Ako spoznáte že dieťatko kope?

meli65
7. dec 2006

Ahojte tehulky!

Som v 20.tyzdni a som zufala. Ja vobec neviem ake to ma byt, ked sa babo pohybuje, ked kope. Kazdy mi hovori, ze to urcite rozpoznam od bezneho pichania a tak. Ale ja neviem na co mam cakat. Neviem, ci to, co som v nedelu troska citila, ci to boli pohyby, alebo co ☹ A kde to kope...

bybi
27. máj 2007

kocky ja som citila prve pohyby az koncom 22tt. Uz som myslela, ze to nikdy nepride. A potom som konecne zacitila, potom 2 dni nic a od vtedy uz kopka kazdy den 😵 A je to strasne super 😵

A tiez dufam, ze to nebola polovica 😀 😉 😝

domeenika
29. máj 2007

ja som v 16. tt a tiez si davam ruku na brusko ci nic neucitim.. ale zatial teda mam cas ako hovorite.. velmi sa tesim..
je pravda ze prvorodicky citia pohyby neskorsie ako mamicky co uz maju babatka?

biba12
30. máj 2007

Ja som zacitila prve pohyby okolo 19-20 tyzdna. Take minibublinky chodiace po brusku. Zajtra zacnem 24 tyzden a tie bublinky sa zmenili na silnejsie kopance. Nekope cely den, je to nepravidelne. A nie su to zatial take kopance, ktore by ma boleli. Iba sa mi hybe brusko, niekedy tvrdne na urcitej strane/kusku/. To ked tlaci nozickou, hlavickou...

christine
30. máj 2007

ja to zacala citit na konci 18 tt, nejdriv takove drobne jakoby bublinky, presne jak pise biba, tedka uz me obcas kopne tak, ze to i zaboli, ale vetsinou je to spis takove prijemne. Vcera vecer ale vylozene radil, uz jsem chtela spat, ale malej me 2 hodiny zevnitr presvedcoval, ze se jeste spt nebude...no tak se nespalo 😀 Asi si pripravuje mamku na nevyspani 😉

milhaus
30. máj 2007

moja ma od 6.mesiaca riadne teda kopala pod rebrami
babka na zaklade toho sudila že to bude syn lebo jej to robili chlapci

burina111
30. máj 2007

ahojte kočky, tak naše babo je naše prvé a prvé pohyby som cítili v 17 a pol týzdni, tiež som nariekala, že nič, akurát som to večer pri telke hovorila manželovi a v tom, ako keby sa mi hýbali črevá alebo také niečo. no a odvtedy sa to stupňuje, citím ich stále, aj počas dňa, nie len ráno a večer ako to bolo nazačiatku, dokonca mi to aj na bruchu vidieť, také vlnky.... som rada, viem, že malá žije. no a je fakt pravda, že prvorodičky môžu prvé pohyby cítiť až okolo 22 týždňa a neskôr. nevešajte hlavy, príde to ked to vôbec nebudete čakať 😉

lubkaaa
30. máj 2007

máte to niekto také? sú to pohyby? (na stránke 1 v tejto téme som našla jednu žienku, čo to také mala.)
ja cítim, len keď si ľahnem na chrbát položím ruky na bruško a asi 8cm pod pupkom cítim nejaký akoby kop. cítila som asi 3 kopy.. je to ono???? ale ked nemám ruku na bruchu, tak to nejako necítim.. citim to zvnutra ale len ked tam mam aj ruku.. ja si myslím že už je to ono..(som 17+1)

myslíte že je pravda, je je to presne stred tehotenstva? podľa mňa nie.. nechce sa mi tomu veriť..

lyzenka
30. máj 2007

lubkaaa,

ja si myslim, ze to co citis, je ono.....ja som to citila skor tak v podbrusku.....take akoby tri-styri bublinky po sebe....bolo to velmi mile....som si ista ze to bol pohyb babetka...pretoze predtym som nikdy nic take necitila......co by to asi veru mohlo byt....no nie? 🙂 tak lubka, gratulujem k pohybiiikom.... :O)) a tiez to citim zvnutra - ale bez ruky....

putyna
31. máj 2007

lubkaaa
ja si myslim ze je, mozno 2 - 3 dni pred ale kazdu co poznam povedala ze je to stred heh a vychadza mi to aj presne okolo toho datumu co mi povedali doktori sice trochu neskor ale uz sa tesim 😀

lubkaaa
1. jún 2007

jaj, dnes som ho necítila.. ☹ inak oddnes som mgr. , mala som trocha stres, ale dúfam že mu to neublížilo, myslíte že hodinka stresu môže nejako veľmi ublížiť?

lenciatko
5. jún 2007

Hoplky, ja som teraz 19tt a mozem povedat,ze pohyby citim uz fakt dostatocne - je to take krutenie v brusku.
No a kopance citim tiez.Zavse len take slabucke,ale zavse fakt uz dost silne.

putyna
5. jún 2007

heh ja som v 26 tyždni a bola by som najradsej keby sa hybalo stale. lebo ked sa dlho nehybe tak sa o babo bojim.

kyri
5. jún 2007

lubkaa: já to taky cítila někdy v 17/18tt, ale střed těhu to nebyl, rodila jsem 42+0tt 😀
a gratuluju k titulu🙂

megie
6. jún 2007

ja som v 16tt a cítila som už dačo, také tie bublinky uplne dolu v podbrušku (po hrnčeku horúcej čokoladky 😀 ) 2 dni nič a potom par krat take slabulilinké kopančeky - skôr ťuknutia, že klop klop je niekto doma? 😀 😵
Ale myslím, že je to na pohyby dosť skoro...Ale som aj dosť chuda, tak neviem.. 😅 Je možné, aby som to tak skoro cítila?

dianga
6. jún 2007

ja som tiez v 16tt a obcas citim take pichnie v boku alebo dole v podbrusku, ale castejsie necitim nic zvlastne. Len raz sa mi pustila krv z nosa ked sa tak meni pocasie prudko skoro o 20 stupnov, niet asi divu... Dufam ze malinke rastie a tie krce a pichania su iba znakom toho...

andilek
8. jún 2007

Já jsem cítila první pohyby okolo 18 tt, takové jemné škubání a cukání. Když to manžel poprvé viděl, byl z toho úplně hotovej. Začala jsem se smát jak blázen a on se hned rozčiloval, že mimču něco udělám jak se chechtám.

megie
10. júl 2007

No, tak môžem potvrdiť, že od toho 18tt sú to normálne kopančeky a už asi týždeň-dva sa mi až brucho vydúva 😀

ista
12. júl 2007

Ja som azcala citit pohyby az posledny tyzden, cize v 19.tyzdni a teraz uz po tyzdni viem,ze to je ono,lebo sa trosku zintenzivnuju. Ale urcite to nie su kopance,skor take "opieranie sa" nejakymi malymi hnatikmi, alebo ako vydutinky,ale je to zlate,lebo je to odvtedy kazdy den a s urcitymi prestavkami skoro pocas celeho dna (ale zacalo to v kine,tiez po cokolade a hlavne ked bola hlasna hudba s hlbokymi basmi).Takze baby, do kina treba chodit,hihi 😅

megie
12. júl 2007

ista, alebo treba manželovi pomáhať s rezaním plexiskla motorovou pílkou 😀 Moja malá nadskakovala ako divá... 😵

ista
12. júl 2007

Ako napad dobry,hahahaha 🙂

kukulkaja
12. júl 2007

No aj ja pripojim svoje skusenosti. Som prvorodicka a uz od 18 tt som sa pozorovala ako mala. Cakala som "motylie kridla", bublinky a nic. A potom koncom 19 tt prislo take klop klop zvnutra a bolo mi jasne, ze je to ono. Teraz v 23 tt je to stale inteznivnejsie a uz si to nepomylim.🙂

flow111
12. júl 2007

kukulka- tak ja som najskor citila len take jemnulinke steklenie a teraz mi pomaly cele brusko sa hybe, hlavne ked lezim tak aj moj milacik sa divy ako to babo kopka... 😀 😀

elinka27
13. júl 2007

no ja v pondelok zacinam 18tt,ale zatial este nic necitim 😖

lenadka
13. júl 2007

prvy kopancek si budem pamatat asi navzdy - mne to pripadalo ako ked ste vo vode a buchne do vas rybka len to bolo v brusku...a kopanceky citit podla toho ako je dieta otocene, ked uz bola dolu hlavou a ja v praci na porade a brusko mi nadskakovalo jedna radost-este aj kolegyne si to vsimli, vedela som kopance aj vyprovokovat /proste kde sa dotknut alebo stlacit aby mala kopla - ked uz bola vacsia/ pred sonom som vzdy Dr. povedala dopredu aku na mala polohu a on mi to potvrdil. Nemala rada, ked som ju chytila za paticku ked kopala, tak sme sa navzajom skadlili 😀 baby zavidim vam toto obdobie, mna kopance nikdy neboleli, ani nerusili, snad len posledne 2 tyzdne ked kopla utekaj na WC 😀 😝

megie
13. júl 2007

elinka, ešte nemáš moc čo cítiť..čakaj až od toho 18teho najskôr.. 😉

putyna
13. júl 2007

heh no ja sa vyzivam v tom ked ma kopka a ked sa hybe ale neprovokujem ho. 😀

benabianca
13. júl 2007

ja som citila pohyby pri obidvoch detoch v 18.tyzdni

maja102
14. júl 2007

Při prvním jsem cítila pohyb v 19. týdnu, při druhém už v 16.týdnu. Třetí se nechtěla hlásit-ozvala se až ve dvacátém.Teď ho cítím už od 11. týdne, myslela jsem si, že to není možné, ale můj gynekolog mě ujistil, že to možné je, hlavně v noci v klidu. Když už to mamina prožívá potolikáté, je vnímavější k tomu, co se v ní děje, zkrátka už to pozná. Ale nikdy nezapomenu na to, jak jsem po porodu prvního syna ještě dva měsíce cítila zevnitř naprosto zhmožděná žebra, poněvadž měl 4,5 kg, neměl místo k obracení, a tak strašně kopal do žeber... 😉

elinka27
16. júl 2007

no uz sa moze aj ja pochvalit, v sobotu som zacitila take dva stuchanc,najprv som nevedela co je to,ale potom sa to zopakovalo aj vcera a dnes to citim uz na 100%,ze su to kopanceky,sice take male akoby do mna niekto stuchal prstom,ale predsa 🙂

dianga
16. júl 2007

ked to kope, je to uzasne, ale uz zacinam rozmyslat ci nerebeluje proti tymto horucavam.... a je to riaden betar. Ked da ocko ruku na brucho, tak prestane a potom mi moj drahy neveri....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre