preč, zváž či ostaneš s takým človekom, ktorý teraz už znáša ťažko prebdené noci. My máme 1 dieťa, prevé som potratila v 8tt. A bola som na tom zle. A určite budeš aj ty. Ja by som asi uvažovala, ak by som ich dala preč o samotnej ceste, odísť od takého muža. Ja by som žila psychicky zrútená až do smrt s jedným dieťaťom sama, ale nevedela by som žiť s takým mužom,ktorý by mal k takému rozhodnutiu taký prístup ako píšeš. Muž má byť opora, aj v ťažkých situáciách. MôJ názor? Akokoľvek sa rozhodneš je to tvoje rozhodnutie!!!a bude určite správne, pretože o tom rozmýšľaš, nebude to bezhlavé rozhodnutie. Nikdy si nebudeš musieť povedať, že si nad tým neuvažovala. Žena rozmýšľaj a zvažuj. A... motto môjho života: vždy všetko dobre dopadne.

veronika1306
22. apr 2013

@holly30 Ahoj ja ta teda nechcem sudit ani ta nechcem nicim urazit ale myslim si ze tato stranka je trosku o niecom inom ako o potrate, myslim ze tu su skor zeny ktore chcu mat deti a nie radit sa ako sa vyrovnat s potratom. velmi tazke je radit v takejto situacii ale zamysli sa nad tym co keby si tvoja mama povedala ze ta nechce a isla by na potrat???a nechcem sa obracat na krestansku stranku ale predsa je to vrazda a co nam hovori krestanstvo nezabijes nie???ale poviem ti pravdu ked si das to malinke zobrat tak nikdy v zivote sa s tym nevyrovnas cely zivot budes na to mysliet ze co asi by robilo tvoje dieta a ake by asi bolo s touto skutocnostou sa neda vyrovnat lebo to je kus z teba.....akor by som rozmyslala nad tym ako ti radili baby predo mnou je vela manzelstiev ktore nemozu mat deticky ak nechces tie deticky ty tak pomoz nejakemu bezdetnemu paru a uvidis urcite sa s tym lepsie vyrovnas ako z potratom.....Tymto mojim nazorom som nechcela nikoho ani poburit a hlavne ta nechcem sudit lebo viem ako je to bez peniazkou...ale skus sa nad tym zamysliet

dedikatessa
22. apr 2013

Nemozes porovnavat peniaze a zivot cloveka. To jednoducho nejde a ver mi, zvladli by ste to mohla by si poziadat o materialnu pomoc aj tu na MK urcite by sa nasli mamicky , ktore by rady pomohli. Je to velmi tazký hriech ci uz si veriaca alebo nie je to vrazda je to velke poviazanie , ktoré moze ostat s tebou na cely zivot. Pri najhorsom ich mozes dat do domova alebo pohladat nahradne matky. Neodsudzujem ta viem ze to nie je jednoducha situacia ale bavime sa tu o ludskom zivote, o dare ktorym deti su nech uz je to akokolvek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre