Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

irriss
24. apr 2013

@lubikan
Dala jsem zdanlive extremni priklad. 😉 .i kdyz je velke procento zen-lidi,co to povazuje za "extrem", realita je opak-v dnesni dobe schvalovani socialnich zakonu je to dost "horka problematika"..a v rade statu jiz funkcni.. 😉
Odsuzujeme zakon i snahu o zakon, ale roplyvame se nad detmi napr. Ricky Martina nebo Eltona Johna..(?) Proc? Protoze jsou "nadlidi?"
Ja bych radeji sverila dite do techto TEPLYCH dlani nez na dno STUDENEHO kyblu, o kterem pises.. ☹ 😢 😎 😔 😔 😔

olejka
24. apr 2013

Stale to tu je???Tiez som myslela ze tema bude uzamknuta...ale zda sa ze je o com pisat...

@zeleny_cajik Este som zabudla povedat ze tieto vnutorne zranenia
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/ako-sa-vyrovna-s-interupciou/

z odmietnutia rodicov nie su na prasky...takze klidek, pohodicka kazdy clovek ich ma a nie len z obdobia prenatalneho ..teda pred narodenim...

ale aj z detstva ...puberty atd...
😉 na to ma 😉 liek iba Pan Boh...staci ho poprosit o uzdravenie...Vlastne aj zena ktora sa rozhodne pre potrat zranuje dve duse ak nie viac...svoju , dusu dietatka a takisto otecka...toto muzi nedaju najavo...a uz vobec sa nebudu o tom v triezvom stave bavit...

😒
Takze to je to vysada hlavne zeny/matky ...komunikovat s babatkom a @holly30 v Tvojom pripade s oboma babatkami...este kym su v brusku
😉
@katrin21 ja som tieto veci moc nebrala vazne...je to take charizmaticke uzdravovanie...vela nabozenskych slov a odradi to mozno niekoho...ale sama viem aky to ma vyznam zverit tieto veci Oteckovi hore...ani nevieme co v sebe nosime ...zasa ale je to dobra vyhovorka...ked ideme do extremu...som taky lebo moja mama ked bola tehotna tak bola taka...
No asne ze takto az nie...
http://www.svmichael.sk/files/SM2008.pdf
Citala som ukazky z tej knihy , co spominas od irskej mystickyLorny Byrny, tusim bola minule v Telerane.na Markiza...teda to je do inej temy....ale, prepac,dycha to na mna ako uplna ezoterika...mam pocit...nehnevaj sa 😉 ...ono ked ma clovek takyto dar komunikacie s druhym svetom tak ak je to ,,charizma" pouziva ju na pomoc ludom a nie na medialnu popularitu...no neviem mozno sa mylim...

uvidime ako sa tie veci maju az budeme ,,tam za vodou"

😀

olejka
24. apr 2013

priloha je na strane 12, koho to zaujima 😉

lubikan
24. apr 2013

@olejka to si pozriem...super,diky...lebo ked pozorujem seba,svoje pocity,pocas celeho mojho zivota a ako sa mama citila,ked ma nosila (otec musel ist pocas tehu na vojnu) tak to ma vela do seba,a ja som tiez svoje 2 tehotenstva znasala kazde inak a kazde za inych podmienok a kazde dieta mam "ine" a iny vztah k nim ☹

olejka
24. apr 2013

😀 😀 tak ale nazabudaj ze Vsetko mozes zmenit s pomocou tam z hora...je to jedno co zle babatku mamka spravila...ak ho potom lubila a starala sa onho ...tak sa tie rany zahojili jej laskou...a takisto laskou Pana ....ta je vacsia ako nasa bolest 😉

tento film si videla.???
..je to udajne ozajstna udalost...no sialene... 🤐

http://nebojtesa.tv/film-october-baby-2012/

http://sk.gloria.tv/?media=357915

katrin21
24. apr 2013

@olejka ja som nehovorila o tehotenstve az tak , ale o tom , aka je rodina, vztahy,ked si precitas moj prispevok 🙂 tp vplyva na cloveka, jeho psychiku, jeho spravanie.... nakoniec to sa uci aj na psychologii, velky vplyv ma vychova,prostredie, geny neoklames, ale vies ich potlacit ostatnym.....
Aj ja som veriaca... dokonca som sa davala pokrstit ako dospela, z vlastnej vole, birmovku vsetko... A to co Lorna pise, nie je vobec mimo Boha..naopak.. Hovori vela o Bohu, o dobre a zle , o anjeloch , archanjeloch a o dusi.... Ved zaklad viery je, ze po smrti sa ide do neba 🙂 a to hovori aj ona... Otazne je len to, co , alebo kto je ta bytost - BOH... 🙂 ktoreho my tak volame . Je to nas stvoritel, Boh mu dal meno clovek 🙂 Kazdy narod, kazde nabozenstvo ho vola innak, ale stale je to to iste 🙂 . A pride cas, kedy cirkev otvori svoje tajomstva, bude musiet, aby nestratila veriacich .... 😉

maria1610
24. apr 2013

@holly31 - možno konkrétnu pomoc by si našla aj tu: www.zachranmezivoty.sk

awamys
24. apr 2013

@kinna Tak ty tu vehementne brojis proti interupciam a sama si si to dala spravit? 😲 Mas 3 deti a tvrdis, ze by si sa nebranila ani dalsim, tak preco si niektore zrusila?

katja78
24. apr 2013

@holly31 - tiež sme neplánovane otehotneli, a hoci sme boli veľmi zaskočení a problém u nás nie sú peniaze, ale iné vážne veci, tak nás ani vo sne nenapadlo, že by sme to nevinné stvorenie mali dať zabiť 😔 ......celé tehotenstvo som bola v strese, hlavne som túžila po tom, že keď už máme mať ďalšie dieťa, nech je zdravé 😔 Máme 3 krásne a zdravé deti, a nikdy by som nepovedala, že ten malý človiečik ma bude vedieť chytiť za srdce, opantať si ma, aj všetkých v rodine 😵 😵 😵 Ako som si sebecky myslela, že v mojom veku a pri toľkých starostiach už nezvládneme starostlivosť o ďalšie, nočné vstávanie...je to úplne inak 🙂 🙂 🙂 Mám v sebe pokoj a som rada, že to Pán Boh takto zariadil...prajem aj Tebe, aby ste to zvládli, aby ste našli pomoc u ľudí, keď ju budete potrebovať 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcela1992
24. apr 2013

Je vela mamiciek ktore zvladli male babo a potom dvojicky...ja by som si urcite nikdy dieta vziat

marcela1992
24. apr 2013

Je vela mamiciek ktore zvladli male babo a potom dvojicky...ja by som si urcite nikdy dieta vziat nedala

krasneleto
24. apr 2013

baby vy necitate? ona na tu interrupciu ide... aky ma zmysel stale sem niecim prispievat, navyse off topic?

tilly
24. apr 2013

@krasneleto tiez si myslim, ze tu je uz diskusia zbytocna, je rozhodnuta...

tilly
24. apr 2013

@irriss suhlasim, radsej by som dala dieta homosexualom ako do kosa...

irriss
24. apr 2013

@krasneleto

...smazalo se mi to..

irriss
24. apr 2013

@magimary Tys odlajkovala..Vsimla sis meho celeho prispevku? Nekam zmiznul..nechapu 😠 ☹ 😒

magimary
24. apr 2013

@irriss hej, všimla... celý
záver bol: pokrčiť a zahodiť (v čestine) ☹

krasneleto
24. apr 2013

@irriss
@tilly nesudim... lebo nikdy neviem ci sa rovnako nerozhodnem raz aj ja... ak ked teraz budem sa do prs bit ze nie... zivot zamiesa karty mozno inak... myslim ze ked je to jej rozhodnutie / co mi tak nepride/ , vycitky mat nebude... pokial sa podvolila manzelovi / sa mi zda/ tak vycitky mat bude. ale stale hovorim ze ich bude mat ona, nie ja.. tak nebudem tu po nej plut

irriss
24. apr 2013

@krasneleto Tak znovu:

Pokud se uz rohodla, at poprosi admina a necha to tu vyhodit do kose!!
Pro co se rozhodneme ve 20ti, olitujeme ve 40ti!!! 🤐 😔

p.s. Off topic..prijde nekdo jiny se stejnym problemem, na jmene nezalezi..At se bude jmenovat S nebo M nebo L.. 😉

ginger_fox
24. apr 2013

@irriss to je obet na oltar faceliftingu :-P

irriss
24. apr 2013

@magimary DIKY!! ano,tak..no a jak je mozne, ze se smazal ??????????😅

ginger_fox
24. apr 2013

@krasneleto o 11:00 sama by som to lepsie nenapisala 😉

magimary
24. apr 2013

@irriss netuším 😨

krasneleto
24. apr 2013

@irriss kazdy si ponesie nasledky za svoje rozhodnutia :D

olejka
24. apr 2013

@katrin21 Nuz ano asi mas pravdu, o tej psychologickej stranke, vplyv prostredia , vychovy , genov na cloveka... 😉

Tiez sa so vsetkym co hlasa cirkev uplne nestotoznujem...aj papezi su omylni ,
ako niekde som citala ze aj papezi mali svojich homeopatov napriklad...hoci viem svoje o homeopatii..a verim ze Bohu sa toto liecenie nemoze pacit...

Asi si treba niekedy davat pozor na duchovno a rozdiel je v tom co je alternativne duchovno...ine nabozenstva nemusia prave uznavat toho Boha ako my...a aj ini ,,bozikovia" mozu ludi liecit ale za aku cenu... 😖

Moja skusenost je , ked pises o demonoch tak Ta vo fore ako je toto...vysmeju ale anjeli su ,,in" , hoci vieme ze ti padli anjeli maju takisto moc liecit... takisto si treba davat asi pozor...nie je liecitel ako liecitel...
nie je mystik ako mystik a nie je nabozenstvo ako nabozenstvo...

Cirkvev je opatrna vo vyjadreniach aj k niektorym Marianskym zjaveniam...tak musi aj k tymto liecivym a mystickym zazitkom...
Uzdravovanie eucharistiou napriklad skusil Kenneth Mc All, hoci sam je anglikan...takze oni toto vo svojej dogme nemaju...a nasej rk.cirkvi to miestami je odmietane ako cosi ezotericke zmiesane s pravou vierou...takze naozaj sa mozme mylit vsetci...treba si davat pozor..

Tu knihu o Uzdraveni rodovych korenov som spomenula aj preto lebo tam vela riesil napriklad pripady ked surodenci potratenych deti maju potom psychicke problemy...takze on ako psychiater bezvysledne hladal povod tych problemov...az dospel k utajenemu skutku...dusa potrateneho surodenca , udajne trpiaca naviazana na dusu zijuceho surodenca.....

a psychicke problemy matiek ktore boli na potrat su podobneho razu...
ide o duchovne , nie len dusevne problemy ktore potom prenasleduju tuto zenu, ked podstupila interupciu..

Nuz takisto je velmi zaujimave a velmi by sme chceli vediet kam tie nenarodene deti vlastne idu...ked niektore podla tohoto jeho spoznania ,trpia.....Je to naozaj nebo? Lebo deti su nevinne a tak nam to kedysi na nabozenstve vraveli ze nevinne deti ak zomru idu do neba, asi je to rozdiel ci boli alebo neboli pokrstene???Ja osobne si nemyslim ze do neba pojdu iba pokrsteni...ale zasa kto som ja? aby som toto tvrdila. 🙄 ..je to len moja uvaha...

Na to ma pravo len Boh...rozdelovat svoju milost dusiam nenarodenych deticiek..


😔

irriss
24. apr 2013

@krasneleto A kdo soudi? Ja jsemnesoudila...NAOPAAAAAK..
Opet tvrdim ...
To-pro co se rozhodneme ve 20ti ..ve 40ti toho muzeme litovat!!!!!!!!!! Takze brat na uvazenou, ze nase rozhodnuti je na cely zivot..a jednoho dne prehodnotime VSE..bohuzel...
Nase zivoty jsou poskladane z nekolik priorit,ktere behem naseho zivota ruzne presouvamee..prehazujeme jim stupinky..zalezi, jak zrovna "skaceme pres kaluze"
Ale az si sedneme konecne se svyma zkusenostma v klidu na PRDEL..zjistime, kolik jsme toho posr...a bude POZDE!!Zjistime, ze VSE slo jinak..ze to, co se zdalo byt VELKE...prevalcovalo neco jeste VETSIHO.. 😉
Na stupinku by se nemel menit 1.priorita t.j. ZIVOT

p.s. Nejsem proti interupcim, jsem proiti jejich rozhodnutim s oduvodnenim, ze jde o jedinou moznost...a reseni😉 Bumprask bumerang.. 😎

trnka77
24. apr 2013

ahoj,moja.....nečítala som diskusiu a ani nechcem ☹ ....bude to ťažké obdobie,ale jediné čo budeš musieť urobiť je v prvom rade si ODPUSTIŤ.....SAMA SEBE.....prajem ti veľa síl 😉

awamys
24. apr 2013

@kinna Tak neodpovedaj v hadankach, vyjadruj sa jasne, toto nie je literarny kruzok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre