Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

sante81
22. apr 2013

@holly30 kazda druha mamička z modrého konika chodí na interupciu s dvojickami . dalej uz ani nepísem, lebo sa neviem preniest cez to aby som ta nesudila a tu podporu nehladaj. čo chces? pozehnanie?

silviami
22. apr 2013

@holly30 skús utajený pôrod, adopciu alebo niečo podobné, ak nevieš nájsť iné východisko, dnes sú hniezda záchrany, niečo určite vymyslíš, bratranec má adoptované kráne dvojičky, dnes už majú 5 rokov, sú to také slniečka, držím palce

lilitela
22. apr 2013

@holly30 nemusela som celit takej situacii, no tiez by som asi dvojky nezvladla. Ja som hypoteticky uvazovala nad adopciou, neviem okolko lahsie sa s tym da vyrovnat.

grelu
22. apr 2013

Daj ich na adopciu...niekto sa o ne rád postará :-/

meryenes
22. apr 2013

a ako sa mám s tým vyrovnať ja, keď to čítam, a je mi z toho strašne smutno, že niekto plánuje zabiť svoje deti a ja s tým nemôžem nič urobiť...

silviami
22. apr 2013

@meryenes môžeš, len to chce nájsť iný spôsob komunikácie, ak by jej to bolo jedno, tak to tu nerieši, svojím príspevkom jej určite nepomôžeš, a ani tým deťom.

katkanova
22. apr 2013

mozno uplne od veci a ukamenuju ma tu za to, ale neuvazovala si nad tym deti vynosit a dat na adopciu? ked pojdes na interupciu, budes mat len vycitky svedomia. keby si zvazila moj navrh, budes si moct do konca zivota hovorit ze si dala zivot 2 ludom a 2 deti rodicom kt ich mat nemozu

katy1979
22. apr 2013

@holly30 tazke zivotne rozhodnutie. Velmi dobre si to premysli. Ci by sa naozaj nenasiel sposob ako ich zachranit. Kazdy sa s tym vyrovnava inac, Niekto kratsie, ina dlhsie a niekto cely zivot. Zavisi aka si citliva povaha. Vacsinou to nikdy nepreboli a boli to teda svinsky.

zuzulienka1973
22. apr 2013

Keby som bola v tvojej situacii radsej adopcia.Ja viem,ze zrieknut sa deti ktore si vynosila bude tazke,ale tazke je aj zenam ktore podstupili interupciu.Mozno nie vsetkym ale vacsine urcite.Moj nazor.

fra
22. apr 2013

svet je plny paradoxov, niekto dá tisíce eur lekarom za to, aby mohol mať dieťa, iný kvoli tomu že peniaze nemá rozmyšla o sprovodení svojich vlastných detí zo sveta ... ja osobne si myslím, hoci vas vobec nepoznám, že by ste tie deti finančne zvládli, vždy sa to nejako poddá...

marissenka
22. apr 2013

aj keby som mala chodit po zobrani by som sa svojich deti nevzdala ☹ ...ked tak skus utajeny porod,to ta bude asi menej trapit ako interupciia. bude to tazsie,ako jeden den v nemocke,ale svedomie bude cistejsie..tos moj nazor.

baryana
22. apr 2013

@holly30 ked ti to uz teraz je strasne luto, tak sa s tym nezmieris ani po "tom" a asi to bude este horsie. ved mate jedno dietatko. to ste naozaj na tom tak zle? ja cakam stvrte a nedokazala by som to urobit. moj najmladsi ma rok a dalsie bude o 5 mesiacov. po materialnej stranke by to nemuselo byt take zle. dnes su rozne stranky aj na FB, kde maminy daruju postielky, oblecko, hracky. a to je velka pomoc. kedze nemas nikoho, kto by ti pomohol, musela by si sa viac obracat okolo deticiek, ale to je stale velmi maly dovod na to, aby si im nedala sancu. kedysi mali zeny aj osem deti a kto im pomahal? premyslite si to este, nie je to nieco, s cim sa da len tak zmierit. tazko sa s tym da zmierit, ked ma byt dietatko nejako poskodene, nieto este dve zdrave. a ver, ze to nebude take zle, ako to teraz vidite s mm. nedokazala by som to. ved mas jeden taky zazrak doma. pozri sa na malicku a sama seba sa spytaj, ci by si sa aj jej dokazala vzdat. tu podporu urcite nenajdes. budem ti drzat palce, aby si si to rozmyslela.

lalinko2010
22. apr 2013

@holly30 ahoj, mám v statuse že nebudem prispievať do diskusie, ale zmením to :
nevyrovnáš sa s tým, nikdy! a také niečo že hniezdo záchrany, adopcia - to neprichádza do úvahy. to neni riešenie, pretože nosíš detičky v brušku 9 mesiacov a zrazu bum - adopcia alebo pôjdeš po pôrode do hniezda záchrany a položíš tam detičky?
neodcudzujem ťa, keď chceš spraviť to čo chceš spraviť, ale si myslím že je to prvotný šok a šok že dvojičky. nechaj si to uležať v hlave alebo urob to čo považuješ za podstatné pre seba a svoju rodinu.
tu nečakaj pomoc a ani pochopenie, lebo tu je veľa mamičiek čo chce detičky a nemajú, nemôžu mať a za toto tvoje rozhodnutie ťa budú odsudzovať.
a ešte po prvotnom šoku si uvedomíš a aj tvoj manžel že detičky zvládnete aj tri! držím palce, každé tvoje rozhodnutie je ale akceptovateľné, akékoľvek bude!
ja ťa neocudzujem za tvoje rozhodnutie!
- a prosím kočky nepíšte mi že som za prerušenie tehotenstva, že ju v tom podporujem a podobne!
- akceptujte názor každého a aj rozhodnutie každého

ginger_fox
22. apr 2013

@holly30 nemyslim si, ze Ti sem nejaka zena napise a dobrovolne sa pred miestnymi alfami prizna, ze bola na interupcii a ako to zvladla. Čakaj skôr IP. Ja osobne poznam par zien, co boli na interupcii a ani po 20 rokoch s tym neboli vyrovnane 😒

pragmaticka
22. apr 2013

nerob to!!!! predstav si ze tvoji rodicia by si pri tebe povedali to iste!! Nebude nam to vychadzat!! ved mate preboha iba jedno dietatko..nepovedala by som keby si uz mala tri deti doma , ale takto!!!!! Neviem ako ty, ale ja som vyrastala za velmi zlych podmienoch, napriek tomu mam dalsich surodencov a som rada ze sme to zvladli ako sme to zvladli. Nikdy som sice nemala znackove veci v skole a spoluziaci sa mi velakrat smiali ze chodim v roztrhanych topankach , ale poviem ti som tu!!! Rodicov a surodencov milujem nadovsetko a este k tomu , ta situacia v kt. som zila ma tlacila dopredu, mat sa lepsie ako som sa mala v detstve..mam VS (ako aj moji surodenci, sice sme si ju museli hradit sami, ale zvladli sme to!) a mam sa viac ako dobre!!Vlastny dom, auto kariera a vsetko som to dosiahla sama!!! Uricte mojej ctiziadosti vdacim aj za nelahku situaciu aku som mala ked som bola dieta. Velakrat som totiz napr. nesla do skoly, bo som sa hanbila, lebo som nemala zaplateny nejaky smiestny poplatok v skole a matka mi sama napisala ospravedlnenku lebo mi proste nemala z coho dat...!!! V takej situacii som zila. Ale dost bolo o mne. Prosim ta nerob to...znicis si tym zivot, pretoze ked sa uz teraz takto trapis, neviem si predstavit co bude po potrate..skoncis na praskoch!!!! Deti je radost, cim viac ich mas, tym vacsia!! A zivot sa s nami vie velakrat nepekne zahrat, tak daj pozor, aby ked ty zoberies zivot dvojickam, aby niekto vyssi ti to nevratil a nezobral ti jedine dieta ktore ti zostane! Verim totiz ze v zivote sa kazdemu vsetko zle vrati, otazne je len v akej podobe...nerob to!

marika6
22. apr 2013

prosím nerob to, narodia sa ti dve krásne bábätká.

vvia
22. apr 2013

jej dostali sme sa na bok 🙂! po celom vikende

holly31
22. apr 2013

@pragmaticka
@lalinko2010
@ginger_fox
@baryana
@marissenka
@katkanova
@silviami
@lilitela prepacte baby ale som taka rozhodena. vytvorila som tento nick a zabudla heslo a admin ho zablokoval. Nedokazem vynosit deti, mat ich v brusku, citit pohyby porodit ich a potom sa ich vzdat. Mam krasnu dceru a je to najkrajsi dar co som v zivote dostala. milujem ju a toto rozhodnutie by ma zabilo. Mozno si myslite ze som sebec ale nemozem prezit zivot s tym ze mam niekde deti, ci sa dostali do dobrych ruk. S pocitom ze sa raz budu pytat preco sa ich mama vzdala a ci su vobec stastne .... to fakt nedokazem ....

katkanova
22. apr 2013

chapem co pises, je skoda ze na slovensku nefunguju otvorene adopcie kedy rodic moze vidiet a spoznat bud. rodicov deticiek co vynosil, nech sa rozhodnes akokolvek, prajem vela sil ;)

mia551
22. apr 2013
sorciera24
22. apr 2013

@holly31 zvladnes to, co zeny, kt. rodili pocas vojny.....vzdy by som si predstavila ich....su tam 2 babatka, kt. bije srdiecko.....osud chcel, aby boli 2 a aby si otehotnela...nad tym si nerozmyslala?....ze ked este aj ochrana zlyhala, ta priroda sakra chce, aby si ich mala.....si matka, mas dietatko, videla si ho na ultrazvuku, ekd malo par tyzdnov, bilo mu srdiecko, malo uz nozky a rucky...a teraz su tam presne take 2!.....velmi rozmyslaj, lebo vratit spat zivot sa neda a nepoznam, zenu, kt. by sa uplne vyrovnala s interupciou.....myslim, ze vzdy je vychodiko, len musis pozitivne mysliet, nie negativne!....vela sil prajem, nech sa rozhodnes akokolvek..... 😔

holly31
22. apr 2013

@mia551 poznam to. no ked sa clovek dostane do tej situacie je to ine..

silviami
22. apr 2013

@holly31 dáš im šancu byť šťastné, myslíš, že interupcia je väčšie "šťastie", dnes je kopa detí adoptovaných alebo žijú v chudobných podmienkach a sú šťastné, ale na to musia žiť

fra
22. apr 2013

@holly31 stale si myslím, že by ste to finančne nakoniec nejako zvládli... kde je napísané, že tvoj muž nedostane za rok- dva skutočne dobre ohodnotenú prácu? alebo ty? alebo možeš začať podnikať a može sa ti začať dariť... nikdy nevieš, čo ti život prinesie, bud optimista ... stále si myslím, že ak niekto "zhora" dostane deti, tak to tak má byť a bude o ne nejako postarané...a čo ak sa vam naozaj bude finančne dobre dariť, niekedy v buducnosti sa rozhodnete že budete chcieť mať druhe dieťa a nepojde to? ako čítam, si naozaj citlivá bytosť a s interupciou sa asi veľmi ťažko vyrovnáš, ak vobec niekedy ...
skus sa ozvať sem ... počuvala som raz v radiu, hovorili že prvym impulzom na založenie poradne bolo ked nejaká pani na dochodku hovorila zakladateľke poradne, že stále strašne lutuje potrat ktorý mala pred 40 rokmi...
http://www.alexisporadna.sk/

zuzana315
22. apr 2013

...mohla by som sa opytat, ako sa stavia k tejto situacii tvoj manzel?

saranata
22. apr 2013

rozhodnutie je na tebe, su len dve moznosti ....tu jednu budeš do konca svojho zivota lutovat 😒

ywet72
22. apr 2013

ľahko sa hovorí daj na adopciu! alebo hniezda - viete si to vôbec predstaviť???? máte dve deti v bruchu RODINU LUDI SUSEDOV PRIATELOV ZNAMYCH a po 9 mesiacov sa budu pýtat!! odsudzovať ohovárať a pod.

bud preč alebo nechať - žiť s pocitom viny do konca života že dve zomreli vašou vinou alebo sa mordovať s 3 deťmi, ľahko sa radí, ťažko sa žije - len ty sa musís rozhodnuť, ja si tiež neviem predstaviť 3 malé deti živiť starať sa šaiť + domácnosť, ťažko sa dnes chová jedno dieťa nie 3 :(

držím palce a prajem veľa síl ...

meryenes
22. apr 2013

@holly30 môj prvý príspevok bol veľmi prchký, napísala som čo ma prvé napadlo. Teraz sa mi to uležalo v hlave. Podľa tvojho príspevku si myslím, že s manželom sa o všetkom otvorene rozprávate, myslím si, že ti je veľkou oporou, bude určite skvelým otcom. Malé sa ti narodia až o osem mesiacov, je to dlhý čas na to, pripraviť sa na to, dokúpiť nejaké veci, určite máš základnú výbavičku po staršej dcérke. Deti nepotrebujú drahé veci, potrebujú vašu lásku a objatie. Vo svojom okolí určite nájdeš nejakú kamarátku, ktorá ti vypomôže, prípadne nejakú brigádničku, čo by pomáhala s vychádzkami, kúpaním a pod. Verím, že si silná žena a zvládneš to, tvoje deti ti budú odmenou.

olejka
22. apr 2013

Asi ma tu ukamenujete, ale ano som veriaca a na nabozenstve nam vraveli ze potrat je hriech...

nevraveli ale ze nezabijes je az piate...prve je ,,ja som Pan. Boh Tvoj..."teda skor je to odstupnovane tak ze chodit k vestici alebo verit horoskopom...vediac ze ide o porusenie prveho prikazania je prvy velky hriech potrat je ,,az"piaty velky hriech...

ale mam na to svoj sebecky nazor ze potrat je nieco co znici cloveku zivot a psychicke zdravie...poznam take zeny...ale kto z nas je bez hriechu nech prvy hodi kamen a kto nema problem nech poukazuje na to ze ten druhy ma...

Ak posudzujeme tie co boli na potrat ,aky je v tom rozdiel branit sa pocatiu antikoncepciou,
zadrzte prosim s tymi kamenmi...hak je takisto abortivna...je to len o ,,stasti" u koho sa ,, podari" predist pocatiu...vela ludi nevie ze pri uzivaniu hak k pocatiu dochadza...ale ide o zamlknuty potrat...je v tom rozdiel ????niekolko hodinovy zivot a devatmesacny? ja myslim ze nie..

,,,,Mechanizmy pôsobenia hormonálnej antikoncepcie
Hormonálna antikoncepcia pôsobí na niekoľkých stupňoch, vo veľkej väčšine na štyroch, z toho dva sú potenciálne abortívne:

Primárny účinok je v zabránení dozretia a uvoľnenia oplodneniaschopného vajíčka - ovulácie – tento účinok je neabortívny
Sekundárne - zahusťuje hlien produkovaný krčkom maternice. Tým sa do dutiny nedostanú spermie, ktoré by mohli oplodniť vajíčko – rovnako je neabortívny.
- zabraňuje dozretiu maternicovej výstelky (endometria), teda prostredia, kde by sa prípadne mohla zahniezdiť blastocysta, ktorá by vznikla spojením vajíčka a spermie. Výstelka maternice nie je pripravená vyživovať ju, preto by odumrela. Účinok je už abortívny.
- pôsobí na vajíčkovod. Ten sa za normálnych okolností správa ako svalová trubica a vykonáva podobný pohyb ako črevné peristaltické pohyby. Antikoncepcia ovplyvňuje jeho pohyblivosť a funkciu slizničných žliaz.
""

asi som uz zasla pridaleko..ospravedlnujem sa, ale zlo je len zlo..velke ci male...nie je v tom ziaden..rozdiel. 😒

na odlahcenie asi pribeh
Citat z blogu Janana1612
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janana1612/?...

Istá zúfalá žena prišla ku gynekológovi a povedala: Doktor, musíte mi pomôcť, mám problém: môj syn nemá ešte ani rok a už som znovu tehotná. Nechcem ďalšie dieťa v takom krátkom čase, možno neskôr... teraz očakávam vašu pomoc, chcem prerušiť tehotenstvo. Doktor po dlhšom tichu odpovie: Myslím, že som našiel spôsob, ako vyriešiť problém menej nebezpečným spôsobom... Žena, mysliac si,... že doktor prijal jej žiadosť, sa usmeje. Doktor pokračuje: Takže milá pani, aby sme vyriešili problém a nezostali ste s dvomi malými deťmi v takom krátkom časovom rozhraní, zabijeme toto, ktoré držíte práve na rukách. Tak si budete môcť deväť mesiacov oddýchnuť, kým sa narodí ďalšie. Ak máme zabíjať, neexistuje rozdiel medzi týmto dieťaťom a tým druhým a dokonca obetovať toto dieťa na vašich rukách prinesie menej rizík pre vás. Žena odpovie ešte zúfalejšie: Nieeee, zabiť dieťa je zločin! A doktor odpovie: Presne to isté si myslím aj ja, ale vy ste boli taká rozhodnutá, že vám mám pomôcť... Doktor pochopil, že jeho lekcia vyvolala svoj efekt. Usmial sa a povedal: „Uvidíme sa o týždeň na prvé vyšetrenie a vypočujeme si srdiečko súrodenca...“

holly31
22. apr 2013

@zuzana315
@fra
no to je jeden z problemov. My sme vzdy chceli iba jedno dieta. Ja som sice dufala ze mozno neskor, ale takto sme sa s mm dohodli. On ich nechce vobec. Kedze nieje ten co ich nosi tak sa s tym vyrovnal lahko, povedala by som ze si vydychol ked sme sa dohodli na intterupcii. Tazko znasa prebdene noci s malou a v podstate aj starostlivost je na mne. Nase manzelstvo by to nezvladlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre