Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

tilly
24. apr 2013

@irriss ja tam vidim ten prispevok...

irriss
24. apr 2013

@krasneleto To neni pravda...protoze se pak tito CASEM ztraceni lide ve spolecnosti chovaji k "nam " podle sveho naruseneho svedomi a vetsinou ublizuji..jsou zoufali..protoze se se svymi kroky nedokazi vyrovnat a podrazeji kroky ostatnim ☹

irriss
24. apr 2013

@tilly 😉 Jestli myslis ten v 11.01..to je 2.pokus 😉

irriss
24. apr 2013

@krasneleto

Sakra, vzdyt mne znas nekolik let uz..vsak vis, ze neplivu ☹
Ja jen upozornuju na to,ze nektere zdanlive jasne rozhodnuti prehodnotime vekem.. 😉

krasneleto
24. apr 2013

@irriss ale prdko... nebud vztahovacna.. .pisala som to vseobecne ale dalasom tam vas lebo ste posledne reagovali :D

awamys
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tilly
24. apr 2013

tiez mam nazor nikdy nehovor nikdy, nevies, kedy sa dostanes do podobnej situacie, nie som za UPT, neviem, ci by som to dokazala, poznam zeny, ktore boli v podobnych situaciach a zvladli to, maju teraz deti, nemaju to lahke, ale zvladaju to...

irriss
24. apr 2013

@krasneleto 😝
Muj postoj ZNAS velmi dobre.. 😉
Prdka jsi ty.. 😀 😉

irriss
24. apr 2013

@tilly
Velmi zalezi na Lasce a Nenavisti..co prevlada v dany moment..
ALE pokud strach z budoucnosti=chybne rozhodnuti pro UPT 😉

p.s. V kazdem pripade, rozhodnuti MUSI prijit z nasi "bolesti, z naseho srdce"..ne z ust nekoho jineho☹)

ginger_fox
24. apr 2013

@irriss nehnevaj sa, ale podla mna v dany moment rozhodnutia nema prevladat ani laska, ani nenavist, lebo su to prasproste emocie. Prevladnut ma rozum, rozum nad emociami akehokolvek druhu.

verbati
24. apr 2013

video skopírované od @vikuska2012

https://www.youtube.com/watch?v=iTruZz8StWE


toto chces urobit.......???????????

irriss
24. apr 2013

@ginger_fox
URCITE MAS PRAVDU..ALe jako rozumna a zrala zena... 😉
Nechci zachazet do extremu..ale muj prispevek se vztahoval hlavne emoci..veku "nactiletych ci nevyzralych" a mozneho otehotneni,kterym je puvod - prvni nezrala laska nebo znasilneni.. 😉

Prave to zamysleni "nad budoucnosti" = Rozum...kdy ne vzdy (ne)vyhrava ten (ne)zdravy pohled - rozum 😉

katrinka8
24. apr 2013

@ginger_fox - ja len jednu vec, preco by pri rozhodovani o tom, ci niekoho mam nechat zit alebo umriet nemala moje rozhodnutie ovplyvnovat laska? Tym viac, ked ide o vlastne dieta/deti? Ved to je to najdolezitejsie, co mozem tomu druhemu dat. Mam potlacat lasku k dietatu (cloveku), aby som mu dokazala vziat zivot? Prave pri takomto rozhodnuti by mala byt ta laska na prvom mieste... aspon podla mna. Uz tu boli taki, co rozhodovali o zivotoch milionov ludi bez lasky a bez citov, a ako to skoncilo? Je to mozno extremne prirovnanie, ale ked nezacne kazdy sam v sebe, tak do takeho extremu mozme znovu ako spolocnost upadnut.

irriss
24. apr 2013

@ginger_fox
V urcitem veku si nedokazeme predstavit Zivot BEZ Lasky...nedokazeme opustit Muzskou Lasku a uprednostnit DITE=VECNOU LASKU

CASEM a VEKEM je totiz dost mozne,ze PODEKUJES i TOMU NEJVETSIMU HAJZLOVI za moznost byt matkou

bez muze se da zit...je nekolik alternativ..horsi je, kdyz je muz vsim..a dite ocaskem..bud v kazdodennich myslenkach nebo svedomi..

protoze partneri " v srdci" prichazeji a odchazeji..deti v SRDCI zustavaji 😎

sashabb
24. apr 2013

@verbati ako sorry toto už je chore! čítala si dobre? ANO IDE TO UROBIŤ! je to jej rozhodnutie, NIE vaše. NEPÝTA sa či to má urobiť alebo nemá. Pýta sa ako sa s tym vyrovnali tie, ktoré interupciu podstúpili. 🙄
Normálne mám pocit, že ste tu niektoré pribrzdené. 🙄 🙄 🙄

Zaujímavé je, že ako su admini rýchli pri pozastavovaní fotiek a inych blbostí, nechajú bežať diskusie kde bola dávno pradávno žiadosť o jej zamknutie alebo vymazanie. 🤐
@martinjasen

ginger_fox
24. apr 2013

@irriss v tom mas urcite pravdu, statistiky su vsak take a uz to niekto v tejto teme napisal, ze na UPT chodia v drvivej vacsine zeny, matky po 30ke majuce 2-3 deti. Dvojtvarost tych zien najdes aj tu na fore, kde nejaka zena ziada o radu, ze si nasla milenca a caka dieta a nevie, ci je dieta manzela alebo milenca, tak zeny na MK radia asi toto: Ja som proti UPT, ale Ty chod na UPT a tak zachran manzelstvo. Som si ista, ze polovica tych, ktore tu do @holly31 bili koli jej rozhodnutiu by jej radilo ist na UPT keby to dieta cakala v manzelstve a mala by milenca a nevedela by koho to dieta je.
Mimochodom, co ja poznam zeny, ktore boli na UPT a neboli to ziadne nastrocne dievciny, boli to zeny majuce uz dieta, prip. zeny po 30ke, ktore toto rozhodnutie urobili pod vplyvom partnera jeho apelovanim na racionalnost rozhodnutia. Tieto to rozhodnutie olutovali.

ginger_fox
24. apr 2013

@katrinka8 vo svojom racionalnom rozhodnuti by si si mala vediet uvedomit potrebu lasky vo svojom zivote

katrinka8
24. apr 2013

Otazka znela, ako sa vyrovnat s interupciou... No, ale preco sa treba vyrovnavat s rozhodnutim, ktore povazujem za spravne? Ak sa autorka diskusie rozhodla, ze toto je jedine spravne riesenie, tak by mala byt azda o tom vnutorne presvedcena a ked je o tom vnutorne presvedcena, tak sa s nim vyrovnat netreba. Vyrovnat sa s vlastnym rohodnutim musime vtedy, ked ho nepovazujeme za spravne. Ci? Preto si myslim, ze v tomto jej tu nikto nepomoze, bohuzial. Nepozname ju, jej povahu, pocity, rozpolozenie, nevieme, co bude o rok, o dva... nevieme, ako to bude prezivat, to nevie ani ona. Mozno to spracuje hned, mozno sa jej to objavi o par rokov, mozno to nespracuje nikdy. To nevie nikto z nas, bohuzial. Ale kedze tu napisala, mame dojem, ze ju to trapi. Mozno nasla iny pohlad na celu vec a moze svoje rozhodnutie este zmenit. Je to len na nej. Ale podla mna by ziadne rozhodnutia nemal sprevadzat strach. Ked nas ovlada strach, nemame cistu mysel. Strach treba pomenovat, povedat, coho sa bojim a preco. A da sa s tym nieco robit 😉 Vzdy je aj ina moznost.

katrinka8
24. apr 2013

@ginger_fox - ano, ale sam zivot, su rozhodnutia 😉 A tie je dobre robit s laskou - nezistnou a nesebaklamnou, alebo ako to pomenovat. A to je, bohuzial, tazke. Prave kvoli tomu strachu.

cecil36
24. apr 2013

este furt? neuveritelne 😀

nalla
24. apr 2013

@cecil36 🙂 rozhodne...tou charizmou... lebo ja odsudzujem každého a za všetko...ja som ten typ 🙂

vieš ako to skôr vidím ja? obklopujem sa pravdepodobne podobnými ľuďmi ako som ja sama - strážim si svoje súkromie a nerozťahujem po kamarátkach kade tade. ale neočakávam, že ma tu - na tomto fóre - kde ženy prepierajú medzi sebou všetko - niekto pochopí 😀

1katkas
24. apr 2013

@nalla ahoj..napisem len tebe k ostatnemu sa nevyjadrim.. pises o sukromi..ani ja nehovorim o svojom sukromi kamaratkam..naco? ked sa sem tam nahnevam na muza tak to mam hned vyklebetit ostatnym? nie.. takze v tomto ta chapem🙂

nalla
24. apr 2013

@1katkas podľa vzoru tohto fóra, by si to mala minimálne oznámiť tu formou statusu 😀

katrinka8
24. apr 2013

@nalla - tiez si myslim, ze toto je jedna z veci, ktore si vacsina zien nechava sama pre seba. Jedna vec je, ze niekto hovori, ze je to OK, ale jeho skutocne pocity mozu byt uplne ine, taktiez sa moze vedome alebo nevedome tieto negativne pocity snazit potlacat. Z roznych dovodov. Iste, su typy, ktore nemaju problem (jednu taku som videla, ked som po MA lezala v nemocke, ale to nepovazujem ani za zenu, to bolo podla mna nejake monstrum - nechcem to rozoberat, ale keby ste ju poculi prehovorit, tak to by zrejme pokojne nezvladli ani pevnejsie povahy) taketo veci rozoberat. Ale osobne si myslim, ze takato udalost moze zenu poznamenat aj na urovni podvedomia - mozno ani netusi, ze nejaky jej problem - psychicky, vztahovy a pod. suvisi prave s interupciou. Navonok moze vsetko vyzerat OK, ale v skutocnosti to moze byt velky problem.

macamac
24. apr 2013

@verbati áno, toto chce urobiť 😔

jaj,od začiatku ma pália prsty...nenapíšem...nenapíšem....ale musím 😒

neporadím zakladateľke, nepotrebuje to, rozhodla ........

len ma dvíha zo stoličky označenie niektorých diskutujúcich za " moralistky"

tak kurňa, čo je slovo morálka už načisto vyradené zo slovníka??? je to niečo hanlivé??? smiešne? trápne? zastaralé???
to akože v tomto chorom svete, totálne chorom, začíname drukovať hrôzam???
nie vražda? nie zabitie? tak potom ako si to zaobalíme, aby sme akože robili správnu vec? likvidácia? lepšie zneje???
rešpektujme sa teda...ak niekto neuznáva termín "zhluk buniek", tak to tak je
video ukazuje 12 týždeň...ja som teda nevidela zhluk buniek...... videla som "likvidáciu" v priamom prenose

som naštvaná....moc....veľmi......zábery na potratené kusy detí mi pripomenuli hrôzu, ktorú som zažila teraz v sobotu v Osvienčime.....veľkú tragédiu ľudstva....namiesto kusov potratených telíčok som videla tisícky kusov topánok....vlasov....hrebeňov......
a paradox - v ten deň mal Hitler narodeniny...akurát teraz v sobotu....nebývam extrémne vyhrotená, ale tá úzkosť, čo som tam prežívala, bola hrozná....

čudovali sme sa-ako je to možné, že jeden "človek", podľa mňa psychický mrzák, dokázal zmanipulovať masy ľudí a robiť toto??

a ako vidím, každá doba má vymývačov mozgov...
áno, niekto nám tu natrepal do tých našich blbých hláv, že máme PRÁVO rozhodovať o živote druhého človeka ( nič nové v dejinách - aj Hitler si to myslel...len neviem, prečo ho teda "nemoralisti" nenávidia- myšlienku mal fajn, nie? a zabíjal CUDZÍCH!!!)
a my tomu radi veríme...akí sme len dôležití....rozhodujeme vraj o "sebe, svojom tele" 😖
ako krásne to zneje....
ale ja som nevidela na tom videu rozmlátené telo tej ženy....ale nevinného dieťaťa!!!

verme si tomu, zaobaľujme si to ako chceme

ale pravda je len jedna
máme vymyté mozgy...riadne...a inteligentne...legálne....aj zákon je na našej strane...aj mamičky sú na strane matiek....len "likviduj" SVOJU krv.....
nech....extrém...ale teda ako o čo bol Hitler horší??? on bol kus "lepší"...nevraždil svoje deti...pardon...nelikvidoval...

hanbím sa za dejiny.....
hanbím sa za dnešok.....

a ospravedlňujem sa za ostrý príspevok...

som zranená zážitkom brutality Osvienčimu a iných vyhladzovaní ľudstva......
som zranená, že žijem v čase, kedy sa vyhladzujú rodiny s podporou zákona a ľudí okolo....

tragédia neskončila...pokračuje....sofistikovanejšie 😔

ivanka.7
24. apr 2013

@ginger_fox laska nie je emocia, zamilovanost je emocia - ale to sem nepatri, len mi to nedalo

K teme - radu pre autorku nemam, pretoze ja by som sa s tym nevedela vyrovnat.

veriiii
25. apr 2013

@holly30 a nad adopciu ste nerozmyslali?tak sa skor vyrovnas so svoji svedomim..ked budes vediet, ze deti maju rodinu,ktora ich chcela..viem,ze je tazke byt tehotna s malym dietatom,ale..

veriiii
25. apr 2013

@holly30 a este nieco, ved si na materskej, do prace nemusis,veci na babatka sa daju kupit aj tu na MK lacne, nema vam kto pomoct ani s mlieckami a tak?☹

nikoletka_h
25. apr 2013

@holly30 prosiiiim nerob to ☹ slzy sa mi tisnu do oci ked citam ze si ide niekto dobrovolne zabit dieta...nieto este dve! .len to nerob lebo to raz olutujes...vzdy je ina cesta...vzdy!!!prajem vela stastia a spravne rozhodnutie! Dufam ze sa rozhodnes deticky vynosit 🙂

katy31
25. apr 2013

@verbati tak toto ne!!! ukazovať niečo takéto žene, ktorá zvažuje UPT je ako keby si ju tam rovno nakopla ty sama... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre