Ako spoznáte že dieťatko kope?

meli65
7. dec 2006

Ahojte tehulky!

Som v 20.tyzdni a som zufala. Ja vobec neviem ake to ma byt, ked sa babo pohybuje, ked kope. Kazdy mi hovori, ze to urcite rozpoznam od bezneho pichania a tak. Ale ja neviem na co mam cakat. Neviem, ci to, co som v nedelu troska citila, ci to boli pohyby, alebo co ☹ A kde to kope...

protea
7. dec 2006

Ahojky,
tak já svůj první pohyb cítila v 20tt+3dny.
Ale zvlášť u prvorodiček je to prý individuální, takže bych se nebála být tebou, pohyby určitě přijdou neboj a pak si užiješ každý den.
Takže můj první pohyb?Bylo to jako by mi zespoda z břicha stoupaly tři ohromné bubliny.
Ale každá první pohyb asi cítí jinak.
Teď už je to jiné, prostě se mimčo hýbe v bříšku.

briluxina
7. dec 2006

ahoj, ja som citila pohyby vlavo dole v brusku.Myslela som si ze sa mi hybu creva, skoro ako nutkanie na stolicu.To boli take prve moje pocity z pohybov a potom ked maly rastol tak som citila ako sa natahuje, pod rebrom som citila kolienko.Kazdy to ma ine...a neboj sa urcite to rozpoznas. 🙂

meli65
autor
7. dec 2006

Joj babenky, vdaka vam!!! 🙂

lamia
7. dec 2006

Meli, vůbec se tím netrap, mimi má ještě čas, aby se prokopalo do takové síly, že ho ucítíš 😉,moje kamarádka je teď v 22.t. a začala ho cítit až teď a to je dost hubená,tak fakt to neřeš. Jinak mě ze začátku při poznávání toho, jestli se mimi hýbe pomohlo si dát něco sladkého a lehnout si jak prkno a soustředit se na bříško, většinou to zabralo a mimi se ozvalo takovýma jako bublinkama v bříšku. ale počkej, nebude dlouho trvat a mimi bude tak velké, že budeš ráda, že je chvilku v klidu 😀

alcatko.j
7. dec 2006

Ja jsem tedy necitila zadne bublinky ani motylky, proste jsem takhle jednou sedela u pc, soustredila se na praci a v tom jsem to ucitila....a nevim, k cemu bych to mela prirovnat, proste zevnitr briska me neco koplo 😅 Takove jemne tuknuti.Ted uz to teda jemne neni ani trosku... 😅 Dnes jsem od 4 hodin v noci nespala, mala se kulila a kulila...nejlegracnejsi je, kdyz to vychytam a divam se , jak se mi zveda v miste kde kope brisko 😀 A vcera asi delala salta, bylo to jako by se na jednom miste odrazila, pak bylo to salto a dopad 😀
Netrap se, ja se taky trapila, holky kolem me se stejnym terminem uz pohyby citila, ja porad nic, uz jsem mela strach a pak to prislo, aniz jsem cekala, a byla jsem ve 20. tydnu 😉

petruska77
7. dec 2006

meli, ja som prve pohyby citila len ked som mala ruku na brusku, inak ziadne bublinky ani nic... Vzdy ked som sa vecer vyvalila na gauc pred telku, tak som si polozila ruku pod pupok a ono to zachvilu prislo... take jemne tuknutie... teraz je to uz samozrejme ine, az mi brucho nadskakuje, ked tam maly zacne vyvadzat 🙂

fotografka.z.hulina
7. dec 2006

alcatko ty jsi to tak krásně napsala, já už to chci taky cítit 🙂 Zatím cítím jen pořád, že mě pobolívá podbřišek a prsa 🙂))

meli65
autor
7. dec 2006

Ste strasne zlate. Nemyslela som si, ze to s tymi odpovedami ide tak rychlo. Aspon som teraz kludnejsia! A mozu byt tiez pohyby par cm od srdca smerom dole?

alcatko.j
7. dec 2006

Fotografko, tes se, je to super, teda nekdy uz mam nervy, nekdy to lechta, ale je to desna sranda a ja to beru jako uzasnou formu komunikace mezi mnou a nasim detatkem 🙂

petruska77
7. dec 2006

meli, to pochybujem... nad pupkom citim pohyby len asi 2 tyzdne...

fotografka.z.hulina
7. dec 2006

to je fakt, já už s ním povídám i přítel teď, i když je to ještě asi na nic 🙂 ale moc nás to baví. Romana

sunny6
7. dec 2006

prve pohyby som zacitila az po 21.tyzdni,takze neboj urcite ich rozoznas.
U mna sa maly vyblaznil v brusku ked som bola vo vani,vyskusaj 😉

kristi
7. dec 2006

v tomhle stadiu uz je to obcas i neprijemny, ale porad je to fajn 😉

meli65
autor
7. dec 2006

tak to si bola v 26.tyzdni. tak potom ja neviem, co to je, ale mam to iba 2 dni. lekar hovoril, ze nase babo je dlhe a stihle na jeho vek, ale aj ja si myslim, ze to pohyby nemozu byt...

denik
7. dec 2006

meli, ja som pohyby cítila už okolo 17.TT a lekárka mi trvdila, že to nemôže byť pravda.. tiež by som to prirovnala k bublinkám a nebola som si istá, či to je alebo nie je ono, ale opakovalo sa to potom každý deň, tak si aj lekárka môže hovoriť čo chce, určite som to cítila už vtedy.. a myslím, že nad pupkom by si to cítiť nemala, tam bábo ešte nie je.. nie je ešte také veľké.. a potvrdzujem slová sunny, keď sa kúpem, alebo zjem čokoládu, hneď sa "zobudí" a cvičí, uličnica jedna, tie hrbolčeky sú také srandovné 😉 ešte trošku vydrž, určite to onedlho pocítiš 😵

lodia
7. dec 2006

ked nasa mala zacala kopat, tak sme to citil obaja a moj muz skoro odpadol, ked to pocitil na ruke 😀 😀 😀 strasne sa zlakol..isto to pocitis, je to neopakovatelne..krasne..urcite budes vediet, ze je to kopanie, vobec sa neobavaj..to mas v sebe..len doteraz si to nepocitila, nie je to pocit, ktory sa da prirovnat k niecomu..vobec nemaj obavy, ze to nespoznas 😀 😀

mimec
8. dec 2006

caute, ja som si tiež nebola istá a doktor sa ma v 19tt pýtal či niečo cítim a ja že nie..-velmi mi nechcel veriť a povedal, že už by som mala, ale neviem na čo sa mám sústrediť.....a po 20tt som si bola istá,,,je to neopísateľné a každá to určite hned pozná.Teraz ked oprie hlavičku tak brusko vyzerá tak smiešne nepravidelne a ked sa oprie medzi niečo....tak ma ide roztrhnúť ako by sa vystrela (čakáme babu) či čo.S manželom čakáme kedy sa pohne a aj on je v šoku, že také malé mrnča a také "šupy" rozdáva.
Len si to poriadne užime, lebo ked sa narodí, tak nebude čo skúmať....papa

meli65
autor
8. dec 2006

tak tu vanu si urcite vyskusam 🙂, diky za radu...Ja som tu od vcera prihlasena, je to super stranka. Takto si mozeme vymienat rady a tak. Diky este raz! 😉

gedren
8. dec 2006

Ja jsem si nejakou dobu nebyla jista, jestli je to pohyb ditete, nebo strev 🙂, proste takovy nejaky smrdloseni, to trvalo asi tyden a pak uz to bylo jasny kopani, proste jako kdyz je nekdo vevnitr a chce ven 🙂.

Mimochodem mela jsem ty pohyby na prvorodicku docela brzo (18tt ty jisty, nejisty byly jeste driv) a taky jsem odpovidajicne tomu porodila docela brzo (o 2 a pul tydne), takze mozna ten termin porodu podle pohybu taky neni uplne mimo ;), i kdyz jsem si samozrejme puvodne myslela, ze je - kdyz jsem je mela jindy, nez je "norma" 🙂

paja
9. dec 2006

Holky, já bych měla jinou otázku - ne "kdy jste ucítili první pohyby", ale spíš by mě zajímalo jak často je cítíte a v jaké intenzitě? Protože mě se zdá, že náš malý je v posledních dnech až moc aktivní - cítím ho v podstatě pořád - ne, že by mi to vadilo, jsem ráda, když se hlásí 🙂 , ale spíš začínám mít obavu, jestli při takových kotrmelcích, které tam předvádí se mu třeba nemůže omotat pupeční šňůra kolem krčku ☹ ...Nemáte některá zkušenost s tak akčním miminkem?

zavule
9. dec 2006

Ahoj, já cítím pohyby tak od 18tt.Bylo to jako bych měla v břichu bubliny. Pak jsem taky pár dnů necítila nic. Měla jsem docela strach. Teď jsem ve 24tt a mimčo někdy kope pořád a někdy zase vůbec. četla jsem že je v této době někdy hodně aktivní a někdy má období klidu.Někdy se mi zdá, že mi někdo šlape po střevech. Je to nepříjemný, ale zároveň nádherný. Taky už teď s manželem pozorujeme bříško jak se při kopání zvedá.Vypadá to, jako že je tam někdo zavřený a chce ven. Vždycky se při tom moc nasmějeme.

daniellka
9. dec 2006

paja - každý mimino je jinak aktivní, některý je spáč a některý se pořád mele, to mám třeba já, vlevo spáč, vpravo čiloučkej fotbalista. Se šňůrou si nedělej hlavu, protože s tím stejně nic nenaděláš. Miminu nevysvětlíš, ať se tak nemele, a příroda si většinou poradí sama. Pravděpodobnost, že by se přiškrtilo šňůrouzrovna tvoje mimi je malá.. Maximálně kdyby se ti přestal hýbat úplně, tak bych mazala k doktorovi na UZ.

gedren
9. dec 2006

pajo, ja bych rekla, ze na snuru kolem krku nebo na uzel na snure si mimco zadela jeste kdyz je mensi a volne si tam plave...to, jak se v ty dobe pohybovalo, asi neni nic proti tomu, jak se Ti pohybuje ted, kdyz uz nema moc mista - akorat ted to teprv citis, predtim jsi o tom nevedela 🙂 Ted uz se jenom tak ruzne protahuje, predtim delalo jinaci kotrmelce 🙂

Jinak mne se mimco tak od 28 tydne dal pohybovalo uz dost brutalne, furt nejaky nohy v zebrech, tektonicky pohyby pres cely bricho apod. 🙂 Predtim to bylo jen takovy obcasny vrtosnuti 🙂

Jinak opravte me, jestli o tom nekdo neco vite 🙂, ale ja jsem neslysela o pripadu, kdy by se mimco uskrtilo behem tehotenstvi (i kdyz samozrejme mozny je vsechno, ale budou to maxinalne jednotlivy pripady), to podle me realne hrozi az pri porodu, a tam se ozvy kontrolujou v jednom kuse, takze by se prislo vcas na to, ze neco hrozi.

mnauu
9. dec 2006

gedren bohuzel se to muze stat i behem tehotenstvi (jeste pred porodem) 😒 , ale samozrejme je to vyjimecne a obecne vzato NESTAVA se to tak casto, aby jsme se tady nad tim vsechny strachovali 😉

mnauu
9. dec 2006

samozrejme abychom, ne aby jsme - za ten preklep se omlouvam 🙄

mnauu
9. dec 2006

to, ze ma mimco v brisku snuru okolo krku se zjisti na ultrazvuku a pak se proste jen vic kontroluje - ono jak se hybe, tak se z ni zase muze zpatky i vymotat

bledulka
9. dec 2006

gedren-já o takovém případu vím ☹ Došlo k tomu cca měsíc před termínem porodu. (takže jinak normálně životaschopné dítě by to bylo...)

proto si říkám,že obavy a strach přestanu mít,až budu držet zdravé dítě v náručí a potom se začnu o to dítě bát nanovo-jak říká manžel-už se budeš bát pořád..

meli65
autor
13. dec 2006

Babyyyyyyyyyyy, v sobotu som pocitila prve pohyby 😀 ! Presne ako ste pisali, ono je to nieco, co sa neda nespoznat to. Kope to väcsinou rano a vecer a najlepsie to momentalne citim, ked lezim. Juch, sa tesim. Aspon viem, ze zije. U mna je to take akokeby som tam mala bublinky 🙂 Pekny dnicek Vam

pipo1777
13. dec 2006

vraví sa že keď ucítiš prvé pohyby si v polovici tehotenstva 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre