Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

danjelca
25. apr 2013

@holly30 čítaš to tu vôbec ešte???

nalla
25. apr 2013

@katy31 mhm, ukazovať to žene, ktorá zvažuje potrat je ako nemorálne podľa teba?

a komu by sme to mali ukázať, ak nie takej žene?

či? radšej zatvoríme nad tým oči, a budeme sa tváriť, že dieťatko samé odíde z maternice po vlastných rovno do nebíčka ako anjelik? že to je vlastne len taký obyčajný zákrok?

kks, neskutočné, ako niektorí ľudia dokážu zatvárať oči donekonečna

billam
25. apr 2013

@verbati nieeee, toto som nemala vidieť ☹ ☹ ☹

ginger_fox
25. apr 2013

@verbati ocividne si to ten reziser, ci kameraman, co to natacal, uzival. A to stylizovanie s mincou... ako nejaky druh nekrofilie 😀

katrinka8
25. apr 2013

K tomu "zhluku buniek" - tak ten moj "zhluk buniek" v 10+4 tt ma popis: pritomny zivy plod, akcia srdca pravidelna, pohyby+ atd. Odhliadnuc od toho, ze mu krasne vidno, ako hybe rukami a nohami a tiez mu vidno nos sa stale domnievam, ze je to zivy tvor, z ktoreho vyrastie moje dieta. Ved aj ja som v podstate len zhluk buniek, ked si to zoberiem cisto z vedeckeho, bez akehokolvek citu, hladiska. Aky je rozdiel medzi nami dvomi?

A esteb pre @holly30 - ja osobne by som radsej volila cestu vyrovnania sa so znizenou zivotnou urovnou ako s interupciou. V tazkych chvilach velkeho strachu mi pomaha si predstavit tu (podla mna a pre mna) najhorsiu variantu toho, coho sa najviac bojim. V Tvojom pripade predstava toho, co by sa stalo, keby si prisla domov s 2 babatkami. Co najhorsie by sa mohlo stat Tebe alebo Tvojej rodine? Skoncili by ste cela rodina na ulici, pod mostom, bez jedla, bez strechy nad hlavou? Ostala by si sama s 3 detmi? Opustil by Ta manzel? Ak by si zakrok nepodstupila, ostal by? Preco by ostal len s 1 dietatom a zenou a nie s 3 detmi a zenou? Polozila by som si otazku, preco je mm ochotny akceptovat 1 svoje dieta, ale ostatne 2 uz nie? To, ze rodicia ziju 100km daleko od Vas znamena, ze Vam nemozu pomoct? Nemozu, lebo sami su na tom zle? Nemozu, lebo mate zle vztahy? Nemozu, lebo nechcu? Mas strach, ze starostlivost o 3 deti by bola len na Tvojich pleciach (manzel by Ti nepomohol) a ze by si to nezvladla? Ako by sa prejavilo to, ze by si to nezvladla? Bojis sa vycerpanosti? Alebo toho, ze veci budu uplne ine ako su teraz? Ja by som sa snazila hladat odpovede na taketo a podobne otazky. A predstavila by som si obe moznosti, to, co najhorsie sa moze stat v pripade, ak si babatka necham, a co najhorsie, ak nie. Ale to si uz mozno urobila. Smola je, ze tu hra proti Vam s manzelom cas....

katy31
25. apr 2013

@nalla nepovedala som, že je to nemorálne... ale taká žena je v dosť zlom psychickom rozpoložení aj bez tohto pozerania.. Toto zamáva psychikou každého človeka, nie len toho, kto je už aj bez toho dosť na dne... Ja len hovorím, že ukazovať teraz, v tejto chvíli mamičke, čo sa roozhoduje takéto videa nie je vôbec na mieste.. len ju to dorazí... a za tým si stojím... a viem, čo hovorím... mám to odskúšané na sebe...

nalla
25. apr 2013

@katy31 nuž.... ale možno jej to aspon otvorí oči... existujú aj iné riešenia ako zabiť vlastné deti kvôli tomu, že sa mi možno zníži životná úroveň

seraa
25. apr 2013

@holly30

nie je to lahke ale tiez si myslim ze by ste to zvladli , kedysi ludia boli chudobni a aj nevzdelani, chori ale rodili a vsetko bolo ok
ste zdravi? mas muza? nejako bude...

macamac
25. apr 2013

@nalla nie, málokomu to otvorí oči...lebo dnes sú SRDCIA zatvorené....aj voči vlastným deťom....
veď ani tomu mnou omieľanéhu Hitlerovi nič oči neotvorilo...kde je srdce chladné a rozum chýba...tam niet rady ani pomoci

a veď aj chudák ujo Adolf bol v zlom psychickom rozpoložení a mal to určite ťažké....keď všetko prebiehalo tajne...prečo asi? no lebo väčšina sveta by bola proti tomu a nechápali by chudáka, že vlastne on chce sebe a aj všetkým len lepší a krajší život.....tak buďme ľudskí a zhovievaví aj k nemu a pochopme ho..... no.....
pochopme konečne, že všetkým ide iba o svoje blaho a dobrý život....nebuďme hnusní.... a začnime rešpektovať druhých a súhlasiť s ich činmi....a nepozerajme UPT v priamom prenose....a nepozerajme na pece, kde sa spaľovali milióny ľudí..... nebuďme morbídni..... 😒 😝 😝

buďme posluhovači...lebo inak budeme MORALISTI a to je v dnešnej dobe nadávka 😝
ešteže nás za to neupaľujú 😝

krasneleto
25. apr 2013

a este stale tu budete moralizovat?by mi tu mohli milion potratenych deti ukazat keby som bola rozhodnuta, a ona sama napisala ze ROZHODNUTA JE, tak nechapem naco to je dobreeeeeeeee ju to neodradilo...

comika
25. apr 2013

@holly30 treba si veelmi dobre rozmysliet co spravit. lebo podla mna nikdy clovek neolutuje zlu volbu. a skor ci neskor pridu vycitky svedomia.... ci uz preto ze bol potrat alebo nie.
nikto pred takouto volbou nemoze poradit co je spravne, len ty, ktoru sa to priamo tyka, vies co je spravne. preto nedaj sa ovplyvnovat, porozmyslaj, a nepozeraj len na chvilu ale na cely zivot ktory je pred vami.
a treba brat do uvahy aj to, ze mozno neskor uz nikdy nebudes moct mat deti......

ginger_fox
25. apr 2013

@macamac stale tu dookola omielas slovo moralista, ze sa to berie ako nadavka. Je vsak moralista clovekom naozaj moralnym, kto dokaze posudit jeho moralne presvedcenie, jeho hodnoty, on sam? Lahko je byť mravokarcom voci inym, otazka znie, ci sa ten clovek tak sprava aj sam tak ako hlasa a vyzaduje od nim odsudzovanych ludi. Hlavna postava jednej nemenovanej cirvi vraj povedala, nech hodi kamenom, kto je bez viny... Ktory mravokarca urci, ze kto je bez viny? Ty?

lalinko2010
25. apr 2013

Dala som uzamknúť tému, dúfam že to tu zamknú, myslím že už netreba radiť niekomu kto sa už rozhodol!

katrinka8
25. apr 2013

@krasneleto - keby bola SKUTOCNE rozhodnuta, resp. stotoznena so svojim rohodnutim, tak by tu nepisala 😉 Mozno sa utvrdila, ze ano, ale mozno este zmeni(la) nazor. Mne to skor z jej prispevkov pripada tak, ze akoze si odovodnila, ze je to najschodnejsie riesenie, ale stale ma strach - vid stale sa potrebuje utvrdzovat v tom, ze ina moznost pre nu a jej rodinu nie je. Akoby stale hladala niekoho dalsieho, kto jej potvrdi, ze sa rozhodla spravne. Ale to, ako sa rozhodla, jej potvrdi alebo vyvrati len cas. Az po tom, ako sa rozhodne, uvidi, ci to pre nu bolo spravne rozhodnutie. Ci uz take alebo onake.
Jedna vec je moralka (vela bab tuto temu vnima citlivo nie preto, ze potrebuju moralizovat, ale maju nastavene jednoducho hodnoty tak, ze ludsky zivot je na prvom mieste) a druha vec je, ze vela bab tuto ju chce podporit v jej situacii tak, aby sa rozhodla deticky si nechat - aby nemusela niest tie nasledky, s ktorymi sa zrejme nebude vediet vyrovnat alebo to bude velmi tazke (kedze polozila otazku, premysla nad tym, ze sa s tym bude musiet vyrovnat - co znamena, ze to zrejme pre nu az tak v pohode rozhodnutie nie je - kedze vyrovnat sa s niecim, s cim som plne stotoznena, nemusim. Vyrovnat sa musim s niecim, s cim stotoznena nie som.)

krasneleto
25. apr 2013

@katrinka8 holly31 prišiel nový deň a som presvedčená že som sa rozhodla dobre. este raz opakujem že som sa nepytala áno alebo nie. ale kto to už zazil a ako sa s tým vyrovnal. našťastie sa našli aj ženy čo to prežili a sú v pohode lebo vedia že to bolo tak správne, sú aj ženy ktoré chápu čo robím aj ked to nezažili. týmto babam z celého srdiečka ďakujem. tie čo ste má nazvaly bezcitnou vrahynou, z môjho muža ste urobili chrapuna a tyrana napriek tomu že ho vôbec nepoznáte a napoznate ani jeho vyjadrenie. čo ked ho to trápi, ale vie že z rozumného hľadiska je to takto lepšie??? muži sú racionalnejsi ako my. a ked už rozmyslate tak že naše manželstvo to neustoji, tak sama s tromi malými deťmi to akože ustojim?? nevadí, nehnevam sa a neodsudzujem, napriek tomu že vy ste má odsúdili bez akejkoľvek snahy pochopiť....... prajem vám aby ste toto nikdy nemuseli zažiť. keby boli božie mlyny take spravodlivé, tak by tieto bábätká boli v brusku nejakej snazilky. požiadala som admina o uzamknutie tejto témy, lebo to k ničomu nevedie. prajem vám všetkým len to najlepšie do života....
23. apr o 10:22 • Odpovedz • Už sa mi to nepáči • 9 • •

myslim si ze hovori jasne za vsetko

macamac
25. apr 2013

@ginger_fox ja nie som mravokarca
konkrétne v tomto čine ( pre mňa hriechu voči ľudskosti) kľudne by som mohla hodiť kameňom...lebo u mňa UPT, resp. vyhladzovanie ľudstva má jasné NIE
ale ja som tu neprišla hádzať tie trápne kamene- čo zas tu omieľate dokola podaktoré vy

a ešte aj posmech si robíš z akéhosi kameramana, že sa vyžíval....no vyžívaš sa asi ty...keď v takejto téme sú ešte aj rehotajúci sa smajlíci...to vypovedá o všetkom....o tejto dobe, ľuďoch....

papa, nerieš ma....sme aj tak už mimo tému

ginger_fox
25. apr 2013

@macamac oznacim cloveka, ktory nataca ako sa niekto pinzetou babre s pozostatkami mrtveho plodu v 12tt a obtaca ho okolo mince, za nekrofila a ja sa vyzivam? toto je priklad vysoko moralneho postoja z tvojej strany 😀 (to aby ti nebolo smutno z tejto doby)

nalla
25. apr 2013

jak u debilov....

lenusiatko
25. apr 2013

Vcera som videla v Bratislave rodinu - starsie dieta asi 6 rocne tazko, velmi tazko postihnute vo voziku a vedla v kocari manzel tlacil DVOJICKY ... Bez slov povedali celemu svetu vsetko ...

macamac
25. apr 2013

@ginger_fox nič inšie ako posmech z tvojej strany ani neočakávam....
ok.,... tak znova- nereaguj prosím na mňa,... už druhýkrát...
ja som v svojich príspevkoch neoslovila teba....dúfam

dík a naozaj pa

1katkas
25. apr 2013

@katy31 preco by ju tam mala @verbati nakopnut? kazdej zene, ktora sa rozhodne dobrovolne pre UPT by mali pustit to video..a aj otcovi..nech vidia o co vlastne ide..

krasneleto
25. apr 2013

@1katkas a preco si ty stale myslis ze ludia idu na upt pretoze "nevedia" ? si myslis ze je kazdy padnuty na hlavu? ze si myslia ze je to sup sem sup tam? proste niekto sa aj po zhliadnuti x videi a potratenych zarodkov rozhodne... a tebe neostava nic ine len to akceptovat

cecil36
25. apr 2013

robi vam to dobre sa tu ukajat na ludskom nestasti? Boze,m nech uz niekoho osvieti a zavru to tu.

krasneleto
25. apr 2013

@cecil36 asi ano. budu tu vesat fotky potratenych plodov a myslia si ze zenam otvoria oci...

1katkas
25. apr 2013

@krasneleto Inak potrat som nezazila (niekde si pisala, ze sa preto vyjadrujem tak ako sa vyjadrujem, lebo som bola na potrate..nie nebola som)
A myslim si, ze nejake percento zien sa najde, ktore by si pred zakrokom pozreli to video, ze by sa rozhodli dietatko si nechat

krasneleto
25. apr 2013

@1katkas to som ti nikde nepisala... urcite nie ja... ved od zaciatku hlasas ze by si nesla, tak to by som bola dost nevsimava voci tvojim "som na seba hrda" prispevkom, cize urcite nie ja...
a ver mi. toto video som videla ako 9 rocna na zakladnej... mimochodom velmi posobive pre deti... a keby som sa na upt rozhodla ist, bolo by mi skutocne jedno kolko videi by som videla... navyse toto nie je tema, ukazme ako sa robi potrat nech zeny nan nejdu... a navyse je tu kopec zien , ktore potratili a nechceli a tieto videa fotky a neviem co vsetko mi pride dost nechutne. ak sa zena navyse matka pre upt rozhodne, musi vediet / ked uz by si to nevedela uplne predstavit, v tehu predsa na utz chodila a vidi, ako plod vyzera/ do coho ide...

albahaca
25. apr 2013

@holly30 nemám s týmto skúsenosť, verím ž je to veľmi ťažké rozhodnutie, ale iba ti napíšem dve veci. Keď budeš ako chcieť, nevyrovnáš sa s tým. Ak si aj budeš myslieť, že hej, može ti to sposobiť blok v inej úrovni a neskor sa to ukáže ..... Druhá vec - keď to prišlo len tak z neba, ako vieš či nechceš prísť o svojich anjelov a najvačšie šťastie, ktoré ti prišli na pomoc v živote. Mám sesternicu z veľmi ťažkým životom, má dve deti z toho jedno zázračné a neplánované a sama o ňom hovorí, že je to dar z neba. Prvý syn je problémový a tento druhý zmierňuje jeho problémovosť, je pre neho najvačší priatel, pre mamu najvačší maznáčik a pomocník a rodinný tmel.

katrinka8
25. apr 2013

@krasneleto - tento prispevok z 22. aprila hovori nieco ine, ale nevadi:
holly31 @zuzana315
@fra
no to je jeden z problemov. My sme vzdy chceli iba jedno dieta. Ja som sice dufala ze mozno neskor, ale takto sme sa s mm dohodli. On ich nechce vobec. Kedze nieje ten co ich nosi tak sa s tym vyrovnal lahko, povedala by som ze si vydychol ked sme sa dohodli na intterupcii. Tazko znasa prebdene noci s malou a v podstate aj starostlivost je na mne. Nase manzelstvo by to nezvladlo

Je to len a len jej rozhodnutie, ona si ho ponesie so sebou do celeho svojho zivota, bude s nim zit. Ja z jej prispevkov citim stale to, co som napisala vyssie. Ale nie je to moja vec, nie je to nasa vec. Myslim, ze sme jej (aspon vacsina) chceli pomoct - ci uz ju podporit, aby sa na veci pozrela aj inymi ocami (clovek v stresovej situacii vela veci vnima skreslene, prilis negativne), niektore baby jej aj navrhli konkretnu pomoc. Taketo reakcie (ktore sa budu snazit mamicku presvedcit o zvrateni takehoto rozhodnutia) su, myslim, uplne prirodzene na tomto fore. Mozno aj preto sa tu malokto zameral len na tu jej konkretnu otazku (Ako sa s tym vyrovnat), lebo ludia mimo stresovej situacie dokazu vidiet aj ine riesenia. Podla mna su take reakcie na tuto temu uplne prirodzene.

ginger_fox
25. apr 2013

@macamac :-*

krasneleto
26. apr 2013

@katrinka8 ja pisem o prispevku den potom... kde jasne napisala ze sa rozhodla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre