Ako spoznáte že dieťatko kope?

meli65
7. dec 2006

Ahojte tehulky!

Som v 20.tyzdni a som zufala. Ja vobec neviem ake to ma byt, ked sa babo pohybuje, ked kope. Kazdy mi hovori, ze to urcite rozpoznam od bezneho pichania a tak. Ale ja neviem na co mam cakat. Neviem, ci to, co som v nedelu troska citila, ci to boli pohyby, alebo co ☹ A kde to kope...

meli65
autor
14. dec 2006

tak by to s tym terminom porodu malo klapnut, ale nechajme sa prekvapit 😉

quetka
15. dec 2006

ja som sa tiez nevedela dockat prvych pohybov, no teraz sa neviem dockat kedy konecne prestane kopat. neviem ci aj niektora z vas ma take extra pohyby ako ja, ale niekedy v noci nemozem spat inac ako na chrbte, akonahle sa otocim na bok hned sa zobudim na kopance, niekedy je to az bolestive ;/. Robi to niekedt aj pocas dna, dokonca som prestala pit aj kavu ci to neni z toho.Uz som s tych chcela ist aj na pohotovost, ale prislo mi blbe ze dojdem v noci s tym, ze mam hyperaktivne dieta. Ked som to zase spominala svojmu lekarovi, vravel, ze ako prvorodicka neviem posudit ci je to normalne alebo su tie pohyby silnejsie. Musim asi len vydrzat 😕

vavka33
15. dec 2006

Quetka,aj mam priserne pohyby babatka,presne ma tak strasne kope,ked lezim na boku,ze je to az neprijemne.A urcite su tie pohyby silnejsie,ved tie babatka su uz velke,a je im tam tesno,tak sa natahuju,vystieraju,buchocu vsade okolo nas.
Pohyby su mile tak okolo 25tt,potom je to uz len horsie a teraz ku koncu fakt asi vacsina caka,kedy sa to vsetko skonci.Musime len vydrzat,tak ty ako prvorodicka ako aj ja druhorodicka a vlastne vsetky tehulky.
A ved uz to mame za par... 😀 😀

andrea.m
15. dec 2006

quetka vitaj v klube detičky s termínom 21.januára sú asi hyperaktívne,ale snad to ešte pár dni vydržíme

meli65
autor
18. dec 2006

ahojky...som vela citala, ze tie silne a bolestive pohyby su normalne. ale ku koncu by sa to malo zredukovat aj intenzitou ale aj castostou. jedine, co vam (a neskor aj mne) ostava, je naozaj iba vydrzat. poviem vam, od kazdej maminky som pocula, ze ku koncu chceli iba jedine: aby to uz bolo na svete 🙂a citala som, ze na chrbte by sa neskor nemalo spavat, ze to neprospieva babätku.

ikuska26
18. dec 2006

ajojte tehulky, tak tak tie pohyby to je sila, je to nieco neuveritelne, krasne, niekedy to aj boli, ked sa malicky trafi do rebra alebo do slabin, no aj tak je to zazrak, ze sa nieco vyvija v nas, ...aj ked teraz ku koncu, citim kazdy pohyb, a som nemotorna, brusko tvrdne, klby bola, obavy z porodu zacinaju prichadzat, ale ked sa ten maly pohne, viem, teda myslim, ze je v poriadku :D

deninka14
21. dec 2006

je to nadherny pocit, ked je to po prvy krat...potom cakate kedy kopne zas, date vediet vsetkym "aha koplo" a potom pridete do 8-9 mesiaca a uz len fucite a vravite si "uz nekop, uloz sa nejako" 🙂

lblb
24. dec 2006

ahojte tehulky.ked to tu tak citam,vacsina tehuliek ma pohyby okolo alebo, az po 20.tt. ja citim pohyby od zaciatku tohto tyzdna,teraz som v 18.tt a zda sa mi to neuveritelne skoro ale uz sa da aj vidiet ako sa mi dviha brusko ked ma drobcek kopne.
bolo to citit uz aj v 17.tt ale nebola som si ista,ci su to uz prve pohyby ale pod dlanou som o pocitila az teraz v 18.tt. viete mi poradit,ktory tyzden s prvymi pohybmi mam doktorovi zadat?je dolezite povedat mu presny datum?

tonicka
24. dec 2006

vzľadom na to že si prvorodička, bude počítať asi až s 18tt. Nie je to až také dôležité, jedine ak máš nejakú veľkú odchýlku od termínu. Prípadne sa s ním o tom porozprávaj 😵

jess
25. dec 2006

Já jsem první pohyb cítila uprostřed 16.ttBylo to jakoby mi tam proběhla vlna,šlo to krásně cítit i pod dlaní a o týden později mi chytal pohyby dlaní manžel 😀. Kopala strašně intenzivně velmi brzy a protože jsem celé těhotenství strávila zvracením a měla jsem zakrnutou dělohu,prostě žádný med 😀 ,tak jsem vždy ležela na zádech a sledovaly jsme co tam vyvádí. Kopala nejvíc po deváté večer a šla krásně rozeznat nožička či ručička.Nikdy bych nevěřila že to tak je,dokud jsem to nezažila.Jo a je fakt,že jak se mimi naučí v bříšku,je to v něm. Včera měla 2.roky a dodnes jakmile odbude osmá až devátá večer,šíleně oživne a lítá a ječí a o nějakém spaní si můžu nechat zdát.A odnaučit ji to nejde,je to v ní.To bude až na ni přijde puberta 😀

destiny
2. jan 2007

Kamarádka mi taky pohyby popisovala jako "bublinky", ale já jsem to měla úplně jiný. Jako tady některý holky píšou, takový ťukání. Jako když si bříškem prstu jemně ťuknete do ruky (např.). Jinak říká se, že když má žena placentu na přední straně, tak pohyby cítí později. Já to tak mám a přesto jsem pohyby cítila hodně brzy (myslím si, že mám citlivější dělohu). Zato tatínek necítil nic a navíc, kykoliv položil ruku na bříško, tak byl klid. To je prý normální, že to miminka uklidňuje, takže kdykoliv jsem nemohla v noci spát, tak jsem ho vzbudila a musel mi hladit bříško. A to teprve v noci cítil, jak to řádí! Teď už se miminko spíš jenom tak protahuje, už tam nemá moc místa na blbinky... 🙂

susik77
27. feb 2007

Ja som zacala v 16.tyzdni citit take mravencenie- v 16.tt bolo dlhsie, v 17.tt. kratsie a castejsie a teraz v 18.tt je uz dost caste... a dost to stekli... 🙂 Mali ste tiez podobne pocity?

karotky
28. feb 2007

Nám začaly pohyby kolem 19.týdne,ale kdyby mě na to doktor(při UTZ)neupozornil,nevěnovala bych tomu pozornost.Ze začátku to byly jen takové(jakoby)nervové záškuby v podbříšku a ted se mi v břiše odehrává fotbalový zápas.Kolikrát jsou ty kopance tak intenzivní,až mě praská v břiše a děsím se úniku plodové vody. 😀

pessy1
28. feb 2007

Pajo, já jsem ve 23. týdnu a mimi cítím pořád!Občas si říkám, jestli je všechno v pořádku, jestli má dostatek vzduchu, ale mě snad problém s pup.šnůrou nehrozí, je ještě malinkej.Neboj.

escada17
30. mar 2007

baby, ja som s prvou dcerkou citila pohyby v 19 tt a teraz v 16 tt, je to to najkrajsie na svete 😉 druhykrat uz zena presne vie,co si ma vsimat a najma kde

maca793
30. mar 2007

ja som pohyby pri dvojičkách cítila v 4 mesiaci ako také malé šteklenie v brušku a pri druhom tehu som cítila pohyby tiež začiatkom 4 mesiaca. bolo to úžastné. keď žena číti, ako kope, čká jeho malé stvorenie, tak je šťastná.
ja by som to zažívala hoci aj každý deň keby to bolo možné. 😉
ten pocit sa nedá ani popísať. je to zážitok na cleý život. 😵

escada17
30. mar 2007

maca-presne...je to uz ine, ked babatko kope. Ja som si doteraz pripadala iba pribrata a tehotna jedine pocas ultrazvuku a pocuvani srdiecka. Teraz ma to naplna stastim a takym vnutornym uspokojenim, neda sa to opisat. Akoby to babatko bolo zrazu omnoho realnejsie

maca793
30. mar 2007

keď som deti videl aprvý krát na sone, tak som si pomyslela, že to niečo mám v bruchu? vypadalo to na prvý pohľad strašne ale už vtedy som sa nemohla dočkať najbližšieho sona kedy uvidím deti ako podrástli a ako sa im darí.
pri dvojičkách som absolvovala sono každé 2 týždne, pred pôrodom každý týždeň a pri malej len podľa tabuliek.

escada17
30. mar 2007

maca, ja s malou len jedno, plus jedno klbu, ci nemam krvne zrazeniny, a nakuk na babo, ale to neratam...teraz som mala dve uz a tretie krcka maternice, to ale tiez neratam...najradsej by som mala stale😉

maca793
30. mar 2007

to ti verím, ja som sa tiež nevedela dočkať sona a tak som si raz vymyslela, že ma bolí tu a tam a doktor mi spravil sono. raz som mu povedala, že chcem konečne vedieť pohlavie dieťatka "nimo ordinačných hodín sona plánu", tak mi to spravil. a vtedy mi povedal, že to bude dievka ako hrom.

escada17
30. mar 2007

maca, tak teda Karolinka je prekrasna ! Teraz som prebehla treti album...pocujem Sofi sa mrvit, tak neviem, ci nepojdem o chvilu...

maca793
30. mar 2007

díky je po ockovi, máme tu aj druhýalbum s názvom Karolínka4,Karolínka5. škoda, že sa na jedno meno dajú urobiť len 3 albumy. tak ja idem už hajať, ráno ma čaká robota. dobrú 🙂 😲 noc.

escada17
30. mar 2007

dobru noc aj tebe...ja ako teraz ssedim, velmi male citim, to je take prekrasne. Ked som mala nevolnosti, tak som vravela, ze dve a dost a teraz mam pohyby, este som v tehu a uz na dalsie myslim 😉

lyli
4. apr 2007

Ahojte baby, ja som v 34. týždni a malý začal kopkať okolo 21. týždňa a týmto som prestala vracať, lebo dovtedy to bola hrôza. Mám kámošku tá je v 28. týždni a bábo ju vôbec nekope a je v poriadku!!!Nebojte!!!

macanet
4. apr 2007

Já začala cítit pohyby kolem 18tt, teď to jsou rány, naštěstí dnes je trochu klid.Říkám naštěstí jen proto , že jsem předevčírem skoro nespala, jen 3 hodiny v kuse.Ráno začala nanovo a jela celý den, večer jsem lezla do postele a nějak to na mě padlo a normálně jsem bulela jak malej smrad, že se chci konečně vyspat.Manžel na mě koukal, co se děje, zkrátka hormony asi pracujou 😅

pucik
5. apr 2007

Je to hrozně zvláštní pocit, čověk si myslí, že to není snad ani možný, jak tam to mimčov, kope, hopsá a nevím co tam ještě dělá, ale někdy to jsou hrozný žďuchy.Já jsem první pohyby cítila tak 21/22 týden a byla jsem moc překvapená, jak je to hodně cítit. Jen tatínek ještě pořád nic necítí, tak mu říkám, vždyť to není možný, takový rány a ty nic.Najednu stranu říkám miminku, to už by stačilo ne? I když ne, že by si z toho něco dělalo, ale na druhouu stranu jsem ráda, že ho cítím, protože vím, že je vpořádku to naše mlé stašidlo, straší nejdradši večer a teď začíná i pořádně v noci. 🙂

trish22
5. apr 2007

Ja som začala cítiť pohyby v 18tt. a už vtedy boli dosť silné. No verím tomu, že u mňa to nebolo v polovici...lebo by som musela veľmi skoro porodiť, no a to by som nechcela...Je to super cítiť malého ako sa šantí v brušku. a najlepšie na tom je, že ak cítim, že sa hýbe, tak viem že je o.k.

matka131
27. máj 2007

meli65 ahoj ani ja som este necitila pohyby a doktor mi povedal ze to pride 20tyzdni citim sem tam iba take pichanie ale nic ine

matka131
27. máj 2007

matka131 ja som 20 tyzdni a este som nic necitila ale vecer si davam ruku na brusko a stale nic je to normalne poradte

helka1
27. máj 2007

matka neboj, mozno je tvoje miminko otocene a kopka dovnutra, preto nic necitis. Ja som 1 pohyby citila ako by mi mierne "vrela voda" to som nevedela, ze to su pohyby, teraz uz sa vlni brusko o 106 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre